Kako da uradim sledeće? - Strana 9
Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 232
  1. #121

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Ha, ola mađioničari!!! treba mi pomoć

    Kupila sam neki čudeks od spoljašnje memorije, i lepo piše kompatibilno sa Macom i još lepo piše "Mac users should launch the Apple Disc Utility to reformat the drive"
    i mac user otvori apple disc utility i eve šta se pojavi.



    Daklem externa memorija je automatski prepoznata kao novi hardver ali ne mogu da je koristim dok je ne formatiram, a ja to ne znam da uradim, i eto...

    Pošto ne bih da pobrišem ovo malo vrednih podataka koje imam na kompu, javjam se ovde u nadi da će se naći neki dobri ljudi koji znaju nešto o ovim stvarčicama.

    Hvala
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  2. #122

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    sve je lepo objašnjeno KLIK

    doduše na engleskom, al' pored silnih slika, mislim da nećeš imati problema da razumeš

    edit

    obavezno ga podeli na nekoliko particija
    ako ga ostaviš kao jednu particiju od 600 GB formatiranje diska će zdravo dugo da traje
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 11.11.2008 u 00:40 Razlog: edit

  3. #123

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    malopre, poceh da odgovaram na temu Wallpapers, i odmakoh poprilicno, ali se setih da pogledam uvodni post.. i tamo pise da bi slika trebala biti u "800x600, 1024x768, 1280x1024 i 1600x1200" formatu, ali sve sliek koje bih ja zelela da postavim uglavnom nisu u tom formatu..
    elem, kako da prepravim da slika bude u datim formatima, posto bilo koji editor za slike da otvorim (a imam AC/DSee, Irfan, FastStone i Paint naravno), kad odem na Resize, osim u Paintu, ne mogu da prepravim pixele, jer ako u sirinu upisem 800 npr. on meni sam prepravi visinu automatski, ne dozvoljava meni da prepravim sama na 600..
    pa.. kako bih ja to mogla da uradim?
    Ili samo treba na Imageshacku da namestim opcije pre nego postujem?
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #124

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    800600 je minimalna rezolucija
    walpeperi su sada mnogo veći nego što je navedeno u uvodnom postu
    daklem, nema potrebe da ga smanjuješ (greota)... samo ga baci kao thumb i ne beri brigu

    PS kada radiš resize, pogledaj gde se nalazi opcija "... aspect ratio" to odčekiraj i to ti je to

  5. #125

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    pa vidim da je Skvo nalozila, a ne bih da mi bespotrebno cita PPove kako je ogovaram sto je morala da postavi pravilo, reko bolje da se informisem
    hvala Arci
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #126

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    jooj, starsice, jutros sam pokusao da sredim ono sto si poslala u wallpapers, ali nije moglo pa sam ti obrisao post, nesto si opasno bila pokarabasila....

    bilo kako bilo, jedan od jednostavnih nacina da pravilno postavis thumb za slicicu, kao sto je to potrebno na temi "wallpappers', je sledeci:

    1. Odes na http://www.imageshack.us/ kliknes na "browse" i pritisnes "Host It".

    2. Odaberes link nakon kojeg pise "Thumbnail for forums (1)", kliknes na njega i trebalo bi da automatski bude ceo selektovan, kopiras ga i pastujes u tvoju poruku.

    3. To je sve.





    PRIMER:

    Ovaj kod:

    [URL=http://img369.imageshack.us/my.php?image=00032caffeine1920x1200jt4.jpg][IMG]http://img369.imageshack.us/img369/3122/00032caffeine1920x1200jt4.th.jpg[/IMG][/URL][URL=http://g.imageshack.us/thpix.php][IMG]http://img369.imageshack.us/images/thpix.gif[/IMG][/URL]


    kad uneses u poruku i postujes izgleda ovako:



    Ako recimo stavis "center" tag okolo,

    [center][URL=http://img369.imageshack.us/my.php?image=00032caffeine1920x1200jt4.jpg][IMG]http://img369.imageshack.us/img369/3122/00032caffeine1920x1200jt4.th.jpg[/IMG][/URL][URL=http://g.imageshack.us/thpix.php][IMG]http://img369.imageshack.us/images/thpix.gif[/IMG][/URL][/center]

    izgledace ovako:




    Kapito?

    Kad ovo navezbas, dalje ce ti se javljati ideje sta mozes jos da kombinujes i tako.....

    Znaci, slicica je ono sto pocinje sa "[URL=" a zavrsava sa "/URL]".

    I da, jos jedna stvar, dok pripremas post, sluzi se sa dugmetom "Pregled poruke pre slanja", vrlo je korisno da vidis kako ce to drugi videti kada budes poslala (npr, ja sam ga upotrebio sigurno 30tak puta dok sam ovaj post pisao )

    poz
    Vlada
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  7. #127

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    jooooj bre hvala na pomoci, ali ja to znam sve samo jedna stvar..
    posto mi kazes da treba da
    Odaberes link nakon kojeg pise "Thumbnail for forums (1)", kliknes na njega i trebalo bi da automatski bude ceo selektovan, kopiras ga i pastujes u tvoju poruku.
    meni tu opciju uglavnom ne izbaci, izbaci mi ovakvu stranicu:


    i onda pastujem prvi kod, pretpostavljajuci da ce biti dobro ali nije
    kad sam pocela da pisem poruku, prva slika, ona sa guzicom koja je i ostala je bila sa tim kodom, odnosno sa prvim sa slike iznad.. e posle sam sam po difoltu isla na "Direct link to image" i nije bilo linka, samo slike ali u thumb modu
    a i ta prva slika koju sam postavila nije htela sa tim kodom da se otvori u punoj velicini pa sam i odustala jutros
    a probala sam i popodne.. ali mi slike na kraju nije izbacivao, pa sam odustala uopste
    ali hvala tebi sto si utrosio vreme da mi pokazes, iako sam ja to vec znala
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #128

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    Izmedju onog "Upload another image ......."

    i




    "Include details"




    treba da ti izbaci jos linkova (izmedju ostalih onaj koji sam ti rekao da treba da posaljes), preview slicice koju si upload-ovala i jos neke reklame...... pretpostavljam da imas neki "ad-blocker" koji to "isece", probaj da otvoris sa nekim drugim browser-om........

    aj, pa javi......
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  9. #129

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    ne, izbaci meni ponekad tu stranicu, sa tim kodom koji si mi rekao i ima tu jos par kodova, pored toga jos 2 ako se ne varam
    uglavnom mi izbacuje takvu stranicu koju sam postavila u svom prethodnom postu..
    izgleda da sam ja jedina kojoj izbacuje tako
    ma nema veze, navikoh ja vec, posto te kodove zaista retko i koristim, uglavnom samo puknem Direct link i cao
    hvala ti na trudu
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #130

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    i da ne prikazuje thumb link možeš ga sama napraviti pomoću direktnog linka, kao ja sa tvojim ScreenShot-om



    treba dodati samo "my.php?image=" umesto broja u kom se folderu slika nalazi i kose crte "/" koja deli broj od naziva slike
    No mislim da će to tebi biti previše komplikovano
    kopiraš direktni link do slike, klik na ikonicu "insert link" --> pitisneš tastere "CTRL" i "V" --> pritisneš "OK" --> klik na ikonicu "Insert image" --> pre ekstenzije slike (nakon tačke ".") upišeš "th." --> pritisneš "OK" i dobiješ opet thumb slike



    ili se jednostavno registruješ na ImageShack-u. To ti je za dž. i nemaš problema sa tim



    + ako ti slika ponovo zatreba možeš je uploadovati iz svog "Acounta"

    E sad kaži da si ti tu nešto razumela

  11. #131

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    E sad kaži da si ti tu nešto razumela
    da si ti tu nešto razumela

    sto se tice prvog dela, sa php itd.. nije toliko komplikovano, samo sto bih ja to pobrljavila nesto, ne bi to meni islo, koliko god da sam uhodana mada su mi obicno lakse isli tezi nacini, ovaj preskacem, jer je zaista rizi bizi
    a registrovana sam na Imageshacku.. i opet mi izbacuje isto evo, probala bas kad sam bila ulogovana, isto izbacuje je l' moguce da sam jedina dileja kojoj to izbacuje?
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #132

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    ej, starsice, aj otvori Imageshack u nekom drugom browseru, bilo kom, samo da je razlicit od onoga u kome sad otvaras, hostuj neku sliku, pa da vidimo da li ce prikazati one linkove...
    Poruku je izmenio DBlica, 16.11.2008 u 15:20
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  13. #133

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    evo, probala i u Operi, neki otvori kao sto sam vec rekla, a neki mi otvori sa svim linkovima koji meni trebaju
    Krek, krek.. Ne gudra

  14. #134

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    ajd kada ti ne otvori sa svim linkovima koji su ti potrebni
    pogledaj da li imaš opciju za biranje koji će linkovi biti prikazani



    čekiraš "Yes" i biće ti prikazan i ostatak linkova

  15. #135

    Odgovor: Kako da uradim sledeće?

    sad ja ne znam da li sam dobro razumela.. uglavnom, pogledah sliku koju si ostavio u postu iznad i posto je tu odmah bila opcija da odcekiram "Yes", ja odcekirah.. i opet mi bilo isto neke slike mi pokaze sa linkovima, neke ne kad hostujem je l' ima to veze sa opcijama koje odaberem? Znaci, opcije sa naslovne strane:

    jer, npr. ovu mi je sliku izbacio sa svim linkovima
    nemam pojma, sad vec i ja pucam u prazno
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 9 od 16 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta ćete sledeće kupiti?
    Autor Sonja u forumu Moda
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 16.10.2017, 16:30
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Šta biste voleli da budete u sledećem životu?
    Autor SQUAW u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 142
    Poslednja poruka: 02.02.2015, 13:54
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •