Da li verujete u Ljubav za ceo zivot? - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: LJUBAV za ceo zivot?

Učesnika ankete do sada
102. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 68.63%
  • Ne

    32 31.37%
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 115
  1. #91

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Vec sam proveo zivot u ljubavi
    a evo sta kazu drugi

    Voleti nekog znaci pristati da ostaris sa njim
    Albert Kami

    Brak je ugovor kome jednom u zivotu kazete Da,i preuzimate obavezu da to ponavljate celog zivota
    Branislav Nusic

    Ljubav je jedina stvar koja se mnozi i kad se deli
    narodna

  2. #92

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Verujem. Tu ljubav su imali moji roditelji. Moja majka je moga oca volela sve do smrti i jos ga voli. Tu ljubav izmedju njih su videli svi prijatelji i ja. Sve je pisalo u ocima

  3. #93

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Da
    Za ceo zivot u imati ljubavi za svet oko mene
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #94

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Ne znam da li je vazno uopste da li je ceo zivot ili pola...mislim da je vaznije da kad volim tada se ne stedim.
    Sto znaci bitniji mi je kvalitet nego kvantitet.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #95

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Pa, pre par meseci bih se mogla zakleti u to da postoji... za sva vremena... kada se nađu dvoje koji su srodne duše, dišu kao jedno i sve je savršeno...

    Međutim, ružne vesti, rastanci, prekidi, svađe, razvodi su ono sa čime su se suočile meni bliske prijateljice za koje sam bila sigurna da su u braku za sva vremena... i da su našle pravu ljubav, ljubav za ceo život
    Takve situacije su me ''malko'' prodrmale i pomerile sa mesta i nisam sasvim sigurna da bih mogla i dalje tvrditi da je to zaista moguće...

    No, kako reče Lado, bitno je da kada se voli, daješ se potpuno, bez ikakvih uslova i bez ikakvih premišljanja... pa koliko god trajalo... a možda je to i način da traje za ceo život

  6. #96

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Ako ne volis nishta,ni ne mozes verovati da ljubav postoji,ako verujes da postoji,onda ona nema vremenski odnos.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #97

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Jedan porazavajuci podatak u mojoj familiji......skoro svi su se razveli, neraskidive veze... ......pokidane....

    Bez obzira na sve to, ja u ljubav verujem........luckasta, privrzena, odvazna, ponosna, prisna, neizmerna, strasna, moja........

  8. #98

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Da. Ali mislim da ja nisam sposoban za tako nešto.
    Calradian Empire

  9. #99

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Daa..... : )

  10. #100

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Da, verujem u ljubav za ceo zivot, mada je ona veoma retka, nazalost.

  11. #101

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Moj brat i snaja su ziveli zajedno 17 godina......

    Ljudi su im se divili, zavideli im, mnogi su uzivali i govorili o njihovoj ljubavi, uzajamnom postovanju. Dece, na zalost, nisu imali. Potpuno su se posvetili jedno drugom. Voleli su se nezno, iskreno, beskrajno.
    Jednom je snaja imala simptome tumora mozga.... Moj brat je bio van sebe od straha da ce je izgubiti. "Ako umre", rekao mi je "ne znam da li cu moci da zivim bez nje". Ispitivanja su pokazala da nije u pitanju nista zabrinjavajuce.
    Nekoliko godina kasnije moj brat se tesko razboleo. Nakon dve godine, predosecao je svoj kraj. Nije zeleo ni sebi ni njoj da produzava muke, odbijao je bio kakvu medicinsku pomoc. Ona je verovala u cudo, verovala je da ce ozdraviti, nije htela da prihvati da ga gubi.
    "Jelena, volim te jako.... uvek cu te voleti... molim te pustim me da idem..." bile su njegove poslednje izgovorene reci... Bilo mu 48 godina.
    Cetvrta je godina kako je otisao! Jelena o njemu prica svaki dan, zatvorena u svet samoce i uspomena.

    Ziveli su u ljubavi 17 godina.... Ona ce ziveti s njim do kraja svog zivota!
    neunistiva zlojebaba!

  12. #102

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Verujem,jer videh svojim ochima,inache ne bih...Mada,u danashnjim vremenima,mnogo teshko da se to ponovi...
    To shto sam ja vid`o,ta ljubav je nastala pre pedesetak godina,mozhda i vishe...
    Znachi,veruj mi,ipak postoji...
    Me Bring Da Enlightenment...

  13. #103

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Mislim da je (jedna) ljubav za ceo život u principu mit, odnosno pogrešna predstava o ovom osećanju, što je posledica, pre svega, kontradiktornosti dve snažne karakteristike ljudske prirode, i to morala, s jedne, i naših primarnih motiva, s druge strane. Naime, homo sapiens je po svojoj suštini promiskutetno biće, što je sasvim razumljivo sa stanovišta ljudske vrste, odnosno njenog produžetka kao najvažnijeg našeg prirodnog zadatka. Međutim, čovek je i društveno biće sa razvijenim brojnim socijalnim motivima i potrebama, od kojih je jedna i moral, koji, opet, ima dva osnovna vida, formalni (oličen u zakonima, odnosno normama jedne države) i običajni moral koji se ne poklapa 100 % sa formalnim sistemom važećih društvenih standarda, što mu ne smeta da neki njegovi elementi ne budu snažno usađeni u svest pojedinaca, odnosno kolektiviteta.

    Dakle, verujem da je iz prethodno napisanog jasno da je moral (koji je u evropskoj i iz nje izvidenih civilizacija proistekao u najvećem stepenu iz hrišćanske tradicije) već generacijama toliko snažno usađivan ljudima u shvatanja da je nešto što je jako malo verovatno u praktičnom životu, a to je "ljubav za ceo život", projektovano i nametnuto kao jedini ispravni, odnosno prihvatljiv model emotivne veze koji se može smatrati srećnim.

    Dakle, ljubav za ceo život je fikcija, odnosno u životu vrlo retka pojava, ali nam ipak to ne smeta da o njoj maštamo i želimo je.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #104

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Nije mi baš drago što sam u svom postu od pre nepune dve godine bio uglavnom u pravu. Jer, ako je ovo tačno, a gotovo sam siguran da jeste, nije teško zaključiti da ljubav za ceo život postoji jedino ako se neko par godina pred smrt zaljubi. Zvuči cinično, ali je najverovatnije tako.

    Početna zanesenost partnerom, zaljubljenost i opčinjenost traju tačno pet minuta. Međutim, ne završava se sve tada. Ako iz ove faze pređete na polje ljubavi, onda, kako naučnici tvrde, tu možete da se zadržite maksimalno četiri godine. Posle toga nastupaju krize.
    Iako je pitanje „koliko traje ljubav“ večna tema, posle mnogobrojnih naučnih istraživanja utvrđeno je da se ljubavni hormoni potroše posle četiri godine. Seksolozi su, čak, radikalniji: kažu da ljubav traje svega godinu dana, partneri se posle ovog vremena zasite, dosade jedan drugome... Ostaju u vezi zbog moralnih, društvenih ili ekonomskih razloga, drugi jednostavno ne žele da nastave vezu ako to više nije ono pravo.
    Žena | Ljubav_i_seks | Izmerite ljubav: Koliko traje fatalna privlačnost
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #105

    Odgovor: Da li verujete u Ljubav za ceo zivot?

    Da, verujem, barem je kod mene tako, ko god je uspeo da me dovede u stanje da ga zavolim, ostaje moja ljubav. Ne prestajem da je volim bez obzira na to što smo se razišli i što smo se udaljili i što je ona mene ostavila ili ja nju, što su se pojavile neke nove ljubavi kod mene ili nje....nastavljam i dalje da volim ono što sam zavoleo dok smo bili zajedno....i uvek mi je drago da se setim bilo koje od njih, da ih vidim, da čujem nešto o njima, da mi se jave one sa kojima sam u kontaktu....ne znam kako one ali ja njih još uvek volim.....

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  2. Da li verujete u bapske priče?
    Autor makilli u forumu Pričaonica
    Odgovora: 130
    Poslednja poruka: 13.08.2010, 14:52
  3. Da li verujete u snove?
    Autor Lady in red u forumu Psihologija
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 26.03.2010, 13:00
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •