Sv. vladika Nikolaj Velimirović - Strana 8
Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 139
  1. #106

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    da...

    SV.VLADIKA NIKOLAJ O ČOVEKOVOM PADU

    Pali smo. Pali smo onoliko koliko smo se udaljili od Hrista... Leonardo da Vinči godinama je radio znamenitu Tajnu večeru. Tražio je lica za modele. Za lik Hristov je našao jednog mladog čoveka, čije je lice sijalo lepotom, dostojanstvom i nevinošću. Ali za Judu se dugo mučio da nađe podesno lice. Šetajući jednog dana, ugleda jednog čoveka, odvratna izgleda, surova pogleda, i u svemu ružna i odbojna. On ga pozove u svoj atelje i kaže mu zašto ga je pozvao. Čovek se zagleda u već naslikani lik Hristov, i dugo je netremice gledao, dok mu suze ne potekoše. Začuđeni slikar upita ga zašto plače, a on odgovori: Kako ne bih plakao? Pre pet godina ja sam ti poslužio za lik Hristov, a sad hoćeš da ti poslužim za lik Judin...

  2. #107

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Beseda,originalni snimak glasa Sv. Nikolaja


  3. #108

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Beseda,originalni snimak glasa Sv. Nikolaja

    YouTube - Говор Св. Владике Николаја
    istina je kod Boga,vladika nije govorio čistu Reč već svoje.ljudsko je na žalost đavolsko.

  4. #109

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    istina je kod Boga,vladika nije govorio čistu Reč već svoje.ljudsko je na žalost đavolsko.
    Jesi li procitao bar jednu knjigu Svetoga naseg Nikolaja kad vec komentarises negove reci,preporucujem ti da procitas "Molitve na jezeru" i "Ohridski prolog" bar te dve od njegovih tridesetak,da bi mogao da komentarises kakvu je Rec govorio!
    Pises kao da su te odskolovali oni jeretici adventisti ili jehovini svedoci.

  5. #110

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Jesi li procitao bar jednu knjigu Svetoga naseg Nikolaja kad vec komentarises negove reci,preporucujem ti da procitas "Molitve na jezeru" i "Ohridski prolog" bar te dve od njegovih tridesetak,da bi mogao da komentarises kakvu je Rec govorio!
    Pises kao da su te odskolovali oni jeretici adventisti ili jehovini svedoci.
    niko me nije školovao,ne pripadam crkvama već Hristu.sve što sam razumeo razumeo sam uz ovce i koze van u pašnjacima pri močvari gde sam u molitvi i čitanju svakodnevno.pročitao sam naravno,molitvu,kako bi mogao uopšte govoriti o nekome bez tog čina.to je čak ljudski nekulturno!vladika je bio mudar čovek nesumnjivo,ali bez svetoga duha da bi do kraja video istinu,mada je dosta toga video dobro,možda jer se tamo gde je bio prognaan sretao dosta puta sa protestantima.recimo samo ovaj njegov pogled.on je na puitanje što misli o zapovesti ne ubij rekao ovako:postoje ratovi pravedni i nepravedni i dao rezime da ne duljim,jer nebitno je,rekao je ljudsko,tj.đavolsko.ne postoji ta dva vrsta rata.svaki rat je nepravedan rat,tj.od đavolske ideje za ubijanjem.zašto to govorim?jer sledim Isusovu mudrost koja se protivi ljudskoj ludosti koju drugi zovu mudrost.dakle Isus kaže jasno,ako te neko tera da odaš jedan kilometar ili oće košulju,ili te udari po jednom obrazu,dakle da li su i jedna od ove tri stvaripravedne?pa nisu,naročito udarac po obrazu.ali Isus ne kaže budući da si pritešnjen neopravdano sa druge strane ili udaren,da vratiš istom merom budući da je čin nepravedan,već kaže da okrenemo drugi obraz kao odbranu,da odamo dva ne jedan kilometar,da damo i haljinu ne košulju samo.onda kaže i zašto,da bi sevidelo da li smo Božji narod!prosto.što tu ima nejasno.?ali ljudi uzimaju svoju misao,svoju teologiju,i onda to zovu mudrošću i potiru Božju savršenu reč.kad je ovde bio rat,ljudi su stalno slušali medije o verskom ratu.ja sam rekao ne postoji verski rat,pa su se čudili tome.rekao sam im objašnjenje.vernik ne ratuje,dakle toje rat nevernika iz različitih otpalioh tabora crkvenih katolika,pravoslavnih protestanata itd.
    skoro sam čitao nešto odvladete jerotića.on je smatran velikim duhovnim misliocem.ali čovek koji je poluslep videobi da taj nesrećni mislilac sve vreme negira Boga.pa to je užasno,koliko otrova ljudi unutar tih misli jedu.ne čudi što su zaslepljeni.ali Isus je davno prrorekao,da će ljudi kao znak poslednjeg vremena sebi nakupiti učiteelje kako ih uši svrbe!mir Božji.

  6. #111

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Školovan je onaj čovek koji je uspeo da očisti jezik od gadnih reči i svoje srce od smradnih želja i svoj um od bezbožnih misli. Ko nije ovo uspeo tome školovanje pomaže samo da jednom naučenom veštinom zarađuje sebi za hleb kao što školovan (na svoj način) medved zarađuje svojom veštinom igranja.

  7. #112

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Školovan je onaj čovek koji je uspeo da očisti jezik od gadnih reči i svoje srce od smradnih želja i svoj um od bezbožnih misli. Ko nije ovo uspeo tome školovanje pomaže samo da jednom naučenom veštinom zarađuje sebi za hleb kao što školovan (na svoj način) medved zarađuje svojom veštinom igranja.
    odličan rezime !!!!

  8. #113

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović



    ОД ВИДИКА ЗАВИСИ МИР

    Што ужи видик, то већи немир. Што шири видик, то мањи немир. Најшири видик, божански мир. Што ужи видик, то већа цена себи. Што шири видик, то мања цена себи. Најшири видик, најмања цена себи.

    Кад би охола жаба из бунара стала покрај океана, изгубила би своју охолост.

  9. #114

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pomaže Bog

    Svoj lični stav o vladici sam već napisala...
    Ne bi ispravljala nikoga,pa neću ni vas,samo ću dodati da je SPC,vladiku Nikolaja proglasila svetim,i za njega se zna ko je bio,a za mene i vas se ne zna...on je potpisao sve što je napisao,a vi me slobodno ispravite,okrenuću vam i drugi obraz.
    svako dobro
    iskrena si.crkva ga proglasila svetim.Bog jedini proglašava sve nas svetim.crkva proglasi ubicu svetim,lopova svetim,zar je to nešto novo?sps partija ima svoje "svetce "isto.mafijaši imaju svoje "svetcew"svetima svoje kanone za svaku vrstu svetaca.ali Bog ima samo jedan kanon,njegovu Reč.poznate ličnosti nisu baš Bogu poznate.prvi će biti poslednji,a poslednji prvi.vladika jeste jedan od mudraca ovog sveta,ali svetac po kanonu Reči sigurno nije.to je istina.ili Reč ili crkva?toliko zamajavanje oko ljudi vodi samo proklestvu.kao što sam skoro rekao za neko manastirsko mesto,gde očevidac priča kako je tamo bilo i kako je svet prekrilio manastir i okolinu.ja mu kažem,daj da ja odem samo jedan sat da govorim tom svetu,tom mnoštvu,Reč živoga B oga,mislić da posle pola sata tamo neće ostati ni dvojica da slušaju dalje.pomodni govori kako svrbe uši privlače mase udarene u savesti,ali govor svetoga duha koji bije savest i izgoni greh van,razgoni često ljude koji nisu došli Hrista radi već "čuda" radi.mode radi.trenda radi.otiđi na diskusije net naćićeš tamo temu da li ste u prvoj Pravoj Isusovoj crkvi. ako hoćeš naravno.

  10. #115

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    A zasto je tako strasan rad vladike svetoga,isao je po svetu i propovedao rec Boziju a za vreme prvog svetskog rata vodio po evropi propagandu svojim govorima u korist naroda Srpskoga koji se borio za svoju slobodu! a koliko je lepe molitve pisao i koliko je lepo sveto pismo propovedao nisu ga za dzabe mnogi crkveni velikodostojnici i u njegovo vreme i sada poistovetili sa svetim Jovanom Zlatoustim, velikim propovednikom i neustrasivim vodjom crkve Hristove! SVeti vladika je bio takav kakav je dokaz njegovog rada svako moze da pogleda,njegove govore i knjige koje je napisao,njegovo zarobljenistvo za vreme drugog svetskog rata i prognanstvo iz Srbije posle rata sve za radi vere u Boga zivoga! samo Gospod zna dali je vladika bio njegov ugodnik a po svemu sto je u zivotu radio mi obicni smrtnici mozemo pretpostaviti da jeste! Zbog cega je sada strasno sto je kanonizovan od strane crkve pogotovo ako imamo u vidu da crkvom Hristovom kako je on i sam rekao upravlja Duh Sveti!

  11. #116

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    A zasto je tako strasan rad vladike svetoga,isao je po svetu i propovedao rec Boziju a za vreme prvog svetskog rata vodio po evropi propagandu svojim govorima u korist naroda Srpskoga koji se borio za svoju slobodu! a koliko je lepe molitve pisao i koliko je lepo sveto pismo propovedao nisu ga za dzabe mnogi crkveni velikodostojnici i u njegovo vreme i sada poistovetili sa svetim Jovanom Zlatoustim, velikim propovednikom i neustrasivim vodjom crkve Hristove! SVeti vladika je bio takav kakav je dokaz njegovog rada svako moze da pogleda,njegove govore i knjige koje je napisao,njegovo zarobljenistvo za vreme drugog svetskog rata i prognanstvo iz Srbije posle rata sve za radi vere u Boga zivoga! samo Gospod zna dali je vladika bio njegov ugodnik a po svemu sto je u zivotu radio mi obicni smrtnici mozemo pretpostaviti da jeste! Zbog cega je sada strasno sto je kanonizovan od strane crkve pogotovo ako imamo u vidu da crkvom Hristovom kako je on i sam rekao upravlja Duh Sveti!
    ovde nije stvar vladike kao čoveka,mislioca.ako ga stavimo u rang pisaca svakako je na visokom mestu,možda najvišljem.ali ako stvar dovodimo pod reč svetost i pod razmatranje Božje reči,onda to mora imati strogu lupu.naravo ni tu se vladika ne osuđuje preko mere,već samo umanjivanjem njegove neistine(kako pavle ap.lepo govori,podiže se Božja pravednost i svetost.ja više vidim ovde zabunu i to dovodi do nekih ideja kao da se vladika ponižava ili slično.ako se Bog uzvisuje što bi nam svima trebao biti cilj onda je velik čovek kojega unizuju toga radi uzvišivanja! ja bi o tome razmislio. ako nam je stalo do Božje uzvišene visine,onda bi olako svi videli o čemu je ovde reč.

  12. #117

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Mislim da je izlisno pa cak i po malo strasno i jezivo raspravljati o njegovoj svetosti! Reci nije on svetac Boziji i ne postovati ga kao sveca nije ni malo naivno! Crkva ga je proglasila za sveca,sigurno ne bez razloga,mozemo raspravljai o njegovom zemaljskom ziotu i radu ali ne i o kanonizaciji,trebalo bi prihvatiti da jeste naso milost pred Bogom jer ako je crkva koja ga je proglasila svecom istinska crkva Hristova,treba imati u vidu da njom upravlja Duh Sveti! E sad ako je na zemlji bio uzvisen,dosta je i propatio a i namucio se,a njegova poniznost pred Bogom se najbole vidi u Molitvama na jezeru! A sada kao Bozijeg ugodnika i svetitelja treba ga uzvisiti i slaviti,naravno ne kao Gospoda Boga jer sa njim niko ne moze da se meri,ali kao coveka koji je nasao milost kod boga i koji nam svima daje prier kako se zivi po Bozijim zakonima!

  13. #118

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je izlisno pa cak i po malo strasno i jezivo raspravljati o njegovoj svetosti! Reci nije on svetac Boziji i ne postovati ga kao sveca nije ni malo naivno! Crkva ga je proglasila za sveca,sigurno ne bez razloga,mozemo raspravljai o njegovom zemaljskom ziotu i radu ali ne i o kanonizaciji,trebalo bi prihvatiti da jeste naso milost pred Bogom jer ako je crkva koja ga je proglasila svecom istinska crkva Hristova,treba imati u vidu da njom upravlja Duh Sveti! E sad ako je na zemlji bio uzvisen,dosta je i propatio a i namucio se,a njegova poniznost pred Bogom se najbole vidi u Molitvama na jezeru! A sada kao Bozijeg ugodnika i svetitelja treba ga uzvisiti i slaviti,naravno ne kao Gospoda Boga jer sa njim niko ne moze da se meri,ali kao coveka koji je nasao milost kod boga i koji nam svima daje prier kako se zivi po Bozijim zakonima!
    ko o kome mi slobodane o crkvi,o čoveku,ajmo o Reči.zašto ne uzmete Reč.zašto Boga nipodaštavate.kako ckrva može nekog oglasiti za svetca.'to je protiv Reči.pavle se obraća u poslanici crkvi jednoj drugoj trećoj i sve ljude naziva svetima.koji naravno drže reč.Isus kaže za svoju majku kad se zaboravila, sa braćom ga tražila da dođe,da su njegova majka i braća,oni koji slušaju reč,a ne ozvaničeni. nema moltve takvima.petar jasno odbija naklon kornilija,anđeo u apokalipsi naklon jovana bogoslova.zar vama ova reč ne znači ništa? ckva je prava? u čemu?u ovolikim gresima unutar.gde joj je sveti duh iz dela 2.gl.? kako ti znaš da si kišten svetim Duhom,tako što ti je crkva obećala da jesi ga primio.ged si to našao?jovan kaže da ga niko nikom ne može udeliti osim Hrista,a Hristos zna se kako ga je delio ,piše u delima,2,1o.19.gl.čitaj priču o 5.ludih i 5.mudrih devojaka.gde je crkvi krštenje apostola iz dela,2.?nige ga nema.kako ste dobili oprost greah,kad nemate jedino ime pod nebom dato za to? ged ti je onda prava crkva.pusti crkvu,učenje ovog onog apologete,to je izvrtanje,to je edemski sindrom,ili đavo.bog je mislio....Bog što je mislio,zauvek jednom je dao svetima.sveti?za sigurno su u delima,2.original crkva je tu.

  14. #119

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    ko o kome mi slobodane o crkvi,o čoveku,ajmo o Reči.zašto ne uzmete Reč.zašto Boga nipodaštavate.kako ckrva može nekog oglasiti za svetca.'to je protiv Reči.pavle se obraća u poslanici crkvi jednoj drugoj trećoj i sve ljude naziva svetima.koji naravno drže reč.Isus kaže za svoju majku kad se zaboravila, sa braćom ga tražila da dođe,da su njegova majka i braća,oni koji slušaju reč,a ne ozvaničeni. nema moltve takvima.petar jasno odbija naklon kornilija,anđeo u apokalipsi naklon jovana bogoslova.zar vama ova reč ne znači ništa? ckva je prava? u čemu?u ovolikim gresima unutar.gde joj je sveti duh iz dela 2.gl.? kako ti znaš da si kišten svetim Duhom,tako što ti je crkva obećala da jesi ga primio.ged si to našao?jovan kaže da ga niko nikom ne može udeliti osim Hrista,a Hristos zna se kako ga je delio ,piše u delima,2,1o.19.gl.čitaj priču o 5.ludih i 5.mudrih devojaka.gde je crkvi krštenje apostola iz dela,2.?nige ga nema.kako ste dobili oprost greah,kad nemate jedino ime pod nebom dato za to? ged ti je onda prava crkva.pusti crkvu,učenje ovog onog apologete,to je izvrtanje,to je edemski sindrom,ili đavo.bog je mislio....Bog što je mislio,zauvek jednom je dao svetima.sveti?za sigurno su u delima,2.original crkva je tu.

    Ocigledno da se ovde ne razumemo,kao da pricamo na razlicite teme,a tema je jedna "Sv vladika Nikolaj Velimirovic" i trebalo bi pisati o njegovom ovozemaljskom radu,nigde ne podistavamo Boga,naopako,radi se o tome da ako je crkva nekog proglasi za Bozijeg ugodnika,mi se ne molimo Njemu kao svecu,mi ga molimo da on moli Boga za nas,bar je tako u crkvi a koja je crkva prava,koja lazna,postoji nekoliko tema na ovom forumu! Sve u svemu Vladika Sveti jeste bio veliki propovednik reci Hristovih i ziveo je po zakonima Bozijim,a mislim da je to najbitnije za spasenje duse!

    A mogli bi da napravimo i jednu temu o njegovoj smrti,jer nije bas sigurno da je umro prirodnom smrcu,bilo je dosta misterioznih okolnosti oko toga!

  15. #120

    Odgovor: Sv. vladika Nikolaj Velimirović

    Citat slobodansr.k kaže: Pogledaj poruku
    Ocigledno da se ovde ne razumemo,kao da pricamo na razlicite teme,a tema je jedna "Sv vladika Nikolaj Velimirovic" i trebalo bi pisati o njegovom ovozemaljskom radu,nigde ne podistavamo Boga,naopako,radi se o tome da ako je crkva nekog proglasi za Bozijeg ugodnika,mi se ne molimo Njemu kao svecu,mi ga molimo da on moli Boga za nas,bar je tako u crkvi a koja je crkva prava,koja lazna,postoji nekoliko tema na ovom forumu! Sve u svemu Vladika Sveti jeste bio veliki propovednik reci Hristovih i ziveo je po zakonima Bozijim,a mislim da je to najbitnije za spasenje duse!

    A mogli bi da napravimo i jednu temu o njegovoj smrti,jer nije bas sigurno da je umro prirodnom smrcu,bilo je dosta misterioznih okolnosti oko toga!
    pazi sad slobodane,Reč Božja je jasna,jer nema drugog posrednika između Boga i ljudi,osim čoveka(!) Isusa Hrista!!!! što ti ovde govori?ti si rekao da je vladika taj kojije predmet molitve(citat:mi se molimo njemu(vladici),da on (vladika) moli Boga za nas) ali Bog kaže da vladika,niti bilo ko može,i sme zauzeti mesto jedinog posrednika između nas i Boga,osim čoveka Isusa Hrista.ni jenog čoveka!hoćeš li se povinovati autoritetu Božje reči ?! ili ćeš Boga načiniti lažcem'

Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 678910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vladika niški Irinej izabran za 45. patrijarha
    Autor Turkmenbashi u forumu Religija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 02.02.2010, 16:48
  2. Nikolaj Rimski-Korsakov
    Autor ELA u forumu Muzičke zvezde
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 14:34
  3. Nikolaj Vasiljevič Gogolj
    Autor Goga u forumu Književnici
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.05.2009, 20:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •