Šta je fer u ljubavnoj svadji?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 66
  1. #1

    02 Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Povremene svađe su u ljubavnoj vezi ili braku normalne, čak i potrebne. Tako se i psihoterapeuti većinom slažu s konstatacijom da nešto ne štima u vezi u kojoj nema sukoba i konfrontacije stavova.
    Ono što zdravu vezu razlikuje od nezdrave, nije postojanje ili nepostojanje sukoba, nego načina kako se ti sukobi odvijaju, te koliko se često odvijaju.

    Kažu da je u ljubavi i ratu sve dozvoljeno .
    Bez obzira jesmo li u braku ili u vanbračnoj zajednici, bilo bi lepo uspostaviti nepisana pravila, kojih se u svađama treba držati, želimo li prebroditi sve krize i izazove višegodišnjeg zajedničkog života.
    Jer, iako svi znamo da se u afektu može izgovoriti i ono što zaista ne mislimo, teško je popraviti štetu koju neke reči i postupci mogu učiniti...

    Imate li jasno postavljene granice?
    Ili reagujete ''oštro i na prvu'' ne razmišljajući o eventualnim posledicama...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    ...u takvim situacijam je najvažnije da oboje budu razumni i da ona strana koja je napravila grešku to i prizna...tvrdoglavost ne vodi nikuda...

  3. #3

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    U ljubavnoj svadji nista nije fer,uvek jedna strana izadje povredjena iz iste.Naravno bi trebalo da postoje neka "pravila" ali kada dodje do svadje retko koja strana ih se pridrzava.Naravno da se preko nekih granica ne ide,ali cesce odreagujem na prvu loptu nego sto stalozeno razmislim o svemu pa se upustim u raspravu.Jednostavno sam impulsivna i protiv sebe ne mogu.Mada bi valjalo da ponekad malo i povucem rucnu...
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Bilo bi fer, da do svadje ne dodje uopste, a ako se vec desi - zavisi sta je uzrok. Ako moze da se nadje kompromis - kao najbolje resenje, to bi bilo idealno, ali najcesce, jedna strana ostaje porazena, povredjena ili uvredjena. Ako su ovakve svadje ucestale, cak i konstantne, najcesce dovode do "mrznje" a zatim i do raskida. A ako mene pitate, koja je cena ljubavnih svadja - ne isplati se!!!
    neunistiva zlojebaba!

  5. #5

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Fer... fer je biti iskren, reći iskreno šta ti smeta, a ne pustiti partnera da pogađa šta se desilo. Fer je ne spominjati prethodne, jednom već razrešene svađe, u nedostatku argumenata. Fer je takođe prihvatiti sopstveni deo krivice za problem. E sad, da li je moguće uvek biti fer... mislim da ne.
    U svađi se trudim da se držim problema i da ne "proširujem temu". Ponekad umem da budem vrlo gruba, u afektu, i da kažem i ponešto što ne bih trebala, ali mi se čini da ipak do sad nisam prešla neku granicu koja ne bi mogla da se istoleriše .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  6. #6

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Fer... fer je biti iskren, reći iskreno šta ti smeta, a ne pustiti partnera da pogađa šta se desilo. Fer je ne spominjati prethodne, jednom već razrešene svađe, u nedostatku argumenata. Fer je takođe prihvatiti sopstveni deo krivice za problem. E sad, da li je moguće uvek biti fer... mislim da ne.
    U svađi se trudim da se držim problema i da ne "proširujem temu". Ponekad umem da budem vrlo gruba, u afektu, i da kažem i ponešto što ne bih trebala, ali mi se čini da ipak do sad nisam prešla neku granicu koja ne bi mogla da se istoleriše .
    Pa mislim nemam sta da dodam osim da kazem da su te rasprave(nesto se bas i ne svadjam) po meni jako zdrave,cak i kad su nesto ostrije jer bolje odmah reci sta te muci nego cekati da se nakupi,drugim rijecima,startam na prvu
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #7

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Nije fer da te neko povredi. Ako te i povredi, još više nije fer da ti sad namerno povrediš njega kako bi mu dočarao taj osećaj. Nije fer ignorisati problem i ćutati, to zbunjuje. Nije fer igrati pokvareno.

    Fer je biti iskren i otvoren. Stajati iza onoga što kažeš onim što osećaš. I kada osećaš, fer je da raščistiš prvo sa sobom zbog čega to osećaš... zbog sebe ili zbog partnera? Ko je odgovoran za taj bes? Mi sami ili partner? Tek onda staloženo dalje

    Kod mene je tako. Svađa ne vodi ničemu, niti me motiviše da nastavim. Ja se ne svađam, ja razgovaram ili jednostavno kažem šta me muči i na mnogo suptilniji način umem da rešim neki problem, ako ga ima.

    Kad god nisi u pravu - priznaj. Kad god si u pravu - ćuti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Pa, najbolje bi bilo da do njih i ne dolazi,ali mi smo BALKANCI pa je najbolje
    za obadve strane u sukobu, je izlaz iz sukoba sa sto manje modrica.
    Ne valja ako je razlog "treca strana", e tu je ratttttt.

  9. #9

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    sve je dozvoljeno u ljubavi i ratu samo neslazem se sa nasiljem
    jer takvi ljudi koji tuku svoje zene su za mene slabici
    Poruka svima njima: nadjite sebi ravnog
    u svakom zlu ima nesto dobra

  10. #10

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Ja se ne svadjam sa mojim dragim. Mi se raspravljamo. I nema tu reci koje direktno vredjaju ono drugo, nema sitnih pokvarenih misli, sve je iskreno i direktno.

    A cesto se raspravljamo i ne slazemo se u dosta stvari ali saslusamo se medjusobno.

    Ranije mi se desavalo da kada sam nervozna i umorna i onda jos pocnem sa njim da se raspravljam jednostavno prsnem. I obicno tada nemam snage da se raspravljam od umora i onda se rasplacem jer to nezadovoljstvo mora nekako da izadje iz mene. E onda prsnem sto sam se rasplakala. I onda se saberem i skupim snage da isteram do kraja raspravu. Bitno je reci sve i istrajati u toj raspravi. Jer iako se i ne slozite na kraju bitno je reci to svom partneru da bi vas bolje upoznao. Na kraju kada upoznate svog partnera u svim situacijama i ako ga volite i takvog kakav je iako se ne slazete, e onda je to ljubav.

  11. #11

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Što jaa ne voolim da se svadjaaaam
    Probla sam i videla da ne umem
    Zato sad pusim do odredjene granice....i zaćutim E onda kad se strasti malo stišaju krenem nekim drugim putem...onako polako...okolo naokolo
    I uvek sve rešimo mirnim putem

  12. #12

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Što jaa ne voolim da se svadjaaaam
    Probla sam i videla da ne umem
    Zato sad pusim do odredjene granice....i zaćutim E onda kad se strasti malo stišaju krenem nekim drugim putem...onako polako...okolo naokolo
    I uvek sve rešimo mirnim putem
    E bukvalno isto! Uvek cu pokusati da iskuliram i u sebi izbrojim i do 100 ako treba a necu se svadjati i prepirati...

  13. #13

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    U ljubavnoj, ili bilo kojoj drugoj svađi, nije fer da ne znaš do koje tačke smeš da ideš.
    Svi smo mi samo ljudi, i postoji toliko pritisaka u životu koji dovedu da smo nervozni, svadljivi, toliko nekih drugih briga koje nas muče, pa tako uspecifičnoj kombinaciji moje i njegove žute minute, dogodi se svađa...
    Najbitnije je da se svađamo argumentima...da ne odemo predaleko pa kažemo stvari koje zaista ne mislimo ili stvari za koje smo sigurni da će zaboleti...prvo onu drugu osobu, a na koncu ipak nas same...

    Zato..uvek fer..i u stanju pripravnosti za povlačenje kočnice...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  14. #14

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Cutanje sa obe strane
    TO SAM JA !!!!

  15. #15

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Fer je priznati da je ipak sve bilo zbog gluposti,jer se obicno svadje dogadjaju zbog toga!!Fer je priznati gresku i izviniti se partneru!!!Fer je posle svadje zagrliti partnera i polubiti!!!!Fer je nekada progutati nesto da ne bi doslo do svadje!!!!

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakvi smo u ljubavnoj vezi?
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 16:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •