Bog postoji - Strana 28
Strana 28 od 65 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 406 do 420 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #406

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj...uhm...link ne radi...
    Reći ću ti odmah, pa ti prihvati, il ne prihvati.

    Nerealno mi zvuči tvrdnja da se sve razvijalo postepno, deo po deo.

    Razlog? Neke stvari u prirodi rade kao sklop, i prosto nisu mogle da se postepeno razvijaju, jer bez samo jednog dela ne bi radile kako treba. Možda ovo zvuči kao nešto što bi rekao ser gogsy, al to je moje lično mišljenje.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  2. #407

    Odgovor: Bog postoji

    Citat The Gunslinger kaže: Pogledaj poruku
    Ovaj...uhm...link ne radi...
    Reći ću ti odmah, pa ti prihvati, il ne prihvati.

    Nerealno mi zvuči tvrdnja da se sve razvijalo postepno, deo po deo.

    Razlog? Neke stvari u prirodi rade kao sklop, i prosto nisu mogle da se postepeno razvijaju, jer bez samo jednog dela ne bi radile kako treba. Možda ovo zvuči kao nešto što bi rekao ser gogsy, al to je moje lično mišljenje.
    Zato i nisu nastale odjednom, gotove - kao sklop.

    Slozzeni sistemi u prirodi nastaju selekcijom. Kako? Akumuliranjem korisnih osobina i odbacivanjem nefunkcionalnih. Od najprostijih ka slozzenom. Najslozzeniji organ kao shto je oko - na pochetku je bio samo senzor osetljiv na svetlo. Pripadao je primitivnim vishechelijskim zzivotinjama.

    Evo proste matafore.

    Uzmi 50 kockica za jamb. Prilichno je neverovatno da jednim bacanjem na svakoj dobijesh shesticu. MOzzesh bacati u beskonachnost, mala je shansa da chesh dobiti sve shestice. Ali, akumulacijom korisnih osobina, tj bacanjem samo onih kockica na kojima nisi dobio shesticu, a zadrzzavanjem ovih drugih.. prilichno brzo chesh imati 50 shestica. A zamisli da bacash 4 milijarde godina. Pogledaj onaj snimak na temi o darvinu - BLIND WATCHMAKER. Program koji plastichno ilustruje evoluciju. Kako jedan slozzen mehanizam kao shto je sat, mozze nastati postepeno, putem pokushaja i greshaka prosto odumiranjem neefikasnih reshenja i akumulacijom efikasnih.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 19.03.2008 u 22:22

  3. #408

    Odgovor: Bog postoji

    Da, u pravu si. Mada imam još neke sumlje u teoriju evolucije, ali bolje da o tome ne pričamo ovde, jer je to spamovanje ovo teme.
    Dakle, vratimo se na temu!

    Da li ima boga???
    Ima li tamo gore ikoga???
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  4. #409

    Odgovor: Bog postoji

    Fizicki svijet postoji oduvijek. Ako krenemo smjerom mikrokosmosa, nikada necemo stici njegovom kraju. Krenemo li smjerom makrokosmosa, isto tako, nikada necemo stici njegovom kraju. I takav postoji oduvijek. A to znaci da je nemoguce da postoji bog tvorac.

    Ne mogu sada da se prisjetim gdje sam susreo sljedeci kreacionisticki kvaziargument u vezi sa gornjim, pa se nadam da ce mi neko pomoci u tom smislu.

    Dakle, kazu ovako, parafraziram:

    Svijet postoji oduvijek, no ga je ipak bog stvorio. Moze li bog stvoriti ono sto postoji oduvijek? Moze, jer bog je svemocan, sto znaci da moze stvoriti i ono sto postoji oduvijek.

    Pa ti vidi su kim polemises! I vidi zasto je kreacionizam izbacen iz prirodnih nauka!

    No, poenta je u tomu sto ce neuki um gornji vic prihvatiti kao pobjedni argument. A oni i ciljaju na neuke, jer je neukih najvise, pa biva isplativo. Mamon je njihov bog, ili narodski receno - lova bre! lova!

    Nema boga.
    Poruku je izmenio pinokio, 19.03.2008 u 23:53 Razlog: dopuna

  5. #410

    Odgovor: Bog postoji

    No, poenta je u tomu sto ce neuki um gornji vic prihvatiti kao pobjedni argument. A oni i ciljaju na neuke, jer je neukih najvise, pa biva isplativo. Mamon je njihov bog, ili narodski receno - lova bre! lova!

    Nema boga.
    Ima Boga.

    Opet vernike nazivate neukima?

    A lova,pre bi rekla da je vaš ideal...

  6. #411

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku

    Svijet postoji oduvijek, no ga je ipak bog stvorio. Moze li bog stvoriti ono sto postoji oduvijek? Moze, jer bog je svemocan, sto znaci da moze stvoriti i ono sto postoji oduvijek.
    Ma u samo verovanje ne zzelim vishe ni da ulazim. Ako zzelish da verujesh da postoje vilenjaci i to ti ulepshava zivot, super, samo nemoj da mi prichash da znash i gde ih ima, jer chu insistirati da mi pokazzesh - gde?

    I nemoj da njihovo postojanje objashnjavash mojim nepoznavanjem anatomije slonova...

    U resto chu gledati da se ne mesham.

  7. #412

    Odgovor: Bog postoji

    "Postoje dve "staze" do istine, resio sam da koracam obema"
    To je rekao Georges Lematre koga svestenicko opredeljenje nije sprecilo da veruje u nauku i bude jedan od znacajnijih fizicara i astronoma 20og veka...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  8. #413

    Odgovor: Bog postoji

    pinokio: Nema boga.
    Pa dobro, a zasto nam Ti ponavljas again and again and again?
    Je l' to ono : repeticija je majka retorike ili bese nesigurnosti m?
    I gde je na kraju krajeva ondaK razlika izmedju religioznog fundamentalizma i ateistickog fundamentalizma?
    -Meni se cini da ga na kraju krajeva nema. Za prve vazi nema tog Boga koji ce ih ubediti da Boga nema, a za druge vice versa nema tog Boga koji ce ih ubediti da Boga ima. Moja baba to zove "iz supljeg u prazno".
    ________________________

    U stvari, htela sam samo da se slozim sa necim, naime sa vevericom tj. odlomkom iz njenog citata:
    (...)
    Pitanje Boga ostalo je pitanje ličnog opredeljenja pa tako i dalje izvan nauke. Religiozna istina je, očigledno, pre svega stvar ljudskih ubeđenja, uprkos svim pokušajima da se do nje dopre drugim sredstvima, što nas vraća na jednu drugu, verovatno poznatiju misao drevnog sofiste Protagore "čovek je mera svih stvari". Očigledno, među svim tim stvarima, sa određenom verovatnoćom (bila ona 0, 2 ili 67 odsto), mogao bi da se nalazi i Bog.

    Mada licno volim da nadogradim Protagaoru dodatkom - "Covek je mera svih stvari, pod uslovom da je covek."

    Never confuse movement with action.

  9. #414

    Odgovor: Bog postoji

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Pa dobro, a zasto nam Ti ponavljas again and again and again?
    Je l' to ono : repeticija je majka retorike ili bese nesigurnosti m?
    I gde je na kraju krajeva ondaK razlika izmedju religioznog fundamentalizma i ateistickog fundamentalizma?
    -Meni se cini da ga na kraju krajeva nema. Za prve vazi nema tog Boga koji ce ih ubediti da Boga nema, a za druge vice versa nema tog Boga koji ce ih ubediti da Boga ima. Moja baba to zove "iz supljeg u prazno".
    Hmm, mislim da nije dobra paralela Ja bih promenio svoje mishljenje za validan dokaz. Vernik ne bi promenio misljenje ni za sav univerzum dokaza.A za ateistichke fundamentaliste josh nisam chuo

    Edit: Ah, da komunisti i ateisti po direktivi. E pa oni se ne rachunaju u raspravi .

  10. #415

    Odgovor: Bog postoji

    Da nema Boga Pinokio ponavlja već mesecima...

    Vernik ne bi promenuo svoje mišljenje,što se tiče vere,već sam spomenula da mi vera ne smeta da prihvatam sva naučna dostignuća....i da bi najbolje bilo "pomiriti" veru i nauku,pa nebrojeni naučnici su bili i vernici,verovatno su zato i davali najbolje rezultate.

  11. #416

    Odgovor: Bog postoji

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Hmm, mislim da nije dobra paralela Ja bih promenio svoje mishljenje za validan dokaz. Vernik ne bi promenio misljenje ni za sav univerzum dokaza.
    Dragi Hlebe, zato ti i nisi fudamentalista, zar ne?
    A sto se tice validnih dokaza pisala sam vec o toj problematici u sklopu ove teme i iskreno receno ne verujem da nekoga interesuje naucno razglabanje sa pozivanjem na 255 naucnika koji su se negde nekada na neki nacin izjasnili (naucno jelTe) o statisticko-matematickoj priznatosti validnih dokaza oko postojanja Boga, ili bar o mogucnosti za postojanje/nepostojanje Boga. To bi se ondaK zvalo naucni simpozijum od 200 stranica na juris! A to kaga pa stvarno interesuje, taj ce se edukovati na adekvatan nacin bez da mu ja drzim monolog.

    I vidis tacno tako kako ti osporavas postavke tog Unwin-a, tako se moze da osporava svaka naucna postavka, jer nauka u odredjenim sferama "zivi" upravo od postavki. Zato se i vrtimo u krug kO blesavi kod tako mnogo naucnih problema.

    A za ateistichke fundamentaliste josh nisam chuo
    Krajnje je vreme da i o njima nesto cujes, jer ih i nema bas tako malo...

    Poruku je izmenio triViALna, 20.03.2008 u 00:47 Razlog: dopuna
    Never confuse movement with action.

  12. #417

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Da nema Boga Pinokio ponavlja već mesecima...

    Vernik ne bi promenuo svoje mišljenje,što se tiče vere,već sam spomenula da mi vera ne smeta da prihvatam sva naučna dostignuća....i da bi najbolje bilo "pomiriti" veru i nauku,pa nebrojeni naučnici su bili i vernici,verovatno su zato i davali najbolje rezultate.


    ufff

    znamo dobro kako se crkva odnosila prema naucnicima i filozofima koji nisu bili vernici...

    pomirti veru i nauku...

  13. #418

    Odgovor: Bog postoji

    Citat zvengele kaže: Pogledaj poruku


    ufff

    znamo dobro kako se crkva odnosila prema naucnicima i filozofima koji nisu bili vernici...

    pomirti veru i nauku...
    ..da, znamo,al već kad znamo trebalo bi i da napišemo koja crkva zar ne?

  14. #419

    Odgovor: Bog postoji

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ..da, znamo,al već kad znamo trebalo bi i da napišemo koja crkva zar ne?
    zar je bitno koja crkva....

    hrishcanska

  15. #420

    Odgovor: Bog postoji

    da,bitno je,takođe je bitno već kad si spomenuo,da kažeš i neke datume,kada se to dešavalo...

    ...zašto bi svrstavali sve crkve u isto,kad to nisu?

    Hrišćanska jeste,ali ona što se odvojila...toliko o tome ,a Bog je jedan.

Strana 28 od 65 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •