Nizak krvni pritisak(hipotenzija) - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 20 od ukupno 20
  1. #16

    Odgovor: Nizak krvni pritisak(hipotenzija)

    Šta se dešava ukoliko postoji problem aritmije i tahikardije?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #17

    Odgovor: Nizak krvni pritisak(hipotenzija)

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    _baba_ to je pre pola godine bilo, tada sam ti pisala kao majci maloletne dece čiji je otac daleko.
    Ovo je dobro, zapamtiću. Znači, digneš noge na zid, tražiš slanu vodu i žališ se da ti je pao TA, a onda...da, ako je pravi _deda_, shvatiće...



    I dalje mi ništa drugo ne pada na pamet osim penjanja uz stepenice, u slučaju da ste na poslu, recimo. Meni to uvek podigne pritisak bar za 10-20mmHg što uopšte nije zanemarljivo.
    Savet ti je odlican i hvala ti, usvojen je kao opcija
    Samo, onaj prvi post ne izgleda kao da si pisala majci maloletne dece.(mada ni ne vidim kakve veze ima to sto sam majka maloletne dece sa niskim krvnim pritiskom) Tvoje reci vise ostavljaju utisak da se obracas maloletnom detetu.

    Elem djelem. Posledice niskog krvnog pritiska sam osetila jos u srednjoj skoli.
    Najcesce bi me strefilo na putu do skole. Smraci mi se pred ocima, oblije me hladan znoj, pocinjem da drhtim kao da me neko ustekao u struju...desavalo se nekoliko puta da me ljudi na ulici polivaju hladnom vodom.
    Tako je bilo, tako je i ostalo. Uz jednu novinu, a to je povremeno povracanje kad mi rokne pritisak.
    E zato meni stvarno ne bi pomoglo trcanje uz stepenice, jer se ja u tim momentima jedva dovucem do kupatila, posto mi prija guranje glave pod cesmu...i polivanje hladnom vodom. I naravno podignute noge uza zid, ostalo je istorija.

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #18

    Odgovor: Nizak krvni pritisak(hipotenzija)

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Šta se dešava ukoliko postoji problem aritmije i tahikardije?
    Ovi poremećaji srčanog ritma uz hipotenziju,jel`?
    Dijagnostikovani kod kardiologa ili taj ko ih ima ih oseti povremeno i tek planira da krene na ispitivanja? I još masa pitanja uz ovo.

    Pogledaj i na net-u, na primer:
    http://www.medtronic.de/germany/down...ngen_HR_de.pdf
    http://www.farmakologija.com/materia/c.htm
    http://www.stetoskop.info/Poremecaji...ickness.htm?b9



    I bez ikakve anamneze i EKG-a, napisaću ti šta bih ja uradila da imam bilo kakav kardiološki problem ili smetnju koja me uznemirava: otišla bih kod najboljeg kardiologa za koga znam, a u mom slučaju je to dr.sci.med Vladislav Vukomanović, sa Instituta za majku i dete (to kažem jer ima kolegu imenjaka i prezimenjaka , ali u Tiršovoj). Njegova ordinacija je daleko (relativno), ali znam u koje beogradske ordinacije svraća po pozivu.

    Taj element poverenja u znanje, stručnost i ljudskost onog lekara koji će se baviti mojim srcem je jako bitan ne samo psihološki nego i za pravi tretman i dobar ishod, terapiju, šta god.

  4. #19

    Odgovor: Nizak krvni pritisak(hipotenzija)

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Savet ti je odlican i hvala ti, usvojen je kao opcija
    Samo, onaj prvi post ne izgleda kao da si pisala majci maloletne dece.(mada ni ne vidim kakve veze ima to sto sam majka maloletne dece sa niskim krvnim pritiskom) Tvoje reci vise ostavljaju utisak da se obracas maloletnom detetu.

    Elem djelem.

    Žao mi je što si se tako osetila čitajući post koji sam kao i sve ostale na temi o zdravlju pisala kao da objašnjavam drugarici koja me pozove telefonom ili svrati da pita, onako usput. Tada se trudim da ne bombardujem stručnim terminima i ne zbunjujem, nego da objasnim koliko umem i to što plastičnije jer i sama volim kada mi se nejasnoće tako razjašnjavaju.

    E sad, uvek postoji mogućnost da budeš porešno shvaćen, pa da se čak i zapitaš gde su i zašto ne progovore ostali lekari ovde.
    Možda zato što ovo i nije mesto za "ozbiljne" priče na ove teme, nego baš ovo što radimo, pa kako ko shvati i prihvati.

    Spominjanje dečice je bilo u mojoj glavi u drugačijem filmu. Setila sam se pacijenta-komšije koji ima izraženu hipotenziju i koji nije smeo sa bebom da izađe ni u šetnju sam jer mu se događalo da ne zna ni kud će sa sobom, a kamoli sa njom. Tada su od pomoći saveti primenjivi na ulici, pa makar delovali i kao da su saveti za predškolski uzrast.
    Time se ja rukovodim u životu i na poslu, a i na net-u kada ima potrebe.

    Razmisliću još jednom i hvala ti što mi dade ovu temu za razmišljanje pa i sa "zakašnjenjem" od pola godine od tog posta, možda shvatim gde sam pogrešila, pa da mi se ne ponovi.


  5. #20

    13 Odgovor: Nizak krvni pritisak(hipotenzija)

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Ovi poremećaji srčanog ritma uz hipotenziju,jel`?
    Dijagnostikovani kod kardiologa ili taj ko ih ima ih oseti povremeno i tek planira da krene na ispitivanja? I još masa pitanja uz ovo.

    Pogledaj i na net-u, na primer:
    http://www.medtronic.de/germany/down...ngen_HR_de.pdf
    http://www.farmakologija.com/materia/c.htm
    http://www.stetoskop.info/Poremecaji...ickness.htm?b9
    Dijagnostikovano kod kardiologa '97. ( artmiija i tahikardija )
    Nizak pritisak u trudnoći 2004. / 05. o od tada smo verni drugari.


    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    I bez ikakve anamneze i EKG-a, napisaću ti šta bih ja uradila da imam bilo kakav kardiološki problem ili smetnju koja me uznemirava: otišla bih kod najboljeg kardiologa za koga znam, a u mom slučaju je to dr.sci.med Vladislav Vukomanović, sa Instituta za majku i dete (to kažem jer ima kolegu imenjaka i prezimenjaka , ali u Tiršovoj). Njegova ordinacija je daleko (relativno), ali znam u koje beogradske ordinacije svraća po pozivu.

    Taj element poverenja u znanje, stručnost i ljudskost onog lekara koji će se baviti mojim srcem je jako bitan ne samo psihološki nego i za pravi tretman i dobar ishod, terapiju, šta god.
    Hvala za savet, za sve .

    Moja trošna srčka
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Visok krvni pritisak
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 07.05.2009, 14:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •