Partizani ili kako ja nazivam vojsku - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 41 od ukupno 41
  1. #31

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Vojska modernog doba zauzima odbrambenu poziciju. To je dobro i korisno. Postoji mnogo situacija koje mogu iznenada da pogode jednu zemlju, a njihovo ne dogadjanje nije razlog za opuštanje. Svaka zemlja na ovom svetu ima vojsku i vojnu tradiciju.

    Bilo je čast služiti vojsku ... druga su bila vremena

    Nije problem sto je vojska spala na dva aviona i tri bicikla. Problem je, kao uostalom u vecini stvari u zemlji, u filozofiji vojske i nerealnom forsiranju odlaska u vojsku. Taj vojni rok ne obezbedjuje ni vojničku hranu, a kamoli obuku koja je valjana. Vise bi naucio o oružju kada bi otišao par puta u streljanu.

    Koncept profesionalne vojske je jedino normalno rešenje u ovom trenutku.

    Civilna vojska, u kojoj sam sada, je produkt nevladinih organizacija i trenutno je manje zlo od redovne vojske. Njen koncept, odnosno način služenja i trajanje je nelogično i bespotrebno i beskorisno. Jedna velika šarada u državi koja liči na vašar.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #32

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    druze vojnice, a gde rece da si ti sluzio

  3. #33

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Прво, ја нисам служио у партизанима већ у четницима, ал добро.
    Војска ме јесте натерала да се замислим о животу, али појма немам зашто.
    Одлучио сам да одем у војску, али ме мрзило да предузмем нешто у вези тога, па једноставно нисам носио потврду са факса. Кад сам се сканио да одем у војни одсек, рекли су ми "е па, ти идеш у војску".
    "Ја и хоћу да идем у војску".
    А онда су ме послали у пешадију, ок, помислио сам, и то је за људе. А онда сам видео с каквим су ме послали... то је ваљда била нека врста казне за факултетлије, мрзело ме је да јурим везу. Војна пошта не сећам се, мали град на граници, четица од 150ак полуписмених зликоваца с коца и конопца, избор за мистера најгоре вукојебине. 5-6 образованих и можда 10 културних људи од тога.
    Примитивизам, мржња, подмуклост, злоба... с којом нисам знао како да се носим првих месеци. После тога... као голман који вежба са оним оловним појасом, после кад га скине може да лети. Нигде нисам научио о људима као у војсци, сад су ми наоко културни покварењаци смешни, после оних сировина. Не да препознајем људе већ видим кроз њих, читам их као отворену књигу.
    Све остало ок, храна као да је држава сиромашна, физички напори здрави, никад боље нисам изгледао, официри углавном нормални и коректни, досада страобална, пожари слабог интензитета... тја.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Garnizon Kumbor 1995 -96..ARJ PVO mornarichke peshadije ..Zeleni medj kremastima...Fucken vruchinchina ... Izdvojeni objekat na poluostrvu Lushtica. More sam video ko svinja nebo, a bilo je tu na 500 metara..Kamenjar, lasice i chagalji (shakali) ... 6 meseci nenapushtanja poluostrva zbog povishene borbene gotovosti... nekoliko meseci terena , uzbune, kopanje zaklona i aplasmana po kamenjaru, guranje topova na o-ruk, zajebancija, summanuti oficiri i likovi sa koca i konopca... Da nisam bio u vojsci ne bih znao da onakvi likovi u opshte mogu da egzistiraju!

    Tih 12 meseci su prigodna vezzba za karakter... Preporuchio bih svakom. Osim ako nemora

    1999ta opet u uniformi, ali tu sam prichu vech prichao..

  5. #35

    05 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    JNA... 87'-88'... martovska klasa... Zadar pa Skoplje (6+6 meseci)...

    za većinu, prvi veliki izlazak iz sigurnosti doma svoga, običaja, navika, i svega onoga što isti sa sobom nosi... i onda te ubace u mašinu, sve je drugačije, što onaj reče: za 360 stepeni... upoznaš neke nove ljude, različitog mentaliteta, običaja, navika, obrazovanja... ovakve i onakve... ma šok je to, bre, 1 veliki!!!

    ...elem... da se čovek promeni, promeni se, baš!

    iiiiii da, nekada je to bila preporuka... ... između ostalog i:ko nije za vojsku, nije ni za ženidbu!
    Poruku je izmenio black mamba, 12.05.2007 u 22:58
    da je bolje ne bi valjalo...
    Jesus Saves!.
    diste daste?!

  6. #36

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    korisno iskustvo ,vredi valjda 2 forinta

  7. #37

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Koju vojsku ___---

  8. #38

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku

    Ajde,pricajte sta je lepo u vojsci ne samo kako se uci pucati


    .....u vojski je sve lepo...mame mi....džab džabe rana, uniforma, spavanje....neko plaćen da misli za tebe...a i da izmišlja kako da ti upotpuni vreme....

    ....od tebe se traži samo da se opustiš....i da, naravno, na sve odgovaraš sa ...RAZUMEM !!!!!....

    ...sve ostalo....ali ama baš sve....je nečija tuđa briga....

    ...jednom reči....nirvana.....


    ...jaoooo što je mene bilo lepo u vojski.....pa lepo šetaš po šumama i gorama naše zemlje ponosne....pa obilaziš gradove i sela jer, upoznaj domovinu da bi je voleo....pa piješ pivo i jedeš napolitanke....pa vutra i eurokrem....paaa...

    ....ma svašta nešta lepo.... mame mi....

    ....pa ti niko ne težinja što imaš fleke od ulja po pantalonama....što i po kući pičiš u čizmama...

    .....ah da...nikome ne smeta miris imalina sa tvojih prelepih čizama....

    ....niko ti ne prigovara da bi bio red da promeniš stil oblačenja....

    ...jaoooo....a jel bi hteo neki regrut da ga ja odmenim u vraćanju duga domovini....a?????.....ybg samo šesst meseci....al ako bi se navatalo par regruta....e to bi već bilo nešto.....

  9. #39

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Kicevo,Makedonija,jun'88.-jun89.

  10. #40

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Meni je tata kaz'o da ću da idem u vojsku kad mi narastu brkovi, tako da još nisam bila
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #41

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Meni je tata kaz'o da ću da idem u vojsku kad mi narastu brkovi, tako da još nisam bila
    Па сад.....да ли су бркови нарасли или не могао бих да посумњам па је из тог разлога потребно да извршим детаљну смотру .

    Ето, толико од мене да се зна да и ја знам шта је Војска. Највише сам волео јутарњу смотру. Сви чисти, умивени, брион на лицу, тек понеко мириши на свеж хлеб који смо јели за доручак....

    Мало носталгије није на одмет ако ни због чега другог онда због тога што сам тада имао само 20 година .
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •