Tadić, naš predsednik - Strana 18
Strana 18 od 34 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 510
  1. #256

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    A da mudro prećuti mozda i ne oglasi se uopšte ako već ne zna da kaze ili uradi pravu stvar?! Samo čudo jedno kako se ni jednom ne oglasi da kaze da se npr generalu Lazareviću sudi u Beogradu, to ne, ni slučajno, ali nek se Ejupu sudi u Sarajevu to obavezno nek kaze. I nek opet otputuje u Rumuniju. I nek opet pomazi po kosici Darka Rundeka. Samo slučajno da ne ispadne glup u društvu i nek potroši sve pare u kafani sa papcima, a deci sutra za kiflu nema. To je bitno, pametan i maher u društvu, glup i pizda kući.
    OK /ako sam dobro razumeo/ legitimna politika - suprodstavljanja po cenu izolacionizma ... mada više i nije neka vest kada zagovornici takve politike /čitaj DSS i SRS/ ne prođu cenzus ... a obaška što nas je ta politika i dovela u situaciju da i diskutujemo o jednom Ganiću-Graniću ili kako god...

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Podizanje optužnice i raspisivanje poternice sam shvatio kao politički pritisak, kao političku "igru", kao doslednost i pokušaj isteravanja pravde i ukazivanja na nju.
    Tako sam i ja shvatio.
    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A ovakve izjave su upravo ono: dala baba dinar da uđe u kolo, a...
    I takve izjave i ponašanje su upravo pokazatelj gluposti i hvaljenje dužinom ušiju.
    .............
    Ali to nije bitno za ove komentare.
    Ne pričam o Graniću, delu i nedelu.

    Bitan je idiotluk koji se ogleda u podizanju optužnice, u raspisivanju poternice, a ondak "samo smo se šalili", i to pre no što engleske sudije "donesu" odluku.

    'Bem ga u ime.
    Ajde da predpostavim da ti je poznata i šira slika cele priče /znao si drzzavljanstvo a i ozbiljan si čoek/ ... šta je po Tebi Boris trebao ili treba, da uradi...

    i izostavljeni deo citata:
    "Za Srbiju uopšte nije centralno pitanje da Ejup Ganić bude izručen Srbiji. Za Srbiju je centralno pitanje da se dogodi sudski proces u kome je Ejup Ganić, koji je osumnjičen za učestvovanje u ratnom zločinu, apsolutno nezaobilazan činilac i Srbija nema ništa protiv da Ejup Ganić bude izručen sudu BiH, odnosno svojoj matičnoj državi Bosni i Hercegovini.", izjavio je predsednik Srbije.

    Tadić je rekao i da je važno da svako ko je osumnjičen za ratne zločine ima fer i pošteno suđenje i da Srbija želi da veruje da će pravosudne institucije Bosne i Hercegovine dokazati da su u stanju da to i obezbede:

    "Principijelan stav Srbije jeste da mora da se okonča saradnja svih država u regionu sa Haškim tribunalom, ali istovremeno sve ono što nije preuzeto od strane Haškog tribunala kao pravni proces, svi oni pravni procesi koji nisu preuzeti od Haškog tribunala i koji se nalaze u nacionalnim sudovima, takođe moraju da se okončaju."
    BBCSerbian.com | News | Tadi o sluaju Gani
    Po meni je ovo jedan elegantan način da se izađe iz *frke sa realno negativnim ishodom - a da ostane Kec u rukavu za ,,politički pritisak , političku igru,,
      Vrh

  2. #257

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ja ću samo da se potpišem ispod kolege ValteRame.

      Vrh

  3. #258

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    tako sam i ja shvatio.
    Занимљиво ми је да нико није схватио овако:
    Ганић је наредио злочин у ком су без икаквог разлога убијани људи. С обзиром да власти у БиХ неће да процесуирају тај злочин, те да своје злочинце славе као хероје, Србија је покренула ту истрагу, и расписала потерницу за кривцима.

    Јеботе, докле смо отишли кад све тумачимо с неким "политичким циљем". Толико је немогуће да злочинца суд тражи због злочина?

    ajde da predpostavim da ti je poznata i šira slika cele priče /znao si drzzavljanstvo a i ozbiljan si čoek/ ... šta je po tebi boris trebao ili treba, da uradi...
    Да не се*е. Да не одустаје од изручења пре него што је одбијено. Да не прави будалама и српско тужилаштво за ратне злочине и МУП Србије чије интерпол потернице углавном нико не зарезује, да се не зајебава са жртвама злочина и њиховим породицама.
    Да ћути кретен кретенски, што не може некад и да ћути кад већ нема шта паметно да каже?
    Босна га не гони кривично, босански муслимани злочинце славе као хероје, твоје тужилаштво покрене истрагу, твој МУП распише потерницу, крив је за убијање људи... и нађе се хебени Дијамант!, он у све мора да се петља, да каже ма нема везе, ма није битно, ма то се наше тужилаштво шали, а те наше интерпол потернице, па то је зајебанција... па који је он фактор да се меша у посао тужилаштва и МУПа? Јел тужилац, јел министар полиције, шта је? Јел чуо он некад за независност судства, за поделу власти на извршну, законодавну, судску, јел му некад неко рекао да није он нови Слоба или Стаљин па да се баш о свему пита?
    Тужилаштво и МУП поднесу оптужницу и распишу потерницу, а онда се он нађе да каже "ма нема то везе... ма није то битно... ".

    i izostavljeni deo citata:
    Ово је још генијалније. Сви могући и немогући политичари из муслиманског дела Босне су скочили са причом како "Србија хоће да рашири теорију како су сви криви" (јер по њиховим теоријама крив за злочин може бити само Србин), попутовали у Лондон да раде на ослобађању Ганића, да не помињемо како правосуђе у БиХ не гони злочинце који су убијали Србе... и нађе се онда Борис Геније да каже како верује у правосуђе БиХ...

    Заболе њега дупе и за злочине и за жртве.

    Он би ето само да се игра политичког притиска.
    Па ето, не јуриш баш пуно злочинца како би ти Оли Рен дао још један плус на путу евро интеграција...

    И неће човек баш ето да "њаче" о таквој глупости да злочинца треба казнити... то није фенси.

    Уопште ми није јасна ваша логика.

    И то је проблем Србије - све је политика, неки притисак, ништа није као што изгледа, ништа није нормално, обично, све је са неким политичким циљем, запетљано, закукуљено... једна општеприхваћена куповина муда за бубреге.

    Смеће болесно је наредило да се убијају заробљени војници. Али ми не причамо о томе како га треба казнити, ми развлачимо неке теорије, политичке...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #259

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Stvarno neviđena i (ne)čuvena budalaština.

    Koje su mu to 'crnačke' fore?
    Ako je tako (a tako je) ... ako se čeka (a čeka se) da Srbija 13tog na ročištu izloži ćitav slučaj...
    U četvrtak, 11. marta, pušten je iz pritvora uz kauciju, ali će morati da ostane u Londonu najmanje do 13. aprila, kada bi trebalo da bude održano ročište na kome Srbija treba da izloži čitav slučaj zbog kojeg traži izručenje.
    ... onda ispada da je ovdi neko lud.
    I da je taj "neko" umesto da "iz_loži" ustvari unapred "is_palio"... čitav slučaj.


    To jesT... baš :jupiiii: for Ejupi









    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #260

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ajde da predpostavim da ti je poznata i šira slika cele priče /znao si drzzavljanstvo a i ozbiljan si čoek/ ... šta je po Tebi Boris trebao ili treba, da uradi...
    To što se ja, ako ne ide samo od sebe, trudim da (skoro) sve pretočim u zajebanciju, ne znači i da nisam ozbiljan čovek.

    A šta je trebalo da učini?! Evo opcije.

    Podići optužnicu.
    Raspisati poternicu.
    Tražiti izručenje.

    /U međuvremenu zabraniti političarima da seru i lupetaju./

    a) Ako ga nekim slučajem dobijemo, potruditi se da suđenje bude prenošeno i preko satelita, javnosti radi, i da u sudnici budu predstavnici bilo koje države i bilo koje institucije koji izraze želu da prisustvuju. Ako treba i u Areni da se organizuje. Pa ni po babi ni po stričevima. No, to je već druga i neverovatna priča.

    b) Ako ga ne izruče Srbiji, tek onda izreći ono što je Dijamant već rekao, a oko čega se sada raspravljamo. Tu je krucijalno pitanje da li je i koliko Dijamant kompetentan da o tome priča. A da ne navodim važnost odluke o tajmingu. Ako bosanci u razumnom roku ne pokrenu proces ili ako ga otaljaju, tužiti ih Međunarodnom sudu.

    To je ono što se moglo i što se moralo uraditi. Treće varijante nema, odnosno silazi sa liste normalnog.

    Hajde branioci lika i dela, recite mi, pretpostavite ako niste obavešteni, zašto je dobro da se rečeno kaže pre donošenja odluke engleskog suda? Zašto se nije mogla sačekati odluka? Šta se dobilo time?

    I ono najvažnije pitanje za ovu temu, zašto baš Dijamant da to kaže?!?!?!

    'Bem ga u ime.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski
      Vrh

  6. #261

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Šta bre, da li je kompetentan?! Zašto se uopšte predsednik države meša u rad pravosuđa i daje takve političke ocene? Je l' možda to njegovo ustavno ovlašćenje da gura nos gde god može, jeste da smo navikli da nam je Boris i predsednik i premijer i ministar po potrebi, al' nekada je pametnije odćutati.

    Suditi Ganiću u BiH? Pa ko je lud? Dostupan je njihovom pravosuđu koliko zadnjih godina i vidim... sad bi da mu sude. Daj molim te. Ja se iskreno nadam da će Ganić biti izručen Srbiji (još ako se ispostavi da je i dalje naš državljanin?!) i da će mu se suditi kao i Jurišiću. Ako politički pritisci opet urode plodom kao u slučaju Čekua npr morali bi dobro da se zapitamo čemu služe naše poternice u interpolu

    Jednostavno, nekada je pametnije samo ćutati... jako je jednostavno.


      Vrh

  7. #262

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    1. Podići optužnicu.
    2. Raspisati poternicu.
    3. Tražiti izručenje.


    Pa i podignuta je optužnica...
    I raspisana poternica...
    koja sama po sebi podrazumeva izručenje....
    I Jupi uhvaćen/uhapšen na osnovu nje...
    ~ sve po protokolu ~

    a onda ...

    parafraziram:
    E sad... super što ste nam pokazali da možete da ga uhapsite,
    ali ne morate da se trudite da ga isporučujete baš nama koji smo poternicu raspisali gospodi pomiluj
    nama je sve jedno.. isporučite ga u BiH.. u Zimbabve.. kaKe to veze ima
    nama je samo važno da mu se pošteno sudi


    ... ?



    Ovaj Tadić mora da je u horoskopu rak. dva koraka napred jedan nazad.
    Il' se pravi Englez?!

    I sada šta ovaj korak odstupnice znači (obzirom da ga niko drugi poterniciom i ne traži)?

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  8. #263

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    ČoooVeče, da sam ortak s Borisom, odmah bih mu savetovao da eliminiše Šapera, Krstića i ostale Idole i zaposli Adrijana i Čiču.

    Ali ovo najiskrenije mislim.

    Šteta je da ovoliko znanje-imanje bude protraćeno.

    (mislim da sam već objasnio (koliko mi moje skromne mogućnosti dozvoljavaju) svoju tačku gledišta na celu priču).

      Vrh

  9. #264

    Odgovor: Tadić, Hanterov predsednik

    Eto ti... još jedan dokaz da čovek nema pooojma.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  10. #265

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Još jedan dokaz da zena nema pojma
    nema pojma :nekismajlinasvestrane:
      Vrh

  11. #266

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    OK /ako sam dobro razumeo/ legitimna politika - suprodstavljanja po cenu izolacionizma ...
    Kakve veze ovo ima s tim sto Tadic voli da se sminka i igra u zenskom rublju i predstavlja kao Snezana Malovic?
    mada više i nije neka vest kada zagovornici takve politike /čitaj DSS i SRS/ ne prođu cenzus ... a obaška što nas je ta politika i dovela u situaciju da i diskutujemo o jednom Ganiću-Graniću ili kako god...
    SRS i DSS su nas doveli da diskutujemo o jednom Ganicu?! A nije nas tu dovelo to sto je taj patoloski bolesnik naredio i rukovodio ubijanje razoruzanih tek punoletnih mladica?!

    Imam utisak da je SRS u vladi sa DS, da bi napisao da su nas tu doveli DSS i SPS... Kako god, zesca mi bedastija sve vise postaje ta nasa nepresusna akutna potreba da smo krivi za sve, da je nas svaki nas ubijeni i trebao biti ubijen, iskopan danas ponovo i spaljen, a jadni chika Ganic se eto branio od nase nakaradne osvajacke politike pa je morao da spali zive na sarajevskim ulicama te zle do gole brade naoruzane chunga lungama dechake...
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 16.03.2010 u 14:49 Razlog: izbačen uvredljiv deo
      Vrh

  12. #267

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    @Gogi
    Kakve veze ovo ima s tim sto Tadic voli da se sminka i igra u zenskom rublju i predstavlja kao Snezana Malovic?
    Nema nikakve
    SRS i DSS su nas doveli da diskutujemo o jednom Ganicu?! A nije nas tu dovelo to sto je taj patoloski bolesnik naredio i rukovodio ubijanje razoruzanih tek punoletnih mladica?!
    Ne SRS i DSS, nego način na koji je Milošević /uzgred Srbija u ratu nije ni učestvovala/ vodio politiku: tj. Mi smo u pravu a vas ko jebe... A obaška što je tom patološkom bolesniku ili njegovim saborcima prodavao Oruzzje.
    Ok, branili su nacionalne interese na način na koji su mislili da je dobar - ispostavilo se da je tragičan... samo to.
    Imam utisak da je SRS u vladi sa DS, da bi napisao da su nas tu doveli DSS i SPS
    Ajde ovako: Dačić nije Milošević - Toma nije Šešelj / a Koštunica je nebitan lik
    Kako god, zesca mi bedastija sve vise postaje ta nasa nepresusna akutna potreba da smo krivi za sve, da je nas svaki nas ubijeni i trebao biti ubijen, iskopan danas ponovo i spaljen, a jadni chika Ganic se eto branio od nase nakaradne osvajacke politike pa je morao da spali zive na sarajevskim ulicama te zle do gole brade naoruzane chunga lungama dechake...
    Ja tako nešto nisam ni rekao ni pomislio --
    Poenta je: Mi pokazujemo dobru volju da prepustimo suđenje Sarajevu AKO
      Vrh

  13. #268

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Ne SRS i DSS, nego način na koji je Milošević /uzgred Srbija u ratu nije ni učestvovala/ vodio politiku: tj. Mi smo u pravu a vas ko jebe... A obaška što je tom patološkom bolesniku ili njegovim saborcima prodavao Oruzzje.
    Ok, branili su nacionalne interese na način na koji su mislili da je dobar - ispostavilo se da je tragičan... samo to.
    Стварно ми је ван сваке логике уводити сад Милошевића и његову политику.
    Нико од Дијаманта не очекује да у случају неизручења Ганића (Гранић је неко други) уведе санкције Енглеској, затвори границу с њима и објави им рат.
    Проблем је што је изгледа од њега превише очекивати да се не меша у посао тужилаштва и МУПа, односно да проглашава истраге и потернице небитним и неважећим. Ја стварно не видим шта му је то требало. Осим ако нема намеру да показује добру вољу према суседима (с којима нам односе квари зли Јеремић) тако што ће одустајати од суђења убицама.
    Могао је лепо да амнестира Ганића од кривичног гоњења, мислим да има то право као председник, а не да се меша у рад других органа који би требали да буду независни.

    Poenta je: Mi pokazujemo dobru volju da prepustimo suđenje Sarajevu AKO
    Сарајеву чија званична политика је "они покушавају да створе слику да је неко осим Срба правио злочине"?
    Сарајеву чији главни тужилац саветује злочинцима да не путују у иностранство како их не би ухапсили?
    (MILORAD BARAšIN: "Ne bih putovao da sam optužen za Dobrovoljaku" - Sarajevo-x.com
    Milorad Barašin
    "Ne bih putovao da sam optužen za Dobrovoljačku"
    Glavni tužilac Tužilaštva BiH Milorad Barašin rekao je večeras da ne bi putovao u inostranstvo da je u poziciji optuženih u predmetu Dobrovoljačka ulica. Barašin je rekao da je član ratnog Predsjedništva BiH Ejup Ganić, koji je uhapšen na londonskom aerodromu po zahtjevu Srbije, "znao određenu situaciju" i da "u toj situaciji nije trebao da ide na prostore drugih država".)

    Па зашто добру вољу не покаже рецимо тако што би Ганићу доделио неко високо одликовање Републике Србије?
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 16.03.2010 u 18:53 Razlog: Izbacio link za drugi portal
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #269

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Ili, ako je već rešio da se petlja, da se angažovao na malo drugačiji način. Ne mogu da pojmim da jedan Silajdžić može da izvrši jači politički pritisak preko svojih posrednika na britansko pravosuđe. Za Šiptare znam i shvatam zašto ih štite, ali Ganić

    Па зашто добру вољу не покаже рецимо тако што би Ганићу доделио неко високо одликовање Републике Србије?
    Ili da mu se izvini što je morao da pobije vojnike, izvinjavanje mu dosta bolje ide


      Vrh

  15. #270

    Odgovor: Tadić, naš predsednik

    Гаф до гафа... Дијамант је овде попљувао праведну борбу православног Јерменског народа:

    The Embassy of the Republic of Azerbaijan in Romania
    Serbian President Boris Tadic once more stressed that his country supports Azerbaijan's sovereignty and territorial integrity, thus upholding Azerbaijan's just position on Armenia-Azerbaijan conflict.

    А овде је одћутао на подршку ратним злочинцима и вређање земље чији је председник, пуштајући лудака и фашисту да нас све вређа без коментара:
    Silajdžić izazvao skandal, Tadić pozdravljen aplauzom - Novosti - Glas Srpske
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 18 od 34 PrvaPrva ... 8161718192028 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novica Tadić
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.07.2013, 22:39
  2. Radovan Karadžić, predsednik RS
    Autor itebejac u forumu Spomenar
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 19.07.2010, 20:01
  3. Zašto Tadić poklanja državu Pajtiću i Čanku?
    Autor yossarian u forumu Spomenar
    Odgovora: 101
    Poslednja poruka: 15.06.2009, 11:22
  4. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16
  5. Tadić se izvinio građanima Hrvatske
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 04.10.2007, 08:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •