Raj po meri čoveka?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    05 Raj po meri čoveka?

    Svuda u svakoj religiji se spominje nekakvo idealno mesto gde dobri vernici
    dospevaju nakon što odsluže svoj rok života na ovom mestu punom patnje i greha.
    Tamo ih očekuje beskrajno bitisanje u blaženstvu i spokojstvu, sve je super i svi se divno osećaju.
    Nema više boli i patnje, muke i rada, nema grehova nema masne klope i ljute rakije.
    Muslimanima kao plus pripada još i nekoliko devica, dok hrišćani mogu da uživaju u
    danonoćnim koncertima anđeoskih horova...do kraja večnosti
    U raj dospevaju samo oni koji osećaju beskrajnu ljubav i ako su kojim slučajem sve njihove voljene osobe
    sa ovoga sveta dospele u pakao, oni se ipak nekako raduju što su dobili zasluženu nagradu.
    Ne čuju krike svoje dece ili roditelja koji izgaraju dole u paklu,
    naime dobra je zvučna izolacija tamo gore među oblacima, a i na kraju - svojom nesebičnom ljubavlju prema bližnjima
    su izborili pravo da se sada u miru odmaraju bez ikakvih briga oko svojih bližnjih.
    Prema tome Raj je prepun egoista.
    Ja ni pola sata nebih proveo na jednom takvom mestu.
    Kako vi zamišljate vaš individualni raj?
    Jel se palite na neograničene količine devica, dobro uvežbane horove ili plandovanje do kraja večnosti?
    kakve usluge pruža to idealno turističko mesto po vama?
    Da vidim u čijem raju bih rado proveo godišnji odmor
    Poruku je izmenio Uriel, 18.08.2010 u 01:45 Razlog: božpomozi pravopisna greška...

  2. #2

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Nisam siguran kakav bi bio taj raj. Toliko toga mi je drago, da ne kažem nije strano, da ću dozvoliti sebi da ovo bide tek preliminarni post na ovu temu.

    Pokušaću da definišem moguću metologoju koja bi pomogla da se što više približim nekim odrednicama raja na moj način.

    1. Psihofizička kondicija.

    - Čovek u raju mora biti potpuno psihofizički zdrav i ničim limitiran u potrebama i mogućnostima.
    - Nikakave negativne misli ne smeju se vrzmati po glavama Rajana (Rajevaca, Rajčana, Rajlendera...) i osmeh mora biti deo opšteg i obaveznog imidža svih prisutnih. Takođe ne bi postojali zavist, lljubomora, mržnja niti svest o privatnoj svojini (nešto puno bolje nego što su komunisti propagirali)


    2. Lokacija

    Mesto na kojem bi bio Raj bi trebalo biti pre svega ekološki čisto. More, otok, planina, obala jezera nije suštinski važno.... Lično preferiram destinaciju sa vodenim površinom gde bi moglo da se peca , kupa i sa Rajankama igraju prigodne igre kakve su već moguće na takvim mestima. Klima bi trebala biti takva da nije potrebno grejanje, ali i da ne bude pretoplo. Dakle, od odeće bi se mogao nositi samo šorc, ali ni on ne bi bio obavezan.

    3. Društvene aktivnosti

    Društveni život u Raju je vrlo važan i on bi praktično trajao bez prestanka. Bio bi potpuno lišen bilo kakvih obaveznih aktivnosti i zasnivao bi se isključivo na dobrovoljnosti (kao uostalom sve ostalo u Raju). Svaki oblik religijskog delovanja bi bio nepoznat u Raju, a posebno pitanja:
    - Za koga navijate u sportu?
    - Koje ste vere?
    - Šta ste po nacionalnosti?
    - Da li ste član neke stranke i za koga ćete glasati? itd.

    Dko sam uveren da bi najčešća pitanja bila u smislu:
    - Može 'ladno pivo?- ili - Da li treba led u viski? - odnosno - Kaberne ili rajnski rizling?
    Zatim - A, šta ćemo za meze? Pršut ili filete sradinih srdela sa kaparom? i tako.

    Nešto diskretnije (ali ne mora) bi se odvijala konverzacija izmeću Rajana različitog pola u cilju podizanja druženja na neki viši nivo. Već po želji i sklonostima...

    (moguć nastavak)
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #3

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    - Nikakave negativne misli ne smeju se vrzmati po glavama Rajana (Rajevaca, Rajčana, Rajlendera...)
    Drugovi rajčani i drugarice rajčice! dopada mi se dopada

  4. #4

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Svuda u svakoj religiji se spominje nekakvo idealno mesto gde dobri vernici
    dospevaju nakon što odsluže svoj rok života na ovom mestu punom patnje i greha....dok hrišćani mogu da uživaju u danonoćnim koncertima anđeoskih horova...do kraja večnosti
    To se zaista sve tako spominje...ali u - Politikinom Zabavniku

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    U raj dospevaju samo oni koji osećaju beskrajnu ljubav i ako su kojim slučajem sve njihove voljene osobe sa ovoga sveta dospele u pakao, oni se ipak nekako raduju što su dobili zasluženu nagradu.Ne čuju krike svoje dece ili roditelja koji izgaraju dole u paklu
    Raj i Pakao o kojem ti govoriš, zaista i postoje...ali u - Politikinom zabavniku

    S druge strane ne budi licemeran pa reci iskreno da li si posle smrti tvoje babe, ili tvog dede, ujke, i bilo kog bližnjeg, nastavio ubrzo sa životom u "iću i piću"? Ili si još ophrvan tugom i bolom ? m?
    heheh...eeeeeee
    Ma ne vredi vam da pljuckate...kad neumete

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Prema tome Raj je prepun egoista.
    Ja ni pola sata nebih proveo na jednom takvom mestu.
    Ovaj svet je prepun egoista, i to možemo da tvrdimo jer vidimo.
    A raj nije nikakav raj iz Politikinog Zabavnika, nego mesto za život u - Telu....A da li će to biti OBNOVLJENA Zemlja ili neka druga planeta...ostavljam tebi da provališ

  5. #5

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Uz sve dužno poštovanje Ser Gogsy ali malko si promašio temu
    Pitanje je kako ti lično zamišljaš raj...znači čisto hipotetički.
    Opusti se malo...pusti mašti na volju.

  6. #6

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Za početak...svi bi čitali Politik zabavnik...

    Druge vizije raja napisaću u nekom drugom izdanju...

  7. #7

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Uz sve dužno poštovanje Ser Gogsy ali malko si promašio temu
    E pa sad, hmm,
    khkh kh...

    Ko je promašio temu, govori činjenica da je tema s religije prebačena na - zabavu.




    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Pitanje je kako ti lično zamišljaš raj...znači čisto hipotetički.
    Opusti se malo...pusti mašti na volju.
    Mašta s tim nema ništa...prosto jer se sa trenutnim moždanim 10to procentnim potencijalima, ne može pojmiti kako će izgledati život na obnovljenoj Zemlji sa Hristom na prestolu....
    Možemo samo da zamislimo, kakve 100 procentne potencijale će tada čovek imati.... I ceo svemir na raspolaganju...

    Poz....

  8. #8

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Ja i sa mojih 1o % sasvim lepo mogu da zamišljam ....
    verovatno to ima neke veze sa matematikom
    1o% od poprilično je puno više nego 1o % od jedvadaimanešto.
    Opet si izvrdao bilo kakav koristan odgovor...ali navikli smo od tebe, tako da se i ne ljutimo

  9. #9

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Moj raj:

    Umerena klima, nema kaputa, cizmaka, cvokotanja. Samo apostolke, shorcic, majIcica na bretelice i slameni seMsir (bez semsira ni u raj)!

    Nema budilnika, sat da, samo zbog orijentacije od 1-24, ali ne budilnik, jer normalno ne bi bilo: "jaaaaooo opet ponedeljak, da l' da ustanem ili da odustanem"!

    Ljubav bi nam ispunjavala srce i dusu, ali bez ikakvih bracnih obaveza

    Ne bi postojale ni politika, ni ekonomija...(ovo je deo pakla), samo pecanje Stapovi za pecanje na svakom koraku.

    ....nastavice se...
    neunistiva zlojebaba!

  10. #10

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Moj raj bi čitači Biblije verovatno pre smatrali paklom, al' šta sad...

    More (čisto, ne crnogorsko), plaža (peskovita, bez kamenja), uvek povetarac (blag, da lagano rashlađuje), bez bilo kakvih atmosferskih padavina, ikad

    Hrana (po želji) i piće (rashlađeno) uvek na raspolaganju u neograničenim količinama, ali niko nije gojazan, u raju toga nema.

    Bolest, lična svojina, novac, negativna osećanja - nema.

    Svaki stanovnik raja sastavlja svoju playlist-u, muziku samo on čuje, uključuje/isključuje je po potrebi. Osim, naravno, u grupnim svečanostima.

    Za žene specijal: nema menstruacije, nema pms-a.

    Dakle, samo ljudi, lišeni bilo kakve mogućnosti da nešto za*eru

  11. #11

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    E zamislih se nesto kako ja o tom raju nikada razmisljala nisam. Mislim, koristam ja tu rec
    kad-kad, al stvarno nikada nisam razmisljala o njemu ni kakvim ga zamisljaju/obecavaju/promovisu ni kakvim bih ga ja pozelela. Pazi, koji propust bre!

    DakleM, pod
    1.)Sta god mi right now padne na pamet kao ono naj naj i nonplusultra za to mesto zvano raj, u isti mah mi zazvoni i ono alarmno beeeep koje mi sapne : Alo brE, al to je za vekove vekova ! Znaci, ce da umrem od dosade pod sigurno, tj. necu moci da umrem, al ce me zato zakucati u status dosade bespovratno. I koji ce mi onda sve to najnaj, mislim cemu uopste glorifikovati nesto , kad znam vec sada u ovom gresnom zivotu da nista nije toliko strasno koliko je strasna dosada. Perfekcija, luxuz, iskljuciva pozitivnost, dobrota, mir etc. sve bi to kad bi se doslo do ultimativne granice postalo dosadno, mada ipak nekako u ovom zivotu tezim i tome. Greska! Nije to nego tezim toku! Tome da sve tece, da ide dalje, da se sve menja, da se nesto desava. E jedino da mi se resetuje mozak, ondaK bi mozda i moglo, inace sve fantazije o perfektnom konacnom raju pisem propalo.

    2.)Iz ovog zivota pod sigurno necu izaci bezgresna, a necu uspeti ni da se pokajem za sve sto sam i sto cu da zgresim, jer sve i da hocu ima malo more grehova kojih ni svesna nisam. A ta svest je zeznut igrac. 90% je u black box- u a tu nemam domet. Na vrlinama sam mogla svesno da radim, na mnogim manama joCk! One su uglavnom u pdf-formatu a tu ne mogu da sHvrljam i prepravljam. Znam ipak pod sigurno da su mi u zivotu mnogo vise koristile sve te moje mane, nego sve moje vrline mora i to da ima svoje zasto! DakleM, uslov za raj takodje pisem propalo.

    3.)E sad, ako necu i ne mogu u raj, sta cu ondaK? Nista dragi ljudi, meni je ovde u ovom zivotu sasvim fino. Na nekim stvarima koje mi se ne svidjaju, na njima mogu donekle da radim, gresim, popravljam, prepravljam, ispravljam pa opet gresim i tako u krug. Ako moze jedna zelja ja bih ovde jos dugo dugo, precrtajte me sa rajske liste! A posto znam da i to moje dugo dugo ima svoju konacnost, trudicu se da zaEbem taman onoliko koliko je previse za raj, a premalo za pakao pa ONOME preostaje samo da me vrati da zivim ponovo.

    Never confuse movement with action.

  12. #12

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku

    Za žene specijal: nema menstruacije, nema pms-a.
    Ijaooo hvala Morphi,ali u nekom drugom pogledu to bi znacilo da bi zene stalno bile trudne,ala bi ti imao onda posla
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  13. #13

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Citat lenjivica kaže: Pogledaj poruku
    Ijaooo hvala Morphi,ali u nekom drugom pogledu to bi znacilo da bi zene stalno bile trudne,ala bi ti imao onda posla
    Nema na čemu. Nisam rekao da bi bilo trudnoće. Žene u raju treba da uživaju kao i muškarci, nema bolesti, nema trudnoće, slobodan sex na sve strane.

  14. #14

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    anex 1.

    U Raju ne bi bilo nedelja popodne ni ponedeljaka. Ma, uopšte ne bi bilo vremena na ovozemaljski način a kod svih Rajana (Rajčana, Rajlendera, Rajaca, Rajkana, Rajova, Rajaša...) bi bio razvijen snažan osećaj petka popodne...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #15

    Odgovor: Raj po meri čoveka?

    Ne moram da zamišljam, ja tačno znam: Moj raj je ostvarenje prajvat perpetuum auto_Mobile-a. Ja ga iz/osmislila.

    Prvo: Za paklom u blizini (a ni u daljini) nema nikakve potrebe, jerbo je taj isti, istovremeno još (po)nekom raj, a (po)nekima pakao.
    jBG , tako je oduvek bilo, nekom majka- nekom mećeha . ko je kako zaslužio.. i ko me kako zadužio. Tako sam ja (u ime uštede) jednom lokacijom, uspela da pokrijem dve namene..
    i dve namere.

    Zapravo, to je skup.
    Intelektualnoverujuća skupina.
    Samo intelektualnoverujući imaju čast i privilegiju da se zovu “ChichaGlishini Svedoci”.
    Ukratko - retardneverujućima se tu ja i moji svedoci unaKrs(t)no naebavamo kewe.. ko, kad, kako i koliko može.. i koliko stiže.
    A može se.I stiže se. A I diže se.
    .. mslm kosa. na neverujućim glavama.
    i želuDci.. u neverujućim trbušnim dupljama


    Za sve verujuće.. takozvanu ChiChinu RaYu, to je ništa drugo do obećana zemlja.. ElDoRaYo,
    mesto totalnog oUpen majndSa, totalnih sloboda i totalne uživancije.
    Vera je znači totalitarna.
    Za neverujuće, to inače sjajno mesto je TotalTwilight Zone...mesto pomračenja svesti. Zapravo, mesto njihovih dugih koma il' čestih a kratkih nesvesti.
    Ne.. nije mi ih ni malo žao. Dokazani skotovi.. ko ih yebe.

    Ah da... uvek je leto, naseljavamo obalu toplog i veoma bistrog mora,
    Treba li da napomenem da verujući ništa ne rade, svako ima svoju kuću i svoj komad plaže, pare rastu na drveću, samoposluge su pune (i sve je gratis) a hrana se sprema sama,
    Verujući nemaju ni u čemu nikakav limit.. mogu da rade šta god im srce i duša 'oće.
    dok neverujućima doope klokoće.

    Znam, zvuči surovo..al’ šta ću - mora tako kad se jednom lokacijom “spaja” prvoklasna RaYa i mućak YaYa.






    ........


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Slične teme

  1. Radio po vasoj meri....
    Autor robi u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:23
  2. Novi Sad - Grad po meri
    Autor silvia u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.01.2012, 09:53
  3. Odakle se meri?
    Autor lav71 u forumu Muška kafana
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 11.09.2011, 02:29
  4. Ukrštavanje Anđela i Čoveka
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 13.01.2010, 22:56
  5. Da li ste videli ovog čoveka u snovima?
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.10.2009, 00:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •