Partizani ili kako ja nazivam vojsku
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Nisam pomno pratio dali je već neko postavio ovu temu, ali je kafana pravo mesto za nju.
    Gde ste služili vojsku, dali ste, zašto niste ako niste i kako ste se proveli u JNA,JA,VJ,VSCG,VS (koliko naziva).

    Da počnem, u partizane sam otišao u septembru 2002. Došao sam u 12 BSD, a posle 3 meseca sam otišao u 549 MTBR u IDČ, u grad pljeskavica (mnogo dobrih). Međutim malo sam se tamo zadržao tamo, jer sam 6 meseci spavao pod zemljom po nekim vukoj..... Katarzično iskustvo.
    Partizani su generalno glupost, ali ja sam tamo, pretpostavljam zbog uslova pod kojima sam služio, stekao zaista dobre prijatelje. Jedan od njih me je ovih dana pozvao u svadbu, što me je i podsetilo na te dane. Pa da čujem vas

  2. #2

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    nisam bio u "partizanima" a kako izgleda niti cu... posle srednje upisah fax... onda se dovukoh u ovu Ameriku ciji cu citizen i postati uskoro tako da vojska ce me obici izgleda
    u neku ruku mi je to gubljenje vremena ali opet i ogromno iskustvo.... sjecam se kao mali dok su momci iz kraja isli u vojsku... povratak bi bio najveseliji ali i najcudniji... djecaci koji su spakovali par krpica i krenuli da sluze narodu i domovini vracali bi se ko pravi veliki ljudi
    i naravno svi su imali masu novih prijatelja
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Ccccc crni Srbo, pa kako ćeš sad da se ženiš? Vojske nemaš. Nisi svršen čovek!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Stvarno ne mogu niti uopste zelim da shvatim razloge zbog kojih se toliko izbegava redovno odsluzenje vojnog roka.Smatram da svaki muskarac prosto treba da odsluzi redovan vojni rok,i tu nema polemike.
    Dakle u vojsku sam otisao septembra 2004 u Zajecar,gde sam i imao osnovnu tromesecnu obuku,zatim sam prekomandovan na jednomesecnu doobuku u Leskovac,i da bi na kraju bio poslat u kopnenu zonu bezbednosti 20 km od Medvedja, gde sam i docekao poslednje,one sitne, dane vojnog roka.Kako nam se u to vreme zvala vojska, to mi je bila potonja briga,znam samo da druge nisam imao.I ja bih se slozio da je u danasnje vreme vojska generalno sranje ali sranje kojem bi se opet odazvao.I za vreme tog "sranja" doziveo sam trenutke kojih cu se uvek rado secati.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  5. #5

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Meni je bezveze sluzenje vojnog roka,bolje napraviti profesionalnu vojsku
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  6. #6

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Heh, Lillith, i ja to mislim, ali vidiš da muški vole u partizane

  7. #7

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Heh, Lillith, i ja to mislim, ali vidiš da muški vole u partizane
    To je zato sto misle da ih vojska cini muskarcima Koja zabluda
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #8

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    To je zato sto misle da ih vojska cini muskarcima
    To je zato što velika većina tek u vojsci dobije neku obavezu i zato smatraju da ih to načini muškarcima.

  9. #9

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Služenje vojnog roka ili kako neki još uvek to nazivaju "vraćanje duga otadžbini" polako prestaje da ima toliku važnost u glavama naše populacije.

    Ranije je to bila "dužnost svakog punoletnog muškarca" a sad većinom predstavlja opterećenje i zakonsku obavezu. Još uvek mladi u velikom % odsluženje vojnog roka smatraju svojom "patriotskom obavezom", mada su i oni promenili mišljenje posle NATO agresije na našu zemlju.
    Tad se videlo koja razaranja su nam bolesni umovi naneli "pametnom" tehnologijom uz njihove minimalne gubitke, a mi smo imali i civilnih i vojnih žrtava i strašna razaranja.
    Ovo sam pomenuo iz razloga što se ide ka modernizaciji Vojske Srbije, cilj je da se stvori moderna, dobro obučena i tehničko-tehnološki opremljena vojska koja je sposobna za brza dejstva...

    Ovo znači da će se broj aktivnih vojnika smanjiti, a da se polako ide ka profesionalnoj vojsci koja će biti plaćena... Neki će ovde reći - kako profesionalac (plaćenik) može da u kriznoj situaciji bolje odreaguje od patriote...? Donekle su u pravu (ali ti profi plaćani ćelavci za to i služe - da ako treba rizikuju, to im je posao - a ne da stradaju vojnici koje majke i očevi pošalju da odrade "dug otadžbini").

    Sad budući vojnici imaju mogućnost i CIVILNOG SLUŽENJA VOJNOG ROKA (izborili smo se svojevremeno za ovu mogućnost)...

    Možda sam bio malo opširan...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  10. #10

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    To je zato što velika većina tek u vojsci dobije neku obavezu i zato smatraju da ih to načini muškarcima.
    IH,kad prodju kroz moje ruke nijedna im vojska vise ne treba
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  11. #11

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Vid, vid... tračarice... ti bi pa propuštaš kroz ručice vojnike i tatine i mamine sinčiće...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  12. #12

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Meni je bezveze sluzenje vojnog roka,bolje napraviti profesionalnu vojsku
    Za prvi deo recenice te pitam ZASTO?,a sa drugim se slazem i ka tome se tezi,samo sto to iziskuje enormnu kolicinu novca.

    To je zato što velika većina tek u vojsci dobije neku obavezu i zato smatraju da ih to načini muškarcima.
    Cisti apsurd,nego reci mi sta je to tebe ucinilo zenom,osim godina....
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  13. #13

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Cisti apsurd,nego reci mi sta je to tebe ucinilo zenom,osim godina....
    Pa ja ti možda i nisam dobar primer. Sa 19 sam se osamostalila (u drugom gradu) i od tada ne živim sa roditeljima. Sa 21 sam počela da radim i sama se izdržavala, sama plaćala kiriju, sama kupovala namirnice, sama organizovala život. Od 24. imam i svoje domaćinstvo i "predsoblje" za porodicu. Dakle, ja definitivno nisam dobar primer.

    Ako se ne slažeš sa mojom rečenicom, to je tvoje pravo, ali ja i dalje čvrsto stojim iza toga da velika većina tek tada dobije neke ozbiljne obaveze i baš zbog toga smatra vojsku velikim životnim iskustvom.



    I na kraju, na forumu Društvo imamo temu "Da li ste za ukidanje vojne obaveze ili ne?" by JA, tako da ću se ja iz ove priče povući, da ne bismo previše odlutali od tebe, a vi dragi muški nastavite sa sabiranjem utisaka iz vremena služenja državi.

    PS.
    Možda mi se učinilo da se u tvojoj rečenici oseti povišen ton... snizi ga, jer nema potrebe za tenzijom

  14. #14

    05 Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Za prvi deo recenice te pitam ZASTO?,a sa drugim se slazem i ka tome se tezi,samo sto to iziskuje enormnu kolicinu novca.
    Zasto mi je bezveze?Zato sto se samo gubi dragoceno vreme za stvaranje buducnosti...
    Zamisli da ti u tih,ok sad vec 6 meseci propustis niz prilika za neki dobar posao,ili za unapredjenje ako si se zaposloi a nisi vojsku odsluzio i slicno...Pa zamisli koliko dobrih devojaka prodje pored tebe jer ti za to vreme nisi tu a one se smuvaju sa nekim ko je tu,mozda propustis bas tamo neku extra isl...
    To su neki banalni primeri ali su stvari ipak znacajnije u odnosu na to da ces da naucis kako da sklopis i rasklopis pusku za par sekundi,da oribas wc(to mozes i kod mene ) i sl....
    U ratu,to se uci u roku sat,nuzda zakon menja
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #15

    Odgovor: Partizani ili kako ja nazivam vojsku

    Nisam bio (još uvek) ni u jednoj armiji, ali kako stvari stoje VS mi se smeši. U svakom slučaju ako je ne ukinu dok ne završim faks, sa sadašnje tačke gledišta, mislim da ću odslužiti pošteno dug prema otadžbini. Civilno mi je nekako... A šest meseci će brzo proći. Kažu da je u Somboru lepo.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •