Drug Čanak! - Strana 3
Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 196

Tema: Drug Čanak!

  1. #31

    Odgovor: Drug Čanak!

    Nisam još nikad seo da razgovaram sa gospodinom Čankom. Tada bih napisao više o njemu. Zasad samo o tome da možda ja nisam bio toliko ažuran da tražim kontakt sa njim, a možda jednostavno ne može se do njega tako jednostavno...

    Ipak ne znam za one kojima se Čanak debelo ne sviđa, da li su tražili kontakt sa njime? Možda nisu bili dovoljno ažurni pri tome, a možda su bili odbijeni. Pišite mi malo o tome.. felix, Yossarian, smaoko i ostali prozvani..

    Poznajete li Nenada Čanka, ili za njega, o njemu znate samo iz novina, priča, dosijea, TV-a i sličnih izvora...?


    A i oni koji mu se dive, voleo bih da podele sa nama iskustva odakle znaju da je on stvarno takav..? Da popričamo već o gospodinu Čanku, ako smo se uzeli teme, a ne samo da se pusto podelimo u dva tabora i prepucavamo se.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #32

    Odgovor: Drug Čanak!

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Nisam još nikad seo da razgovaram sa gospodinom Čankom. Tada bih napisao više o njemu.

    Poznajete li Nenada Čanka, ili za njega, o njemu znate samo iz novina, priča, dosijea, TV-a i sličnih izvora...?


    A i oni koji mu se dive, voleo bih da podele sa nama iskustva odakle znaju da je on stvarno takav..? Da popričamo već o gospodinu Čanku, ako smo se uzeli teme, a ne samo da se pusto podelimo u dva tabora i prepucavamo se.
    ITeBe ...
    Jel' se ti ovo malo šališ ... il' si skroz ozbiljan?
    Šta ... treba da se družim sa njim, da ga znam u dušu, pa da steknem utisak ili mišljenje o njemu.
    Kakav crni gospodin ... i drug ...
    Za mene je on Čanak ... i rekoh lepo, kratko i jasno "baš je cool".
    Njegova, pre svega drskost a ništa manje duhovitost, kojom maestralno uspeva da začini komunikaciju i sva svoja obraćanja Vlasti, Sili, budaletinama iz suprotnih tabora ...etc
    učinile su i čine, da mi taj čovek bude veoma MioDrag i da njegov rejting toliko skotchI u moje otchI
    I, u krajnjem slučaju ... on kao on i nije tako bitan, već ono šta on radi, kakve ideje zastupa i plasira i šta mu je namera i cilj.

    Iskreno, politiku ne mogu da smislim, pa skoro ništa od svega toga i ne pratim,
    ali ono što htela-nehtela uspem da propratim da (na)čujem, vidim, saznam ... njegov CILJ mi se veoma dopada.
    A cilj mu je odvojena Vojvođanska KASA i jedan fini, naznačeni prag na ulasku u Vojvodinu.
    Indirektno to je DeCentralizacija Beograda, tj. ... brana od pirana.

    Čovek voli svoju Vojvodinu i ja ga u toj njegovoj ljubavi 100% podržavam.

    I u prilog, samo bih DoDala malo prikladnih ... i dragih mi odlomaka

    Vjeruju vo jedinu
    i vo jed,
    i vo inu
    ravnicu - mater moju i zapljuvanu i svetu,
    tu Vojvodinu u soli,
    u hlebu
    i ne veruj joj, veru joj njenu,
    i krv joj smotsku i prokletu.
    I slepački joj se molim dok mi na usni škrguće i miriše
    rdja i rže blagoslovena kao pričest
    i zrno aprilske kiše,
    i dok me kolje pod grlom njen dah
    ljut kao vila
    pa teme i čelo skropi beli cvet bagremova
    i dok se rvem sa žitom
    dok zvezde po meni mile
    a ona rominja i tinja
    i survava se s krova
    sva toržestvena i roždestvena od lepote



    i rugla
    i kao srca mokra i kao srca okrugla.
    Jao, ravnico, zloslutnico
    zlatna sačmo u sisi
    Jao, svevišnja moja iz birtije i crkve!
    Ti dušo što isplažena
    i bosonoga visiš
    i pozlaćena
    i plaćena
    i detinjasta
    i lukava...
    A tako sasvim sveta,
    i zlikovačka
    i lomna
    I kao nebo niska i kao nebo ogromna.
    Volim je od stala do neba
    I od blata do pšenice
    Toplu od ciganskih gudala
    i od blagdanskih očenaša.



    Muču steoni vinogradi
    Peni se jesen u kacama
    Rđaju po bespućima vetrovi
    sa kutnjacima masnim od slanine
    . . . . . . . . . . . . . . . . .
    Jao ravnico
    Jao krtico
    jao bezglava tico
    Jao sve moje nesito i ponosito i napito
    moja žetvo i žito
    moja kletvo i tugo
    I jao Vojvodino - gladna godino
    I Vojvodino - dugo!
    Širok Dunav
    Široke Pustare
    Široko garavo oko
    Jao ravnico...
    Nazdravlje diži čaše


    Jao ravnico
    moja žetvo i žito
    I jao Vojvodino - gladna godino
    I Vojvodino - dugo!
    Širok Dunav
    Široke Pustar.
    Nazdravlje diži čaše
    Razbij astale šakom
    Zapevaj preko njiva neka zabride kosti...
    pevaj pijano rački,
    madđarski
    totski
    vlaški
    rusinski
    crnogorski
    bunjevački i lički preko dalekih njiva
    Od seljačke sam lepote
    radosti
    psovki
    i znoja
    Razdrljaj prsluk i gutaj!
    Ja ovu zdravicu plaćam

    iz poeme"VOJVODINA" pesnika Miroslava Antića

    Reče mi jedan čo'ek ... da ih Čanak voli - kao molitvu !
    ____


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #33

    Odgovor: Drug Čanak!

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku

    iz poeme"VOJVODINA" pesnika Miroslava Antića

    Reče mi jedan čo'ek ... da ih Čanak voli - kao molitvu !
    ____
    Ја сам пак чуо да воли и ову
    http://www.brodfest.com/mp3baza/1998...i%20Licana.mp3

    Мила мајко мила мајко
    роди кћер ил сина
    роди кћер ил сина
    само роди само роди
    роди Личанина роди Личанина
    Од тебе ми љепше нема
    расцвала си, умивена
    узорита и поносна
    најдража за све времена
    Кршевита, шумовита
    бистре ријеке и извори
    гдје миришу крухом жита
    гдје срце пјесмом говори

    реф.
    Лико моја зелен боре
    мој камену благородни
    Лико моја мој узоре
    Велебите кршу родни

    Ти си Лико олтар свети
    и нек цвјета твоја грана
    ми ћемо се у те клети
    док је Лике бит ће и Личана


    И зато ти скидам капу
    ону личку ону праву
    да отргнем дио тебе
    да отргнем забораву

    реф.
    Лико моја зелен боре
    мој камену благородни
    Лико моја мој узоре
    Велебите кршу родни

    Ти си Лико олтар свети
    и нек цвјета твоја грана
    ми ћемо се у те клети
    док је Лике бит ће и Личана


    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Ipak ne znam za one kojima se Čanak debelo ne sviđa, da li su tražili kontakt sa njime? Možda nisu bili dovoljno ažurni pri tome, a možda su bili odbijeni. Pišite mi malo o tome.. felix, Yossarian, smaoko i ostali prozvani..

    Poznajete li Nenada Čanka, ili za njega, o njemu znate samo iz novina, priča, dosijea, TV-a i sličnih izvora...?
    Мене лично заболе какав је Чанак лично, мада колико чујем другари су му дилери дрогом, а фазони којима импресионира своје обожаватеље су му простачки и популистички, као и код свих демагога. Има и интелигенцију и шарм продавца с Кванташа који зна да буде ефектан и импресионира оне који се ложе на фазоне нивоа Гранда. Замисли, попео се на Пинк ЈУЛовца Митровића и одсвирао Мај Веј...
    Мени смета његово деловање - настојање да се не заустави процес уништавања државе започет 91 и да се Србија не окрене животним питањима, мирном развоју... чим Србији усфали проблема, ту је Чанак и Чанкисти.
    Poruku je izmenio yossarian, 20.11.2008 u 13:14
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Drug Čanak!

    Мислим да на неком скупу кад би хтели да испрозивате Чанка довољно би било да му вичете ЧАНАК СРБИНЕ!
    Србијо моја поносна буди!

  5. #35

    Odgovor: Drug Čanak!

    Bez namere da ucestvujem u ovoj debati o Canku(meni se on dopada) ma kako
    ce ovo nekima zvucati,interesuje me nesto drugo.Juce mi je bila koleginica iz
    Jagodine i izmedju ostalog na red je dosla i politika.Posle svetske,srpske onda
    i lokalna.Posto je Jagodina=Palma(gradonacelnik)za sve nas koji nismo iz nje,pomenem ga ja a ona zgranuta ga ispljuva.Tu smo i zavrsili politicku
    diskusiju i presli na zabavne teme.
    Nije mi jasno da li ljudi koji zive u sredini iz koje je odredjeni politicar,uz to i na
    nekoj vlasti,imaju razloga da ga mrze zato sto ga dobro znaju ili je po sredi
    nesto drugo?Mojih "grad.otaca"ima vise pa se zato valjda i antipatija prema
    njima razvodnjava.

  6. #36

    Odgovor: Drug Čanak!

    Položaj lokalnih otaca je različit od onih koji su daleko. Kao prvo, oni koji su u vrhovima vlasti su nedodirljivi, bave se "visokom" politikom, prihvarta se njihovo bogatstvo kao nešto normalno, za plate se ne pita i sl.
    Sa druge strane, lokalni moćnici se bave mnogo prizemnijim stvarima. Oni se mnogo češće oko toga slažu sa protivničkim taborom, njihovi odnosi su konkretniji. Isto tako, svaki njihov pokret je podložan čaršijskim procenama, tračevima i spletkama.
    Teško da će iko od nas doći u direktan kontakt sa Tadićem, Nikolićem, Koštunicom, ali lokalnog predsednika opštine možda srećemo svaki dan, u prodavnici, na ulici, od njega imamo konkretne, realne ili nerealne zahteve. Njihovi potezi nas se više dotiču u konkretnom životu. Da li je Palma dobar za Jagodinu, ne mogu odavde da kažem, mada odavde (nekolčiko stotina km daleko) mislim da jeste, da verovatno nemaju čoveka koji je u stanju za lokalnu zajednicu da uradi više. Na stranu to što mi je antipatičan, što njegovi stavovi o društvu nisu ni nalik mojim. Velju Ilića smatram lopinom za tri doživotne, a da ne govorim kolikim prostakom i sirovinom ga smatram. No, za njegov Čačak je on verovatno uradio mnogo više nego bilo ko pre (i posle) njega.
    Isto tako, kad pogledam naše lokalne političare, poslednja tri gradonačelnika, mogu da ih ovako opišem:
    Ivan Francuski - SPS - čovek za koga niko ne može da kaže ništa. Iza njega nema skandala, repova,... osim lažnih faktura za erkondišne, kojim je plaćen koncert Bajage. Ali nema ni bilo kakvih rezultata, jer se zaista nije ni pitao ni za šta. Bio je marioneta, slaba osoba koja se slučajno tu zatekla.
    Milan Čežek - tada LSV, sada DS - vrlo marljiv, uredan i temeljan čovek. Počeo je mnoge projekte na duge staze u saradnji sa sadašnjim gradonačelnikom. Iza njega nema skandala. Opozicija i lokalni spletkaroši koji su videli na tom mestu sebe su mu spočitavali platu, koja je bila ispod proseka plate direktora firmi u gradu.
    Goran Knežević - DS - sadašnji gradonačelnik. Trenutno u zatvoru. Bio predsednik DS Vojvodine, KS SCG i sl. Uspeo da pokrene grad i da dovuče mnoge investitore, dovršio reformu gradske uprave, pripremio industrijske zone,... Optužen da je mogao naći boljeg kupca za parcelu u centru grada. optužnica se stalno menja i skraćuje i produžuje. po hapšenju, strani investitori su stali sa investicijama i ćute. Za njega je jedan moj kolega rekao, ako je doneo u grad 20 mil eura, a sebi od toga stavio 2 miliona, treba mu dati još toliko. Jer da nije doneo taj novac, ni mi ne bismo imali ništa od njegove vlasti.
    Ko je sledeći gradonačelnik, ne znam. Ali znam da ne želim nekog ko će ići u BG po mišljenje, klimati glavom, slikati se i biti beskoristan za lokanu zajednicu. Ako nije sposoban, ma koliko bio pošten, mi nemamo koristi od njega. Sa druge strane, ako je sposoban i donosi veliku korist zajednici, to treba i nagraditi i valorizovati.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  7. #37

    Odgovor: Drug Čanak!

    Читам стару вест у Пресу, и гледам како госпођица народна посланица из Чанкове странке лаже не трепнувши.

    LSV: Mapa povodom 160 godina Vojvodstva srpskog!

    Funkcionerka „ligaša" Aleksandra Jerkov kaže za Press da se „digla nepotrebna buka" oko štampanja kalendara.

    - U programu naše stranke jasno piše da se LSV zalaže za autonomiju Vojvodine u sastavu Srbije. Dakle, nismo separatisti i nismo za odvajanje Vojvodine od Srbije, niti za Vojvodinu republiku, već za njenu autonomiju. Što se tiče kalendara koji smo delili našim prijateljima, na njemu je karta odštampana povodom 160 godina Vojvodstva srpskog i Tamiškog Banata. Na toj mapi Šabac jeste u sastavu Vojvodine. Mapa je štampana u čast 160 godina Vojvodine kao političkog subjektiviteta. Digla se nepotrebna buka jer ovde nema elemenata kršenja ustavnog poretka. Mi smo na ovaj način samo hteli da podsetimo šta je Vojvodina bila pre 160 godina - objašnjava Aleksandra Jerkov.
    А ако погледамо карту:


    Видимо да:
    1) на карти ладно пише "Република Војводина", откуд то пре 160 година?
    2) иако је придодат ваљда Шабац и неки делови који су тад били делови ВС и ТБ, нема Барање коју су комунисти поклонили Хрватској. Лигаши, издали сте Барању!

    Међутим, после тога, прецедник Личких социјалдемократа Војводине лично објашњава:
    Predsednik LSV Nenad Čanak je za Radio slobodna Evropa objasnio o čemu se zapravo radi.
    - Taj kalendar je praktično reprint kalendara koji se štampa u kontinuitetu svake godine deset godina. Dakle, posle deset godina izlaženja tog istog kalendara on odjednom postaje bitan, i to baš kada nema gasa i kada je napravljen niz pogrešnih ekonomskih poteza koji su posledica štetočinskog delovanja Koštunice dr Vojislava i njegovih saučesnika. Ponestalo je neprijatelja pa treba hitno pronaći nekoga – rekao je on. U DSS-u, međutim, tvrde da iza svega stoji Demokratska stranka koja želi posle ovoga da provuče novi Satut Vojvodine kao neko srednje rešenje. Buru oko kalendara, sa novim Statutom, koji Vojvodinu definiše kao evropsku regiju, povezuje iz i Nenad Čanak, ali iz drugog ugla.
    - Ako već više od 15 godina, ako se dobro sećam skoro 20, izlazi list Velika Srbija i niko se ne potresa na to, a jedan kalendarčić na kojem piše Vojvodina Republika izaziva ovoliko polemike, onda je jasno da je onima koji se tako štrecaju na Vojvodinu vrlo jednostavno da cepaju i dele skoro sve okolne države, jer to ne boli nikoga. Ali, kada Srbija treba unutar sebe da se transformiše, a autonomija Vojvodine je zapravo najbolji pokazatelj da li se Srbija istinski transformisala ili nije, onda dolazi do opštenarodne pobune u Srbiji – rekao je predsednik LSV.
    Е сад, да ли је 160 година Војводства српског ове године, или је сваке године уназад 10 година? Је ли то поводом годишњице или се штампа већ 10 година? Ко лаже, Чанак или Јерковићева? Или обоје? И зашто Чанак прича о аутономији а омладина му штампа календар на ком пише "Република"?

    Све у свему, дивна слика једне странке и њеног лажљивог руководства. Сви политичари лажу, али ови не могу ни да се договоре шта лажу око једног питања у року од пет дана.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #38

    Odgovor: Drug Čanak!

    Затвор за сепаратисте!

    То се зове спиновање, пласирање лажних информација ради личне промоције и добити! Гебелс је био непрејебив у томе ... а сви знамо ону "лаж поновљена довољан број пута постаје истина" ... после овога и онај паметни Бећар,Битерлемон и екипа ће утриповати да је Војводина Република постојала пре 160 година ... наравно то је услед њиховог елементарног незнања историје ... испрани мозгови ...

    Стварно не знам што су лигаши изоставили Барању која је била саставни део Војводства Србије и Тамишког Баната?

    Господа стално заборављају да се није Војводина присајединила са Србијом јер није ни постоjала пре комуниста, са Србијом су се присајединиле Барања,Срем,Банат и Бачка, свака на својој народној скупштини!
    Poruku je izmenio FlekicaSkupusom, 16.01.2009 u 14:45

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #39

    Odgovor: Drug Čanak!

    Ja okačio taj kalendar. E, jedva sam ga dobio, razgrabilo se...
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #40

    Odgovor: Drug Čanak!

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Ja okačio taj kalendar. E, jedva sam ga dobio, razgrabilo se...
    Далеко ти лепа кућа и да Бог да више никад немао прилике да га узмеш а ни окачиш!

    А то да се разграбио причај неком другом, ја знам да је било и демонстартивних цепања а и вербалних сукоба народа са сепаратистима из лсв-а, али ти то наравно нећеш да споменеш јер си сепаратиста ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #41

    Odgovor: Drug Čanak!

    Хехе, чуј ти његов коментар на идоле ухваћене у лажи: ја окачио календар

    Драго нам је да си га ти окачио, сад знамо зашто Александра и Нешица лажу, уствари не лажу, све си објаснио, све је јасно, битно је да си га ти окачио Какав мозак...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #42

    Odgovor: Drug Čanak!

    И Шешељ има окачен календар Велике Србије у ћелији (а и ти си на добром путу) па то не значи да ће то и бити ...

    Једино су шиптари на најозбиљнијем путу остварења свога сна - Велике Албаније!Тако да поручујем другу Бећаро да покупи прње и оде у јужну покрајину која је прогласила неовисност, ено они тамо имају све:рестрикције струје, своје пасоше који нигде не важе, привреду мало јачу од Албанске, пензије од 40 евра, Евро као валуту, председника,владу, устав,министре, плате од 140 евра, мафију, криминал, своје чанкисте, динкиће и тадиће ... ето они су просперирали од како су се "одцепили" ... светска велесила, гарант мира и стабилности на балкану ... сви они имају окачене календаре Репубљике Косова ... нека оде доле ако му толико смета Србија и Срби ... доле Срба има за један градић .... нека остави нама нама нашу Српску Војводовину на миру ... снаћи ћемо се ми сами и без њега и његових партијских другара који су Војвођани колико сам и ја Фрања Јозеф!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #43

    Odgovor: Drug Čanak!

    Ja sam rešio pitanje: imam svoj crkveni kalendar sa stihovima iz Svetog Pisma.

    Moj prigovor kalendaru LSV je da na mapi nema mog rodnog sela - Novi Itebej.

    Kalendar LSV nemam, a nemam na raspolaganju ni zvaničan stav zašto je takav kakav je. To što se LSV oglašava sa objašnjenjima u medijima nije zvaničan stav.
    A da budemo iskreni: ostali koriste situaciju da skrenu pažnju raje sa bede! Panem et circenzes!

    LSV ne pravi "greške" tako olako..

    Kakav je naš pravni sistem, još će "koferaši" i prodavci NIS-a, i autoputaši i drumarinci, pa policajci apseri novinara biti oslobođeni. Nastavak zamislite..
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  14. #44

    Odgovor: Drug Čanak!

    Данас у 21 у емисиј "Увећање" друг Чанак најављује да ће Лички Социјалдемократи Војводине 28.2. "обележити" 35 година од доношења војвођанског устава.
    За необавештене - ради се о чувеним уставним променама из 1974. које су поделиле Југославију на осам држава, Србе на седам држава, омогућиле стварање шиптарске државе на Косову и наставак геноцида над Србима, разбијање Југославије... које су донели комунистички диктатори.

    И такав устав и такав режим, који је његове родитеље Личане довео у Србију и Чанку дао живот привилегованог детета чији су родитељи били слуге диктатуре, друг Чанак слави...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #45

    Odgovor: Drug Čanak!

    Ал одувао га је Вучић по свим питањима, он човек њему лепо аргументе а он само нешто лапрда и скреће са теме, као неки уважени чланови, препознајем начин и стил рада!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 3 od 14 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Živeo drug govornik
    Autor Kunic u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 21.03.2010, 20:53
  2. Drug iz maste
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 27.10.2009, 22:37
  3. Drug na drumu
    Autor SQUAW u forumu Auto-moto
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.09.2009, 20:40
  4. Drug ili drugarica kojeg mrzite?
    Autor Josipovic u forumu Tinejdžerski kafić
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.01.2009, 05:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •