Zašto kupujete brend?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 45
  1. #1

    Zašto kupujete brend?

    Zanima me zašto kupujete firmiranu robu?Da li zato što je kvalitetnija ili zbog nečeg drugog?Koje brendove najčešće kupujete od prehrambenih proizvoda?

  2. #2

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Svaki brendirani proizvod je skuplji od nebrendiranog proizvoda iste kvalitete, upravo za cenu brenda, koji ja ne zelim da doplatim.
    Zato osim Coca Cole i Eurocrema, pa mozda Pelinkovca ne kupujem brend.
    Nikad ne bi kupio Nike patike umesto kineske od 500 din i nikad ne bi kupio BMW umesto recimo Skode Oktavije.

    Kupujem jedino brendirani alat ali to zato, jer tu sam jako osetljiv na pouzdanost i robustnost.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #3

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    "Nemam dovoljna para da bih kupovao nefirmiranu robu".


    Ziva istina.


    Uvek cu (u skladu sa svojim finansijskim mogucnostima, naravno) kupiti brendiranu stvar. I vishe volim da kupim jednu takvu, nego 10 kineskih (ili ostalog shkarta, bez obzira ko ga proizvodio).

    Zbog toga shto ce ih nadziveti...a i ja cu se mnogo bolje osecati znajuci da mogu da se pouzdam u takvu stvar, od ranca (na kineskim, shnirevi riknu dok kazesh "keks") do auta, recimo (e, tu vec nemam para da kupim ono shto volEm-u pitanju je nova VW buba )...i tachka.

  4. #4

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Zato što sam snob.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Nikad ne bi kupio Nike patike umesto kineske od 500 din
    Kupila ja jednom prilikom patike kod brace Kineza. Slatke, cakane, medene, zelene i nisam ih platila vise od 500 dindzi. Prosetam ih prvi dan, pa drugi...dodjem kuci, izujem se, nesto dziberi. Da nisam zaboravila da izbacim smece? Nisam. Shnjuf shnjuf po stanu...kad ono meni smrde noge. Pomirisem patike kao da su napravljene od hrckovih kozica.
    Nikad nisam imala problema sa smrdljivim nogama do tog dana.
    Tako da...neka hvala. Pre cu da kupim nike patike, bar znam sta sam kupila.

    I druga stvar, sva garderoba kod Kineza smrdi, ne meres se resiti tog mirisa ni da jednu majcu drzis nedelju dana potopljenu u 2 litre Lenora. Pa jos sintetika. Ljaks, odmah se najezim.
    Dakle, obucu kupujem brendiranu pod obavezno, a sve ostalo...bitno je da je kvalitetno...i naravno da nije kupljeno kod Kineza

    Koje brendove najčešće kupujete od prehrambenih proizvoda?
    Burek sa sirom
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #6

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Kupila ja jednom prilikom patike kod brace Kineza. Slatke, cakane, medene, zelene i nisam ih platila vise od 500 dindzi. Prosetam ih prvi dan, pa drugi...dodjem kuci, izujem se, nesto dziberi. Da nisam zaboravila da izbacim smece? Nisam. Shnjuf shnjuf po stanu...kad ono meni smrde noge. Pomirisem patike kao da su napravljene od hrckovih kozica.
    Nikad nisam imala problema sa smrdljivim nogama do tog dana.
    Tako da...neka hvala. Pre cu da kupim nike patike, bar znam sta sam kupila.

    I druga stvar, sva garderoba kod Kineza smrdi, ne meres se resiti tog mirisa ni da jednu majcu drzis nedelju dana potopljenu u 2 litre Lenora. Pa jos sintetika. Ljaks, odmah se najezim.
    e sad j patike koristim za rad, pa bas me briga za miris, a svaka sintetika smrdi na meni, ne samo kineska... Uostalom ``kinesko`` je bila samo ilustracija...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Zašto kupujete brend?

    BREND to sam ja.

    Kvalitet je uvek bolji od kopije.

    a sve to i zbog malo dobrog raspolozenja da se osecas do neba

    Citat tozans kaže: Pogledaj poruku
    Koje brendove najčešće kupujete od prehrambenih proizvoda?
    -krofne sa marmeladom
    -Nuttela Ferrero
    -kinder jaja Ferrero
    Poruku je izmenio BaneK, 01.11.2008 u 21:41 Razlog: uzastоpne poruke

  8. #8

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Bravo, Memento, hrabro ste izrekli ono što je prava istina, a koju snobovi ne bi priznali ni za "živu glavu".

    Te raznorazne pomodarske robne marke (ipak, više volim ovaj naš izraz, nego strancizam "brend", čiju upotrebu, uz ostale strancizme, takođe, svrstavam u snobizam) kupuju snobovi, primitivci, "gospoda" koja je svoju kulturu kupila parama do kojih je ko-zna-kako došla.

    Prava gospoda kupuje udobne, elegantne stvari, bez obzira na marku. I ono što im lepo stoji, u čemu se lepo osećaju.

    Kupovanje kojekakvih stvari koje nose neka zvučna imena proizvođača, odlika je skorojevića, malograđana, koji su ubeđeni da će im firmirane stvari podići nivo.

    Odvratno je čuti tamo neke novopečene parajlije u nekoj stranoj prodavnici, kako kažu za najobičniju majicu, koju, istu takvu, proizvodi i neki pametni falsifikator iz Novog Pazara i okoline, da je jeftina, iako joj je cena 2.500 dinara, pa i više.
    Čega li se sve prodavci u tim prodavnicama naslušaju i nagledaju? Uglavnom, prisustvovala sam jednoj takvoj situaciji (kupac je bio oduševljen što može da kupi tašnu koja košta "samo" 15.000 dinara), kada je prodavac, kome je svakako u interesu da proda svoju robu, rekao potencijalnom kupcu da bi ga, kada bi to mogao i imao pravo, slatko išamarao zbog tog "samo". Naravno, kupac se nije postideo. Ustvari, mislim da nije ni razumeo komentar prodavca, jer, iako ima pare, njome pamet nije mogao da kupi. Nažalost.

  9. #9

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Uglavnom, prisustvovala sam jednoj takvoj situaciji (kupac je bio oduševljen što može da kupi tašnu koja košta "samo" 15.000 dinara), kada je prodavac, kome je svakako u interesu da proda svoju robu, rekao potencijalnom kupcu da bi ga, kada bi to mogao i imao pravo, slatko išamarao zbog tog "samo". Naravno, kupac se nije postideo. Ustvari, mislim da nije ni razumeo komentar prodavca, jer, iako ima pare, njome pamet nije mogao da kupi. Nažalost.
    e pa takav kreten od prodavca bi svakako kod mene leteo na ulicu
    mrzim prodavce koji daju sebi za pravo da komentarisu
    nije tvoj posao da komentarises,nego da prodajes sa osmehom od uva do uva
    i da gledas svoja posla
    jer,ako si tako pametan ko sto mislis da jesi,koji ces kurac onda u radnji?

    da se kupac postidi?
    pred kim?
    pred nekim ciji je posao da bude ljubazan i usluzan?

    mrzim frizere taksiste prodavce kasapine bakaline automehanicare i ine koji umisljaju da su neko mudo....



    eh,da,kupujem brend...uglavnom sportske stvari....ali nikako ne na ustrb frizidera ,racuna i ostalih potreba....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #10

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Te raznorazne pomodarske robne marke (ipak, više volim ovaj naš izraz, nego strancizam "brend", čiju upotrebu, uz ostale strancizme, takođe, svrstavam u snobizam) kupuju snobovi, primitivci, "gospoda" koja je svoju kulturu kupila parama do kojih je ko-zna-kako došla.

    Prava gospoda kupuje udobne, elegantne stvari, bez obzira na marku. I ono što im lepo stoji, u čemu se lepo osećaju.

    Kupovanje kojekakvih stvari koje nose neka zvučna imena proizvođača, odlika je skorojevića, malograđana, koji su ubeđeni da će im firmirane stvari podići nivo.
    Voleo bih da mi drugarica Jeti nabroji koje su to udobne, elegantne stvari koje mi lepo stoje i u kojima cu se dobro osecati, a da nisu firmirane?

    U potpisu: skorojevic & malogradjanin

  11. #11

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Voleo bih da mi drugarica Jeti nabroji koje su to udobne, elegantne stvari koje mi lepo stoje i u kojima cu se dobro osecati, a da nisu firmirane?

    U potpisu: skorojevic & malogradjanin
    ...imam brate za tebe dobre patike...NIKA...made in China...odlicne su za kishu,stoje k'o espadrile...znas ono...slet i te fore...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #12

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Hteli mi to da priznamo ili ne, istina je da koliko platiš toliko ćeš i nositi... Naravno tu je i ona nijansica- kakvo ćeš nositi... Svi iz iskustva znamo u kakvom stanju kineska majica, najobičnija, bela, pamučna posle pet pranja u veš mašini izgleda... Više neću da ih kupujem ni za časove fizičkog... Neću kupiti tu famoznu tašnu po ceni od gomile novaca, ne zato što sam gadljiva na brend, nego zato što to trenutno sebi ne mogu da je priuštim, ali svakako neću nositi ni onu pijačarsku sa koje će mi otpasti šnala ili pući kaiš u roku od dva dana... A najviše na svetu bih volela da mogu da se firmiram do mile volje... Ono, da se baš bahatim...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Hm, kako kad, zavisi od...kad imam para jedem Lindt čokoladu i pušim Marlboro Light, kad nemam dobar mi Classic i kakao tabla. Kineza sam se davno manula, može neke ukrasne sitnice...A što se tiče odeće, tu je stvarno koliko para-toliko muzike, radije nosim pocepani Levis, nego novu pijačarsku sintetiku.
    ...il smo samo tu zbog ravnotee među zvezdama...

  14. #14

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...imam brate za tebe dobre patike...NIKA...made in China...odlicne su za kishu,stoje k'o espadrile...znas ono...slet i te fore...
    ...Fala ti brate...super ce mi stojU uz filE (gornji deo) i reAbok (donji deo) trenerku...


    ...kada shetam selooom, mislU da sam Alen Delooon...


  15. #15

    Odgovor: Zašto kupujete brend?

    E da, nikada ne bih kupila brend samo zato sto je brend ako mi ne stoji...i samo sam dosla da pozdravim Alena

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku


    ...kada shetam selooom, mislU da sam Alen Delooon...

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najpoznatiji srpski brend
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:23
  2. Da li kupujete online knjige
    Autor littleangel u forumu Književnost
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 21:08
  3. Šljivovica zvanični nacionalni brend
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.10.2007, 14:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •