Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost? - Strana 4

Prikaz rezultata glasanja: Da li je Tito pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

Učesnika ankete do sada
148. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • pozitivna

    71 47.97%
  • negativna

    61 41.22%
  • nemam mišljenje o njemu

    16 10.81%
Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 235
  1. #46

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    С људима којима је лакше утерати у гузицу него у главу не вреду се расправљати...
    Шит, опет сам дао позитиван репут место негативног...

    To si dobro napisao ljudima kojima je lakse uterati u guzicu nego u glavu. Pa sto se tice uterivanja svi posle njega su nam uterali tako da smo sada najpoznatiji pederi u svetu. Ako smatras da je ova rasprodaja drzave i firmi idealna stvar i da je to ok.onda stvarno je nekima lakse uterati u guzicu nego u glavu.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  2. #47

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat sonja_ns. kaže: Pogledaj poruku
    To si dobro napisao ljudima kojima je lakse uterati u guzicu nego u glavu. Pa sto se tice uterivanja svi posle njega su nam uterali tako da smo sada najpoznatiji pederi u svetu. Ako smatras da je ova rasprodaja drzave i firmi idealna stvar i da je to ok.onda stvarno je nekima lakse uterati u guzicu nego u glavu.
    Да, то сам добро написао. Не могу да верујем да неко после тона текста који смо написали на ову тему пише овакве ствари. Јеби ме, ал не могу.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #48

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    OK.ovo je "demokratska" zemlja ima svako pravo da kaze sta misli.A ne ko za vreme "druga"a da ga neko ne j.e u guzicu.
    "Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha".

  4. #49

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat sonja_ns. kaže: Pogledaj poruku
    To si dobro napisao ljudima kojima je lakse uterati u guzicu nego u glavu. Pa sto se tice uterivanja svi posle njega su nam uterali tako da smo sada najpoznatiji pederi u svetu. Ako smatras da je ova rasprodaja drzave i firmi idealna stvar i da je to ok.onda stvarno je nekima lakse uterati u guzicu nego u glavu.
    ...ne bih da se mesam u vas sexualni cin,mada mogu da gledam,nemam nista protiv...ali mi samo jedna stvar nije jasna...ovo oko rasprodaje drzave i firme...ako moze malo da mi se objasni?
    ...mada mislim da znam odgovor...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #50

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    dali je neko nekada čuo za reč paradoks...?

    Istorijska činjenica može biti nekakav iskopani grad, mermerni stub ili ratnički oklop...ali nipošto piskaranja nekoga ko je (u bilo kojoj prošlosti)
    piskarao pod teretom svog subjektivnog mišljenja ili pod teretom
    nečije leve ruke ...dok je desna ruka tog (uglavnom nepismenog )
    držala nekakav predmet kome je jedina namena da pravi rupe u ljudskom telu.
    Koji ti deo nisi ukapirao?

    Ono što sam ja napisao je sasvim jasno.

    Slobodno nastavi sa nabrajanjem šta sve spada pod Istorijske činjenice pa ćeš shvatiti.

    Za ozbiljan razgovor je neprihvatljivo da se baviš pretpostavkama.
    Nagadjajući na šta ciljam već si počeo da ružiš i prljaš nekoga i nešto, čemu takav način komuniciranja ...

    Ako ne možemo kvalitetnije da razgovaramo onda, jbg ...


    Citat Invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    Nije bio predsednik SAD-a. Bila je Lilijan Karter majka tadašnjeg predsednika Džimija Kartera.
    Inače prisutni su bili i:

    Potpredsednik SAD-a Volter Mondejl,
    Averel Hariman, veteran američke diplomatije,
    Džordž Vest, pomoćnik državnog sekretara

    Leonid Iljič Brežnjev generalni sekretar CKKPS,
    Andrej Gromiko (član Politbiroa CK KPSS i ministar inostranih poslova)

    premijer Velike Britanije Margaret Tačer
    lord Karington, tadašnji ministar inostranih poslova,
    princ Filip vojvoda od Edinburga,

    Karla Karstensa predsednika Zapadne Nemačke,
    Helmuta Šmitasavezni sekretar,
    Hansa Ditriha Genšera, ninistar inostranih poslova.

    Indira Gandi premijer Indije,
    Sandro Pertini i Frančesko Kosiga predsednik i premijer Italije,
    Rudolf Kirhšleger i Bruno Krajski predsednik i premijer Austrije,
    Urho Kekonen predsednik Finske,
    Gustav Husak predsednik Čehoslovačke,
    Masajoši Ohira premijer Japana,
    Spiros Kiprijanu predsednik Kipra,
    Hua Goufeng premijer i predsednik KP Kine,
    Janoš Kadar prvi sekratar CK Mađarske socijalističke radničke partije,
    Erih Honeker predsednik Državnog saveta tadašnje Istočne Nemačke,
    Hafez el Asad predsednik Sirije,
    Adolfo Suarez premijer Španije

    švedski kralj Gustaf XVI,
    norveški kralj Olaf Peti,
    Luksemburški veliki vojvoda Žan,
    jordanski kralj Husein,
    belgijski kralj Boduen Prvi,
    princ Henrik od Danske,
    nepalski princ Gjenedra Bin Bikram...

    Fransoa Miteran i Lajonel Žospen (prvi i nacionalni sekretar SP Francuske), Andreas Papandreu gensek PASOK,
    Felipe Gonzales gensek SRP Španije,
    Bulat Edževit NRP Turske,
    Vili Brant predsednik SDP Nemačke i predsednik Socijalističke internacionale, Sirimavo Bandaranaike
    Nikolae Čaušesku
    Sadam Husein
    Todor Živkov
    Kurt Valdhajm, generalni sekretar UN,
    Kim Il Sung predsednik DNR Koreje
    Jaser Arafat

    i drugi

    Tek je pogreb pape Jovana Pavla II po brojnosti i sastavu državnika je bio brojniji.
    Kakav impresivan spisak.
    Fenomenalno.

    Prvo mi je na pamet palo par sasvim jednostavnih pitanja.

    Koliki broj ljudi na planeti su pobili neki od tih navedenih veličina?
    Da li se taj broj završava rečju milioni?
    Zašto mi se vrti po glavi pojam zločinci?
    Zar to nije slika i prilika gde je pripadao?



    Mrzi me da tražim slike ostalih velikana ali za one koji vole evo jedna gde im maše neki fini čika ...

  6. #51

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ван сваке памети је тврдити да смо ми "најглупљи народ у региону". Који то народ нема такве? Једноставно, режим је био такав да је тражио такве и омогућавао таквима да дођу до изражаја, користио их... таквих је било и у Источној Немачкој, међу Немцима, да не спомињемо све остале народе под комунизмом, "у региону" или ван њега.
    Бесмислено је за злодела комуниста пљувати по народу који је био жртва тог режима, а у ком су се појединци понашали као што би се понашали у било ком другом народу.
    Ajde da pomenemo Slovence. Ili Hrvate. I oni su bili pod komunizmom, ali neces naci toliko lozaca kao kod nas, garantujem ti. Kad kazem "najgluplji", u ovom slucaju mislim "najpovodljiviji" iliti najspremniji da se iz mesta odrekne svojih korena zarad neceg sa cime se srece prvi put...i ne zaboravi da su komunisti bili taj narod. Njegov deo.

    Povuci samo paralelu sa renesansom crkve u poslednjih desetak godina. Odjednom su bivsi komunisti postali najokoreliji vernici, tako da nama koji smo pravoslavlje dozivljavali prirodno - kao vazduh koji disemo, mora da bude maalko muka pri pogledu na odredjene prizore...

    ...da stvarno mislim da smo najgluplji, verovatno bih grebao i rukama i nogama da zapalim odavde...

  7. #52

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ajde da pomenemo Slovence. Ili Hrvate. I oni su bili pod komunizmom, ali neces naci toliko lozaca kao kod nas, garantujem ti. Kad kazem "najgluplji", u ovom slucaju mislim "najpovodljiviji" iliti najspremniji da se iz mesta odrekne svojih korena zarad neceg sa cime se srece prvi put...i ne zaboravi da su komunisti bili taj narod. Njegov deo.
    Разлог томе није "квалитет народа". Разлог томе је да је политика КПЈ била антисрпска. Још је на конгресу у Дрездену 1928. ако се не варам КПЈ дефинисала Југославију као империјалистичку творевину а Србе као угњетачки народ. Стога је КПЈ фаворизовала остале народе, неке чак и измислила, на штету Срба. Србин комуниста је морао да буде антисрбин због природе КП. Словенац и Хрват нису, напротив.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #53

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Smrad komunistiski
    ZVEZDA mi je sve...

  9. #54

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Smrad komunistiski
    E, od takih kao ti mi se zgadila ZVEZDA!
    Naravno, ne Titova, crvena petokraka...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #55

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Za dobrim konjem se dize prasina....samo ga vi pljujte

    Sto bre sebi dozvolite taj gubitnicki stav u zivotu?????

    Uvek ste takvi?????????/

  11. #56

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    ........jednom se otac moj sa posla kući vratio pre, odenuo mi praznično sve i poveo me na trg.....

    ...bio sam klinac još i bilo mi je tek oko pet al dobro pamtim nasmejan svet i svečan i sretan grad....

    ....nisam razumeo zastave gužvu, znao sam tek nešto je važno jer otac me tad prigrli snažno, reče mi: sine gledaj i pamti....

    .....i ja sam video tita maršala legendu tu, slobodnog tvorca, čoveka tog, druga i borca, tada sam ja video tita prvi put......

  12. #57

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Ne mogu da vjerujem da jos ima toliko komunista.Ma ljudi ako ste Srbi kako mozete da volite Tita koji je ubio ko zna koliko Srba u prvom svetskom ratu, posle kad je dosao na vlast proglasio Kosovo pokrajinom i zato cemo ga izgubiti. Pa jel` on dao da Srbi slave slavu, Bozic i Vaskrs i da pjevaju Srpske pjesme? Nije. Isao je na to da razvije Sloveniju i Hrvatsku, uzimao sirovine iz Srbije i oni su je preradjivali i nama prodavali, rekavsi da Jugoslavija ide na to da prvo razvije Sloveniju i Hrvatsku, a posle i sve ostalo (mada je logicno bilo da se prvo krene od Makedonije i Kosova jer su oni bili najmanje razvijeni) a posle toga je rekao da svako treba sam da se razvija. On je doselio Albance na Kosovo, pa kako ja da ga volim kad mi se zahvaljujuci njemu rasparcava drzava
    ZVEZDA mi je sve...

  13. #58

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da vjerujem da jos ima toliko komunista.
    Zar mogu samo komunisti da pozitivno cene njegovo delo?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #59

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Citat Mimic 90 kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da vjerujem da jos ima toliko komunista.Ma ljudi ako ste Srbi kako mozete da volite Tita koji je ubio ko zna koliko Srba u prvom svetskom ratu, posle kad je dosao na vlast proglasio Kosovo pokrajinom i zato cemo ga izgubiti. Pa jel` on dao da Srbi slave slavu, Bozic i Vaskrs i da pjevaju Srpske pjesme? Nije. Isao je na to da razvije Sloveniju i Hrvatsku, uzimao sirovine iz Srbije i oni su je preradjivali i nama prodavali, rekavsi da Jugoslavija ide na to da prvo razvije Sloveniju i Hrvatsku, a posle i sve ostalo (mada je logicno bilo da se prvo krene od Makedonije i Kosova jer su oni bili najmanje razvijeni) a posle toga je rekao da svako treba sam da se razvija. On je doselio Albance na Kosovo, pa kako ja da ga volim kad mi se zahvaljujuci njemu rasparcava drzava



    ......ah dečače dragi....u godini kada si se ti rodio ja sam postao punoletan....


    ......mene je na prag punoletstva dovela SFRJ i pustila da se otisnem u život....tebe je rodio improvizorijum u ratnom vihoru....


    ....ako misliš postati zdravom ličnosti, u šta ne sumnjam....preporučujem ti za početak....manifest komunističke partije ....a potom, program saveza komunista jugoslavije usvojen na Sedmom kongresu saveza komunista jugoslavije...


    .....čuvajte bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka .....

  15. #60

    Odgovor: Josip Broz Tito - pozitivna ili negativna istorijska ličnost?

    Pošto nisam istoričar, a čini mi se da na ovom forumu uzimaju učešće i pravi istoričari, ili osobe zaista posvećene ovoj oblasti, moje mišljenje (formirano bez ikakvih posebnih uzora i pomagala), treba shvatiti kao lični, subjektivni i potpuno podložan kritici stav osobe koja je bila u prilici da nekoliko puta, naravno ne kao Pinki, ali, ipak, vidi Tita...

    Mislim da život i delo Josipa Broza treba posmatrati u kontekstu društveno političkih i istorijskih uslova koji su vladali krajem 19. i početkom 20. veka u Evropi, kao i u Kraljevini SHS, odnosno Jugoslaviji od njenog stvaranja pa do aprila 1941. godine i, naravno, ne zanemarujući ponašanje izbegličke vlade i, još više, velikih sila, kako u toku rata, tako i posle rata. Ipak najveću pažnju, po mom mišljenju, treba posvetiti analizi same Titove vladavine, kao i posledica (vidljivih i u današnjim mračnim dešavanja u zemlji Srbiji) koje je ta vladavina proizvela, naravno, opet u kontekstu društveno istorijskih kretanja u Evropi, ali i u svetu u drugoj polovini dvadesetog veka.

    Takođe, u krajnjem slučaju, nisu više primarno važne ni činjenice da je Kraljevina Jugoslavija, zahvaljujući ponajviše svojim političkim elitama, ali i opštoj strukturi, sastavu i organizaciji, bila loša država koja nije uspela da reši ni jedno važno državno pitanje i time snažno pružila šansu komunističkom pokretu da se na krilima internacionalizma toliko afirmiše da još u toku rata stvori uslove za kasniju promenu, kako vlasti, tako i državnog uređenja...

    Pošto je ovo zaista neobično složena i obimna problematika ja ću se zadržati samo na nekoliko momenata koje se meni, nekako, čine važnim. Pre svega, potrebno je shvatiti suštinu komunističkog pokreta. Osim toga što nije mogao da pronađe uspešno rešenje u sferi proizvodnih odnosa, što je i najviše doprinelo njegovom padu, komunizam je snažno potiskivao nacionalno u korist klasnog (sve višenacionalne socijalističke federacije su se raspale, a rastakanje Rusije, na žalost, još traje). Komunizam (ili socijalizam što je u stvari isto i pored prividnih razlika) je jednostavno izgubio bitku sa (doduše ne puno boljim, niti uopšte humanijim, ali zato vitalnijim i žilavijim) kapitalizmom.

    Komunizam je poražen. I bez obzira na uzroka njegovog poraza i na formalne i suštinske motive njegovog nastanka, on je prošlost. Sama ta činjenica već po prirodi stvari isključuje mogućnost pozitivnog ocenjivanja društveno ekonomske formacije koja nije uspela da zaživi niti jedan pun vek. U tom kontekstu, potpuno je logično da negativnu ocenu ponesu i njegovi akteri, nosioci i graditelji, pa i drug Tito. Dakle, samo zbog toga, pa taman i da mu se ne može bilo šta drugo negativno pripisati.

    Potpuno je istorijski nevažno šta je pušio, koliko je žena imao, kako se oblačio, koje je piće pio i da li sam ga ja, ili bilo ko drugi video....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 4 od 16 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko je zaista bio Tito???
    Autor poirot u forumu Istorija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 09:37
  2. Tito Patrikije (Titos Patrikios)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.12.2011, 22:18
  3. Drugarica Jovanka Broz
    Autor bellissima u forumu Istorija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.09.2010, 21:09
  4. Najgotivnija istorijska ličnost
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 10.04.2010, 21:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •