Tvoj utisak nedelje - Strana 12
Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 166 do 180 od ukupno 195
  1. #166

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    neka me zebnja hvata od dana koji dolaze... Ko i na koji način će da se grabi za mesto koje je ovaj divni čovek najdostojanstvenije zauzimao....
    Велики број људи хвата зебња. Јер се већ годинама ствара атмосфера "што је баби мило то јој се и снило", а то је да ће Српска православна Црква да умре са патријархом Павлом.

    Велики патријарх, велики човек, 44. поглавар СПЦ. Служио је Богу и свом народу кроз свету Мајку Цркву, а не себи.

    Оно чему је патријарх служио није умрло, и не може да умре.

    Не хвата ме никаква зебња. Поштоваћу следећек патријарха као што поштујем Павла, критиковаћу кад се не слажем а поштовати увек.

    Нема разлога за зебњу јер Христос је рекао:
    Саздаћу Цркву моју, и врата адова је неће надвладати (Мт. 16:18 )

    3. децембра 1990. изабран је за патријарха Српске православне Цркве, када је на том месту наследио патријарха Германа. Нови, 44. патријарх СПЦ рекао је тада: "Моје су снаге слабе, то сви знате. Ја се у њих не надам. Надам се у вашу помоћ, кажем и понављам, у помоћ Божју којом ме је он и до сада држао. Нека буде Богу на славу и на корист његовој Цркви и нашем напаћеном народу у ова тешка времена".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #167

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Велики број људи хвата зебња. Јер се већ годинама ствара атмосфера "што је баби мило то јој се и снило", а то је да ће Српска православна Црква да умре са патријархом Павлом.

    Mislim da ih ne hvata zebnja zbog toga. Crkva je iznutra duboko podeljena dvema strujama. Ljudi se toga boje, da ce morati da se opredeljuju. Dok je patrijarh bio ziv, narochito poslednjih godina, stvari su bile koliko- toliko pod kontrolom.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  3. #168

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Citat isahara kaže: Pogledaj poruku
    mislim da ih ne hvata zebnja zbog toga. Crkva je iznutra duboko podeljena dvema strujama. Ljudi se toga boje, da ce morati da se opredeljuju. Dok je patrijarh bio ziv, narochito poslednjih godina, stvari su bile koliko- toliko pod kontrolom.
    У Цркви постоје разлике у мишљењима, размимоилажења, има и сплеткарења, и владике су људи.

    Али слика коју ствара жута штампа је злонамерна, јер жели да оцрни Цркву, бар нетрпељивост према Цркви није тајна да постоји, је да је Црква у расулу, и да су владике овакви и онакви.

    И онда им је болест Његове светости добро дошла, а и знали су да је цењен у народу, па нису напали на њега, већ су припремали терен за ово - за причу да ће Црква да пропадне кад Павле умре, да је ужас један какви ће да га замене. И ето ти уништавања угледа Цркве.

    Ко је веровао у Павла а не Бога, ко је поштвао Павла а не Цркву, боји се да ће морати да се опредељује. Ко је веровао у Павла и у Бога, ко је поштовао Павла и Цркву, не боји се ничега. Јер зна да ће доћи нови патријарх, не други већ 45, кога ће поштовати, и да ће Црква и даље да постоји.

    Немогуће ми је да је неко слушао и поштовао Павла, а не поштује Свето Писмо, у ком Христос говори о својој Цркви.

    Павле није служио себе и није веровао у себе, већ у Бога и Цркву, и служио је Бога и Цркву. Ко је слушао Павла и ко верује Павлу нема због чега да се брине.

    Бедно је слушати председника како прича о "ненадокнадивом губитку" или друге политичаре који говоре да је српски народ овиме изгубио или да је представљање Његове светости Богу коме је читав живот служио трагедија.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #169

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Mislila sam na novoverce, one koji prekidaju sluzhbe i prave haos..ima takvih i ovde
    Nisam chitala po shtampi o njima, ali su upadali vishe puta u oblizhnju crkvu i maltretirali sveshtenstvo i vernike
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #170

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Mislila sam na novoverce, one koji prekidaju sluzhbe i prave haos..ima takvih i ovde
    Nisam chitala po shtampi o njima, ali su upadali vishe puta u oblizhnju crkvu i maltretirali sveshtenstvo i vernike
    Ти што прекидају службе ако се не варам оптужују неке свештенике и владике да су нововерци...

    И, шта с њима? Кад није било проблема, кад неће бити проблема?

    Христос је рекао да Његову Цркву ни адова врата неће надвладати.
    Блиц пише да је у Цркви хаос.

    Ко верује Блицу више него Христосу, нек ми не прича да је поштовалац патријарха Павла
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #171

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Potpuno ličan. Ali dužna sam da to podelim sa vama, jer je i ovaj forum umnogome svemu doprineo.
    Imala sam svoj prvi nastup kao pesnikinja!
    Na moj blog dospeli neki izdavači, pa je sve krenulo čak i ka nekoj budućoj zbirci pesama... Ako sve bude ok, trebalo bi da izađe u toku sledeće godine.
    No, svega toga ne bi bilo da me Aiko nije podstakla da pre godinu dana čeprkam po starim srednjoškolskim pesničkim žvrljuckanjima, i pokušam da to sredim. Krenula ja u spremanje, a ono poteklo... Usput sam se među nekima od vas nacrpla i motiva i inspiracije, pa su zahvaljujući vama mnoge moje pesme nastajale.
    Srećna sam stvarno, iako mi to moje pisanje sad oduzima vreme za forum. Nadam se da mi ne zamerate, jer sam baš motivisana. Pisaću i ovde, sve je samo do vremena i obaveza...
    Hvala vam, sve vas cmokavo ljubim!

    :Desanka:
    Vrag odneo šnalu...

  7. #172

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Baba aplaudira. Go girl!

  8. #173

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Svašta nešto lepo, ali sada iščitavam poslednja tri Retrovizora ovog genijalca Istinomer :: Retrovizor II - Ljubomir Živkov - Fanny & Alexander ubedljivo vode u smehotresnoj olimpijadi! I komesarčik, neizostavno .


  9. #174

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Bila sam prvi put kod interniste

  10. #175

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Konačno, nakon pola godine, uspeo sam da završim pesmu, upotpunio sve atranžmane i lansirao je menadžeru.

    Prihvaćena je i čeka se izdavanje singla. Srećan sam. Veliki uspeh. Pesma je ostavila sjajan utisak na ekipu.
    Calradian Empire

  11. #176

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Zadovoljna sam proteklom nedeljom
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  12. #177

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Nažalost, trenutno mi je svaka nedjelja skoro pa ista dok se nešto ne sredi.

    Ali neki tračak svjetlosti je bio u tome što sam iskoristila par dana godišnjeg odmora, bila na roditeljskom sastanku gdje smo dogovarali radionice te o prodaji napravljenih stvari na nadolazećem božićnom sajmu u školi i na predivnom danu koji sam provela sa sekom, bakom, frendicom.. A tu bih mogla i ubrojiti i druženje sa maleckom te stvaranje kuglice i kutijice zajedničkim snagama.

    To je ono što me drži i što čini ovu nedjelju posebnijom od ostalih.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #178

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    maja nikolic.tako me odusevila sinoc

  14. #179

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Discilina naroda u Japanu u ovoj katastrofi. Jednostavno rečeno, da se čovek čovek zapita gde su granice njihovih moći?
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #180

    Odgovor: Tvoj utisak nedelje

    Jedan divan utisak od sinoć vrti mi se danas čitav dan po glavi.

    Kad god prolazim kroz limanski park, nema šanse da barem ne prodjem pored skate parka.

    A sinoć je bio prepun. I da je duplo veći, bila bi gužva.

    Najmladji roleraš mislim da je imao oko 4 godine, najstarija osoba na skateboadru mislim da je bila mojih godina. Sjajno.

    Gomila tinejdžera. Ovi sede ispod rampe, ovi su na rampi, jedan uvežbava da predje preko šipke, drugari mu tapšu, druga dvojica jedan drugom pomažu da izvedu neki okret, oni tamo pričaju.... Sedeli smo tako i gledali te vesele grupice dece koja se druže. Nikog nisam videla da je i jednom izvadio telefon. Sve što sam videla bilo je drugarstvo i podrška, onakvi isti kakve ih iz svojih detinjih dana pamtim.

    I srećna sam što ih još ima.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 12 od 13 PrvaPrva ... 210111213 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utisak Nedelje
    Autor Lilith_021 u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 10.11.2014, 20:05
  2. Tvoj TOP 10 najhitova!!!
    Autor dzibra u forumu Muzika
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 12.06.2013, 01:40
  3. Tvoj nick me asocira...
    Autor Bombica u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 583
    Poslednja poruka: 24.03.2013, 15:17
  4. Imate li utisak da vam je dan prekratak?
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 10.02.2013, 13:48
  5. Koliko je star tvoj mozak?
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 23.04.2012, 15:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •