Свештеници и углед СПЦ - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 66
  1. #46

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    "Senzacionalizam"
    Nisi video kako "svestenik" lopatom tuce bolesnika.
    Bilo je u vestima na b92.

  2. #47

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Uopšte ne osuđujem sveštenike što su tukli narkomane, naročito ako su uspeli da ih skinu s droge.

    Osuđujem ih što u svakodnevnom životu prodaju veru za novac.

  3. #48

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Зев, успела си да прикажеш суштину борбе за "људска права" данас. Он има право да буде наркоман и упропаштава живот и себи и другима, и за то право треба да се боримо!
    Ne govorim ja to. I ne branim to.
    Naravno da - nema pravo da upropaštava život i sebi i drugima. I naravno da nema pravo da laže i krade.
    ALI
    Naravno i ... da pop, plaćeni manijak.. ni bilo ko - nemaju pravo da mu po dušebrižničkim Centrima lome kosti.
    Jer to o čemu pričaš je zakon ulice - protiv koga se valjda civilizacija mimo naših pojedinačnih želja i htenja - bori.
    Jer da nije tako, da se od životinja ne razlikujemo, da nemamo bar gram mozga kao kočnicu i iznad svega toga ZAKON:
    Onda bi ja sada mogla slobodno da polomim lobanju kretenu koji mi je detetu, u saobraćaju, polomio kosti i zube.
    A nije imao pravo na to.
    Onda bi svi pokradeni i opljačkani, svi napadani, svi silovani, svi povređeni ... mogli sami da se svete za zla, štete i nepravde koje su im u životima učinjene.
    (ili da zamole nekog popa, možda baš ovog izvežbanog bratislava, da to umesto njih učini u svom AU švic-vrtiću).

    Onda bi ovo bio Divlji Zapad ... a ne demokratska Srbija.. na brdovitom al' civilizovanom Balkanu.


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И још ме ето исправљаш, ружно сам причао о наркоманима... па још изједначаваш наркоманију са неким занимањима или политичким ставовима.
    Ništa ja ne izjednačavam, ja samo primećujem čudne sličnosti i velika poklapanja, gledano kroz onu "definiciju".
    Gde je zanimanje "narkoman" ravno tretmanu otirača, a ostala zanimanja koja mnogo više kradu i mnogo teže lažu - nedodirljiva, smeštena visoko i daleko međ' zvezde i meteore.

    Moji su aršini isti za svakog lažova ... i za svakog lopova.
    Lažov je kulov.. pardon lažov.
    Lopov je lopov.
    Pa zvao se on i Milošević

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Другим речима, причаш само да би причала, мислим, која је сврха.
    zar sam to zaslužila ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #49

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    "Senzacionalizam"
    Nisi video kako "svestenik" lopatom tuce bolesnika.
    Bilo je u vestima na b92.
    Не, нисам видео како свештеник туче било кога. Ти јеси?
    Читам управо на Б92 да су се мистериозно појавили и такви снимци. Човек је свештеник, и немаш ти право да га рашчињаваш и стављаш под наводнике.

    Да, сензационализам. Постоји нешто што се десило, и постоји медијска обрада свега тога. Веровао ти или не, постоје и медијске злоупотребе. А кад се "случајно" поклопе неке ствари, типа Артемијева одлука да не дозволи Бајдену улазак у Високе Дечане и приче како је Артемије благословио батине (што је неистина), како попови туку болеснике... неко посумња у праведне и поштене српске медије

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ne govorim ja to. I ne branim to.
    Naravno da - nema pravo da upropaštava život i sebi i drugima. I naravno da nema pravo da laže i krade.
    ALI
    Naravno i ... da pop, plaćeni manijak.. ni bilo ko - nemaju pravo da mu po dušebrižničkim Centrima lome kosti.
    Не ради се ни о каквом "ломљењу костију". Ради се о физичком кажњавању, које није резултирало чини ми се ни телесним повредама. Дакле хајде да не будемо као медији па да све преувеличавамо, већ да ствари назовемо правим именом. Физичко кажњавање, злостављање да, ломљење костију не.

    Оно што је мени индикативно је - да породице наркомана немају ништа против тога! Штавише, и овај лик који најављује тужбу, пријаву... је знао и пре за то шта се дешава, а тужбе се сетио тек кад га је неко на то "добронамерно подсетио".

    Не ради се о деци, не ради се о ментално заосталим особама, ради се о одраслим особама који су се својевољно подвргли одређеном третману.
    Њихов пристанак не искључује постојање кривичног дела, тако нек лепо одговарају сви ти који су то радили, ако их неко тужи.

    Али правити опет неку антицрквену хистерију... докле бре.
    Ено, опет је нешто о томе причао чувени "социолог религије и публициста" Мирко Ђорђевић, омиљени "аналитичар" Б92.

    Jer to o čemu pričaš je zakon ulice - protiv koga se valjda civilizacija mimo naših pojedinačnih želja i htenja - bori.
    Jer da nije tako, da se od životinja ne razlikujemo, da nemamo bar gram mozga kao kočnicu i iznad svega toga ZAKON:
    Onda bi ja sada mogla slobodno da polomim lobanju kretenu koji mi je detetu, u saobraćaju, polomio kosti i zube.
    A nije imao pravo na to.
    Onda bi svi pokradeni i opljačkani, svi napadani, svi silovani, svi povređeni ... mogli sami da se svete za zla, štete i nepravde koje su im u životima učinjene.
    (ili da zamole nekog popa, možda baš ovog izvežbanog bratislava, da to umesto njih učini u svom AU švic-vrtiću).
    Onda bi ovo bio Divlji Zapad ... a ne demokratska Srbija.. na brdovitom al' civilizovanom Balkanu.
    Нико није тукао те људе из личне освете, пре свега.

    Као што рекох, не поричем да је то кривично дело, али то извртање на кров и ишчуђавање од стране Б92 и Мирка Ђорђевића, то игнорисање чињеница да држава није урадила ништа да помогне тим породицама, да су људи ту били добровољно, да родитељи подржавају све то...

    Ništa ja ne izjednačavam, ja samo primećujem čudne sličnosti i velika poklapanja, gledano kroz onu "definiciju".
    Gde je zanimanje "narkoman" ravno tretmanu otirača, a ostala zanimanja koja mnogo više kradu i mnogo teže lažu - nedodirljiva, smeštena visoko i daleko međ' zvezde i meteore.

    Moji su aršini isti za svakog lažova ... i za svakog lopova.
    Lažov je kulov.. pardon lažov.
    Lopov je lopov.
    Pa zvao se on i Milošević
    Па откуд ти знаш којим методама бих ја преваспитавао рецимо непоштене политичаре

    zar sam to zaslužila ...
    Ма, мало тхоугх лове... за твоје добро...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #50

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Физичко кажњавање, злостављање да, ломљење костију не.
    Samo ti jadnici i njihove kosti znaju da li je bilo DA ili je bilo NE. A i jadnici i kosti očigledno ne (smeju da) pričaju. Ćute. I trpe.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Оно што је мени индикативно је - да породице наркомана немају ништа против тога! Штавише, и овај лик који најављује тужбу, пријаву... је знао и пре за то шта се дешава, а тужбе се сетио тек кад га је неко на то "добронамерно подсетио".
    Imala sam nesreću da čujem jednog čoveka kada je za svoga sina rekao ... " I ja i žena molimo Boga da umre".
    Ima i toga.
    Ima i majki koje dete rode pa ga odmah ubiju, ili ga (sprečene za to "delo" beskrajnom majčinskom ljubavlju samo) zaviju u kesu i ubace u prvi (topli) kontejner,
    Ima očevi i majki u paru, ili pojedinačnih "umetničkih klizača"... koji sopstvenu decu siluju, vezuju, muče, batinaju, obogaljuju,
    Ima raznih ludaka ...
    najlakše je POSTATI roditej, to neko uspe i omaškom...
    ali treba BITI i OSTATI roditelj - to je već teži posao. Znaju to dobro (gore nenabrojani) roditelji.
    Oni koji su se sa ovim metodama složili i iste podržali i podržavaju, zaslužuju prezir (ne vidim drugu kaznu za to).
    Kako to da ja mogu imati samilost za bol njihovog deteta, a oni ne?! Nešto mi tu ne štima.
    Šta su hteli, profesora engleskog, magistra, lekara, popa ... nije im doneo lovu u kuću, nego uzeo TV ili kasetofon ... nije im se njihovo dete "isplatilo"??!!
    Pa to je njihov plod ... nije moj.
    Roditeljstvo (uostalom) ne podrazumeva ... ko ih je to slagao ... samo uživanciju i nirvanu.
    Roditeljska ljubav nema takvu granicu, na kojoj pri razočarenju može da ovlasti i podržava batinaše dok mu dete makljaju.
    Jer ga je to "dete" duboko razočaralo.

    Ajmo onda sada (svi rukice gore) da napravimo (po) jedan bogougodni Centarza sve žene koje su svoje muževe razočarale, prevarile, lagale, varale ...
    i za iste takve muževe
    i jedan za roditelje koji su svoju decu razočarali ...
    ajmo svi lepo tamo negde da prijavimo i odvedemo po nekog ko (nas) laže, krade i vara, pa da se siti iznamakljamo od 1 do 101 ... i nazad gde su te lopate ...

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Не ради се о деци, не ради се о ментално заосталим особама, ради се о одраслим особама који су се својевољно подвргли одређеном третману.
    Њихов пристанак не искључује постојање кривичног дела, тако нек лепо одговарају сви ти који су то радили, ако их неко тужи.
    Davljenik se i za slamku hvata ... a to ne znači da mu umesto ruke treba pružiti (u struju uključeni) fen.
    Bar ne dok je davljenik u vodi.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ма, мало тхоугх лове... за твоје добро...
    nemoj "za moje dobro.. za moje dobro" ... pa kod "oca" branislava

    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 26.05.2009 u 22:41

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #51

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Onaj ko tuce zavisnike (Bolesnike) ne moze biti hriscanski svestenik.
    Hriscanstvo se zasniva ljubavi, prastanju a ne na batinanju.
    Morao bi znati i da je crna odora koju nose svestenici simbol skromnosti, uzdrzavanja od ovozemaljskih uzivanja u skupocenim stvarima.
    Vozikanje na skupocenom motorciklu ( u cemu uziva ovaj "pop") nije u skladu sa hriscanskim ucenjem.

    Artemije je iskoristio prisutnost Bajdena da pokusa (po obicaju, kada je u neprijatnoj situaciji) da skrene neprijatne teme u kojima se cesto nalazi, na "zavere".

    Ne spominjes, naravno, da je taj "pop-lekar" debelo naplacivao roditeljima "lecenje".

    Ne pominjes ni posedovanje gradjevinskih preduzeca, kuca, itd. koje poseduju crkveni velikodostojnici, a na cega po crkvenim zakonima nemaju pravo.

    Ne spominjes ni da vladika milesevski vozi ukraden dzip (to je onaj vladika sto se fotografisao naoruzan.)

    Hriscanski, a?

    Sta god ti se ne svidja, a gde postoje cinjenice, tebi je to zavera.

    Stalno spominjes Mirka Djordjevica.Pa zar jedan covek moze da naudi crkvi.
    Ili taj covek zna sta govori, pa vam je kost u grlu?

    Onaj "pop" je pre dva-tri dana tvrdio u studiju b92 da on i ne zna za prebijanja, a danas: snimak gde on licno lopatom tuce bolesnika.

    Braneci takve hulje, samo se steti Crkvi.I Irinej Bulovic se u ime Sinoda SPC ogradio od rada ovog"svestenika".

    Cak i Artemije pokusava da se ogradi, ali je ocigledno kasno za to.

    Samo si ti jos na bedemu odbrane lika i dela ovog...

  7. #52

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Samo ti jadnici i njihove kosti znaju da li je bilo DA ili je bilo NE. A i jadnici i kosti očigledno ne (smeju da) pričaju. Ćute. I trpe.
    Хм, да видимо, то не тврди полиција, не тврде људи који су били тамо, не тврде њихове породице, не тврде министарства, не тврди нико.. и твој закључак је да то значи да је сигурно било, само ето не сме нико да прича о томе?

    Imala sam nesreću da čujem jednog čoveka kada je za svoga sina rekao ... " I ja i žena molimo Boga da umre".
    Ima i toga.
    Ima i majki koje dete rode pa ga odmah ubiju, ili ga (sprečene za to "delo" beskrajnom majčinskom ljubavlju samo) zaviju u kesu i ubace u prvi (topli) kontejner,
    Ima očevi i majki u paru, ili pojedinačnih "umetničkih klizača"... koji sopstvenu decu siluju, vezuju, muče, batinaju, obogaljuju,
    Ima raznih ludaka ...
    najlakše je POSTATI roditej, to neko uspe i omaškom...
    ali treba BITI i OSTATI roditelj - to je već teži posao. Znaju to dobro (gore nenabrojani) roditelji.
    Проблем је што ови родитељи нису убијали своју децу, већ су се трудили да их спасу, одвајали су од својих и ниских примања за њих не тако мале износе да их спасу од дроге.
    И ти некога ко покушава да спаси дете од дроге изједначаваш са неким ко убије своје дете? Мислим, ало где је ту логика?

    Oni koji su se sa ovim metodama složili i iste podržali i podržavaju, zaslužuju prezir (ne vidim drugu kaznu za to).
    Kako to da ja mogu imati samilost za bol njihovog deteta, a oni ne?! Nešto mi tu ne štima.
    Ти људи очигледно нису више знали шта друго да раде са својом децом. Нису их послали тамо да их ломе, већ да их излече, па ако треба и уз физичко кажњавање, које колико видим није довело ни до каквих озбиљнијих повреда. Не видим разлог за презир, с обзиром да су им намере биле најбоље, чак су и плаћали.

    Јако је егоцентрична ова прича "они не воле своју децу, ја волим њихову децу". Па наравно да ту нешто не штима, одакле ти идеја да ти више бринеш за њихову децу од њих!
    Ти само певаш у хору медијски оркестрираног исфорсираног згражавања које ће проћи за три дана. Нико ми овде није одговорио: шта су друштво и држава урадили да помогну тим људима, па се сви овако лажно забринуто згражавају и саосећају с њиховим болом? Па још тврде да више воле те људе него њихови родитељи? Чиста естрада сва ова "велика јавна" забринутост, подсећа ме на протесте због неправедно заточене Касандре и плакања над Есмералдиним слепилом - маса ово гледа као сапуницу.

    Ти имаш већу самилост за бол њихове деце него ти родитељи? И ти озбиљно ово пишеш?
    Ти лијеш крокодилске сузе над ударцима по дебелом месу и шамарима, и ти бринеш за ту децу.
    А људи који брину због физичког и духовног пропадања, одавања крађи, проституцији, болести зависности, хепатитиса, сиде, упропаштених живота своје деце... они не брину за своју децу?


    Šta su hteli, profesora engleskog, magistra, lekara, popa ... nije im doneo lovu u kuću, nego uzeo TV ili kasetofon ... nije im se njihovo dete "isplatilo"??!!
    Pa to je njihov plod ... nije moj.
    Roditeljstvo (uostalom) ne podrazumeva ... ko ih je to slagao ... samo uživanciju i nirvanu.
    Roditeljska ljubav nema takvu granicu, na kojoj pri razočarenju može da ovlasti i podržava batinaše dok mu dete makljaju.
    Jer ga je to "dete" duboko razočaralo.

    Ajmo onda sada (svi rukice gore) da napravimo (po) jedan bogougodni Centarza sve žene koje su svoje muževe razočarale, prevarile, lagale, varale ...
    i za iste takve muževe
    i jedan za roditelje koji su svoju decu razočarali ...
    ajmo svi lepo tamo negde da prijavimo i odvedemo po nekog ko (nas) laže, krade i vara, pa da se siti iznamakljamo od 1 do 101 ... i nazad gde su te lopate ...
    Тотално погрешно постављене ствари. Као да су ти родитељи децу послали на одвикавање од дроге зато што не свирају добро виолину
    Побогу, ајде размисли, који мотиви могу да натерају родитеља на тако "животињски" чин да своје дете пошаљу на одвикавање од дроге? Да ли су разлози стварно ови које наводиш?
    Људско биће није "плод", већ људско биће.

    И престани с тим глупавим поређењима, те онај ко краде те политичар... седи мало и размисли какве све перспективе има наркоман, какве све болести има у изгледу, какве све хепатитисе и овердоузе, какав криминал, какву лепу смрт у изгледу... и онда лупетај како су их родитељи послали на одвикавање јер ето нису постали лекари

    Davljenik se i za slamku hvata ... a to ne znači da mu umesto ruke treba pružiti (u struju uključeni) fen.
    Bar ne dok je davljenik u vodi.
    А ово друштво тим дављеницима нуди шта? Лажно саосећање и малограђанско згражавање?

    nemoj "za moje dobro.. za moje dobro" ... pa kod "oca" branislava

    Проблем је с данашњом омладином што је превише размажена

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Onaj ko tuce zavisnike (Bolesnike) ne moze biti hriscanski svestenik.
    Hriscanstvo se zasniva ljubavi, prastanju a ne na batinanju.
    Morao bi znati i da je crna odora koju nose svestenici simbol skromnosti, uzdrzavanja od ovozemaljskih uzivanja u skupocenim stvarima.
    Vozikanje na skupocenom motorciklu ( u cemu uziva ovaj "pop") nije u skladu sa hriscanskim ucenjem.
    Перо, ниси ти надлежан да одлучујеш ко је свештеник а ко није. Кад свештеник уради нешто недозвољено, не престаје да буде свештеник аутоматски, већ је свештеник који ради грозне ствари. Пусти надлежне владике да раде свој посао, ниси ти позван да рашчињаваш свештенике.

    Ти си верник или си један од оних који иду около и као атеисти уче друге шта је хришћанство?

    Artemije je iskoristio prisutnost Bajdena da pokusa (po obicaju, kada je u neprijatnoj situaciji) da skrene neprijatne teme u kojima se cesto nalazi, na "zavere".
    Тако је, Артемије је све ово покренуо, дотурио "Времену" снимке

    Ne spominjes, naravno, da je taj "pop-lekar" debelo naplacivao roditeljima "lecenje".
    Спомиње Б92 зато, и говори о десетинама хиљада евра. Јебига, мораш да попљујеш оно што пљујеш најстрашније. Па кад се испостави да нису никог убили, ајде да им пришијемо да су се богатили.
    Наплаћивао им је, па? Зар не мислиш да такав центар има неке трошкове геније?

    Ne pominjes ni posedovanje gradjevinskih preduzeca, kuca, itd. koje poseduju crkveni velikodostojnici, a na cega po crkvenim zakonima nemaju pravo.

    Ne spominjes ni da vladika milesevski vozi ukraden dzip (to je onaj vladika sto se fotografisao naoruzan.)

    Hriscanski, a?

    Sta god ti se ne svidja, a gde postoje cinjenice, tebi je to zavera.
    Какве везе има ово са Црном Реком?

    Stalno spominjes Mirka Djordjevica.Pa zar jedan covek moze da naudi crkvi.
    Ili taj covek zna sta govori, pa vam je kost u grlu?
    Па пази, да је Аристотел лично, пуно би било колико га цитирају, позивају, колико је он ауторитет за све.
    Ја га стално спомињем... па они га стално стављају у новине и на телевизију геније.

    Onaj "pop" je pre dva-tri dana tvrdio u studiju b92 da on i ne zna za prebijanja, a danas: snimak gde on licno lopatom tuce bolesnika.
    Видиш, опет на Б92 пише да је тај поп већ годинама говорио да има и физичког кажњавања, само му нико није веровао.

    Braneci takve hulje, samo se steti Crkvi.I Irinej Bulovic se u ime Sinoda SPC ogradio od rada ovog"svestenika".

    Cak i Artemije pokusava da se ogradi, ali je ocigledno kasno za to.

    Samo si ti jos na bedemu odbrane lika i dela ovog...
    Ја, "Образ" и родитељи штићеника, пише лепо Б92

    Већ одавно постоји антицрквена хистерија у знамо ком делу јавности, у којим медијима и организацијама. Па ето, да није оца Бранислава, ти и теби слични би баш лепо причали о Цркви. А ти бринеш да ако се ја не сложим са Геј92 да ћу нашкодити Цркви, па ме саветујеш братски.

    "Чак и Артемије"... зашто чак? Касно? Зашто је касно? Обесићете га испред Б92 уз звуке шпице Полиграфа или Пешчаника? Дакле, истина је да се ради о кампањи против Артемија?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #53

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Eh, kako smo brzo zaboravili lečenja kroz terapije, disciplinske i vaspitne mere, prvo naših 50-to godišnjih plavih drugova(nemoj po glavi druže plavi) , a posle i njihovijeh ljutih protivnika-> NATO pakta....kada su nam tepisi ukrmačenih lopata padale , ne na goozu, nago na gloovu...

    Ovozemaljska istina koja dolazi od kneza -> da cilj opravdava sredstva, uvukla se kao rak rana pod kožu svima koji se svesno ili nesvesno knezu i klanjaju...

  9. #54

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Хм, да видимо, то не тврди полиција, не тврде људи који су били тамо, не тврде њихове породице, не тврде министарства, не тврди нико.. и твој закључак је да то значи да је сигурно било, само ето не сме нико да прича о томе?
    Naročito je dirljiva ova tvoja vera (pored u kralja i otadžbinu) u tvrdnje policije i ministarstava.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Проблем је што ови родитељи нису убијали своју децу, већ су се трудили да их спасу, одвајали су од својих и ниских примања за њих не тако мале износе да их спасу од дроге.
    И ти некога ко покушава да спаси дете од дроге изједначаваш са неким ко убије своје дете?
    eto, rasplaka me ...(opet)

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мислим, ало где је ту логика?
    A ti tražiš logiku?
    Izvrneš stvari naopačke ... pa tražiš logiku.
    Aloo ... nema logike .. nema je! Gde počinje lopata tu logika prestaje. Gde "otac" hrastislav zgazi, tu narkoman ne raste.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти људи очигледно нису више знали шта друго да раде са својом децом. Нису их послали тамо да их ломе, већ да их излече, па ако треба и уз физичко кажњавање, које колико видим није довело ни до каквих озбиљнијих повреда. Не видим разлог за презир, с обзиром да су им намере биле најбоље, чак су и плаћали.
    A tebi su se ispovedali, pa znaš ?! Siromasi oni ... možda će država da im refundira troškove. (ostaje nam "čak" da se nadamo)

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Јако је егоцентрична ова прича "они не воле своју децу, ја волим њихову децу". Па наравно да ту нешто не штима, одакле ти идеја да ти више бринеш за њихову децу од њих!
    Ти само певаш у хору медијски оркестрираног исфорсираног згражавања које ће проћи за три дана. Нико ми овде није одговорио: шта су друштво и држава урадили да помогну тим људима, па се сви овако лажно забринуто згражавају и саосећају с њиховим болом? Па још тврде да више воле те људе него њихови родитељи? Чиста естрада сва ова "велика јавна" забринутост, подсећа ме на протесте због неправедно заточене Касандре и плакања над Есмералдиним слепилом - маса ово гледа као сапуницу.
    Upravo obratno. Ti pokušavaš celu stvar da razvodnjiš i svedeš na nivo španske serije.
    Ali JOK! ništa od toga (dobro smo se povezali sa amerikom)
    - definitivno ćemo (makar i na silu) proglasiti da je reč o Crkvenom Hor(or)u.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти имаш већу самилост за бол њихове деце него ти родитељи? И ти озбиљно ово пишеш?
    Ти лијеш крокодилске сузе над ударцима по дебелом месу и шамарима, и ти бринеш за ту децу.
    А људи који брину због физичког и духовног пропадања, одавања крађи, проституцији, болести зависности, хепатитиса, сиде, упропаштених живота своје деце... они не брину за своју децу?
    Samilost se ne meri. Ili je imaš ili je nemaš. A oni je očigčedno (iz priloženog se da videti) nemaju. O sebi (ovog puta) nebi
    Nisu imali para za uobičajene pokušaje lečenja, nego im je ulio poverenje popić hrastislav, sa experimentalnom "radionicom" i pokusno kunićskim metodama.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Тотално погрешно постављене ствари. Као да су ти родитељи децу послали на одвикавање од дроге зато што не свирају добро виолину
    Побогу, ајде размисли, који мотиви могу да натерају родитеља на тако "животињски" чин да своје дете пошаљу на одвикавање од дроге? Да ли су разлози стварно ови које наводиш?
    Људско биће није "плод", већ људско биће.
    Ajmeee Možeš li ti da utuviš u glavu, da se ovde niko ne protivi ni lečenju ni odvikavanju, nego se prašina digla oko degenerika koji pod Crkvenom šapom "u ime Boga" ubijaju Boga u "štićenicima" bogougodnog (punopansionskog) Centra.
    Mogli su tako zabrinuti da plate recimo Vuku Bojeviću (veća bi društvena korist bila) da ih ubacuje u kaveze sa lavovima i tigrovima (dok ne nabave ajkule).
    Ako iz kaveza izađu, velika je verovatnoća da se više neće drogirati.
    Ako ne izađu sigurno se neće više drogirati, zveri site, a plus i jedan (po jedan) narkoman manje ...
    I što je najvažnije nema tragova. Tu bi CIA tapkala u mestu ... i mogla bi Vuku da pljune pod ZOOvrtić.
    Vi'š kako deda Artemije i otac hrastislav nisu bili mudri. Zato će i da nadrljaju (vrag će im odneti ovu šNalu )

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    И престани с тим глупавим поређењима, те онај ко краде те политичар... седи мало и размисли какве све перспективе има наркоман, какве све болести има у изгледу, какве све хепатитисе и овердоузе, какав криминал, какву лепу смрт у изгледу... и онда лупетај како су их родитељи послали на одвикавање јер ето нису постали лекари
    Opet on ...
    Stani malo, mnogo si se zalaufao ... ne pričamo o tom'. Pre trideset i sedam postova smo apsolvirali da lečenja i sankcije i "izolacije" i zakon treba da postoje.
    Pričamo o prebijanju u okviru crkvenog blagoslova i nadzora.
    Pričamo o popu koji umesto kandilom vitla lopatom.
    Pričamo o poverenju u sveštenike i ugled koji šire kao radijaciju ... pa do juče su slušali ispovedi i tešili, a sad nešto (kao malo) podivljali (ovo ono).
    Nemoj više da ih braniš ... Draže ti.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    А ово друштво тим дављеницима нуди шта? Лажно саосећање и малограђанско згражавање?
    Vidi ... nije baš da branim društvo (i državu), ali ... bolje i lažno saosećanje i malograđansko zgražavanje,
    nego stvarno bezosećajno zbrinjavanje, brinjenje uz prebijanje i Artemijeovsko-htastislavski "blagoslov" ... velikolopatarski građanski

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Проблем је с данашњом омладином што је превише размажена
    ... i neće za lopatu ni da čuje, a kamoli da je vidi ... or nedajBogo oseti

    (PS. Ne moraš mi replicirati više ... moraću opet da ti odgovorim, a to nas neće odvesti nigde.)

    Krivi su (pojedini mantijaši) i tačka.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 27.05.2009 u 02:09

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #55

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Naročito je dirljiva ova tvoja vera (pored u kralja i otadžbinu) u tvrdnje policije i ministarstava.
    Па кад је смешна та прича "нико ништа не спомиње, мора да нешто постоји али су сви застрашени"

    A tebi su se ispovedali, pa znaš ?! Siromasi oni ... možda će država da im refundira troškove. (ostaje nam "čak" da se nadamo)
    Не него су се теби исповедали. Ти причаш како волиш њихову децу више од њих, знаш њихове мотиве (не свирају им деца довољно добро виолину па их зато шаљу да их туку), све лепо објашњаваш тако да ти родитељи испадају децоубице а хепатитис ситница.

    Upravo obratno. Ti pokušavaš celu stvar da razvodnjiš i svedeš na nivo španske serije.
    Ali JOK! ništa od toga (dobro smo se povezali sa amerikom)
    - definitivno ćemo (makar i na silu) proglasiti da je reč o Crkvenom Hor(or)u.
    Опет говориш о себи у множини

    Samilost se ne meri. Ili je imaš ili je nemaš. A oni je očigčedno (iz priloženog se da videti) nemaju. O sebi (ovog puta) nebi
    Nisu imali para za uobičajene pokušaje lečenja, nego im je ulio poverenje popić hrastislav, sa experimentalnom "radionicom" i pokusno kunićskim metodama.
    Наравно да се самилост мери, само у цртаним и америчким филмовима су стварно црно-беле. Углавном су сиве.

    Нису имали пара за уобичајене покушаје лечења? Одакле ти то? Јавља ти се? Исповедали ти се?

    Ajmeee Možeš li ti da utuviš u glavu, da se ovde niko ne protivi ni lečenju ni odvikavanju, nego se prašina digla oko degenerika koji pod Crkvenom šapom "u ime Boga" ubijaju Boga u "štićenicima" bogougodnog (punopansionskog) Centra.
    Ајде окани се овога "у име Бога" и "под црквеном шапом", знам да је модерно Цркви прописивати све и свашта, али командну одговорност патријарха остави за Хаг.

    Mogli su tako zabrinuti da plate recimo Vuku Bojeviću (veća bi društvena korist bila) da ih ubacuje u kaveze sa lavovima i tigrovima (dok ne nabave ajkule).
    Ako iz kaveza izađu, velika je verovatnoća da se više neće drogirati.
    Ako ne izađu sigurno se neće više drogirati, zveri site, a plus i jedan (po jedan) narkoman manje ...
    I što je najvažnije nema tragova. Tu bi CIA tapkala u mestu ... i mogla bi Vuku da pljune pod ZOOvrtić.
    Vi'š kako deda Artemije i otac hrastislav nisu bili mudri. Zato će i da nadrljaju (vrag će im odneti ovu šNalu )
    И опет Артемије... командна одговорност, тм Хагуе. Видим, много вам смета.

    И опет то драмљење, кавез с лавовима... и опет то лажно саосећање са "јадним наркоманима које ометају у дрогирању", опет прича о њиховим злочиначким родитељима који су их послали на одвикавање јер су стока, опет нема помена шта је држава и друштво урадило да помогну тим људима?

    Opet on ...
    Stani malo, mnogo si se zalaufao ... ne pričamo o tom'. Pre trideset i sedam postova smo apsolvirali da lečenja i sankcije i "izolacije" i zakon treba da postoje.
    Pričamo o prebijanju u okviru crkvenog blagoslova i nadzora.
    Pričamo o popu koji umesto kandilom vitla lopatom.
    Pričamo o poverenju u sveštenike i ugled koji šire kao radijaciju ... pa do juče su slušali ispovedi i tešili, a sad nešto (kao malo) podivljali (ovo ono).
    Nemoj više da ih braniš ... Draže ti.
    Каквог црквеног благослова? Опет ћемо да пљујемо целу Цркву...

    Vidi ... nije baš da branim društvo (i državu), ali ... bolje i lažno saosećanje i malograđansko zgražavanje,
    nego stvarno bezosećajno zbrinjavanje, brinjenje uz prebijanje i Artemijeovsko-htastislavski "blagoslov" ... velikolopatarski građanski
    Ај пљуни Артемија још 2-3 пута, чисто да видимо да га не волиш.

    Да, боље је да спасимо те јадне људе од лопате, а умирање на рате, хепатитиси, сиде, крађе, простутуисање... за то не можемо да окривимо Артемија, па нас баш брига. Али о лопати ћемо да вриштимо.

    Чекај, ево да ти помогнем како да окривиш Артемија и за њихово дрогирање: Артемије је владика СПЦ. СПЦ је знамо сви подржавала зликовца Милошевића који је одвео ову земљу у рат и пакао, нападајући мирног Туђмана који је само седео и медитирао на врху Велебита. Тако је Артемије посредно одговоран за безнађе и тугу која влада у друштву. И сад он нама ту глуми спасиоца с лопатом, пироман гаси ватру. Ајде, пошаљи ЛДПу ову теорију брзо.

    Krivi su (pojedini mantijaši) i tačka.
    Наравно да су криви.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #56

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Krivi su (pojedini mantijaši) i tačka.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да су криви.
    Za mene je ovo kraj rasprave.

    __________________

    ("Branioc narkomana" se povlači. Nema(m) više "pitanja".)

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #57

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Bozja ruka?

    Qui vit content de rien possde toute chose.

  13. #58

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Artemije razrešio Peranovića
    27. maj 2009. | 11:16 | Izvor: Tanjug
    Beograd -- Episkop raško-prizrenski Artemije razrešio je dužnosti upravnika Duhovno-rehabilitacionog centra Crna Reka Branislava Peranovića.

    U saopštenju vladike Artemija navodi se da će protiv Peranovića biti pokrenut crkveno-sudski postupak zbog primene nedopustivih metoda kažnjavanja nad štićenicima centra.

    Za novog upravnika imenovan je dosadašnji pomoćnik jerej Dejan Jakovljević.

    "Ukoliko bi se i u buduće, pored naše opomene, primenjivala sila i fizičko kažnjavanje štićenika, bićemo prinuđeni da zabranimo rad ovoga kampa", istakao je vladika.

    "Donoseći ovakvu odluku, rukovodili smo se osećanjima i potrebom mnogih roditelja koji su nam upućivali molbe i pismeno i telefonom da centar ne zatvaramo, jer im je to jedina nada da će njihova deca sa puta propasti biti vraćena na put normalnog života", objasnio je episkop.

    U tom cilju, kako je rekao, "obraćamo se i nadležnim državnim organima, kod kojih je centar i registrovan, da nastave istragu povodom nemilih zbivanja u Centru, i da protiv krivaca primene odgovarajuće zakonske mere".

    "O nedopustivim i neprimerenim metodima, batinama i povređivanjima štićenika koji su korišćeni u rehabilitacionom centru Crna Reka i koji su delovali šokantno i uznemirijuće i na nas kao i na širu javnost, saznali smo poslednjih par dana iz štampanih i elektronskih medija", naglasio je vladika u saopštenju.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #59

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Artemije razrešio Peranovića ...

    "O nedopustivim i neprimerenim metodima....
    Kao što kaže poslovica u vezi lošeg glasa, dobar se glas slabije čuje.

    Nedavno sam bio u manastiru kod Bačkog Petrovog Sela u kome se sporovdi istovetan program, tj. duhovna rehabilitacija zavisnika od droga.

    Ko nije pogledao post o njemu, da ga ne traži, evo:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/5...poruka100.html

    Ne mogu da tvrdim kako se u tamošnjoj terapiji postupa i kakvi su metodi, ali nisam video ništa što bi me navelo na pomisao o lošem.

    Devojke koje smo sretali po manstirskom kompleksu, iz razumljivih razloga, nisu na slikama,

    Pošto sam, obilazeći sedamdesetak manastira i bar toliko crkvi video svašta, i pokrenuo sam ovu temu izbegavajući da govorim ono što sam lično video; čuo na licu mesta, da ne bi bilo subjektivno. Jer, i inače namam apologetski nagon ni prema čemu, ni prema kome, pa ni prema sveštenicima, crkvi i religiji, pa bi, verujem tako, mnogi imali potrebu da dokazuju moju zlu nameru zanemarjući suštinu i stvarnost.

    Možda ovaj primer koji nudim da pogledate nije ništa više od subjetivnog utiska, ali smatram da ne treba prevideti i ono što nije loše.

  15. #60

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Nasilje u bilo kom obliku, kao sredstvo za ostvarenje bilo kakvog cilja je nedopustivo! Pa i kada je reč navodno o nečijoj dobrobiti...



    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Bozja ruka?
    Ne, naučne metode->



    Averzivna terapija je forma modifikacije ponašanja koja uključuje neprijatne i ponekad bolne stimulacije, koje imaju za cilj da pomognu pacijentima da se odviknu socijalno neprihvatljivih ili štetnih ponašanja. . .

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  2. Сергеј Трифуновић
    Autor Turkmenbashi u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2009, 18:33
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28
  4. Човек и његов идентитет
    Autor HLEBmaster u forumu Psihologija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 24.01.2008, 21:57
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •