Pomagajte ko Boga vas molim
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 85
  1. #1

    09 Pomagajte ko Boga vas molim

    Nisam znao da li treba da napravim ovde temu ili u opciji gde se prica o igricama.evo problema:



    System error


    The Win16 SubSystem was unable to enter Protected Mode,DOSX.exe must be in your AUTOEXEC.NT and present in your PATH


    Juce sam kupio half-life zbog "kantera" i kada sam stisnuo install pojavilo mi se to,ali mi se ta stvar pojavljivala i pre halfa,kada sam hteo jednu staru igricu da instaliram koju sam imao odavno(worldcup9 to mi se pojavilo. A sve ostale igrice hoce da instalira samo te dve ne

    ne znam sta da radim pomagajte!!!!!!!!!!!

  2. #2

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Biće da ti je ta stara igra dodala u autoexec put do nekog DOSX.exe fajla pa se sada buni što ne može da ga pronađe pti inicijaciji...
    Mislim da nije loše da napraviš kopiju istog, pa onda ga edituješ i obrišeš putanju koja pravi gluposti.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #3

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Pretpostaviću da je Windows XP u pitanju?

    Ako imaš XP instalacioni disk, pronađi u njemu ove fajlove:

    Autoexec.nt
    config.nt
    himem.sys
    dosx.exe

    i kopiraj ih sve u C:\Windows\System32 folder na računaru. Oni tamo već postoje, ali su verovatno oštećeni. Restartuj računar.

    Iako će ti pre Sivi pomoći u vezi ovoga.

  4. #4

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    "Ne diraj mi stare raneeee..."

    Isti problem.

    Na HL je "kanter" - bonus igra.

    Uslov je da pređeš celi Half. OK ... Mali Badža obrne igru ... i...


    šipak.


    Možeš da napraviš (kao ja) stotine šort kutova i puTova (po detaljno datom uputstvu) ... ali -

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostaviću da je Windows XP u pitanju?

    Ako imaš XP instalacioni disk, pronađi u njemu ove fajlove:

    Autoexec.nt
    config.nt
    himem.sys
    dosx.exe

    i kopiraj ih sve u C:\Windows\System32 folder na računaru. Oni tamo već postoje, ali su verovatno oštećeni. Restartuj računar.

    Iako će ti pre Sivi pomoći u vezi ovoga.
    Ima lakši i jednostavniji način.
    Pošto se fajl autoexec.nt nalazi u folderu C:/WINDOWS/repair samo ga prekopiraj u C:/WINDOWS/system32, prepiši...i to je to. Možda posle ovoga da normalno restartuješ računar i trebalo bi da je sve OK.
    Pozdrav .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #6

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Uradi ovo sto je Sivi rekao u postu ispred mog i proveri jos samo da li uopste postoji fajl dosx.exe u c:\windows\system32\ ako ga nema treba da ga iskopiras tamo.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  7. #7

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Uradi ovo sto je Sivi rekao u postu ispred mog i proveri jos samo da li uopste postoji fajl dosx.exe u c:\windows\system32\ ako ga nema treba da ga iskopiras tamo.

    Samo....da bi popravio fajl dosx.exe moraš imati instalacioni disk XP-a jer se taj fajl nalazi samo u C:/WINDOWS/system32 folderu.
    Imaš ga na CD u direktorijumu i386 ali kao fajl DOSX.EX_ . To samo znači da taj fajl moraš komandom extract da raspakuješ u C:/WINDOWS/system32 i prepišeš preko oštećenog ako ga ima ili samo iskopiraš ako ga nema. Posle obavezno restartuj normalno računar jer se svi fajlovi iz sytem32 iniciraju pri dizanju računara.
    BTW...to možeš da uradiš i iz cmd prompta.
    pokreneš Run i ukucaš cmd pa enter.
    Dobiješ commandni prompt. Zatim komandom poziva drajva (u zavisnosti da li ti je Cd rom ili DVD rom D, E, F ,G u kome se nalazi instalacioni disk XP-a) kucaš:
    E: pa enter (možeš usput ukucati komandu dir da vidiš da li je to baš taj drajv)
    CD i386 pa enter (ovde ćeš preći u direktorijum u kome se nalazi pomenuti fajl)
    extract DOSX.EX_ C:/WINDOWS/system32 pa enter (možda te upita da ga prepišeš ti tada kucaj samo Y )
    ako je to odradio...ostaje ti da ukucaš
    exit (time izlaziš iz cmd prompta).
    Turn OFf , restart.
    Posle dizanja sistema...trebalo bi da sve šljaka .
    P.S. E oće me ova pešadija .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Mislim da ce se nakon ovih objasnjenja odluciti da kupi novi komp

    Probaj sa par udaraca u kuciste, kod mene uvek pali
    Everybody Wants to be a Cat

  9. #9

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat wampirche kaže: Pogledaj poruku
    mislim da ce se nakon ovih objasnjenja odluciti da kupi novi komp
    Нема потребе. Све што је речено да проба да уради није ништа компликовано и нико не треба тога да се плаши. Али, боље је сачекати да се покретач теме врати, да беспотребно не трошимо енергију нагађајући шта све може бити, већ да каже шта је и да ли је нешто од већ наведеног испробао...

    Тета Глишо, ако ти и даље имаш проблем јави овде какав и шта си досад пробала да урадиш па није помогло.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  10. #10

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat DBlica kaže: Pogledaj poruku
    Тета Глишо, ако ти и даље имаш проблем јави овде какав и шта си досад пробала да урадиш па није помогло.
    Za tetu, eve ti

    Za brigu, eve ti



    Javljam sutra.. danas me bolela glava pa nisam ništa pokušavala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11
    Nisam bas spretan sa sistemom,pa ne znam,da mi se ne desi nesto,sa runom to ne znam jer ga nikad nisam koristio,a kao sto rece treba da nadjem u instalacionom cd-u autoexec.nt, i da ga prekopiram u system32,i takodje dosx.ex u isti folder,i samo ga restartujem posle.Jeste XP...ako mi se nesto ne desi sa sistemom javicu sta je bilo.hvala

    jer se autoexec.nt i dosx.ex nalaze u istom folderu?

    Nikad do sada nisam bas brkao sa windowsem jedino sto znam jeste da instaliram system i to sam pomocu simulacije naucio,ali ne znam kada bi hteo da obnovim system ispocetka,za ne daj boze,jer to nesto komplikovano ili ne ako jeste necu pitati za objasnjenje.
    Poruku je izmenio DBlica, 24.09.2009 u 23:40

  12. #12

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat NickPA kaže: Pogledaj poruku
    Nisam bas spretan sa sistemom,pa ne znam,da mi se ne desi nesto,sa runom to ne znam jer ga nikad nisam koristio,a kao sto rece treba da nadjem u instalacionom cd-u autoexec.nt, i da ga prekopiram u system32,i takodje dosx.ex u isti folder,i samo ga restartujem posle.Jeste XP...ako mi se nesto ne desi sa sistemom javicu sta je bilo.hvala




    jer se autoexec.nt i dosx.ex nalaze u istom folderu?
    Ako te mrzi da čitaš, onda nemoj tražiti pomoć. Ja sam ti napisao od reči do reči.
    P.S. Blago onom kome ti instaliraš sistem. Ajd zdravo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #13

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Imao sam ja taj problem pre 2 godine sa jednom igricom i najbolje resenje je reinstalacija Windowsa.Jer zakrpe i ostale gluposti mogu jos vise da uniste Windows.Posle sam instalirao igru i sve je bilo ok>Ni dan danas neznam sta je bio razlog ali Reinstalacija je najbolje resenje svakog problema

  14. #14

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Imao sam ja taj problem pre 2 godine sa jednom igricom i najbolje resenje je reinstalacija Windowsa.Jer zakrpe i ostale gluposti mogu jos vise da uniste Windows.Posle sam instalirao igru i sve je bilo ok>Ni dan danas neznam sta je bio razlog ali Reinstalacija je najbolje resenje svakog problema
    Prvi put čujem da kada ti se razlabavi dugme na košulji , kupiš novi košulju .
    Mali ima problem sa 2 fajla...ja sam pre neko veče sredio sistem kojem je bio oštećeno 30-ak fajlova i zaraženo preko 1400. Bez reinstalacije.
    Baš zato što ne znaš šta je bio razlog...velike su šanse da ponovo napraviš isto. Stoga, nauči da zameniš 2 fajla za 5 minuta i da guraš dalje.
    P.S. Ove što hoće da pomognu a ni sebi ne umeju ...obožavam da čitam .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #15

    Odgovor: Pomagajte ko Boga vas molim

    NickPA, ajde molim te pre bilo cega uradi lepo samo ovo sto je Sivi ovde napisao:

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Ima lakši i jednostavniji način.
    Pošto se fajl autoexec.nt nalazi u folderu C:/WINDOWS/repair samo ga prekopiraj u C:/WINDOWS/system32, prepiši...i to je to. Možda posle ovoga da normalno restartuješ računar i trebalo bi da je sve OK.
    Pozdrav .
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Utakmica je - žene, molim tišinu!
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 12:39
  2. Devojke pomagajte ! :)
    Autor DobrySchweik u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.04.2012, 20:32
  3. Molim vas, rešite mi dilemu
    Autor bifutake u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 02.04.2011, 11:46
  4. Molim malo pojašnjenje
    Autor tetkaD u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.04.2010, 19:51
  5. Pomagajte ljudi - zdravstveni problem...
    Autor Arneta u forumu Online savetnik
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.04.2008, 21:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •