Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 14
Strana 14 od 20 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 291
  1. #196

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Pa lepo si to potanko rasčlanila.Jeste u pravu si sve ,forum nije mesto za jednoumlje ,samo nije ni mesto za vredjanje tipa :- Ti si glupača,seljančura,seljoberka,primitivka...i sl.
    Nije mi zato jasno kako kad ja repliciram na takve uvrede moji postovi bivaju obrisani.Jasno mi je zapravo...Yosa je vodja plemena
    Dobro, vidim da si resila da mi dokazes da se brisu samo tvoji postovi, pa ne bih da ti rusim iluzije kad si vec tako sigurna u to.
    Nego, kad pricamo o vredjanju, forum takodje nije ni mesto za vredjanje citavih naroda, al' to valjda i nije tako strasno.

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Drugo,otkud baš pravnica iz Donjeg Lapca u centru za soc.rad u sred Srema kad toliko mladih pravnika čekaju na posao? Ma daaaaj...o čemu ti to govoriš?!
    Kod mene u skoli radi vise od 60% ljudi koji nisu iz mog grada, nego dolaze sa strane. Mislis da ovde nema nikog ko je takodje zavrsio fakultet potreban za taj posao? Znam jednu koja sa zavrsenom gimnazijom radi u banci, dok zilion ekonomista ceka na posao. Al' ta nije upala tu zato sto je imala bosansku/crnogorsku vezu, vec zato sto je imala vezu. 'Ocemo da proteramo Bosance i Crnogorce i zbog toga sto ljudi dobijaju poslove zato sto su clanovi neke stranke? Sve se mislim sto bi neko primecivao ko je odakle dosao da nam drzava valja.


    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Starosedeoce i njihovo "pravo" da mazu govnima svakog ko ne misli kao oni ne zelim da komentarisem !
    Sreca pa imamo vas koji nikog niste namazali govnima.

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Prijatno i sve najbolje ...

    Citat Karudijan kaže: Pogledaj poruku
    Ajmo mi sutra negde na kafidžon.Stiglo proleće.Ima šta lepo i da se vidi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #197

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Мало ми смешно делује ово препуцавање на тему "староседеоци" vs "дошљаци". Занимљиво да нико не потеже питање грађана vs сељака (првенствено у духовном смислу). Колико ми се чини највећи број оних који нешто замерају досељеницима из других области, а називају се "староседеоцима", своди се на препуцавање око сеоског фолклора. Тако неком сметају гусле, зато што би радије слушао тамбуру. Додуше, "староседелачки" инструмент су и гајде, али многи то заборављају.
    Неком смета босански акценат, али зато му прија његов "умекшани" паорски.

    Али овде је само случај да потомци сељака из панонских области нешто замерају потомцима дошљака сељака из динарских крајева. Тако да овде имамо сукоб сеоског фолклора. Али шта је са "староседеоцима" градова? Шта је са онима који нису пореклом ни тамбураши нити гуслари? Шта је са онима чији су преци свирали клавир? Мали број људи зна да данашњи "меки" тзв. "староседелачки" говор по Новом Саду, Кикинди, Вршцу итд. су донели досељеници са села. Грађанство овде је причало исто, као стара грађанска класа у Београду или другим градовима. Сви ти локал патриотизми и регионална завист су резултат сељачке психе, која преузима примат после сламања елитне националне грађанске и аристократске класе (или тзв. великосрпске буржоазије), носилаца високе културе.

    Иронично је видети потомка некадашњег неписменог угарског кмета, како се хвали културом у којој његови преци нису ни учествовали, и како се хвали што је због тога "културнији" од неког Босанца.

  3. #198

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Problem je što su bezobrazni i bahati,i što duboko veruju da je sve baš njima Bogom dano.Problem je što su baš oni ti koji su netolerantni.S toga da zaključim komentarisanje ove teme- Nije problem u ljudima sa ovih prostora koji tolerišu mnogogodišnje omalovažavanje,nego je problem u ljudima koji nemaju poštovanja nipremakome do svojih zemljaka.
    I svi su netolerantni, bezobrazni i bahati? A mi smo svi divni i krasni? Po defaultu?
    Bas me zanima na osnovu cega ste poizvlacili sve te zakljucke i koliko zapravo Bosanaca ili Crnogoraca licno poznajete svi vi koji ste ih ovde napljuvali, onako djuture, o istom trosku?


    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Problem je sto tesko ostavljaju fotelju !
    Dok ovi nasi, recimo, sami nude ostavke, ne treba ih hirurski odvajati od direktorskih/predsednickih/ministarskih fotelja
    Ovi nasi ? koji nasi ? Uostalom onaj ko nudi sam ostavku taj sam odlazi a ne da ceka odobremnje da ode : )

  4. #199

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Moje mišljenjenje je da gospođica iluzija kada upotrebi reč svi ustvari misli...
    A mozemo i da sacekamo da gospodjica iluzija kaze na sta je mislila


    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    A gospodin vuletin mislim da pominje foteljaše crnogorskog i bosanskog porekla jer se tema i odnosi na njih.
    Kao i u slucaju gospodjice iluzije, sacekacemo i gospodina da kaze sta misli.

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Uopšteno mislim da su svi manje-više slični pa i ovi neki drugi, koji su u znatnoj manjini.
    Zna se uostalom ko voli politiku da vodi..
    Radi se zapravo o tome da prilikom zapošljavanja na neko radno mesto svaki taj direktor će da gura svoje.
    E pa sad ti vidi čija si i kakve su ti šanse...tako je nažalost svuda.
    Ne bi ni bilo ove rasprave da sve ide onako kako i treba po zakonu.
    I sama si rekla, "da sve ide onako kako i treba po zakonu". Dolazimo do toga da se ne sprovodi zakon, a ne da nam je kriv ovaj ili onaj.
    Pitacu jos jednom: zar nema Vojvodjana koji su svoje guzice uvalili u direktorske fotelje i nikako da ih dignu, a nista ne rade? Po cemu smo mi to onda bolji od drugih? Sta, veci je merak kad te upropasti Lala, nego Bosanac ili Crnogorac? Je l' nama neko brani da se drzimo zajedno i da stitimo jedni druge? Je l' mislis da Vojvodjani ne guraju svoje rodjake gde god mogu da ih ubace? Zar vi stvarno mislite da to rade samo Bosanci i Crnogorci?
    gospodin Vuletin tvrdi isto sta se tice teme : ) Niko nebrani da se drzite zajedno ali lose je da se to zloupotrebljava na polozaju posebno drzavnom !!!! NERADE SAMO C.GORCI I BOSANCI ALI ONI SU POCELI SA TOM PRAKSOM !

  5. #200

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Мало ми смешно делује ово препуцавање на тему "староседеоци" vs "дошљаци". Занимљиво да нико не потеже питање грађана vs сељака (првенствено у духовном смислу). Колико ми се чини највећи број оних који нешто замерају досељеницима из других области, а називају се "староседеоцима", своди се на препуцавање око сеоског фолклора. Тако неком сметају гусле, зато што би радије слушао тамбуру. Додуше, "староседелачки" инструмент су и гајде, али многи то заборављају.
    Неком смета босански акценат, али зато му прија његов "умекшани" паорски.

    Али овде је само случај да потомци сељака из панонских области нешто замерају потомцима дошљака сељака из динарских крајева. Тако да овде имамо сукоб сеоског фолклора. Али шта је са "староседеоцима" градова? Шта је са онима који нису пореклом ни тамбураши нити гуслари? Шта је са онима чији су преци свирали клавир? Мали број људи зна да данашњи "меки" тзв. "староседелачки" говор по Новом Саду, Кикинди, Вршцу итд. су донели досељеници са села. Грађанство овде је причало исто, као стара грађанска класа у Београду или другим градовима. Сви ти локал патриотизми и регионална завист су резултат сељачке психе, која преузима примат после сламања елитне националне грађанске и аристократске класе (или тзв. великосрпске буржоазије), носилаца високе културе.

    Иронично је видети потомка некадашњег неписменог угарског кмета, како се хвали културом у којој његови преци нису ни учествовали, и како се хвали што је због тога "културнији" од неког Босанца.
    Prvo procitaj Arcibald Rajsa da smo SELJACKA ZEMLJA,covek sa strane koji nas je odmah procitao !!! Lepo sto si to poceo jer je sramota biti seljak kod nas od doba posle WW1 rata kad su vojni invalidi setali sirom srbije bez pomoci ukljucujuci i Zivojina Misica koji je umro u (DUSEVNOJ BOLNICI ) : ) Divno da to neko potvrdjuje poput tebe u praksi sa tim razmisljanjem : ) Kad si vec kod UGARSKIH KMETOVA koji su imali sve privilegije i koji su odrzali Srpstvo u globalu !Ces da pocnemo da pricamo kako su kolonisti razbijali plocice po Nemackim kupatilima da im se neklizaju koze i kako su za zidane peci mislili da su spomenici,znam iz prica to se desavalo naprimer u danasnjem Knicaninu !? A ti znas ko je doneo meki sa sela : ) si bio tamo i ziveo ? Sta ako ti kazem da su uvek tako pricali tamo Veliko Srpska burzoazija koja je posle WW1 rata skolovana u inostranstvu na racun drzave i koja je stvorila termin SELJACINE sa celom Nikole Pasica ! Jer na njih mislis ?

  6. #201

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ovo vise uopste nije diskusija ...
    ovo je smesno bre..kao kad magare upre nogama pa nece dalje...imam utisak da gospodja Anabis samo hoce da njena bude zadnja i to je sve....
    i moj sin to nekad radi..

    ne,ne bijem.....
    A vidim i ti se trudis da zavrsis na zadnju : ) ili da se sto pre zavrsi tema bez jasnog odgovora sto je i normalno u nasoj zemlji

  7. #202

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Problem je sto tesko ostavljaju fotelju !
    Dok ovi nasi, recimo, sami nude ostavke, ne treba ih hirurski odvajati od direktorskih/predsednickih/ministarskih fotelja
    То је зато што су "наши" потпуно другачији од "њиовијех", другачије научени, другачије школовани, триста година немачки дисциплиновани, Балашевићева прича о два брата, ни налик на друге дођоше, смућкај проспи... Стварно треба бити поприлични неинтелигентан или становник неког забаченог малог места одсеченог од света па веровати у приче како су наши дивни а њиови стока. Или бити члан Чанкове странке.

    Има један текст на интернету, на енглеском је додуше, не знам знају ли га ови што вриште да су виша раса, зове се "Не подносим кад Јевреји причају у биоскопу".
    I Can't Stand It When Jews Talk During Movies | The Onion - America's Finest News Source

    "Постоји ли нешто што вас нервира више него друге ствари, што вас тотално избацује из такта? За некога то је звук особе јеврејског порекла која гребе ноктима по табли. За друге, то је кад Јевреји не укључе жмигавац пре скретања. Ја лично не подносим кад Јевреји причају у биоскопу док гледам филм!"

    И тако, гледам ову групу врло интелигентних дама и господе, којима не смета непотизам, страначко запошљавање и запошљавање преко везе, незапосленост уопште, већ им смета кад то раде Босанци и Црногорци.

    Наводно, Босанци и Црногорци то раде чешће од "нас". Из тога ваљда следи да сви Босанци и Црногорци у Војводини раде барем у државној служби. А онда долази "па не мислимо ми на обичан свет, на оне који раде на грађевини или оне који воде приватне фирме, само на руководиоце... ". Па зашто онда само руководиоци једног порекла, а не сви? Па, ето, наши су фини и то не раде, а њихови раде... да се овде пише о припадницима различитих народа, ово би одмах било препознато као примитивни шовинизам и ширење мржње. Али пошто се ради "само о Босанцима и Црногорцима", у простачкој паланачкој свести то се доживљава чак као нешто позитивно. Нема никаквог проблема истовремено се хвалити толеранцијом Војводине и ширити болесну мржњу према Босанцима, Црногорцима, Србијанцима, Косоварима... тако раде ти болесни примитивни сељоберски умови.

    Moje mišljenjenje je da gospođica iluzija kada upotrebi reč svi ustvari misli na sve direktore javnih društvenih preduzeća,
    ustanova i sl...ne mislim da generalizuje i da se to ne odnosi na ostali obični narod.
    Takođe sam i sama više puta to naglasila u svojim izlaganjima.
    После читавог оргијања од приче како су "они" овакви и онакви... сад нам наравно не сметају сви, само нам смета кад Босанци причају у биоскопу...

    A gospodin vuletin mislim da pominje foteljaše crnogorskog i bosanskog porekla jer se tema i odnosi na njih.
    Uopšteno mislim da su svi manje-više slični pa i ovi neki drugi, koji su u znatnoj manjini.
    Zna se uostalom ko voli politiku da vodi..
    Чувени сељоберски аргумент, "зна се уосталом... ".

    И ето, на основу научног истраживања закључено је да су и остали фотељаши исти, али су у мањини. Али наравно, нисмо причали о фотељашима, причали смо о Босанцима и Црногорцима, па њиховим фотељашима... јер мрзимо кад Босанци и Црногорци причају у биоскопу.

    Radi se zapravo o tome da prilikom zapošljavanja na neko radno mesto svaki taj direktor će da gura svoje.
    E pa sad ti vidi čija si i kakve su ti šanse...tako je nažalost svuda.
    Ne bi ni bilo ove rasprave da sve ide onako kako i treba po zakonu.
    Ne kaže se džabe;Čist račun duga ljubav.
    Наравно, то није проблем ако је у питању "наш директор", ал хебига, нема нас довољно... а и наши то не би, ми смо немачки дисциплиновани...

    Da,rekoh da svako vuče svoje...pa i Vojvođani...ali su u znatnoj manjini u odnosu na gore navedene.
    Međutim u tim našim Vojvođanima nađe se poneki koji pored toga što će da stavi u svoj
    džep...učiniće nešto i za nas;zaposliće nas,urediće park,srediće deci igrališta...ostaviće
    neki trag iza sebe...jer ljuti su takvi,ovi ili oni,vole da se pokažu pred rodbinom,komšijama...
    Jer znaju da će sutra kad siđu sa tih fotelja opet koračati međ tim istim ljudima s'kojim su
    i pre živeli...odrastali itd. da ne navodim dalje.
    Међу "Војвођанима" се ето нађе и неки који ће нешто да уради... њиови никад ништа не ураде, само ко пацови све поједу и оду...

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Takodje sam navela i to da u mom gradu monopol drže isti ,za koje pouzdano znam da su došli sa čuke,prodali imovinu i misle da mogu tom lovom da podplate i kupe sva vodeća mesta ,što u foteljama što u državnom sektoru,jer tamo se jede kako oni kažu BELI LEBAC.Znači ništa ne pričam napamet.
    Наравно, не смета ти монопол који држи неко други. Али кад то ради неко ко је "дошао са чуке и продао имовину", те хоће да једе "бели лебац"... еее.

    Онај ко је "дошао са чуке" и искористио своје право да располаже својом имовином не може да ради шта хоће и поДплаћује, онај ко није, тај може...

    E sad,što se nekolicina starih forumaških vukova kači za nove članove tražeći bilo kakvu slovnu grešku da replicira ili razliku u razmišljanju,to je već druga tema koju bih ja zavela pod forum psihologija.
    Očigledno ne trpite novu misao što se vidi i iz beliverkinog posta.Svaka čast,šta drugo da kažem.
    Пази хебига, ипак смо ми овде годинама, и онда ти неко дође с неке интернет чуке, прода свој профил тамо, и почне да ти соли памет... ало бре, па да то има... сви ви дођоши на форум прво морате да се научите култури, да се уклопите у ову толерантну средину, да научите да не смеш да вређаш комшију само зато што му је деда рођен у неком селу у ком твој није... ово је културан форум, и мука ми је од оних који га загађују.

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ma kaka crna Megi! Josa je nas vodja.....
    Ајмо сви, "Зиг хајл, аветиње ба"

    Nego:
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Da,mislim i dalje da su Crnogorci i Bosanci primitivni,halavi,bezobrazni i nezajažljivi,i ne možeš mi ništa.Ovo je demokratska država i imam pravo da javno kažem šta mislim.


    И причају у биоскопу...

    Drugo,otkud baš pravnica iz Donjeg Lapca u centru za soc.rad u sred Srema kad toliko mladih pravnika čekaju na posao? Ma daaaaj...o čemu ti to govoriš?!
    Е видиш, у том зецу лежи грм. Како може дођош да ради, добија плату, једе... док се сви домаћи не насите? Ова болест води управо овамо: треба онемогућити Босанцима, Црногорцима, видим и Славонцима, да се запошљавају, све док се и последњи "Војвођанин" не запосли. Е сад, само да утврдимо:
    1. шта са Босанцима који су рођени у Војводини, а родитељи су им Босанци
    2. шта са онима којима је један родитељ Босанац, а други није
    3. шта са онима којима су деде и бабе Босанци?
    4. да ли је Мађар исто што и прави Војвођанин, да ли је нешто испод Војвођанина а изнад Славонца, или је чак и испод Русина?

    Шта ако је неком један деда Црногорац, други Босанац, једна баба "Војвођанка", а друга Словакиња?

    Лично познајем лика коме је отац Хрват, али из Босне, а мајка Српкиња из Срема... како то решити?

    Потребно нам је неко записано правило о овоме... рецимо нешто овакво:
    Нирнбершки закони – Википедија

    Са све шемама и цртежима, да се боље схвати:


    Наравно, постоје и идеје да је кретање радне снаге слободно, уређено законима, независно од географског или расног порекла, вероисповести... али то је само изговор да се Војводина претвори у краву музару.

    Podvalčim,nisam šovinista ,ali mi je brate mili i sestro slatka dosta više te priče o bratoljublju ,kad su svi otkinuli ili otrgli svoje parče kolača pa bi sad repete, al na tudj račun.
    Нисам шовиниста, ал што не волим кад Јевреји причају у биоскопу...

    Прича о братољубљу? То што је неко добио посао а нема "праву крв", по теби је братољубље?

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Evo i mene "pridoslice" po poslednji put na ovom forumu gde vlada tolerancija od strane starosedelaca ( nesto mi je ta prica poznata decenijama u nazad )
    У назад?

    Па извини, увек је било да дошљаци морају да се прилагоде средини у коју дођу, ви сте овде дошли да дивљате, вређате, ширите неке примитивне дискриминаторске идеје, мржњу, зло према људима... вратите се лепо на "Слободну Војводину", у своје фашистичко легло, па се тако понашајте до миле воље. На овом форуму није нормално причати да постоје "више" и "ниже" класе људи.

    Mozda ovde pisu i ljudi,koji,i ciji najblizi su osetili dobrobit "nacionalizovane imovine",zadruga,komunizma i ostalih tekovina "bratimljenja",koje je i dan danas na snazi u prelepoj nam zemlji,koji su osetili, i koji dan danas osecaju bahatost raznih KRKANA !
    Сине, ако ти је неко крив, а ти то лепо реци, али да оптужиш стотине хиљада људи, при том их увредиш само на основу порекла, на основу порекла им припишеш неке особине... то је идиотски до бола. Ти можда мислиш да си "већи Војвођанин" ако пљујеш Црногорце, али за сваког нормалног човека си само... не бих да испадне да вређам, али сигурно не неко вредан поштовања.

    Starosedeoce i njihovo "pravo" da mazu govnima svakog ko ne misli kao oni ne zelim da komentarisem !
    Sarkazam,kao glavno oruzje pojedinih zena,uglavnom se javlja prilikom PMS-a ili ne daj boze menopauze,tako da ga ne uzimam za zlo !
    Сине, кад си дођош онда мораш да се научиш мало да се прилагодиш средини у коју си дошао, нико те није звао да дођеш овде и већину нас намажеш "говнима" да смо алави, бахати, овакви онакви...

    Поред тога што не подносиш кркане, крканско вређање људи због порекла и жена ти видим није страно. ПМС и менопауза... стварно паорски

    Citat Меги kaže:
    Sve se mislim sto bi neko primecivao ko je odakle dosao da nam drzava valja.
    Би, наравно, али би такви били извргнути подсмеху и презиру, као што и треба.

    gospodin Vuletin tvrdi isto sta se tice teme : ) Niko nebrani da se drzite zajedno ali lose je da se to zloupotrebljava na polozaju posebno drzavnom !!!! NERADE SAMO C.GORCI I BOSANCI ALI ONI SU POCELI SA TOM PRAKSOM !
    Тако је, они су почели с том праксом и искварили нас, пре тога смо ми били унгронемачки дисциплиновани...

    Kad si vec kod UGARSKIH KMETOVA koji su imali sve privilegije i koji su odrzali Srpstvo u globalu !Ces da pocnemo da pricamo kako su kolonisti razbijali plocice po Nemackim kupatilima da im se neklizaju koze i kako su za zidane peci mislili da su spomenici,znam iz prica to se desavalo naprimer u danasnjem Knicaninu !? A ti znas ko je doneo meki sa sela : ) si bio tamo i ziveo ? Sta ako ti kazem da su uvek tako pricali tamo Veliko Srpska burzoazija koja je posle WW1 rata skolovana u inostranstvu na racun drzave i koja je stvorila termin SELJACINE sa celom Nikole Pasica ! Jer na njih mislis ?
    Дуго је требало да се овај аргумент покрене

    Елем, ово смеће од расправе модераторима на част.
    Poruku je izmenio yossarian, 25.03.2012 u 09:37
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #203

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Prvo procitaj Arcibald Rajsa da smo SELJACKA ZEMLJA,covek sa strane koji nas je odmah procitao !!! Lepo sto si to poceo jer je sramota biti seljak kod nas od doba posle WW1 rata kad su vojni invalidi setali sirom srbije bez pomoci ukljucujuci i Zivojina Misica koji je umro u (DUSEVNOJ BOLNICI )
    Свака земља је сељачка земља. Или можда мислиш да просечан Немац чита Шилера и слуша Бетовена?
    Ствар је у томе да мора да постоји елитни слој, који није везан и заробљен локал-патриотским сељачким небулозама и ситном злобом и који је у стању да види целину. Није проблем што је неко сељак пореклом, или што је пољопривредник (што је часно занимање), него је проблем што је неко сељак у глави. Такви сељаци сада доминирају по градовима, што је последица миграције са села у град, чиме је створен накарадни слој који је задржао најгоре сељачке особине, а није примио националну елитну културу, којом се хвали другим сељацима. Дакле, грађански и аристократски слој је у свим земљама танак, само је ствар да ли је он владајући или не. Шта мислиш, каквој је културног склопа просечан Енглез?







    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Kad si vec kod UGARSKIH KMETOVA koji su imali sve privilegije i koji su odrzali Srpstvo u globalu !Ces da pocnemo da pricamo kako su kolonisti razbijali plocice po Nemackim kupatilima da im se neklizaju koze i kako su za zidane peci mislili da su spomenici,znam iz prica to se desavalo naprimer u danasnjem Knicaninu !? A ti znas ko je doneo meki sa sela
    Кмет по дефиницији нема никакве привилегије, већ је слуга.
    Привилегије су имали земљопоседници и грађанство, као и војни слој (који је опет углавном припадао племству).
    Феудализам и кметсво је укинула управо "великосрпска буржоазија", после уједињења, ослобађајући паоре из феудалног ропства у којем их је држала феудална К.у.К држава. Већина их је била неписмена, сиромашна и јадна.

    Све привилегије Србима (као таквима) су укинуте 1867 год, као "награду" за њихову лојалност круни у мађарској револуцији, док су Мађари за велеиздају монархије награђени етничким монополом.

    Што се тиче носталгије за Немцима, то је остатак те покорне кметско-ропске феудалне психе и мазохистичке ностагије за немачким господарем. Уосталом, какве везе ти имаш са немачким кућама и купатилима, кад сумњам да су ти преци користили исте.

    Уосталом, ево како су живели "привилеговани" угарски кметови (поновни подсетник):




    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Veliko Srpska burzoazija koja je posle WW1 rata skolovana u inostranstvu na racun drzave i koja je stvorila termin SELJACINE sa celom Nikole Pasica ! Jer na njih mislis ?
    Термин "сељачине" су ти створили "културни" Немци и Угари, тј. њихов слој феудалаца. "Великосрпска буржоазија" је ослободила те "сељачине" феудалних угарских окова, али видим многи још плачу за тим оковима.

    Уосталом "великосрпска буржоазија" је знатно старија од периода после 1 светског рата, сам Доситеј Обрадивић је њен најбољи пример.

  9. #204

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Ovi nasi ? koji nasi ? Uostalom onaj ko nudi sam ostavku taj sam odlazi a ne da ceka odobremnje da ode : )
    Jao, zivote, ne smem vise koristiti ironiju

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    gospodin Vuletin tvrdi isto sta se tice teme : ) Niko nebrani da se drzite zajedno ali lose je da se to zloupotrebljava na polozaju posebno drzavnom !!!! NERADE SAMO C.GORCI I BOSANCI ALI ONI SU POCELI SA TOM PRAKSOM !
    Ko to mi?

    Vazda sam volela one sto vide trn u tudjem oku, a balvan u svom ne vide.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #205

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Mozda ovde pisu i ljudi,koji,i ciji najblizi su osetili dobrobit "nacionalizovane imovine"
    Pišu sine, evo recimo ja, ali sa Vojvodinom imam veze koliko i sa Madagaskarom
    Uostalom nisam znao da su imovinu nacionalizovali samo u Vojvodini

    Da,mislim i dalje da su Crnogorci i Bosanci primitivni,halavi,bezobrazni i nezajažljivi,i ne možeš mi ništa.Ovo je demokratska država i imam pravo da javno kažem šta mislim.
    Zaboraviste ljudi Ličane

    Elem, ne znam koji je problem u tome što će direktor li vlasnik nečega da bude Crnogorac, ili Bosanac, ili Ličanin il' kurca pitaj ko sve ne.
    Ako dobro radi svoj posao, naravno da je to ok, a ako ne radi, mislim da mu je džaba, odakle god da je bio.

    Moj direktor je Arapin, pa bih zamolio gospođe koje pišu na ovu temu da malo opletu i po Arapima, ne bi bilo zgoreg
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  11. #206

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    ili da se sto pre zavrsi tema bez jasnog odgovora sto je i normalno u nasoj zemlji
    Ti si došao na forum da dobiješ jasne odgovore? Budiboksnama
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  12. #207

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    shorni ga ,Pajo!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #208

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Mozda ovde pisu i ljudi,koji,i ciji najblizi su osetili dobrobit "nacionalizovane imovine"
    Pišu sine, evo recimo ja, ali sa Vojvodinom imam veze koliko i sa Madagaskarom
    Uostalom nisam znao da su imovinu nacionalizovali samo u Vojvodini


    Da,mislim i dalje da su Crnogorci i Bosanci primitivni,halavi,bezobrazni i nezajažljivi,i ne možeš mi ništa.Ovo je demokratska država i imam pravo da javno kažem šta mislim.
    Zaboraviste ljudi Ličane

    Elem, ne znam koji je problem u tome što će direktor li vlasnik nečega da bude Crnogorac, ili Bosanac, ili Ličanin il' kurca pitaj ko sve ne.
    Ako dobro radi svoj posao, naravno da je to ok, a ako ne radi, mislim da mu je džaba, odakle god da je bio.

    Moj direktor je Arapin, pa bih zamolio gospođe koje pišu na ovu temu da malo opletu i po Arapima, ne bi bilo zgoreg
    E pa kad smo već kod Ličana ,moj pradeda je došao iz Like,kupio zemlju u Sremu..tako da imam i
    ličanske krvi a imam i rusinske ,deda sa očeve strane je bio rusin,njegovi su došli iz Rusije.
    Ali se zato ne osećam ni kao ličanka ni kao ruskinja,već isključivo kao sremica,vojvođanka...što je i normalno
    obzirom da sam tu rođena.

    A što se Arapa tiče...valjda ne vole da prelaze preko Dunava i Save...hahaha
    Izvini molim te..jel tvoja firma privatna ili ..?

    Koliko su stručni nam oni koji su upravljali raznim firmama,preduzećima..
    govori stopa ne zaposlenosti i br.zatvorenih i propalih fabrika,firmi,preduzeća...(državnih).

    Za promenu bi mogao neko da napiše konkretan odgovor na gore postavljenu
    temu umesto što se raspreda naveliko i naširoko.
    U jednoj konkretnoj rečenici...ako može?
    Poruku je izmenio ANIBAS, 25.03.2012 u 14:00
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #209

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Znaš kad ću da vam se povinujem na ovom "kulturnom forumu"? -kad u vojvodjanskim fabrikama bude jednak broj dodjoša i Vojvodjana.Znači,NIKAD.

    A to što si ti i šačica uspaljenika ovde ,starosedelac ,kako ono reče zli klerofašisto- HEBE MI SE
    Poruku je izmenio Meggy, 26.03.2012 u 00:27

  15. #210

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Za promenu bi mogao neko da napiše konkretan odgovor na gore postavljenu
    temu umesto što se raspreda naveliko i naširoko.
    U jednoj konkretnoj rečenici...ako može?
    На глупо питање не треба одговарати. Ево вам пример: Знају ли ваши кући да постављате питања достојна глупих и примитивних сељобера?

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Znaš kad ću da vam se povinujem na ovom "kulturnom forumu"? -kad u vojvodjanskim fabrikama bude jednak broj dodjoša i Vojvodjana i kad jedno Vojvodjansko dete bude imalo iste šanse za zaposlenje kao i mala dodjoška vezara.Znači,NIKAD.
    Дотле да болест иде да се и деца мрзе, те називају "мале дођошке везаре"... болест, болест, стварно тееешка болест. Мржња ће те изјести, а што је најгоре, можеш да нам, мислим нама дођошима у Војводини и староседеоцима на форуму, пљунеш под прозор и цркнеш од муке

    A to što si ti i šačica uspaljenika ovde ,starosedelac ,kako ono reče zli klerofašisto- HEBE MI SE
    Што би се рекло у мом селу, ни за брдо карамела
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 14 od 20 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •