Magija
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7

Tema: Magija

  1. #1

    Magija

    Većinom kada neko priča o magiji priča sa negativnim atributima ili da ga niko ne razume o čemu priča,to se i meni desilo puno puta.Međutim verujem da se svaka magija mođe objasniti naučnim činjenicama.
    U mojim krajevima kada se pomene magija svi pomisle na neku babu vračaru koja za pare proklinje nekoga i baca kletve.Ove babe nisu stručne u magiji ali ona funkcioniše i na običnom čoveku.
    Po nekoj mojoj definiciji magija je svesno upravljanje energijom da bi ona činila što ti želiš...mada postoji i nesvesna magija i svako je od nas makar jednom iskusio,svi ponekad ne svesno utičemo na druge na ishod nečega i sično.
    Naprimer uvereni smo da će se nešto loše dogoditi-šaljemo energiju i ona nam se vraća sa lošim posledicama.
    Vrsti magija ima jako puno,i svaka po sebi neće funkcionisati ako ne posedujemo određenu moć koncentracije i baratanje sa energijom i elementima(voda-vazduh-zemlja-vatra).
    ...još jedna jako bitna stvar svaka osoba koja je bolesna ne bih trebala da se bavi magijom,jer bi mogao samo sebi naškoditi...
    Uglavnom:
    -magija predstavlja svesno upravljanje energijom da bi nam služila u neke svrhe
    -najnaprednija magija je ona u kojoj nam ne trebaju nikakvi sastojci,več samo naš um
    -svaka naša misao je energija
    -u magiji ne postoji strah,jer strah samo može tvoju magiju okrenuti protiv tebe

    Ima li neko iskustva sa magijom i verujete li u magiju?
    Znam da nita ne znam...

  2. #2

    Odgovor: Magija

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Većinom kada neko priča o magiji priča sa negativnim atributima ili da ga niko ne razume o čemu priča,to se i meni desilo puno puta.Međutim verujem da se svaka magija mođe objasniti naučnim činjenicama.
    U mojim krajevima kada se pomene magija svi pomisle na neku babu vračaru koja za pare proklinje nekoga i baca kletve.Ove babe nisu stručne u magiji ali ona funkcioniše i na običnom čoveku.
    Po nekoj mojoj definiciji magija je svesno upravljanje energijom da bi ona činila što ti želiš...mada postoji i nesvesna magija i svako je od nas makar jednom iskusio,svi ponekad ne svesno utičemo na druge na ishod nečega i sično.
    Naprimer uvereni smo da će se nešto loše dogoditi-šaljemo energiju i ona nam se vraća sa lošim posledicama.
    Vrsti magija ima jako puno,i svaka po sebi neće funkcionisati ako ne posedujemo određenu moć koncentracije i baratanje sa energijom i elementima(voda-vazduh-zemlja-vatra).
    ...još jedna jako bitna stvar svaka osoba koja je bolesna ne bih trebala da se bavi magijom,jer bi mogao samo sebi naškoditi...
    Uglavnom:
    -magija predstavlja svesno upravljanje energijom da bi nam služila u neke svrhe
    -najnaprednija magija je ona u kojoj nam ne trebaju nikakvi sastojci,več samo naš um
    -svaka naša misao je energija
    -u magiji ne postoji strah,jer strah samo može tvoju magiju okrenuti protiv tebe

    Ima li neko iskustva sa magijom i verujete li u magiju?
    Mislim da ne možeš da prokuneš nekoga za pare i da je cela ta priča o kletvama u očima laika veoma pogrešno shvaćena. To jednostavno tako ne funkcioniše. Samo neke osobe mogu da prokunu neke osobe sa kojima su bile u nekoj vrsti relacije - recimo neko moje mišljenje je da je najgora od svih kletvi roditeljska kletva.
    Poruku je izmenio Gwydion, 19.05.2008 u 02:51 Razlog: pogrešno napisano slovo

  3. #3

    Odgovor: Magija

    Citat Gwydion kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ne možeš da prokuneš nekoga za pare i da je cela ta priča o kletvama u očima laika veoma pogrešno shvaćena. To jednostavno tako ne funkcioniše. Samo neke osobe mogu da prokunu neke osobe sa kojima su bile u nekoj vrsti relacije - recimo neko moje mišljenje je da je najgora od svih kletvi roditeljska kletva.
    Daj Gwydone znaš ti na čega ja mislim, (proklinje-vrača),može i tako...
    Usput drago mije da se srećemo ponovo....
    Poruku je izmenio Apolonija, 19.05.2008 u 10:26
    Znam da nita ne znam...

  4. #4

    Odgovor: Magija

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Daj Gwydone znaš ti na čega ja mislim, (proklinje-vrača),može i tako...
    Usput drago mije da se srećemo ponovo....
    I meni je drago, samo ja se tvog nika ne mogu setiti ... potseti me molim te?
    Elem, ja i dalje stojim da to tak one funkcioniše. Kletva uopšte nije jednostavna stvar i tu mora postojati, po onome što ja znam, prethodna veza izmešu te dve osobe. Ima u indijskoj astrologiji jako lepo to sve objašnjeno na primeru šapa recimo, a meni je bilo fascinantno da se to u dobroj meri po principima poklopilo sa onim što ha vidjeh ovde od raznih baba ...

  5. #5

    Odgovor: Magija

    Citat Gwydion kaže: Pogledaj poruku
    I meni je drago, samo ja se tvog nika ne mogu setiti ... potseti me molim te?
    Elem, ja i dalje stojim da to tak one funkcioniše. Kletva uopšte nije jednostavna stvar i tu mora postojati, po onome što ja znam, prethodna veza izmešu te dve osobe. Ima u indijskoj astrologiji jako lepo to sve objašnjeno na primeru šapa recimo, a meni je bilo fascinantno da se to u dobroj meri po principima poklopilo sa onim što ha vidjeh ovde od raznih baba ...
    Pa nije jednostavna stvar kletve mogu biti i generaciske,s kolena na koleno.
    Ja se nisam dobro izrazila kada sam rekla kletva,kada sam spomenula babe mislila sam na ove naše iz Srbije i na Vlašku magiju,ona funkcioniše.
    Znam da nita ne znam...

  6. #6

    Odgovor: Magija

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku

    Ima li neko iskustva sa magijom i verujete li u magiju?



    "Odreći crnu i belu magiju znači odreći posvednevno iskustvo duhovnih ljudi.U moralnom smislu ova se magija ispoljava u vidu zle i dobre volje,a u mentalnom smislu ona se ispoljava u zlonamernosti i dobronamernosti.Zla volja jednoga čoveka malaksava drugoga čoveka,parališe ga i bukvalno ubija.Dobra volja podiže,snaži i bukvalno oživotvorava.

    Kad god se sretnu dva čoveka zle volje,u njima se povećava magija zla.

    Kad god se sretnu dva čoveka,jedan dobre volje i drugi zle volje,među njihovim dušama odigrava se nevidljivi dvoboj,ma se oni i ne rukovali i ma ni jedne reči ne progovorili.I retko biva da obojica ne odu sa ranama na duši.
    Zato,kad god pođeš među ljude,priberi svu svoju dobru volju..."

    Vladika Nikolaj o magiji

  7. #7

    Odgovor: Magija

    Imam iskustva... kada veruješ u magiju ona i deluje na tebe,ko ne veruje kao i da ne postoji...

    p.s. gde li sam ono pisao kako je odža magično izlečio mi strica bajući mu,pa još platio dukatom mada je ovaj poneo da plati odži 100 dem tada...
    Poruku je izmenio Mish, 21.05.2008 u 20:00 Razlog: off-topic

Slične teme

  1. Magija zvana Harry Potter
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 19:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •