Volite li romane Mir-Jam - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 44
  1. #16

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Procitala sam sve ali davno i vise se ne secam ni o cemu se radi u njima jedino mi je u pamcenju ostala- Samac u braku i vec pomenuti orao verovatno jer su obe ekranizovane a orao zbog glupe i prevazidjene teme koja mi se jos kada sam je citala cinila prilicno zastarelom
    ivancica

  2. #17

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Jesam, sve sam njene knjige pročitala, to je bio hit kad sam imala 15 godina, nema ko je nije čitao u mojoj okolini A što se tiče serije, skinula sam je sa neta (pošto uvek kasno palim ) odgledala, i odlična je, sad nešto čujem da hoće i film da snime.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #18

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Seldon nije pisac ljubavnih romana iako provuce koju erotsku scenu sa po kojom lascivnom reci, on je pisao i stvarao krimi romane bestseleri su bili vecina, ako se ne varam elem, Seldon ne ide u istu korpu sa Mir Jam jer je Seldon.. dzinijus
    naravno, znam, da nije pisac ljubavnih romana. dodala sam ga samo zbog toga sto je dzinijus u pisanju kojeg volim da ga citam...


  4. #19

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Sve romane sam procitala,nekoliko puta i odusevili su me,svaki ponaosob.Serija je extra uradjena.
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  5. #20

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Procitala sam vecinu njenih knjiga jos u petom osnovne, i to je to. Na kraju su mi dosadili posto su svi slicni....moglo bi se reci da ih ne volim.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  6. #21

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    I ja sam je čitala kao tinejdžerka po sistemu daj šta daš i čitaj sve redom Sad je ne bih čitala čak i da mi neko plati i ne,nisam gledala seriju,niti želim
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #22

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    hmmm...pa nisam ih čitala,jednostavno me ta tematika nije privlačila.Ne kažem da nisam čitala ljubavne romane,ali to što sam pročitala mi je dovoljno ili da mogu da kažem "Da čitala sam!"Neću da potcenjujem delo,ali to je meni sve "trla baba lan" tema,suviše mljeckavo,mekano,slatkasto,uvek isto sa nijansama.Seriju sam pogledala,ali zato što sam se navukla,pa hajde onda do kraja da pogledam.Ono glupo porodično gledanje,ha,ha...svi se poredjamo ispred TVa, ma šta reći!"Tišina!!!"viknuo bi muki:"da neko slučajno nije prdnuo!"da se ne propusti koji dijalog

  8. #23

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Pročitao sam sve njene romane ...i plakao sam ... noćima ...danima...
    nekad i u sumrak.
    Naročito mi se dopadaju oni delovi njenih romana
    kada se zaljubljeni najzad sretnu i kada su srećni
    i kada ptice cvrkuću...i kada su i ptice sretne...
    sve ptice počevši od onih sitnijih kao senice, vrapci
    pa sve do onih krupnijih... čurke, guske i kokoške.

    sve u svemu sjajni romani ...i papir je dobar...kvalitetan.

  9. #24

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Prochitala sam ih sve u Osnovnoj shkoli.
    U globalu, volim njene romane, ne zbog zhanra vec zbog odlichnog opisa drushtva i morala pred II Sv rat. Dakle nije pisano u prazno, Mir-Jam ipak ima neku vrednost, priznali ili ne..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #25

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Čitala kao klinka...
    i ne volim ih...
    Prvo je postala emocija pa onda reč"

  11. #26

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Mislim da su veoma retke osobe, koje nisu procitale bar jedan
    roman od Mir Jam.
    Slazem se da su romani zastareli, ali su pisani u duhu vremena, kad je i sama
    Milica Jakovljevic ispastala od tadasnje vlasti i umrla kao nepriznati pisac lakih stiva.
    Tek posle njene smrti, kako to i obicno biva kod nas,njeni romani su poceli da se citaju.

    Procitala sam ih sve.Po neke i vise puta na plazama ili u dugim putovanjima, jer su
    u pitanju laki i citljivi romani za koje ne treba velika moc koncentracije.
    Prvi njen roman sam procitala u petom razredu osnovne skole, a zatim sam sve ostale halapljivo iscitavala, jer mi je to tad bilo zanimljivo.

    Sad sam ih "prerasla", sto ne znaci da ih ne bih opet citala ako bi mi koji dosao pod ruke u danima razbibrige, jer u njenim romanima je veoma upecatljiv onaj opis proslih vremena,iako su tematski izuzetno laki, volim tu arhaicnost, kojom prodisu.

  12. #27

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citala sam ih kad sam bila mladja sa 15 tako cini mi se.Mislim da mi se najvise dopala "Samac u braku"
    Sutra je novi dan!

  13. #28

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Pa... onako. Nije lose generalno gledano ali to nije po mom ukusu.
    Procitao sam samo "Tri Kceri Gospodje Lijang".

  14. #29

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Ne, nisam pročitao ni jednu knjigu. Ne volim taj stil pisanja.
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  15. #30

    Odgovor: Volite li romane Mir-Jam

    Citat Charlie Harper kaže: Pogledaj poruku
    Pa... onako. Nije lose generalno gledano ali to nije po mom ukusu.
    Procitao sam samo "Tri Kceri Gospodje Lijang".

    Zar ovo nije knjiga od Perl Bak?


Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta ne volite na forumu?
    Autor love hunter u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 570
    Poslednja poruka: 08.03.2015, 19:02
  2. Volite li ljuto?
    Autor memento u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:54
  3. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:52
  4. Da li volite skolu?
    Autor Painkiller u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 08.04.2012, 21:32
  5. Da li volite skijanje?
    Autor Meggy u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 05.12.2010, 12:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •