"Nevinost"....
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41
  1. #1

    "Nevinost"....

    Ovako situacija je sledeca....

    Idemo ja i ortaci Tvrdjavom,i ispred nas idu neke "klinke" koje prichaju o momcima....Razgovor nismo slushali sve dok jedna od njih nije rekla."Pa shta on misli ja sa 13 godina da mu budem nevina?"


    Zanima me vashe mishljenje....Da li mislite da je gubljenje "nevinosti" u tim godinama ok?
    Ili pak podrzhavate dasnju decu koja sve manje bivaju deca u svakom pogledu?
    Meni lichno ovo je strashnooo
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #2

    Odgovor: "Nevinost"....

    ne znam shta bih rekla. prvo, drago mi je shto imam mushko dete. da ne obrazlazzem dalje.

    drugo, mogla bih da zauzmem stav da nisu kriva deca nego su roditelji krivi da nemam priliku da vidim borkove drugarice iz odelenja i njihove fejsbuk stranice .... onda bih mogla da kazzem, " dobro, to su sigurno neka ispushtena deca...", ali nisu - to su dobro pazzenje i mazzene princezice sa svim peticama.... najlepsha i najprovokativnija od njih je odlichan matematichar sa vishe od nekoliko prvih mesta na gradskim takmichenjima, mada je bilo evidentno josh od chetvrtog razreda da ima neku emotivnu "retardaciju".... daklem, nije ni do roditelja, ni do drushtva no je do dece.

    borko je naspram tih par najnaprednijih devojchica iz odelenja kao beba u pampersu. one su nashminkane, doterane, obnazzenih pupaka, istrchenih sisicha... full. ako bi mi neko rekao da neka od njih nije nevina ne bih se uopshte iznenadila. devojke su savrsheno svesne da sexipil postoji i polako uche kako se on istiche i koristi. kako onda optuzziti nekog "klinca"sa zdravim spermogramom shto ne pita za godine vech dragovoljno uzziva u ponudjenom.
    & underpaid......

  3. #3

    Odgovor: "Nevinost"....

    Naravno da mi je strasno i neprihvatljivo.
    Ona tek pocela da se razvija, a vec je seksualno aktivna.
    a o tome koliko je informisana o svim mogucim posledicama (polno prenosljive bolesti, trudnoca itd) je pitanje.

    e sad ne bih se slozila sa ovim
    kako onda optuzziti nekog "klinca"sa zdravim spermogramom shto ne pita za godine vech dragovoljno uzziva u ponudjenom.
    bez obzira dali je musko ili zensko dete, treba ga educirati
    nije bas tako - uzmi sve sto ti se nudi i uzivaj. rizici postoje i za musko dete.
    Poruku je izmenio Bombica, 02.04.2010 u 18:34


  4. #4

    Odgovor: "Nevinost"....

    meni je samo žao, što ta đeca nemaju roditelja..mislim roditelji nemaju kad da im se posvete i popričaju ponekad sa njima čisto da ih upute u neke stvari da ne bi došlo do raznoranih posljedica od kojih boli glava...
    ja sam sa 13 godina pisala spomenare, čitala knjige, UŽIVALA U DJETINJSTVU, jer sam znala da ću imat kad da uđem u svijet odraslih što anatomijom što životnim zadacima, a najveći ljubavni podvig u tim godinama mi je bio fatanje nekoliko desetina krugova oko zgrada u naselju, ne bih li ugledala moju tadašnju simpatiju..i akumuliram se lijepim osjećanjima - leptirićima u stomaku i to mi je gorivo za narednih 10-ak dana, dok ga opet ne sretnem...
    a ovo što ove frtifulje rade, ja sam radila, tj. upoznala sa 21 godinu...a nije bilo tako davno...
    jebo te, sa 13 godina mi nijesu bile ni sise porasle, a kamoli da mi je na 'm palo da se taslačim s nekim...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #5

    Odgovor: "Nevinost"....

    Ako se pogleda u globalu, to nie nista cudno. Nekada su devojcice sa 14 godina imale po jedno dete, minimum. Dobro, imaju i danas, ali je nekada to bilo sasvim normalno, i pozeljno, uostalom, i zivotni vek je bio kraci.. kuge, gripe, groznice.. Potomstvo je bilo bitno obezbediti, a i zene mahom nisu imale pravo glasa tada.

    Smatram da sam je za seks potrebna zrelost, razumeti svoje zelje koje ti salje telo, biti u nekoj sinergiji sa samim sobom da bi do seksa doslo. Nisam pristalica gubljenja nevinosti zato sto imas toliko i toliko godina. Neke moje drugarice su jos nevine a imaju dvadesetdve godine. Mozda cudno, ali nisu naisle na tipove sa kojima bi imale takvu obavezu, ne zure nigde.

    Ne podrzavam to sto devojcice postaju devojke a da nisu dobro ni naucile obrisati nos same. Ne kazem da su sve neinformisane, ali verovatno dobar deo nije upoznat ni sa bolestima, ni sa trudnocom, niti kako se kondom stavlja (ovo vazi za decake). Izgleda da je danas bitno biti jeban i jebati, da prostite na izrazu, sto pre. Kao da se breme nevinosti skida sa ledja. A bas naprotiv, ne bi trebalo da bude tako, seks je nesto u cemu se uziva, a ne treba srljati u to, koliko zamamno to zvucalo kad ti stariji pricaju. Zato sam pristalica seksualnog obrazovanja u skolama.

    Mene ne cudi. Klinci su toliko bombardovani i okruzeni seksom, da me cudi da docekaju trinaestu godinu da ga nemaju. Nije to stvar u obrazovanju, niti u vaspitanju.. stvar mentalnog sklopa To su deca jos uvek koja treba jos puno slanine da jedu da budu devojke i muskarci.
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: "Nevinost"....

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku

    Zanima me vashe mishljenje....Da li mislite da je gubljenje "nevinosti" u tim godinama ok?
    Ili pak podrzhavate dasnju decu koja sve manje bivaju deca u svakom pogledu?
    Ne mislim da je ok, ja sa 13 god. nisam znala ni sta je to sex a kamoli sta drugo.
    Bas prije neki dan sam imala slicno iskustvo...u lokalu su bile neke djevocice koje su sjedile sto do mene, inace se iskljucim i ne primjecujem nista, ali kada sam ih cula da narucuju rakiju u 11 ujutru ostala sam bez teksta...a onda je popise na eks a ni namrstile se nisu
    Nego, jedna od njih, kojoj je 14 god., je drugaricinom bratu pruzila oral, a on se hvalio kako ga je polizala kao yumi-yum I realno gledajuci, ona je sebi vec upropastila zivot, za pola godine ce biti obicna fufica koju niko nece htjeti ni da pogleda, ipak je ovo mala sredina.
    Iskreno, ne bih voljela imati zensko dijete...
    I'm floating on air..

  7. #7

    Odgovor: "Nevinost"....

    ..Čitao sam negde da je uzrok hormonsko tretirani uzgoj stoke na farmama.Steroidi koji se ubrizgavaju kravama i svinjama(jeste,to je ono što ove budaletine po teretanama rokaju u mišiće,pa im se bubrezi raspadnu),da bi se što više skratilo vreme uzgoja tovne životinje.Ti hormoni ostaju u mesu aktivni i posle termičke obrade a devojčice su im podložnije jer je opšte poznato da je njihov psihofizički razvoj brži od dečačkog..To je medicinska strana..Sociološki-kada su hiljadama devojčica uzori grandovske kurvetine,šta vas onda čudi..Poznat mi je taj problem,jer često po roditeljskim sastancima i priredbama odlazim u osnovnu školu...ono što je u moje vreme bilo normalno sa 16-17 godina,sada devojčice oblače,pričaju i RADE sa 12-13...gadno i obeshrabrujuće..što reče Maskica,drago mi je što imam muško dete..
    The rest...is silence.

  8. #8

    Odgovor: "Nevinost"....

    nema to veze s polom đece, pobogu..kakvi su vam to rezoni tipa - bogu fala što nemam žensko dijete...
    pa i tu žensku đecu 'ebu nečija isto toliko pomamljena muška đeca...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  9. #9

    Odgovor: "Nevinost"....

    u tom uzrastu razlika od godinu dana je ogromna. dete od trinaest godina i dete od chetrnest su nebo i zemlja, a sa petnestogodishnjacima i shesnestogodiisjacima se ne mozze porediti a i oni su josh uvek "deca". kad bi videli fotografije tih devojchica na fejsu nikad ne bi ste rekli da im je trinaest. same su pozirale i same se slikale, niko ih nije prisiljavao niti njima manipulisao. i onda kad to vidi neki punokrvni shesnestogodishnjak koji je za nju faca kako da kazze "nechu da je kresnem" kad i ona sama izgleda kao da zna shta radi i shta hoche. mcm, ochekivati od mushkarca u tim godinama etichku odluku je vishe nego smeshno.

    i te kako ima veze s polom deteta. iz prostog razloga shto dechak od trinaest godina josh uvek nije polno zreo za razliku od devojchica istog uzrasta.
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: "Nevinost"....

    pa je li to toliko jak razlog da neko bude presrećan što ima muško dijete, a ne žensko..nemojte, molim vas..ježim se od takvih izjava...dok god ima normalne roditelje, raste u normalnom okruženju, druži se sa isto tako normalnim vršnjacima, nema veze kojeg je pola dijete!
    moja prijateljica ima sina od 4 godine, kojem jako prija kad se trlja o majku - tako je izjavio, pa žena muku muči da mu objasni da to ne valja i da to ne treba da radi sa mamom, nego sa nekom finom djevojčicom, ali kad poraste...4 godine, alo, a već zna što mu prija i što ga uzbuđuje...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  11. #11

    Odgovor: "Nevinost"....

    nisi pazzljivo chitala shta sam napisala u prvom odgovoru na temu.

    to jesu devojchice koje su mazzene i pazzene. to jesu devojchice koje imaju posvechene roditelje. to jesu devojchice iz skladnih porodica (tata je vredan, uljudan i obrazovan. nije alkos, sirovina, sa jedva zavrshenom osnovnom shkolom) a mama je sasvim pristojna, prijatna, vaspitana... upoznala sam ih. redovno dolaze na roditeljske sastanke. sretali smo se na rodjendanima dok su bili mali....
    & underpaid......

  12. #12

    Odgovor: "Nevinost"....

    pa ne možeš sve da trpaš u isti koš...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  13. #13

    Odgovor: "Nevinost"....

    Citat Vojvotkinja kaže: Pogledaj poruku
    pa ne možeš sve da trpaš u isti koš...


    koje sve trpam u isti kosh? jbt, ko da s becharem imam dijalog....
    & underpaid......

  14. #14

    Odgovor: "Nevinost"....

    Po meni i shtampa utiche dosta na ove klinke jer se one sve vishe edukuju iz novina poput OK i Bravo...tamo shlju svoja pitanja poput ..."Shta da koristi "prvi put",kako da se obuche,boli li,nije li joj rano i sl?"...i u tim novinama dobija potvrdne odgovore poput NIJE RATNO AKO SE TI OSETJAS SPREMNO.Ej molim te kako dete od 14 godina mozhe da zna da l' je spremno il' nije...
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  15. #15

    Odgovor: "Nevinost"....

    kljuchno je ono shto je luter istakao - hormoni iz hrane koji utichu na organizam. ni moj borko se ne pita shta che da kreshe zato shto je moralan i "ispravan", nego zato shto mu testosteron josh nije napravio poplavu u mozgu.
    & underpaid......

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 30.03.2011, 21:25
  3. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  4. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •