Fruškogorski planinarski maraton - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Ja ne volim masovke ...
    svake godine postoji organizovan prevoz,
    masa poznanika i drugara ide na ta pešačenja ...
    čuo sam najrazličitije utiske posle tih maratona,
    ali me još ni jednom te priče nisu povukle da sledeće godine odem sa njima ...

    Skroz bi mi se uklopila i uklapa neobavezna šetnja, sa fotoaparatom i odabranim krugom ljudi ... jeste da više volim i praktikujem ribolovačke šetnje uz reku ali i Fruška gora je lepa i inspirativna ...

  2. #17

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    ma meni je skroz u redu bilo to pesacenje s planinarima
    prvo,to definitli nisu ljudi iz "mog"sveta ,sto je plus
    nikakve tuzne price,nista licno
    mali neobavezni razgovori ni o cemu i to je to
    ali u neko doba se naviknes na ljude,pocne da ti prija ta neobaveznost,desavaju se usput razne smesne situacije koje posle prepricavamo danima....
    a onda,te ture budu prilicno iscrpljujuce,a posebno kad su masovke recimo.....Jastrebac je vazda bio po nekom strasnom vremenu
    nikad se ne vracas istom stazom pa nemas kud da odustanem,nego hodas hodas hodas i nadas se da ces preziveti
    i ja se onda kunem svime na svetu da je to poslednji,poslednji put
    i onda,za dve nedelje,eto mene opet....
    bolest neka,sta li...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #18

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    ma da, sve planinar do planinara, jeste - kako da ne ...
    planinara ne verujem da ima više od par procenata ...

  4. #19

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    ma da, sve planinar do planinara, jeste - kako da ne ...
    planinara ne verujem da ima više od par procenata ...
    Pa ne moraš biti planinar da bi učestvovao u maratonu ... ,probaj jednom,samo nemoj da te oživljavamo ...
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  5. #20

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat zmax kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne moraš biti planinar da bi učestvovao u maratonu ... ,probaj jednom,samo nemoj da te oživljavamo ...
    Vidi kada bih znao da ćete da me oživljavate, oma bi išao - smesta 200
    samo pod uslovom da muški deo ekipe ne učestvuje u oživljavanju, mlogo nevolem to ...

    PS.
    Gledao sam vas kada se vratite pa danima ne možete da dođete sebi a hodate kao po jajima ...
    sve planinar do planinara, pun kućne kondicije sa relacija fotelja - krevet - fotelja - sto za ručavanje - krevet - fotelja
    ako budem išao daću vam par kilometara fore da vam se nađe usput ...

  6. #21

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku

    PS.
    Gledao sam vas kada se vratite pa danima ne možete da dođete sebi a hodate kao po jajima ...
    sve planinar do planinara, pun kućne kondicije sa relacija fotelja - krevet - fotelja - sto za ručavanje - krevet - fotelja
    sve si u pravu...bar sto se mene tice....meni je svaki put dusa u nosu i ziva nisam da li cu uopste stici na cilj ili cu ostati negde usput,pregazena i zatrpana...
    jednom ,kad smo se vratili s Midzora,doslo mi je da spavam u ulazu zgrade...toliko je bilo muka popeti se nakon svega na cetvrti sprat.....
    al opet,dete je tu...kakav primer bi dala?...te nekako otpuzim do stana......

    ujutru......
    muka je otici do sporeta i pristaviti kafu......boliiiiiiiiii.................
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #22

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Gledao sam vas kada se vratite pa danima ne možete da dođete sebi a hodate kao po jajima ...
    E Simke,šta znaš ti zašto mi hodamo kao po jajima ... ,
    znaš i sam da je priroda veoma inspirativna ... ,
    možda su i nas oživljavali uz put
    Meni ja bilo lepooo ... malo nažuljano,ali ...

    PS
    A za oživljavanje ne brini , ta valjda ćemo te dići ...
    na noge
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  8. #23

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Vidi, ne bi bilo loše da postaviš par fotkica sa bivših maratona ... znam da ih imaš.

    Malo smo se šalili, ali ja bez obzira što nisam sklon takvim šetnjama imam lepo mišljenje o samoj manifestaciji i voleo bih da im damo malo podrške.

    Ljudima je potrebno da izlaze u prirodu, previše sedimo za računarima, ispred televizora i sl. Jednostavno nismo dovoljno aktivni, generalno gledano.

    Ja lično sam skloniji da izađem na reke, pa da ni na celodnevne ribolovačke izlete ne nosim nikada nikakvu stolicu ... meni tako prija, umorim se od stajanja, od šetnje, od kamenite i za hodanje nezgodne obale, ali sve se to brzo zaboravi ...

    Verujem da su i maratoni, po šumama i gorama naše zemlje ponosne, posebni doživljaji ali eto nisam probao do sada, što ne znači da sledećeg proleća možda neću prošetati da vas posmatram kako se vučete po Fruškoj Gori k'o crknute i prebijene mačke.

  9. #24

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Evo Simke našla sam stazu za tebe ...
    nadam se da ćeš toliko izdržati...
    a i ako ne izdržiš mi ostali smo tu da te stimulišemo

    BEBI MARATON klikni.

    Ovo su ostale staze


    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  10. #25

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Ne, ja nisam bila na maratonu, ali moj šef je pasionirani planinar, bio je više puta, i pričao nam, jedino o planinama, osim posla i priča, ali on je bio i na mnogo većim vrhovima i težim turama, za njega je to lagan šetnja.
    Čestitam svima koji su bili, nije to lako, zato i ne pokušavam
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #26

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Bliži se 32. Fruškogorski maraton



    NOVI SAD - Tradicionalno, od 1978. godine, na planini Fruška Gora 9. maja održava se 32. Fruškogorski maraton. Sve staze maratona su trasirane u brdovitom šumskoj pojasu Fruške gore.

    Maraton se održava jedanput godišnje i traje 2 dana (subota i nedelja), gde učestvuje oko 10.000 ljudi iz cele regije.

    Start i cilj maratona je vikend naselje Popovica, udaljeno 10km od Novog Sada.

    Svake godine je organizovan prevoz autobusima od i do maratona sa železničke stanice.

    Prijavljivanje za maraton se obavlja na startu pred sam početak maratona, koji počinje u 9 sati ujutru.

    Na startu se dobijaju knjižice sa imenima koja služi za overavanje na kontrolnim tačkama.




    RTV
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  12. #27

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Организациони одбор Планинарског

    маратона на Фрушкој гори



    Планинари, маратонци, планински бициклисти, љубитељи природе, заљубљеници у Фрушку гору

    ДОБРО ДОШЛИ

    на 33. Планинарски маратон на Фрушкој гори

    8-9. маја 2010. године



    И овог пролећа нудимо вам прилику да докажете себи да можете да се изборите са психичким изазовима и физичким напорима, да победите себе, да побољшате своју психофизичку кондицију и започнете битку за здрав живот.

    Стазе припремљене за 33. маратон трасиране су у брдовитом шумском појасу Фрушке горе, која се налази само на корак од ужурбаног и нервозног града.



    СТАРТ

    Старт свих маратона је у суботу, 8. маја у 9 часова, на обронцима Фрушке горе, на Поповици, 10 км од Новог Садa, односно 5 км од Сремске Каменице.

    ПРЕВОЗ ДО СТАРТА

    На дан Маратона, до Поповице (старта и циља свих маратона) и обрнуто, маратонце ће превозити искључиво аутобуси ГСП-а, а поласци аутобуса су организовани са Железничке и Међумесне аутобуске станице у Новом Саду, на почетку моста Слободе у Новом Саду и на окретници Војново у Сремској Каменици. Због могуће гужве, крените на маратон мало раније.

    Аутобуси и друга возила која буду довезла маратонце из удаљених места морају, у петак, дан уочи маратона, до 20 сати напустити плато Поповице. Пут према Поповици биће затворен од окретнице Војново, од 6:30 до 10:30 за сва возила, сем возила Градског саобраћајног предузећа.

    izvor i dalje informacije Zeleznicar

    mapa staza
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  13. #28

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat Cecara kaže: Pogledaj poruku
    Планинари, маратонци, планински бициклисти, љубитељи природе, заљубљеници у Фрушку гору...
    33. Планинарски маратон на Фрушкој гори
    8-9. маја 2010. годинe...

    Стазе припремљене за 33. маратон трасиране су у брдовитом шумском појасу Фрушке горе, која се налази само на корак од ужурбаног и нервозног града.
    Samo potsećanje.



    Pre desetak dana 'ulovio' sam da se obeležava staza, verovatno za bajkere.

  14. #29

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Mali zapad zapad.

    Do Brankovca kolima, zagrevanje do manastria Jazka. Strat... preko Pinkija, Andrevlja, Beocina i Osovlja na Brankovac. Kiša... kao i da je nije bilo. Gužvu nisam ni video.

    Primetio sam da ljudi zaboravljaju ambalažu po Fruškoj. Stvarno su zaboravni.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  15. #30

    Odgovor: Fruškogorski planinarski maraton

    Citat invisibleman kaže: Pogledaj poruku
    primetio sam da ljudi zaboravljaju ambalažu po fruškoj. Stvarno su zaboravni.
    Из 'ДНЕВНИКА' са данашњим датумом:

    ''... Небрига и некултура грађана дошла је још више до изражаја након Фрушкогорског маратона.
    - На Поповици где су били старт и циљ не може да се прође од смећа. У Информативном центру на Иришком венцу разваљене су рампе које смо поставили како аутомобили не би могли да прођу. Уништене су и клупе на неколико локација, а дрвене корпе за смеће су нестале. Људи уопште не воде рачуна о чистоћи планине, дођу, роштиљају, уживају, а за собом оставе све нерашчишћено - каже за "Дневник" руководилац Службе надзора на Фрушкој гори Милан Радојчић.
    Национални парк сваког дана један камион чисти од смећа, а према речима Радојчића, камаре ђубрета које смо протеклог викенда затекли на Фрушкој гори, нису од остале од првомајских празника, јер се и 2. и 4. маја планина темељно чистила.
    Ипак, роштиљџије и преко 10.000 маратонаца, који су протутњали пре два дана Фрушком гором, оставили су Национали парк иза себе таквим да он више личи на мини депоније него на заштићено природно добро.''
    (И. Брцан)

    Заљубљеници у природу!!!

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •