Najvaznija tajna... - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Najvaznija tajna...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Pa tako, usudio bih se reći da je najvažnijoj tajni verovatno najbliži život sam u svoj svojoj šarenolikosti ljudskih priroda, raznopojavnosti formi i oblika i neizvesnosti životnih sadržaja...
    Pa eto ono što bi mnogi hteli reći.Lepo ,mudro iskreno jednostavno.Tajna smo od rođenja,tajna u odrastanju,tajna kada ostarimo,,,,ma ceo život smo tajna,samo što neprimećujemo to navek.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  2. #17

    Odgovor: Najvaznija tajna...

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Pa eto ono što bi mnogi hteli reći.Lepo ,mudro iskreno jednostavno.Tajna smo od rođenja,tajna u odrastanju,tajna kada ostarimo,,,,ma ceo život smo tajna,samo što neprimećujemo to navek.

    Ovo je zaista istinito,jer se covek tokom svog zivota neprekidno menja ,kao sto je i sve u prirodi u kretanju i promenama... Tako i znanja i saznanja o nama samima su vecita tajna, i stara i nova,prva se nastavljaju na drugu...jer uvek postoji nesto novo,nepoznato,cudesnije,koje grabi u oba pravca ..put dobra i svetlosti i...put zla i pomracenja duse...

    .E,sada,.covek je nesto neistrazeno i najinteresantnije za sebe samog.I sa svakim novim korakom u svom razvoju,covecanstvo ,ipak,sve smelije zaviruje u sebe,.- u potrazi za Najvaznijom Tajnom...

    ''Zavirujete li i vi u sebe i trazite li svoj unutarnji svet.(najvaznija tajna..)...

    A..Jung..''Sve ono sto znam,ali o cemu u datom trenutku ne mislim..sve ono cega sam nekada bio svestan ali sam sada zaboravio...sve ono sto su moja cula opazila,ali moj svesni um nije zabelezio...sve ono sto,nenamerno i bez obracanja paznje,osecam.mislim,pamtim,zelim i cinim...sve one buduce stvari koje se u meni uoblicavaju i jednog ce dana dospeti u moju svest:sve to je sadrzaj nesvesnog'' i sve to je takodje moja najvaznija tajna...

    Unutrasnji svet,dostupan za spoznaju,razumevanje i izmene...:''razabrati sa sobom''...,''porazgovarati sa sobom'',''dozvoliti sebi'',''zaboraviti sebe'',''ziveti u skladu sa sobom''...
    Ali,taj unutrasnji svet-tajna pripada samo coveku.Na prirodan nacin ona se otvara samo svom vlasniku(a,za to je potrebna zelja i odredjeni dusevni rad)Covek moze da o svom unutrasnjem svetu prica drugim ljudima,da otskrine zavesu tajne...Tako u procesu stvaralastva rade pisci i pesnici,naucnici i kompozitori.

    Tako postupaju jedno prema drugom zaljubljeni,drugovi i svi oni koji osecaju duhovnu bliskost,duhovno srodstvo...Komunicirajuci,citajuci knjige,uzivajuci u muzici ili slikarstvu,mi nalazimo nove strane sopstvene duse.

    Bas ta stranica,ili taj spektar tonova i njihova melodija,taj bljesak iz oka, koji je umetnik znao tako suptilno bojom da istakne,pomerice nas i upoznati sa nekim osobenostima nase vaseljene,za koje nismo znali ni da postoje..pod uslovom da umemo da vidimo,cujemo i procitamo kako treba ...



    I onda ,shvatamo da unutrasnji svet svakog pojedinog coveka je neponovljiv,jedinstven...jer je svako covek za sebe ...mali kosmos,neispitan i nepredvidljiv....
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Ima neka tajna veza!?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.05.2011, 16:37
  2. Najvaznija otkrica XX veka
    Autor Kunic u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 28.09.2009, 15:56
  3. Test - Tajna uspešnog braka... ili mraka
    Autor vojvodjan u forumu Muška kafana
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 23:46
  4. Oproštajna utakmica Mihajlovića
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2008, 22:10
  5. Tajna Uskršnjih Ostrva
    Autor yige_gui u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.04.2007, 20:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •