Verske sekte - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #121

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Otkud ti to,koja ti je to ptičica šapnula
    tako je pisano u Pismu.čovek sebe tamo otkriva odakle je ko ga je sačinio,što je učinjeno na krstu za njega,da je grešnik,da treba pokajanje,da treba umreti starom čoveku i da će potom imati čas vaskrsenja ili suda-tako čovek sebe tamo identifikuje ko je i otkuda je.

  2. #122

    Odgovor: Verske sekte

    čovek može sebe naći najpre u svetom Pismu.
    ...jeste, može se naći i u klizanju, pevanju, u politici, u nauci, u sportu....

    Jesi li ti pronašao sebe u svetom pismu ili je sveto pismo pronašlo tebe , pa si se ti odmah prepoznao...

    Vidiš, dr.prof.ser_.... je napisao ( prepisao ) jednu veliku mudrost....hteo je da bude mudar vernik...ali jedno s drugim ne ide.....

    Da bi prodro u sebe moraš da znaš kako se to radi...idi kod satija na temu- budizam... ima interesantnih informacija u vezi toga...

  3. #123

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ispravka kaže: Pogledaj poruku
    tako je pisano u Pismu.čovek sebe tamo otkriva odakle je ko ga je sačinio,što je učinjeno na krstu za njega,da je grešnik,da treba pokajanje,da treba umreti starom čoveku i da će potom imati čas vaskrsenja ili suda-tako čovek sebe tamo identifikuje ko je i otkuda je.
    da tako je pisano a šta ako se ja ne slažem sa svetim pismom i tamo uopšte ne pronalazim sebe,odna neću imati vaskrsenje i goreću u paklu
    Znam da nita ne znam...

  4. #124

    Odgovor: Verske sekte

    Kako neko može da se ne slaže sa Svetim Pismom, a nije ga pročitao?
    A ako ga je i pročitao/prelistao, sigurno ga nije razumeo... jer je samo slike gledao...

    Ali, i dalje se ne slaže....

    čudno...

    baš čudno...

  5. #125

    Odgovor: Verske sekte

    Žao mi je što Džupiter više nije ovde, više puta sam mu predlagao da napravimo svoju privatnu sekticu, a sad mi pade na pamet i čime bi se bavila: progonom i surovom inkvizicijom svih "tumača" vere, Boga i njegovih zapovesti u raznim pisanim oblicima. A naročito onih koji neprestano pokušavaju da u svoj doživljaj religije ubede i druge.


  6. #126

    Odgovor: Verske sekte

    Ma daaaa....

    ...čit-čat, puć-puć...zaglup-zaglup....

  7. #127

    Odgovor: Verske sekte

    Žao mi je što Džupiter više nije ovde, više puta sam mu predlagao da napravimo svoju privatnu sekticu, a sad mi pade na pamet i čime bi se bavila: progonom i surovom inkvizicijom svih "tumača" vere, Boga i njegovih zapovesti u raznim pisanim oblicima. A naročito onih koji neprestano pokušavaju da u svoj doživljaj religije ubede i druge.
    Ne brini...ne treba ti JuPiter...imaš konkurs u svakoj legalnoj religijskoj organizaciji....

    Oni baš traže takve sa izrazito patriotsko- odobreno verskom sklonošću...

    Iznošenje svog mišljenja o religiji i veri može biti šarlatanski, opte prihvaćeni i tragalački. Zbog svoje zaslepljenosti i opšte prihvaćenosti vere, preporučujem ti da prelistaš celu temu verskih sekti. Tamo ćeš naći dosta korisnih stvari, koje će ti pomoći da prevaziđeš svoj šarlatanski smisao o proterivanju i inkviziciji...

    Niko ne treba da ubeđuje druge..ali svako može da kaže šta misli... činjenica je da smo pod pritiskom ubeđivanja već vekovima...

  8. #128

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    Ne brini...ne treba ti JuPiter...imaš konkurs u svakoj legalnoj religijskoj organizaciji....

    Oni baš traže takve sa izrazito patriotsko- odobreno verskom sklonošću...

    Iznošenje svog mišljenja o religiji i veri može biti šarlatanski, opte prihvaćeni i tragalački. Zbog svoje zaslepljenosti i opšte prihvaćenosti vere, preporučujem ti da prelistaš celu temu verskih sekti. Tamo ćeš naći dosta korisnih stvari, koje će ti pomoći da prevaziđeš svoj šarlatanski smisao o proterivanju i inkviziciji...

    Niko ne treba da ubeđuje druge..ali svako može da kaže šta misli... činjenica je da smo pod pritiskom ubeđivanja već vekovima...
    deĆko, ti baš imaš višak slobodnog vremena?

    A primećujem i da ti je kapiranje slabija strana.

    Sve ovo što si rekao je toliko smešno - nedorečeno da ne znam šta bih ti odgovorio. E da, svidelo mi se to što me smatraš šarlatanom, ježio biH se da sam religiozni profesionalaC...



  9. #129

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Kako neko može da se ne slaže sa Svetim Pismom, a nije ga pročitao?
    A ako ga je i pročitao/prelistao, sigurno ga nije razumeo... jer je samo slike gledao...

    Ali, i dalje se ne slaže....

    čudno...

    baš čudno...
    Izvini da te pitam nemoj da se uvrediš nije ništa lično,jesi li ti pripadnik Jehovinih svedoka?
    Znam da nita ne znam...

  10. #130

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Izvini da te pitam nemoj da se uvrediš nije ništa lično,jesi li ti pripadnik Jehovinih svedoka?
    Eto!

    Eto koliko si čitala!
    ...jer da si čitala i informisala se, ne bi ovakva pitanja postavljala...

    Ko su jehovini svedoci? Šta oni govore? Koji koncept oni zastupaju?

    A šta ja pišem?

    Blage veze nemaš, a uporedjuješ i komentarišeš...


    Zato nam i država propade....svi sve znaju, a znaju da ništa ne znaju...

  11. #131

    Odgovor: Verske sekte

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    da tako je pisano a šta ako se ja ne slažem sa svetim pismom i tamo uopšte ne pronalazim sebe,odna neću imati vaskrsenje i goreću u paklu
    ako se ne slažeš sa semaforom i crveniom svetlom upaljenim na njemu,ti projuri,pa ako te zadesi teretnjak,nemoj da se žališ,jer nisi se složila sa ljubaznim upozorenjem za svoje lično dobro!

  12. #132

    Odgovor: Verske sekte

    ako se ne slažeš sa semaforom i crveniom svetlom upaljenim na njemu,ti projuri,pa ako te zadesi teretnjak,nemoj da se žališ,jer nisi se složila sa ljubaznim upozorenjem za svoje lično dobro!
    Primer nije adekvatan, iako se čini da je na prvi pogled tako...

    Ljubazno upozorenje, kako ti kažeš, nije ništa drugo nego pretnja kaznom...i to smrtnom.... dakle radi se o lukavom, ljubaznom sugerisanju...igrajući na najadekvatniju kartu-strah od smrti..i to je ključni faktor sugerisanja, zarad donošenja iskrene odluke...svakog pojedinca..

    Crveno svetlo je misaona, virtualna zabrana...a teretnjak misaona kazna...

    ....dakle, ako iskreno poveruješ u to...to će biti tvoja realnost... jer čovek sam stvara svoj subjektivni univerzum...

    ili....

    ...kako zakon Analogije ( Hermesov zakon ) kaže: Kako je gore (u mislima ) tako je dole ( u fizičkoj realnosti )...

  13. #133

    Odgovor: Verske sekte

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Eto!

    Eto koliko si čitala!
    ...jer da si čitala i informisala se, ne bi ovakva pitanja postavljala...

    Ko su jehovini svedoci? Šta oni govore? Koji koncept oni zastupaju?

    A šta ja pišem?

    Blage veze nemaš, a uporedjuješ i komentarišeš...


    Zato nam i država propade....svi sve znaju, a znaju da ništa ne znaju...
    Sviđa mi se taj tvoj osmeh na kraju ali mi ipak nisi odgovorio na pitanje

    -Znam da ništa ne znam-
    Znam da nita ne znam...

  14. #134

    Odgovor: Verske sekte

    Ja laik bi nesto da kazem.
    Nisam citao mnogo predhodne postove
    samo bih hteo da pitam:
    Kada se hriscanstvo podelilo na pravoslavce i katolike,
    koja od ovih religija je sekta ?
    Jedni su odstupili od zvanicnog ucenja.
    Sve je to politika.
    Borba za glasove.
    Pravi vernik, onaj koji veruje u boga ne mora pripadati
    ni jednoj religiji i ne mora ici u crkvu,bilo koju,
    da bi se molio i odao pocast Bogu.

  15. #135

    Odgovor: Verske sekte

    samo bih hteo da pitam:....Pravi vernik, onaj koji veruje u boga ne mora pripadati
    ni jednoj religiji i ne mora ici u crkvu,bilo koju,
    da bi se molio i odao pocast Bogu.
    Logički gledano , tako ispada....ali ispod toga ima mnogo toga više...

    Religiske institucije ( sve ) imaju cilj da fizički postoje ( jedna slika- hiljadu reči )..

    U onih hiljadu reči je stavljeno učenje koje ta religijska institucija zagovara..

    Znači..kada pogledaš religijski objekat...u tebi se javlja tekst, praćen emocijama, onoga što je na tebe ostavilo najveći utisak, a vezano je za njega...takoreći suština cele religije ti prođe kroz glavu...a to je cilj postojanja takvog objekta...u svojoj dubokoj osnovi...

    Jesi li razmišljao o tome, šta bi se desilo, da takve institucije ne postoje...da li bi ti imao uopšteno mišljenje o bogu..onakvo kakvo sada imaš?

    Dakle, tebi se nešto ne sviđa, ne želiš da budeš deo tog vašara, ali si emotivno vezan za takvo učenje..to pokazuješ rečima...*da bi se molio i odao počast bogu*.. Zapitaj se odakle je takvo mišljenje došlo?

    Ovo govorim, ne zbog kritike, već zbog toga što je isti mehanizam delovanja kao kod sekti...a religije nisu ništa drugo nego odobrene sekte..interesno orjentisane..

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •