Šta očekujete od nove vlade - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 96
  1. #61

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Uđoh maločas u Maxi.
    Čika ispred mene, sa dva predškolca, vuče 6 litara ulja i 6 kg šećera. Samo to.
    Sve me to podseti me, ne znam zašto, na devedesete. Falio je još samo margarin.

    Ne verujem da su baš toliko gladni. Uplašeni su. I razumem ih.

    I tako...

    Šta onda ja da očekujem? Svakako bi mi Yossa rekao da su to očekivanja nas sa predrasudama. Neopravdana i ničim izazvana.


    Samo jedno pitanje. A koliko ulja i šećera si ti kupila?

    Siguran sam da odgovor na takvo banalno pitanje može mnogo toga da objasni.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  2. #62

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Ma možda peku ajvar i kuvaju Đem
    Šalu na stranu...i ja sam primetila tu laganu masovnu histeriju baš oko ulja.
    Čak mi D. kaže...treba da kupimo ulje da imamo zalihe..
    Ma jok...
    Eto, ja trenutno imam pola flaše suncokretovog i više od pola palminog ulja...i ne pada mi na pamet da gomilam...
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #63

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Ne znam šta će objasniti činjenica da nisam pazarila sa dva predškolca i da mi u korpi nije bilo ni ulje ni šećer sem da imam alergiju na ringlu i rernu.
    Poruku je izmenio Mish, 01.10.2012 u 18:00 Razlog: slovce
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #64

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    evo ja sam u stvarnoj panici
    ja sam taj lik koji drhti od praznog frizidera
    ja sam ta luda zena koja ne moze da podnese da u kuci nema ulje,secer,margarin,testenine,pelat,kocke za supu,brasno i kvasac
    ja sam zivela i u vreme devedesetih ,kad su me izdrzavali roditelji i kad me nije bilo briga za nestasicu
    ali,sad me ne izdrzavaju roditelji,a na ledjima imam nekog koga ja izdrzavam,i lepo drhtim da cu jednog dana da se probudim i da ce mi se desiti jedna od dve stvari:
    - da su rafovi prazni
    - ili da nemam cime da kupim
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #65

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Ne kažem da nisi u pravu, da čikica sa dva klinca nije zbog straha stvarao zalihe, ali rekla si da ih razumeš, a ja razumeo da i ti osećaš strah od vladavine ove vlade. Pa sam se onda upitao da li i ti stvaraš zalihe. No, učinilo mi se da ti to nisi uradila. (Zato sam postavio pitanje, da ne trčim pred rudu.) Iz toga zaključih da strah od nove vlade nije razlog povećane kupovine ulja i šećera. Što je u međuvremenu spomenula Leptirava, verovatnije je baba otera dedu i unuke da bi mogla da završi stavljanje zimnice.

    Ne znam kakvo pamćenje imaš, ali iste takve nestašice su se dešavale s jeseni godinama unazad. Nema TO (nestašice) veze sa izborom nove vlade. Ali "pljuvaću" je (novu vladu) ako se prazni rafovi budu desili i sledeće jeseni. Ove godine nikako ne mogu da krivicu za prazne rafove prebacim na njih.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  6. #66

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Odlična mi je memorija. Sećam se nestašica goriva, ulja, kafe, deterdženta. Sećam se restrikcija struje (hej, pa moji rođendani osamdesetih su se vazda u mraku slavili), a potom i praznih rafova i redova za hleb. Pa opet, nestašica struje (ovog puta da Sloba "digne" izvoz).

    I možda baš zbog toga i nisam školski primer koji će stvarati zalihe iz straha. Sva zaliha koju držim u kući se svodi na cigarete (za maksimalno mesec i po trošenja) i kafe.

    Ali, pogrešno si me shvatio.
    Ne govorim ja o praznim rafovima nego o strahu ljudi od praznih rafova. A time i o očekivanjima od nove vlade.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #67

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ali, pogrešno si me shvatio.
    Ne govorim ja o praznim rafovima nego o strahu ljudi od praznih rafova. A time i o očekivanjima od nove vlade.
    Уље поскупљује и нема га. Људи га купују и праве залихе или зимницу, због тога, не зато што верују Борису или не верују Томи.

    Јел се сећа неко рестрикција струје прве зиме после Слобе? Е, ово ми личи на то - треба времена да се среди оно што је багра за*рала.

    Очекивања од ове владе могу да буду оваква или онаква. Али сваљивати кривицу на њих због свега овога нема смисла. Напротив, тачно се види како су намерно стварали вештачки добру ситуацију око избора не би ли остали на власти. Јел се сећа неко оних силних прича Тадићевих о силним улагањима која нас чекају? И одједном хоп, нестаде све то...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #68

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јел се сећа неко оних силних прича Тадићевих о силним улагањима која нас чекају? И одједном хоп, нестаде све то...
    ne secamo se
    secamo se Tominih obecanja .....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #69

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јел се сећа неко оних силних прича Тадићевих о силним улагањима која нас чекају? И одједном хоп, нестаде све то...
    ne secamo se
    secamo se Tominih obecanja .....
    Па добро, надам се да боље подносиш сва ова дешавања јер не волиш Тому а волиш Бориса који је све ово закувао.

    Још нам сад по новинама пљује Дулића и Ђиласа, као ето, упропастили странку... а док су у исту тикву дували, није му сметало...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #70

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јел се сећа неко оних силних прича Тадићевих о силним улагањима која нас чекају? И одједном хоп, нестаде све то...
    ne secamo se
    secamo se Tominih obecanja .....
    Па добро, надам се да боље подносиш сва ова дешавања јер не волиш Тому а волиш Бориса који је све ово закувао.

    Још нам сад по новинама пљује Дулића и Ђиласа, као ето, упропастили странку... а док су у исту тикву дували, није му сметало...
    pa dobro,i Borisu je onomad ostalo od onih sto su zakuvali pa vi to niste priznavali
    tako i ja,ne priznajem
    znam da dok je Boris bio ,cigare nisu poskupele dvaput za dva meseca ai meso je redje poskupljivalo,a i grejanje je bilo vazda isto...

    a drugo....je l Toma onaj sto je izdao kuma koji je u zatvoru,pokrao ga gde je mogo i oteo mu ljude? Zar on i SEki nisu u istu tikvu duvali?Zar ga nije Seki postavio na noge? seljak nezahvalni.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #71

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    pa dobro,i Borisu je onomad ostalo od onih sto su zakuvali pa vi to niste priznavali
    tako i ja,ne priznajem
    Наравно да признајемо да му је остало од оних пре, Борису замерамо што је и то упропастио. Откако је он на власти, ствари иду само нагоре.

    znam da dok je Boris bio ,cigare nisu poskupele dvaput za dva meseca ai meso je redje poskupljivalo,a i grejanje je bilo vazda isto...
    Дакле, ово што се данас дешава није последица рада прошле владе, већ последица 2 месеца рада ове владе? Кад ми неко трипут понови ову тврдњу, стварно не знам шта даље да причам с њим. Хоћеш да кажем да си у праву, није проблем?

    a drugo....je l Toma onaj sto je izdao kuma koji je u zatvoru,pokrao ga gde je mogo i oteo mu ljude? Zar on i SEki nisu u istu tikvu duvali?Zar ga nije Seki postavio na noge? seljak nezahvalni.....
    И то је као исто као кад у странки трпиш лопове који пљачкају државу све док не пожеле да те смене?

    Постоји ли неки Борисов потез за који не постоји оправдање у виду акције председника Николића?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #72

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да признајемо да му је остало од оних пре, Борису замерамо што је и то упропастио. Откако је он на власти, ствари иду само нагоре.
    Opet sam neobaveštena. On je na vlasti? I dalje?
    Onda, najbolje, sve loše i sada i ubuduće prikačiti njemu, a kad treba dati priznanje za ono dobro, tu ćemo se setiti da postoji i nova vlast.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    znam da dok je Boris bio ,cigare nisu poskupele dvaput za dva meseca ai meso je redje poskupljivalo,a i grejanje je bilo vazda isto...
    Дакле, ово што се данас дешава није последица рада прошле владе, већ последица 2 месеца рада ове владе? Кад ми неко трипут понови ову тврдњу, стварно не знам шта даље да причам с њим. Хоћеш да кажем да си у праву, није проблем?
    Nije to ništa baš tako novo, u politici, u poslu, u društvu ili porodici.
    Tuđ prljav veš se kači da svi vide, svoj se krije.
    Naobećavaju kule i gradove, protresu smeće što su prethodnici turili pod tepih, laju o tome na sva zvona, naprave selektivne radikalne poteze, a potom svo đubre koje oni prave i sami ture po tepih. Dok ne dođe neko nov da to njihovo đubre protrese. I onda mere čije govno više smrdi.

    Meni ne mirišu Borisova govna. Al, bogami, ni njihova mi ne mirišu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #73

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    cim operem serpu od ajvara,ima da je stavim pod misku,svratim do Kineza po pistaljku i odem na ulicu da organizujem demonstracije
    tebe necu da zovem,znam da si zadovoljan ovom vladom.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #74

    Odgovor: Sta ocekujete od nove vlade

    Објашњено цифрама, бивша влада је стартовала са две милијарде плуса које је требало паметно искористити уместо да се профућка. Ови су стартовали са две милијарде минуса које је требало закрпити на било који начин или време до банкрота се мери данима. Овако се пролонгирало, видећемо шта ће бити после.

  15. #75

    Šta očekujete od nove vlade

    Od ove vlade ne ocekujem nista dobro jer je izdajnicka isto kao sto je bila i Tadiceva.
    Da bi dokazali svoju nezavisnost i lojalnost Srbiji ova vlada mi morala da se odrekne integracija u EU i pristupi integrisanju Srbije u Evroazijsku Uniju.
    To narod hoce a narod mora da se pita.
    Referendum je jedino resenje.Toga se ova izdajnicka vlast boji.

    Srbija je drzava srpskog naroda a srpski narod nece u EU.Srpski narod hoce u EAU.
    Referendum.
    Poruku je izmenio Cecara, 09.12.2012 u 20:04 Razlog: uzastopni postovi

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Iščekujete li neki film!?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 240
    Poslednja poruka: 05.02.2015, 11:14
  2. Vlade Divac
    Autor Goga u forumu Sportisti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.10.2012, 22:19
  3. Pad vlade, lokalni i parlamentarni izbori 11. maja
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 29.03.2008, 20:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •