Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI? - Strana 7
Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 157
  1. #91

    08 Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Sto da ne pa toj drzavi sam polozio zakletvu,nekako je bilo lakse.Od raspada Jugoslavije
    sve dotadasnje republike postale su drzave ,jedino Srbija nije.Da bi i srbija postala drzava
    mora da ispuni tri uslova .Da ima narod,teritoriju i vlast nad teritorijom.Na moju veliku zalost
    mi kao drzava ne postojimo jer nemamo vlast nad celom teritorijom.Cemu dalji komentari???

  2. #92

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ne patim.
    Ja je nisam ni dozivela pa mi nekako suludo da za tim zalim.
    Tile umro pre nego sto sam se ja rodila...
    Za mene, sve to je proslost i istorija.
    Razumem one koji su doziveli i kojima je to, po njihovom misljenju, donelo nesto lepo, pa pate zbog toga.
    Ne mogu da ih osudim, niti da aminujem ono sto kazu.
    Ali ne zelim ni da velicam ni da pljujem po periodu koji mene nije dotakao.
    Da li me doticu njegove posledice, ili su to posledice neceg drugog, to ovde nije tema.
    Poruku je izmenio paparazzo, 24.06.2010 u 21:06 Razlog: slovce
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  3. #93

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat paparazzo kaže: Pogledaj poruku
    Ne patim.
    Ja je nisam ni dozivela pa mi nekako suludo da za tim zalim.
    Tile umro pre nego sto sam se ja rodila...
    Za mene, sve to je proslost i istorija.
    Razumem one koji su doziveli i kojima je to, po njihovom misljenju, donelo nesto lepo, pa pate zbog toga.
    Ne mogu da ih osudim, niti da aminujem ono sto kazu.
    Ali ne zelim ni da velicam ni da pljujem po periodu koji mene nije dotakao.
    Da li me doticu njegove posledice, ili su to posledice neceg drugog, to ovde nije tema.
    Nemoze se reci da patimo mi koji smo preziveli taj period.Jednostavno, jedno vreme-jedni ljudi. I samo secanja,sad kome kako nekom lepa a nekom malo losija.
    Poruku je izmenio bellissima, 25.06.2010 u 17:02 Razlog: velika slova

  4. #94

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ja kažem da razumem one koji su to doživeli i razumem da oni imaju neku emociju. Nisam mislila da po difoltu svi moraju imati lepu.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #95

  6. #96

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Nema nostalgije za Yugom,prodao sam ga .Sada imam Ford-a

  7. #97

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Naravno da sam Jugonostalgičan. Drugog izbora nemam.
    Ja i dan danas kada me ovde u belom svetu pitaju odakle sam,
    kažem "iz Juge".
    U izvodu iz matične knjige rođenih mi stoji Nacionalnost : Jugosloven
    Pa šta koji q... onda da radim?
    Moje zemlje više nema a ja još moram nekako da odživim ovih nekoliko godina.
    Nisam nikakav patriota jer nemam podlogu tj. zemlju kojoj bih pripadao.
    Kada se Juga raspala tada sam i ja digao sidro jer ovo što je ostalo je smešno i
    ispod svake kritike.
    Malko sam zadrt znam, to je onaj lalinski deo u meni. Ali ako ne mogu imati normalnu
    državu onda mi ne treba nikakva.
    Na teritoriji gde sam ja živeo u Jugoslaviji sada je kao neka državica koja se samo
    bavi nekakvim budalaštinama - stvarima iz prošlosti, hvalisanjem, kuknjavom i molitvama.
    To je za mene suviše slab materijal da bih sebi napravio od toga novu domovinu.
    Ko da kupiš domovinu na kineskoj pijaci da prostiš.
    Jedan od najmudrijih ljudi ovde na forumu je lepo primetio...
    "kada ode stara ljubav jedino što pomaže je nova"
    Samo što je stara ljubav bila takva, da su sve ove idimidođimi kandidatkinje za novu ljubav,
    najobičnije sponzoruše i opajdare naspram nje.
    Ostaje mi da se kurvam po svetu i gledam gde mogu najviše poreza da umuvam dok
    potajno u srcu Jugonostalgišem.
    Moje dete je steklo domovinu koju voli...to me raduje i ispunjava spokojstvom.
    A ja nastavljam solo...Ko Konan simerijanac - lutam bespućima i gledam mrko.

  8. #98

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    šta mislim o jugonostalgiji?
    sve najgore
    a i o jugonostalgičarima ne mislim puno bolje

    da je bilo malo više razuma, a mnogo manje alavosti našeg kralja 1918. pa da smo lepo napravili veliku srpsku državu, ne sumnjam da bi danas bili jedna od vodećih evropskih zemalja, u svakom pogledu... to smo mogli tada kao pobednička sila, da zaokružimo sav prostor na kome živi naš narod... naše vajne komšije nisu bili čak ni ratni gubitnici, nego potčinjeni narodi u gubitničkim vojskama .... našom nepromišljenošću i glupošću, vaskrsli smo hrvatsku i slovenačku državnost, pa nam se to žestoko obilo o glavu svega dvadesetak godina kasnije .....
    na Brozovu, komunističku Jugoslaviju zaista ne vredi trošiti puno reči ... ni 15 godina nakon formiranja SFRJ, u državi su počeli da bujaju razni nacionalizmi, dok na kraju nisu prerasli u krvavi građanski rat ... ako se masakr i krvoproliće koje se na ovim prostorima desilo za vreme WW2, moglo posmatrati u svetlu opšteg svetskog krkljanca, početak devedesetih je jasno pokazao koliko je bilo iluzorno očekivati da Srbi, Hrvati, Slovenci, Makedonci, Crnogorci, i onaj narod iz sadašnje Federacije BIH - žive zajedno u jednoj državi ...šiptarska plemena da ne pominjem, oni sami sa sobom ne mogu da žive

    ..... bilo, ne ponovilo se nikad više ...

    posmatrati Jugoslaviju bez ovog istorijskog konteksta, uzdisati za njom u fazonu "jaooo kako nam je bilo lepo pod Titom, ijaooo pa mogli smo svuda da putujemo, ijaooo al' smo lepo živeli" - je po meni površno!

  9. #99

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Verujem u Boga i u srpstvo mada mogu da razumem jugonostalgičare, kada čovek pogleda šta je ostalo od te Jugoslavije... loš životni standard, mrtva privreda, ogroman i sve veći spoljni dug, korupcija izjeda sa svih strana, a na geopolitičkom planu imamo nekih 6 banana republika. Komšije Hrvati i Slovenci su najviše profitirali i verujem najmanje imaju napada nostalgije, dok mi luzeri imamo za čime da žalimo... slažem se da je zamena srpstva jugoslovenstvom bila greška, sa današnje tačke gledišta, ondašnjih idealista i ne sumnjam u njihovu dobru nameru, ali kao što je rečeno u delu čiji naslov spomenuh, Jugoslavija je pala na prvom ispitu, posle samo petnaestak godina. Ja ipak živim ovo neko drugo vreme i nemam za čime da žalim a ove starije u neku ruku mogu da razumem.



  10. #100

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    mogao bih da pisem o jugoslaviji za vreme kralja po kazivanju mojih roditelja ,jedan je falio kralja,drugi ga nije mnogo kudio ali ni hvalio,dve trecine zivota sam ziveo u jugosleviji za vreme tita o tome bih mogao da pisem danima,mogao bih da napisem mnogo toga o eri milosevica,ali druga me muka mori jer dodjose jos najgori,pa mi sve ono unazad pa i sam milosevic i tito izgledaju kao bebice spram ovih novih nam vladara

  11. #101

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat zonex kaže: Pogledaj poruku
    šta mislim o jugonostalgiji?
    sve najgore
    a i o jugonostalgičarima ne mislim puno bolje
    Baš vala. Kakva glupava tvorevina. Nek je crkla.
    I onaj smor Tito.
    I svi dosadni nostalgičari. Daveži.



    Samo nek si (bar) ti sada sretan.. u Srbiji. I neka o sadašnjosti lepo misliš.. i o sadašnjoj njoj..
    Srbiji.
    Velikoj Srbiji.
    DEMOkratskoj

    _________________

    E moja Jugoslavijo.. moja nostalgijooo
    moja drugooo.. moja ranooo.. moja tugooo

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #102

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Imamo lopove koji otvaraju svaku bravu.Nedostaje nam bravar koji je otvarao svaka vrata.

  13. #103

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    lepo nama u nasoj kasabi
    konacno sami
    i sta nas briga
    ko jos da pati za indexima,pionirskim maramama
    plavom vozu
    udarnicima
    himni
    i ostalim glupostima
    iz nekadasnej tvorevine
    nemam bas neko misljenje o takijem
    ziveo kapitalizam i prvobitna akumulacija kapitala
    globalizacija
    demokratija
    gde nisi zatvoren,zato sto si bio otvoren
    sad mogu da lajem do mile volje
    ziveooo

  14. #104

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat zonex kaže: Pogledaj poruku
    šta mislim o jugonostalgiji?
    sve najgore
    a i o jugonostalgičarima ne mislim puno bolje

    da je bilo malo više razuma, a mnogo manje alavosti našeg kralja 1918. pa da smo lepo napravili veliku srpsku državu, ne sumnjam da bi danas bili jedna od vodećih evropskih zemalja, u svakom pogledu... to smo mogli tada kao pobednička sila, da zaokružimo sav prostor na kome živi naš narod... naše vajne komšije nisu bili čak ni ratni gubitnici, nego potčinjeni narodi u gubitničkim vojskama .... našom nepromišljenošću i glupošću, vaskrsli smo hrvatsku i slovenačku državnost, pa nam se to žestoko obilo o glavu svega dvadesetak godina kasnije .....
    na Brozovu, komunističku Jugoslaviju zaista ne vredi trošiti puno reči ... ni 15 godina nakon formiranja SFRJ, u državi su počeli da bujaju razni nacionalizmi, dok na kraju nisu prerasli u krvavi građanski rat ... ako se masakr i krvoproliće koje se na ovim prostorima desilo za vreme WW2, moglo posmatrati u svetlu opšteg svetskog krkljanca, početak devedesetih je jasno pokazao koliko je bilo iluzorno očekivati da Srbi, Hrvati, Slovenci, Makedonci, Crnogorci, i onaj narod iz sadašnje Federacije BIH - žive zajedno u jednoj državi ...šiptarska plemena da ne pominjem, oni sami sa sobom ne mogu da žive

    ..... bilo, ne ponovilo se nikad više ...

    posmatrati Jugoslaviju bez ovog istorijskog konteksta, uzdisati za njom u fazonu "jaooo kako nam je bilo lepo pod Titom, ijaooo pa mogli smo svuda da putujemo, ijaooo al' smo lepo živeli" - je po meni površno!
    Veoma dobro mišljenje i ja bih dodao da nije bilo Jugoslavije mnogih naroda sada ne bi bilo a Srbija bi bila među najačim državama u Evropi u svakom pogledu. Najveća greška je prihvatanje zajedničke države sa njemačkim konjušarima, koji su zaboli nož zajedničkoj državi. Srbija kao pobjednica u 1 sv. ratu je mogla da stvori svoju državu i koja bi bila mnogo veća nego sad. Ne bi nam se sad događali ni Kosovo i ne bi bilo vođenja polemike o Vojvodini, Crnoj Gori, Bosni, Hercegovini, Makedonij, Sandžaku.Ujedinjenje je jedna od najvećih grešaka srpskih vlastodržaca, što nam se sad obija o glavu.

  15. #105

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Nedostaju mi malo te godine. Ali sad baš da sam Nostalgičan .... Ne bih baš tako nazvao to osećanje u sebi.
    Calradian Empire

Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 56789 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •