Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek? - Strana 10
Strana 10 od 28 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 413
  1. #136

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Mržnja je nešto što niko od nas sebi ne bi smeo da dozvoli ako koliko toliko ima hrišćanskog, pravoslavnog vaspitanja, a ukoliko je neko ateista - samo domaćeg vaspitanja. Naravno sve zavisi u kakvoj je porodici vaspitavan i kakve su mu vrednosti od malena bile postavljene kao "normalne".
    Nemam nameru da se dodvoravam bilo kome i da bilo kome iznosim istorijske činjenice (za to služe knjige, roditelji i želja za učenjem).
    Nemam ni jedan jedini razlog da opravdavam ponašanje hrvatskih navijača i njihov odnos prema našim sportistima, ne vidim ni jedan jedini razlog da Hrvate ubeđujem da smo mi "dobri momci" ( i ako je to činjenica), nemam razloga da učim "hrvatski jezik", srpski je dovoljno razumljiv i primenljiv u svim bivšim republikama (npr. Slovenija, a slovenački je baš drugačiji od "hrvatskog"). Nikako ne znači da ne govorim ni jedan jezik osim srpskog (govorim, naravno to je stvar lične kulture).
    Učim svog sina da voli svoj srpski narod kao što su i mene učili.
    Hrvate ne volim - imam dobre razloge za to (a napominjem da sam rođen i odrastao ovde, kao i da su mi preci mnogo duboko u ovoj našoj panonskoj zemlji).
    Pogledajte samo kako se njihovi automobili bezbedno kreću našim ulicama (neka tako i ostane) - provozajte našu tablicu Zagrebom (provereno u više navrata) - nije isto.
    I, da. Znam da nije problem s putovnicom ući u Srbiju (otvorenu za sve), ali je problem ući u Hrvatsku sa pasošem (zatvorenu za Srbe isljučivo).
    RAVNICAR

  2. #137

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat ravnicarkin muz kaže: Pogledaj poruku
    srpski je dovoljno razumljiv i primenljiv u svim bivšim republikama (npr. Slovenija, a slovenački je baš drugačiji od "hrvatskog"). Nikako ne znači da ne govorim ni jedan jezik osim srpskog (govorim, naravno to je stvar lične kulture).
    Oprosti mi molim te, nemam namjeru vrijedjati, ali ovo sto si napisao je cista glupost. Slovenacki je bas drugaciji od hrvatskog, a srpski je slican slovenskom??? U koju si skolu ti isao? Ne znam kada si zadnji puta bio u Sloveniji i na kojem si im se jeziku obratio, ali Slovenci odgovaraju iskljucivo na slovenskom ako im se obratis na srpskom ili hrvatskom.

    I, da. Znam da nije problem s putovnicom ući u Srbiju (otvorenu za sve), ali je problem ući u Hrvatsku sa pasošem (zatvorenu za Srbe isljučivo).
    To si osobno provjerio??? Samo da se ponovim, ako netko zeli naci razlog za mrznju on ce ga sigurno naci. Da ti samo kazem da ja kao (jos uvijek) drzavljaka Republike Hrvatske (mada u njoj ne zivim vec 12 godina) imam uvijek problem uci u bilo koju drzavu koja nije u Europskoj uniji. Stojim ko' tuka u redu dok moj muz Nijemac i sin Nijemac cak i po dva sata cekaju mene da prodjem kroz prijavu (USA npr.). Vjerujem da sa srpskim pasosem imas istih problema, cak ti je u nekim zemljama potrebna i viza za ulazak, ali to naravno ne spominjes. Glavno da si cuo da su nekog zaustavili u Hrvatskoj duze na granici nego se tebi cinilo primjereno. Spominjes hrscanstvo i to kako nevolis Hrvate u istom kontekstu, i tu si po mom skromnom misljenju pobrkao loncice. Mrznja nikome od nas promrle vratiti nece...Amen.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  3. #138

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Ne želim da ulazim u bilo kakve polemike samo da ispričam priču od prošlog leta:
    Dakle, priča je sledeća, moj dobar prijatelj je Rusin i sa svojim KUD-om je otišao u neko selo u Hrvatskoj koje je naseljeno pretežno Rusinima. U školi gde se održavala proslava godišnjice Rusina u Hrvatskoj zatekao je situaciju-Rusini se dele na one naklonjene Srbima i one naklonjene Hrvatima i prema opredeljenju sede u zbornici (koja je i fizički podeljena na dva dela).
    Svaki komentar je...
    I Ja bi naravno bio na jednoj strani, pogotovo kad bi me služili šljivovicom, a to se bogami teško odbija...

  4. #139

    01 Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam odrasla u srcu Hrvatske, moj naglasak je kajkavski, moje prorijeklo vuce korijene iz gotovo svih drzava bivse Juge. Moj otac i njegovi roditelji su bili Hrvati katolici, dok je moja majka rodjena u Makedoniji od majke Vojvodjanke pravoslavne vjere i oca Bosanca muslimanske vjere. Moja se skola zvala Bratstvo i jedinstvo. Kao sto sam spomenula jednom, majka mi je umrla netom prije sto su se stvari pocele desavati u Kninu dok su mi oca ubili Srbi tri godine kasnije u nasem stanu u kojeg smo ih prihvatili kao izbjeglice iz Vukovara. Srpska granata im je srusila kucu. Taj covijek nikada do dana danasnjeg nije bio osudjen. Izjavio je na policiji da je psihicki poremecen od rata. Preko noci je zajedno sa obitelji otisao u Srbiju kao izbjeglica. Moj otac, moram spomenuti, nije bio vojno lice vec je ostao u nasem gradu kao civilna sluzba zbog toga sto je kao samohrani otac brinuo za malodobno dijete. Nase gradsko groblje na kojem su pokopani i moji roditelji jedno je od najstarijih u Europi. Za vrijeme rata se je doslovce udvostrucilo. Donosili bi ih u vrecama, generaciju moje sestre koja je od mene 5 godina starija. Cezara, 18 godina(to mu je bio nadimak), prijatelj iz djetinjstva, majka ga je raspoznala po prstenu koji je nosio na malom prstu lijeve ruke. Nista drugo od njega nije ostalo za raspoznavanje. Njegov prijatelj iz djetinjstva dijete iz mjesanog braka, presao je na srpsku stranu i odao njihov polozaj. Lindin tata se vratio iz rata nakon tri godine. Mjesecima nije bio svoj. Budio bi se nocu i ponekad pricao o strahotama koje su nalazili po spaljenim selima Slavonije. Nakon sto su oslobodili selo od cetnika u dvoristu kuce pronasli su tijelo trudne zene rasparanog stomaka i kraj nje mrtvu svinju u ciji rasparani stomak su cetnici stavili mrtvo nikad rodjeno dijete...
    Nakon 17 godina meni su se lani javile moje tri tetke. Svaki im se korak izgubio za vrijeme rata. Dvije su rat prozivjele u Srbiji sa svojim obiteljima, dok je jedna kao izbjeglica otisla u Njemacku. 17 godina ja nisam znala jesu li zive ili mrtve...
    Cemu ovaj post? Mozda zelja da objasnim kako je patnje bilo i sa jedne i sa druge strane. Ljuti me kada citam tvrdnje da Hrvati svoju djecu odgajaju da mrze Srbe, ljuti me kada citam da je mrznja postojala oduvijek...Mene nitko nikada nije ucio mrznji. Ja svoje dijete ne odgajam da mrzi ikoga. Gotovo svaka moja prijateljica, generacija koja je odrasla kroz rat, danas je majka i niti jedna svoje dijete ne odgaja rijecima " Mrzi Srbina". Niti jedna! Za mene ta mrznja o kojoj izgleda svak ima pojma nije postojala oduvijek. Dapace docekala me je nespremnu jer sam odrasla uceci o pedesetogodisnjem bratstvu i jedinstvu i ravnopravnosti svih naroda i narodnosti. Nisam poslije rata otisla u Srbiju, ali spremam se ako Bog da posjetiti ove godine tetku u Novom Sadu. Ne bojim se pokazati na granici moju hrvatsku putovnicu. Ako svaki put prezivim tovarise Slovence koji me hebaju u zdrav mozak jer ni jezik navodno vise ne razumiju pogotovo otkad su u Europi sjetit cu se ja i cirilice. Kao sto rekoh peace and love i mozda se i vidimo na "kafi".
    Intersantna prica i zao mi je zbog toga,ali izvini,nakraju jos srbi ispadose krivi ko da smo mi zapoceli rat a ne hrvati,hteli su drzavu bez srba pa eto sta je time postignuto i sad na sve to,na srbe se svaljuje krivica ispada da su cetnici ko uskoci upali u hrvacku poklali i pobili sve hrvate a srbe sve do jednog izvukli citave,e pa da kako da ne......i srba je stradalo od ustaske ruke mnogo vise a i na gore nacine veruj mi znam sta pricam.... Da me neko neshvati pogresno nemrzim ja hrvate ni naj manje to sto su ucinili i mojoj familiji i ostalim srbima nek im ide na dusu.....samo nevolim kad ispada da su srbi krivci i da su oni samo ubijali kad su hrvati to radili 10 puta vise i gore!!!

  5. #140

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Rat su započeli Sloba i Tuđman, a u vanpolitičkom životu si bili prijatelji...
    I to je istina,... složićete se? zar ne?

  6. #141

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    Rat su započeli Sloba i Tuđman, a ..... plaz2:
    Rat je započela Mira ... ovaj Sloba ...




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #142

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?



    Medjutim na milijone Hrvata i Srba je izdao svoju vojnicku zakletvu datu svojoj domovini (savremenoj svetski priznatoj drzavi), da ce cuvati teritorijalnu celokupnost i neprovedivost SFRJ (pazi, za to po zakonu sledi smrtna kazna)!
    Toliku bandu ljigavaca i dvolicnika svet nije video...

    A sad su nabacali svojoj deci komplekse u stilu ``oni nas mrze``!
    Pa i treba da mrze, treba da su svi prokleti narednih sedam generacija!

    Ja cu morati pod hitno da proverim, da li moji preci sa prezimenom ``ic`` pripadaju srpskoj ili hrvatskoj strani, pa prevashodno da pocnem da mrzim Srbe ili Hrvate-Albance...
    Boli mi chir kad popijem gutljaj rakije, a kad mi boli, pa bas mi se mrzi!
    Poruku je izmenio biterlemon, 27.01.2009 u 03:09
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #143

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Pazi, al' naziv teme mi se "mnoooogo sviđa" Hrvati i mržnja prema Srbiji
    pa umesto tri tačke ili znaka pitanja ... da vidimo ko tako misli a ko ne !?!?
    sledi ZAKLJUČAK ... još uvek !!!
    Koja je ovo već tema po redu ... po tom pitanju ?

    Elem,
    ne vidim ja tu "mržnju" ... i ne osećam je ...
    a pola života živela u Hrvatskoj i idem svake godine po nekoliko puta ...

    Ima li to još neka Hrvatska ... gde ja to idem i koje ja to Hrvate poznajem ... onda






    Ili da krenem po Stadionima da i ja vidim tu mržnju ... već jednom ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  9. #144

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ali meni boli kad pijem i kad ne pijem. A kad boli, bas mi se mrzi ceo svet!
    Ti ces mi zabraniti da mrzim, a?

    :agresivnismajli:








    P.S.: Pazi, predvidjam da ce ti neko lupiti crvenu jer ne vidis mrznju!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #145

    09 Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Ali ...
    to će onda pouzdano biti neki Srbin ...

    Da ti ja kažem nešto ... desi li se to o'ma otvaram temu
    "Srbi(N) i mržnja prema svojoj SrBKINJI ci" ... kinjenje overeno crvenim
    Kakav je to način ...






    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #146

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Rat je započela Mira ... ovaj Sloba ...



    I tako branimo neonacistu Tudjmana i njegovu ustasku partiju uz sve shtrikanje... i pricamo kako je Hrvatska divna zemlja... ja pola zivota provela tamo... i stalno idem, po nekoliko puta... i ne razumes one koji imaju neke primedbe, garant izmisljaju i lazu...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #147

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    @Joksi....nemas komentar na poslednji post?
    Imam ti ja ne sve komentar a konkretno na ovakvu temu..........E pa draga Beliver,steta sto ti nisi bila u ratu pa da vidis kako je to...........Ljudi koji su bili tamo jos imaju posledica...NJihov oporavak od trauma traje jos uvek!!!!!!!!
    Evo da navedem jedan primer coveka ,koji je posle rata dosao kuci sa ogromnim traumama,nocima nije spavao,a i kada je spavao,sanjao je svasta,mesecario,uznemiravao familiju(nesvesno),sanao zivu decu(Srpsku) koji jedan Srbin bio primoran da zatrpa jer su mu to naredlia "braca" hrvati(tako nesto normalnim ljudima nemoze da padne na pamet).......sanjao je mnogobrojne zlocine,rat 99 je docekao mrtav hladan i cela tri meseca je presedeo na terasi jer je za njega to bilo ko "dobar dan",to nije bilo nista u odnosu na ono sta je proziveo u "ljepoj njihovoj".Mnogi posle povratka kuci milion puta su pokusali da izvrse samoubistva jer nisu mogli da zive sa tim secanjima koja nisu nimalo prijatna. .....

    A posto je rat cudo i u njemu vazi samo jedno pravilo :"UBI DA NEBI BIO UBIJEN",mnogi su morali da rade ono sto nisu hteli jer sad nebi bili u mogucnosti da ove kakve,takve dane provode sa svojim familijama zato sto bi bili pokojnici..........
    Poruku je izmenio memento, 27.01.2009 u 12:58 Razlog: previše žuči
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  13. #148

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Nije svaki Hrvat ustaša
    Nije svaki Srbin četnik
    Nije svaki Mađar njilaš
    Nije svaki švaba ss-ovac
    Nije svaki bosanski musliman mudžahedin....

    što neki ljudi vole da trpaju ceo narod u istu korpu?
    narod nije kriv! krivi su pojedinci iz naroda ali nikako ne ceo narod!


    ,,Ako imaš lisicu u kokošinjcu, ubi lisicu a ne kokoške''

  14. #149

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Imam ti ja ne sve komentar a konkretno na ovakvu temu..........E pa draga Beliver,steta sto ti nisi bila u ratu pa da vidis kako je to...........Ljudi koji su bili tamo jos imaju posledica...NJihov oporavak od trauma traje jos uvek!!!!!!!!
    Evo da navedem jedan primer coveka ,koji je posle rata dosao kuci sa ogromnim traumama,nocima nije spavao,a i kada je spavao,sanjao je svasta,mesecario,uznemiravao familiju(nesvesno),sanao zivu decu(Srpsku) koji jedan Srbin bio primoran da zatrpa jer su mu to naredlia "braca" hrvati(tako nesto normalnim ljudima nemoze da padne na pamet).......sanjao je mnogobrojne zlocine,rat 99 je docekao mrtav hladan i cela tri meseca je presedeo na terasi jer je za njega to bilo ko "dobar dan",to nije bilo nista u odnosu na ono sta je proziveo u "ljepoj njihovoj".Mnogi posle povratka kuci milion puta su pokusali da izvrse samoubistva jer nisu mogli da zive sa tim secanjima koja nisu nimalo prijatna. .....

    A posto je rat cudo i u njemu vazi samo jedno pravilo :"UBI DA NEBI BIO UBIJEN",mnogi su morali da rade ono sto nisu hteli jer sad nebi bili u mogucnosti da ove kakve,takve dane provode sa svojim familijama zato sto bi bili pokojnici..........
    "Biti u ratu" (zvuči kao deo nekog CV-ja, jbt) je postalo izgovor za sve. Pobije čovek kalašnjikovim pola komšiluka, a ljudi samo slegnu ramenima i kažu: Ma, jadničak, bio je u ratu... Pa je li to ludilo postalo normalna stvar? I nemojmo da krećemo s onim pričama: Pa, kakva su vremena i kakva je ovo zemlja - ludilo i jeste normalna stvar. Kako najbolje obožavam to pljuvanje po ovoj zemlji i ovim vremenima Naravno, za ludilo povratnici iz rata nisu krivi, kao što ni rođeni dijabetičar nije kriv za svoju bolest, ali, kada je već oboleo, on se ne sme tretirati kao zdrav i ne sme mu se davati slatko. Ludaci se ne smeju tretirati kao normalni i to što oni pucaju po komšiluku, što mrze one čiji su ih sunarodnici povredili - to nije normalno i ne sme da se dešava.

    Joksi, blago tvojoj deci i deci svih nas koja će se družiti sa tvojom decom. Lepo ćeš ih učiti, nema šta. Zbog takvih mudraca poput tebe naši očevi su se i sećali Drugog svetskog rata, ustaških zločina, pa im vraćali 50 godina kasnije.

    Mrzite, ja i dalje držim čas!
    Poruku je izmenio memento, 27.01.2009 u 13:00 Razlog: deo citiranog posta sa "previše žuči"
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  15. #150

    Odgovor: Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    "Biti u ratu" (zvuči kao deo nekog CV-ja, jbt) je postalo izgovor za sve. Pobije čovek kalašnjikovim pola komšiluka, a ljudi samo slegnu ramenima i kažu: Ma, jadničak, bio je u ratu... Pa je li to ludilo postalo normalna stvar? I nemojmo da krećemo s onim pričama: Pa, kakva su vremena i kakva je ovo zemlja - ludilo i jeste normalna stvar. Kako najbolje obožavam to pljuvanje po ovoj zemlji i ovim vremenima Naravno, za ludilo povratnici iz rata nisu krivi, kao što ni rođeni dijabetičar nije kriv za svoju bolest, ali, kada je već oboleo, on se ne sme tretirati kao zdrav i ne sme mu se davati slatko. Ludaci se ne smeju tretirati kao normalni i to što oni pucaju po komšiluku, što mrze one čiji su ih sunarodnici povredili - to nije normalno i ne sme da se dešava.

    Joksi, blago tvojoj deci i deci svih nas koja će se družiti sa tvojom decom. Lepo ćeš ih učiti, nema šta. Zbog takvih mudraca poput tebe naši očevi su se i sećali Drugog svetskog rata, ustaških zločina, pa im vraćali 50 godina kasnije.

    Mrzite, ja i dalje držim čas!
    E zbog ti kako kazes "ludaka u ratu"..sad mi srbi normalno mozemo da spavamo,jer dok su oni tamo ginuli i borili se za neku opet kakvu,takvu drzavu,ti si sedeo kuci i bolelo te je uvo sta se tamo negde desava.......Pogledaj neke od postojecih snimaka koji su hrvati snimali dok su vrsili genocide nad Srbima pa posle reci dal mozes da budes ravnodusan prema njima.Postavi se ne mestu Familiji koji gledaju sta nasa draga "braca" rade sa njihovim bliznjima.......

    E ako su ta deca koja ce se druziti sa mojom decom slucajno hrvati,albanci onda je bolje da se klone moje dece......a ovakvih mudrca poput mene verujem da ima puno
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Strana 10 od 28 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  2. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  3. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  4. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07
  5. Da li ste uvek iskreni prema voljenoj osobi?
    Autor LAW1975 u forumu Spomenar
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 07.04.2007, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •