Abortus - Strana 21

Prikaz rezultata glasanja: Да ли одобравате

Učesnika ankete do sada
113. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • да, увек

    44 38.94%
  • да, само кад је здравље жене угрожено

    50 44.25%
  • не, никад

    19 16.81%
Strana 21 od 23 PrvaPrva ... 111920212223 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 315 od ukupno 343

Tema: Abortus

  1. #301

    Odgovor: Abortus

    Jesam za abortus i bit ću.

    Da se razumijemo, nisam ga nikad imala i nije mi svejedno slušati i raspravljati o tome. Ono je nekada nužno zlo. Ako se nekima dogodi neželjena trudnoća, nije li bolje u startu 'prekinuti' nego donijeti na svijet dijete koje možda neće biti voljeno i koje će biti kamen spoticanja i smutnje?

    edit - da budem iskrena, moja mama je imala par abortusa i imala je tu sreću da nije ostavilo nikakvih posljedica po njezino zdravlje i njezinu daljnju reprodukciju.

    Opet velim, ne opravdavam ali nekad je to jedini izlaz.
    Poruku je izmenio little fairy, 10.11.2009 u 22:39
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #302

    06 Odgovor: Abortus

    Ako se nekima dogodi neželjena trudnoća, nije li bolje u startu 'prekinuti' nego donijeti na svijet dijete koje možda neće biti voljeno i koje će biti kamen spoticanja i smutnje?


    OK......ali nije mi jasno jedno.Kako moze biti nezeljena trudnoca?Ako je u pitanju nepozeljna osoba onda bih postavio pitanje:"sta onda radis sa njim"?Ako je u pitanju nepovoljan trenutak(vreme) onda cu opet pitati:"pa sto ne koristis kontraceptivna sredstva"?Danas pored toliko edukacije mladih,pored toliko sredstava zastite dogoditi se nekome nesto sto ne zeli....malo je cudno zar ne?Abortus ,da ,ali samo ako je zdravlje zene u pitanju ili zacete bebe,sve ostalo su za mene samo izgovori!
    TO SAM JA !!!!

  3. #303

    Odgovor: Abortus

    Citat kuta kaže: Pogledaj poruku
    Kako moze biti nezeljena trudnoca?
    Eeeeeee, o tome bi se dalo razglabati...

    Trudnoća se dogodi se i onim najpedantnijima. Ima trenutaka kada se o tome ne razmišlja i vjerujem da se taj trenutak dogodio svakome samo netko nije imao daljnje posljedice - aludiram na trudnoću iako ružno zvuči ovo 'posljedice'.ajana itd.

    Poimanje abortusa će svatko shvatiti na svoj način ovisno o tome u kakvoj sredini živi, zazire li od osude okoline, kako je ta osoba odgajana itd.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #304

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Jesam za abortus i bit ću.
    Кад ћеш бит?

    Opet velim, ne opravdavam ali nekad je to jedini izlaz.
    Јеси ли за или не оправдаваш?

    Da se razumijemo, nisam ga nikad imala i nije mi svejedno slušati i raspravljati o tome. Ono je nekada nužno zlo. Ako se nekima dogodi neželjena trudnoća, nije li bolje u startu 'prekinuti' nego donijeti na svijet dijete koje možda neće biti voljeno i koje će biti kamen spoticanja i smutnje?
    Не само да је боље прекинути трудноћу ако би дете могло да буде невољено или камен спотицања и смутње.

    Ја мислим да треба проширити закон о абортусу негде до дететове 28. године.

    Роди се, прође пар година, нервира те, видиш да га не волиш, смара те... отарасиш га се лепо. Па боље да не живи него да је невољено.

    Не само децу, иначе невољене људе треба убијати... зашто су они потребни свету кад их нико не воли? Боље их је убити него да живе невољени.

    Такође, и одрасле особе знају да буду камен спотицања и смутње. Ево рецимо, кад моји родитељи умру, а сви знамо да је жив родитељ мртав капитал, мој брат ће тражити свој део наследства. Ако га родитељи не спискају, биће то скроз солидна вредност. Тако да ће он бити камен спотицања и смутње на мом путу ка наследству. Ако ћемо право, и моји родитељи су камен спотицања и смутње према мом наследству...

    Невољен... камен спотицања и смутње... боље убијати људе него да постану то. Јер људи немају неко своје право на живот. Имају га само ако их ми волимо и ако нам нису камен спотицања и смутње.

    Додуше, незгодно ће бити ако у будућности дође до тога да мене неко не воли, или не дај Боже постанем камен спотицања и смутње... дете камен спотицања и смутње... па како не смакнути такво дете... хеботе, мислиш ли ти шта пишеш?

    Јесте ли приметили да су сви заговорници абортуса већ рођени?

    edit - da budem iskrena, moja mama je imala par abortusa i imala je tu sreću da nije ostavilo nikakvih posljedica po njezino zdravlje i njezinu daljnju reprodukciju.
    Пар? Два?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #305

    Odgovor: Abortus

    Kategoricki protiv
    Abortus = ubistvo
    Nisam nikada imala nameran...i zabluda je da se desi i najpedantnijima (moju sam decu dobila samo onda kada sam to i zelela...i nikada ni jednu pilulu niti ostale kontraceptive nisam koristila).

    I jako bih volela da se kod nas donese zakon da i otac deteta da saglasnost da se to isto dete abortira...a ne samo da zena (potencijalna majka) ima pravo da odlucuje o tome.
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #306

    Odgovor: Abortus

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku

    I jako bih volela da se kod nas donese zakon da i otac deteta da saglasnost da se to isto dete abortira...a ne samo da zena (potencijalna majka) ima pravo da odlucuje o tome.
    Za ovo ...svaka čast.
    Baš bih voleo da čujem muškarce koji su bili u prilici da čekaju u hodniku kada im partnerka odlazi na abortus (a nikakvim argumentima nisu mogli da je privole da odustane od istog) .
    Ja u životu nisam imao gore trenutke ! Nikada se nisam osećao toliko nesrećan, bespomoćan i ranjiv kao tada.
    Srećom, akušerka koja je to trebala da "obavi" je bila majka mog basiste, videla je po prezimenu da je to moja supruga i odbila je. Izašla je, izvela je natrag u hodnik i rekla:
    - Neću jer ste u braku, jer si mlada i mogu ostati posledice da više nikada ne postaneš majka !

    Hvala joj . Da nije bilo nje...ja ne bih imao sina koga obožavam !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #307

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Bla, bla, bla, truć...
    Vjerujem da je većina shvatila što sam ja htjela reći. Dakle, nema potrebe da ponavljam.

    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #308

    Odgovor: Abortus

    Podsetimo se

    Citat alokin74 kaže: Pogledaj poruku



    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  9. #309

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Vjerujem da je većina shvatila što sam ja htjela reći. Dakle, nema potrebe da ponavljam.

    Izvini....ali ja nisam....jbg...
    Majka sam dvoje dece koje sam veoma tesko dobila (prvo sam izgubila 20 dana pre termina....treca trudnoca bila missed....)
    Nije to ni bla bla ni truc....to je jedan ljudski zivot....

    Bio je na BK davno "filmic" ...snimak bebe i nekoj 8 nedelji zaceca...i njena reakcija na abortus....to malo bice je doslovce bezalo od onih kljesta ili makaza ili sta li su vec....

    Potresno....
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #310

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Vjerujem da je većina shvatila što sam ja htjela reći. Dakle, nema potrebe da ponavljam.

    Ти неком кажеш да је написао бла бла трућ?

    Но добро, после елиминисања невољених особа и одстрањивања деце која могу да постану камен смутње и спотицања, а и иначе твог опуса, од тебе нисам ни очекивао било какав смислен одговор.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #311

    Odgovor: Abortus

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Izvini....ali ja nisam....jbg...
    Majka sam dvoje dece koje sam veoma tesko dobila (prvo sam izgubila 20 dana pre termina....treca trudnoca bila missed....)
    Nije to ni bla bla ni truc....to je jedan ljudski zivot....
    U nekim situacijama je ono opravdan izbor kao što je npr. - silovanje i začeće poslije toga.

    Moja bivša kolegica već 7 godina pokušava začeti i nikako da bude blagoslovljena i ona, dakako, isto ne gleda blagonaklono na abortus.

    Sagledaj realno neke situacije kada je abortus neizbježan.

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Bio je na BK davno "filmic" ...snimak bebe i nekoj 8 nedelji zaceca...i njena reakcija na abortus....to malo bice je doslovce bezalo od onih kljesta ili makaza ili sta li su vec....

    Potresno....
    Nisam niti ja bezosjećajna već samo realna.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти неком кажеш да је написао бла бла трућ?

    Но добро, после елиминисања невољених особа и одстрањивања деце која могу да постану камен смутње и спотицања, а и иначе твог опуса, од тебе нисам ни очекивао било какав смислен одговор.
    Tjeraš me da ti odgovorim... A bla, bla, truć - nije mi se citiralo sve

    Kamen smutnje i spoticanja - nije se odnosilo na odrastanje djeteta već na to kakav život mu je zagarantiran u samom početku ako ga rođena majka nije htjela i ne može smisliti.

    Ali da... Smislen odgovor nikako da izađe iz mene. Amen.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #312

    Odgovor: Abortus

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    kamen smutnje i spoticanja - nije se odnosilo na odrastanje djeteta već na to kakav život mu je zagarantiran u samom početku ako ga rođena majka nije htjela i ne može smisliti.
    Па то се ја питам, зашто не побити све оне којима није загарантиран добар живот. Сиротињу, Африканце, Цигане... ?

    И откад се о нечијем праву на живот сме судити по томе да ли ми мислимо да ће бити вољен, да ће имати добар живот, да никоме неће сметати...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #313

    Odgovor: Abortus

    Abortus mogu da opravdam jedino u slucaju ako je ugrozen zivot majke, radi se o detetu sa serioznim nedostatcima ili dete koje je plod silovanja....
    U svim drugim slucajevima ne opravdavam abortus, posebno kad su dvoje u braku i desi se neplanirana trudnoca.

    Pre svega danas kad ima tako puno nacina za zastitu od nezeljene trudnoce, smesno je da se kaze - nisam planirala desilo. Ali eto ajde recimo da se desi t.r greska (mada ova rec mi je malo surova za nesto tako lepo ko sto je beba), pa zacne se beba - zasto abortirati ako si nesto dobila kad so vodila ljubav s nekim koga volis i do kojeg ti je stalo...

    I jos manje opravdavam zene koje koriste abortus kao sredstvo za zastitu od nezeljene trudnoce, a imala sam takav primer u komsiluku - imala je mozda 10 abortusa i na kraju lekari joj rekli da mora da rodi ne smeju vise.....

    I uhvati me muka od takvih...Neko se posteno namuci da dobije jedno, a neko....odrice se dece tako lako.


  14. #314

    Odgovor: Abortus

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Па то се ја питам, зашто не побити све оне којима није загарантиран добар живот. Сиротињу, Африканце, Цигане... ?

    И откад се о нечијем праву на живот сме судити по томе да ли ми мислимо да ће бити вољен, да ће имати добар живот, да никоме неће сметати...
    Oprosti ali ja nisam za to da dijete ispašta na taj način da bude zlostavljano jer u takvim slučajevima je to ono što će se najvjerojatnije i dogoditi, bilo psihički bilo fizički. A takvo dijete, nakon što odraste, ima velike šanse da krene putevima zlostavljača.

    Treba li ti sve crtati?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  15. #315

    Odgovor: Abortus

    E sad imam pitanje.
    Zasto opravdavas abortus ako je plod silovanja? Pa imamo danas tablete koje mogu da se piju i posle seksa (silovanja). Teoretski i dete, plod silovanja trebalo bi da se rodi zdravo. Ne zeli ga majka?
    Pa neke majke ne zele ni onu decu koja nisu plod silovanja. Koja je razlika?

    Abortus je civilizacijska tekovina. Pravo zene da se opredeljuje nad svojim telom.
    A i tableta koja se pije do 48 sati posle seksa cini abortus, zar ne?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 21 od 23 PrvaPrva ... 111920212223 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •