Gojaznost kod dece - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 21 od ukupno 21
  1. #16

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    Moja deca moraju da jedu kuvanje,a kad pojedu dobiju po cokoladicu i sokic i to je to.Grickalice retko dobijaju,ne zato sto smo skrti nego zato sto necu da se nezdravo hrane.
    da nije to malo suvose strogo?
    mislim, deci ne treba uskracivati sasvim, ipak su deca
    kontam ja da cips nije najzdravija hrana, ali Boze moj..
    deci, po meni, ne treba zakidati na stvarima na kojima najvise vole, jednostavno treba gledati da jedu normalno, a ne samo da se krkaju ili kuvanjem ili grickalicama.. svakako a je kuvanje zdravije, ali nismo u spartanskom vremenu pa da takvo bude i vaspitanje..
    deci od malena treba usadjivati navike u hrani, a ona i pored sveg kuvanja mogu biti gojazna.. znam po sebi, kao dete bila sam gomboc, a jela sam samo bakino kuvanje npr..
    Krek, krek.. Ne gudra

  2. #17

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    deci od malena treba usadjivati navike u hrani, a ona i pored sveg kuvanja mogu biti gojazna..

    Upravo u tome je sva mudrost.
    Postavlja se međutim pitanje koliko uopšte roditelji vode računa o sopstvenoj ishrani.
    Nemoguće je usaditi detetu zdrav način ishrane ukoliko se mi sami ne hranimo pravilno.
    Moje dete od rođenja ima visinu i težinu iznad proseka svoje generacije ( na grupnoj slici iz vrtića izgleda kao vaspitač među decom).Nije gojazan, visok je i ima normalnu kilažu za tu visinu.
    Nikada mu nisam branila da jede ili pije bilo šta.
    Ali on, recimo nikada ne bi popio gazirani sok, probao i nije mu se dopalo, slatkiši mu stoje na dohvat ruke i uvek sam posle jela uzme jednu štanglu čokolade ili bananicu, do pre mesec dana nisam mogla da ga nateram da proba sladoled(!), konačno probao i ne sviđa mu se. Uvek će pre pojesti kajsiju ili jabuku nego slatkiš.

    Ima nešto i u genima, i u ličnom ukusu a navike se stiču vremenom i treba na vreme početi.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #18

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    Dijete mi se zdebljalo malo. Sada ima 19 kg A, ne tako davno, imala je 15,5.

    Kako mi ju je sad gušt gledati.. Ti bataci, ta buša mala.. Ne smatram ju niti sada gojaznom. Sada mi je nekako.. Zdrava, vedra, pršti od snage.
    Poruku je izmenio little fairy, 15.05.2009 u 09:31 Razlog: zakašnjeli popravak.. :)
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    I mene nedavno poceo da muci ovaj problem...moj sin ima 9.5 godina i kg skoro ko ja...
    Na pomenu sporta vristi, nece ni da cuje...jedino mu se sah svidja
    Uvece ne moze da zaspi "zato sto je gladan"...u jelu je (uvek bio) izbirljiv, i ni po ceni zivota nece da jede ono sto mu se "ne svidja"
    Sve se nadam da ce ga pubertet izvuci, ali vec vidim da i ima celulita
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    Zlatno je pravilo:ono čega nema,ne može se naći-ovde mislim na slatkiše od kijih se deca goje u današnje vreme najviše.Dakle,ako ne kupujete slatkiše,čipsiće i tome slično,deca neće naučiti da to jedu,barem ne preterano.Ako ipakdo toga i dođe,prekinite sa lošom praksom kupovanja satkiša.Ako već postoji potreba za potrošnjom ''slatkog'',angažujte decu kao pomoćnike pri izradi kakvih,jednostavnih kolačića.Usput če nešto i naučiti.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  6. #21

    Odgovor: Gojaznost kod dece

    Slatkiše obavezno zameniti voćem, onim koje deca vole.
    Obroke im servirati na velikom tanjiru, da im vizuelno izgleda da su dosta pojeli.
    Gazirana pića, izbaciti.
    I ono što je jako važno a to je prilagoditi i svoju ishranu i na taj način pružiti deci dobar primer.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Imunitet kod dece
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 10:33
  2. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Prezasticivanje dece
    Autor artistry u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 09:42
  5. Stres kod dece
    Autor Goga u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 30.03.2009, 23:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •