Offtopic: Boris vs. Toma - Strana 4
Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 115
  1. #46

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku

    Sasvim slucajno neko blizak mi radi na FAM-u i zna da je Nikolic NIJE kupio svoju diplomu, cak je i odbrana rada bila odlicna. No, nebitno, ja inace .
    pa ni ja ne mislim da je kupio

    isporucili mu dzabe,verovatno isao Vucic da podigne,cim samo on zna smer ....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #47

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku

    Sasvim slucajno neko blizak mi radi na FAM-u i zna da je Nikolic NIJE kupio svoju diplomu, cak je i odbrana rada bila odlicna. No, nebitno, ja inace .
    pa ni ja ne mislim da je kupio

    isporucili mu dzabe,verovatno isao Vucic da podigne,cim samo on zna smer ....
    hajd' woman,možda čovek nije imao mogućnosti da se školuje kad je bio mlađan momak..

    Čovek ima klikere,jes'vidla dokle je dogurao...e?
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #48

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat blablabla kaže: Pogledaj poruku
    Sasvim slucajno neko blizak mi radi na FAM-u i zna da je Nikolic NIJE kupio svoju diplomu, cak je i odbrana rada bila odlicna.
    Jos bi covek pomislio da si prisustvovao odbrani rada, s obzirom na to kako to samouvereno tvrdis I sta kazes, is'o na predavanja, strebao i tako to? Nego, ima li Tominih kolega studenata da potvrde da je makar dva-triput dosao?

    Cudno je da, kad ti vec neko tako blizak radi na FAM-u, ne znas kako se tamo pisu i brane radovi i kakav je to fakultet. Vidis, na primer, moja drugarica je napisala bar jedno stotinak radova studentima pomenutog fakulteta. Studenti su joj se obratili za "pomoc" (kako oni to zovi ) bas na predlog jednog koji radi tamo i cija zena takodje radi studentima diplomske radove. Tako da bih te zamolila da mi ne pricas nista o FAM-u.


    Dosla jednom neka gospoDZa, 'tela da joj se napise rad, a ne zna ni koju bi temu za rad da trazi. Ova moja joj predlozi temu, gospoDZa se slozi i ova pocne da pise rad. Kad, evo gospoDZe sutradan. Kaze, ona bi da promeni naslov.
    Sto, ne svidja Vam se tema?
    Ne, ona je nesto razmisljala, komplikovan joj je naziv, a racuna da bi valjalo da se kroz par godina bar seca koja joj je tema diplomskog.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #49

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Inace, korupcija je postojala samo dok je Tadic bio predsednik drzave, ni u jednom drugom rezimu
    A da, postojala je i drugde. Pa onda nista, Tadic je odlicno vladao

    I ja uopste ne pricam o korupciji, vec o mentalnom sklopu. I tacno, ne treba mu diploma, i to samo zato sto se ovaj sa diplomom pokazao kao los. Ne treba ni da zna neki strani jezik, k'o da ce negde putovati.
    Ti pricas da ce biti groznih stvari jer je ovaj predsednik. A zaboravljas sta smo imali dok je onaj bio predsednik.

    Nema veze ni sto su u toj njihovoj Srpskoj Nazadnoj Stranci svi od reda sovinisti i sto bi, po kratkom postupku, poubijali sve koji su neodgovarajuce nacionalnosti. Odmazda je bas jedan civilizovan nacin resavanja problema. Mozda cemo opet ratovati, davno nismo.
    Ovo su vec neverovatne izjave... da ne kazem nesto ostrije...

    E, o tome pricam.
    I nadji mi gde sam ja to hvalila Tadica i DS.
    Ne zanima me. Samo mi smeshno kako je frka jer ovaj nema diplomu, pa ce da napravi haos u zemlji... nece se vise ceniti prave vrednosti kao dosad... WTF... veci problem Tomina diploma nego svo zlo koje su Tadicevci ovoj zemlji naneli u poslednjih deset godina...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #50

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Pa naravno da je frka jer nema diplomu. Kako da ne bude frka kad se cela izborna kampanja demokrata svela bas na tu diplomu.
    A sa druge strane nije ni malo frka sto su cene skolarina, da bi i mi ostali dosli do tih diploma, udvostrucile ako ne i utrostrucile u poslednjih nekoliko godina. Sta ce nama obicnim ljudima diploma, i onako nas na kraju sa ili bez istih ceka konobarisanje.
    Everybody Wants to be a Cat

  6. #51

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Znači...baš je DS-u bila frka za ove izbore (shvatili su da su narodna "trpila" popustila) čim tek 2012 potežu diplomu iz 2007 ( a prethodne izbore 2008g to nisu potezali). Čuvali za "ne daj bože" ..ili?
    Nego, kada se već konverzacija svela na diplome, zašto onda (čisto radi jednakosti) se ne pomenu da je ex predsednik svoju diplomu stekao tek posle "junačkih" 8 godina ? To neko računa u "uspeh" ? Jurio sojke, "utvrđivao gradivo", sedeo matorcima na grbači, duhovno se pripremao za predsednikovanje ?
    I da..pošto vidim da je meggy "upućeTa" u naše školstvo što onda sama ne reče ko je to odgovoran za postojanje "kvazi" univerziteta, ko im izdaje dozvole, ateste, licence? "Neko iz mase" ? Neće biti! Upravo je vlast kriva što postoje mnoge "kvazi" ustanove, agencije, GG firme i sl. Ili je kriv Pera što nije na vreme otišao u policiju ?
    Da se razumemo...i sam sam zgrožen nivoom znanja novopečenih "akademskih građana" što je samo još jedan pokazatelj destrukcije društva u celini.
    Na kraju, čisto radi ilustracije, ja sam propustio 3 izbora (sve do ovih sada..jer nikada ne bih glasao radikale a video sam da ovi "žuti" su sve "moj do mojega" ). Sada sam izašao i glasao za gitaristu Kerbera ..jer mi je "pala klapna" od ovolikog bezobrazluka.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #52

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ti pricas da ce biti groznih stvari jer je ovaj predsednik. A zaboravljas sta smo imali dok je onaj bio predsednik.
    Ne zaboravljam. Secam se i onog pre njega, tad nam je bilo jos gore. I?
    Kao sto rekoh, al' vidim da moram da ponovim, sitno mi se je** za Tadica. Ja samo konstatujem da su nam politicari tuga i cemer, cim smo ovog izabrali da nam vodi drzavu. Ako ga neko voli, to je kul. Nem' ja nista protiv ni da mu u znak divljenja bistu podignete.

    I sta da mislim o nekome ko se kurci kako cemo da ubijamo? Ili sljamu koji likuje sto ce neko da bude likvidiran?
    Ne znam, mozda treba da mu se klanjam posto je taj ubijeni bio iz DS-a?


    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Sta ce nama obicnim ljudima diploma, i onako nas na kraju sa ili bez istih ceka konobarisanje.
    Ili rukovodjenje drzavom


    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Nego, kada se već konverzacija svela na diplome, zašto onda (čisto radi jednakosti) se ne pomenu da je ex predsednik svoju diplomu stekao tek posle "junačkih" 8 godina ?
    Zato sto nije kapacitet k'o preCednik Toma da sve to zavrsi za godinu dana


    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    I da..pošto vidim da je meggy "upućeTa" u naše školstvo što onda sama ne reče ko je to odgovoran za postojanje "kvazi" univerziteta, ko im izdaje dozvole, ateste, licence? "Neko iz mase" ? Neće biti! Upravo je vlast kriva što postoje mnoge "kvazi" ustanove, agencije, GG firme i sl.
    Na primer, Karic (koji je, kao i postovani preCednik, clan Srpske Nazadne Stranke) otvorio je svoj privatni univerzitet jos pre dva'es godina. Pomenuti je takodje bas jedna reprezentativna faca u svakom smislu - posten, pametan, elokventan Izgleda da im je to imidz stranke.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  8. #53

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Pa dobro, Vi ste zadovoljni Tadicem i njegovim mentalitetom.........
    O da,ja sam veoma zadovoljna,na mom mestu bili bi i Vi.Ja mislim da su glasači pogrešili,a to će vreme pokazati.Svakako ja nisam na istim talasnim dužinama sa Tomom i njegovom kamarilom.Pošto nisam neki igrač pomenutog kola i slušalac narodne muzike.Karić,mr Ilić,Vulin,kojekakvi harmonikaši,kič pevačice sa farbanim pudlama...Šta cu,možda mi je to hendikep.Jednostavno možda nisam dovoljno pametna da proniknem u to šta je tu pozitivno.

    Ja se ipak ne bih toliko oslanjala na medije,na medijsko svetlo ili mrak.Mislim da treba na prvom mestu koristiti glavu i istoriju kao učiteljicu života.Još uvek nisam ništa izgubila i zato nemam razloga da se ljutim.Mene samo zanima,ako možete da mi odgovorite vaše razloge ( ja sam vam svoje navela ) zbog kojih ste pretpostavljam glasali za Tomu ili ako niste,zašto ga podržavate?Treba ispitati zašto,tu nešto ima!Pogotovo mi je sumljiva ta bliska veza sa osobom koja radi na Tominom faxu i vaša ubeđenost da je isti diplomirao.Vi ne dolazite u logičnu dilemu,da li je diplomirao pošteno ili nepošteno,samo tvrdite da je diplomirao.Treba oformiti forumusku komisiju,radi ispitivanja gore spomenutih navoda-Ilija Čvorović

    Уосталом, ко је највише профитирао од његовог убиства?
    Da su pravosudni organi odradili svoj deo posla do kraja,ne bi se bavili spekulacijama.Ali nisu iz političkih razloga.

    Не, али није био ни невинашце каквим се сада представља.
    Nije nevinašce niko koga smo do sada spominjali u našim postovima.Ja ga i ne pravim nevinašcetom.On je žrtva ubistva,ubila ga je država.To ne može da se opravda ruženjem istog,kakav god je bio.Suština je da je država bila zločinačka organizacija.

    Али како то да је СПС лепо ушао у коалицију са ДС-ом, а "Клуни" им је опростио све грехе?
    Зашто је СПС ослобођен све одговорности, док се други прозивају за одговорност што су били у коалицији са СПС-ом?
    Ja sam pisala o državi Slobe i SPS-a.Neki su im oprostili ( možda im ništa nisu ni zamerali ) vidiš po glasovima,ali ja nisam.Prozivam i njihove koalicione partnere jer su radi svoje lične koristi učestvovali sa njima zajedno u zločinačkim poduhvatima.Ovde je poenta zločin,jer je krađa u našoj državi nešto skoro normalno,nažalost.

    Vuk Drašković-za mene je bio neprihvatljiv oduvek,nacionalista,paravojne formacije,a sada evro fanatik,ludilo.

    Када су сви ослобођени одговорности, зашто се само позивају на одговорност они који су опозиција ДС-у?
    Niko nije oslobođen odgovornosti.Okomila sam se na opoziciju zato što su se preobukli,našminkali pa se insistira da su novi pa se insistira da će doneti promene.A ja mislim da oni ne mogu doneti promene na bolje,nego samo na gore.


    Ja ću ti reći šta ja konkretno zameram Borisu.Zameram mu što je sebi dozvolio da sve poluge vlasti uzme u svoje ruke,a to nije demokratski.Bila bih mnogo razočarana kada bi sada pristao da postane premijer,to bi bilo nedostojanstveno.Mislim da je politički potrošen i da posle ovoga treba da se povuče,da sam na njegovom mestu prepustila bih SNS-u i formiranje vlade.To je jedini način da se Tomi i SNS-u "dođe" glave kad se ponovo pokažu na ne ( delu ).

    Ти коју су уништили земљу, владали су заједно са ДС-ом.
    Da.Ja ne branim nikoga,ali SPS bez Slobe nije isto što i SPS sa Slobom.I za sve važi bez izuzetka ono što sam juče pisala o strankama,političkoj pragmatičnosti.Niko tu nije tu više ili manje kvaran,svi su kvarni.

    Мора да се шалиш?
    Ma ne šalim se,interesuje me na osnovu čega si to konstruisao i šta to konkretno znači u praxi?

    Занимљиво да је и Весна Пешић подржала Тому
    Da,to je zanimljivo ali pošto sam jedno dva meseca u medijskoj blokadi ( izbegavanje smaranja,ispiranje mozga,jezivih kampanja ) nisam upućena u detalje.To ću baš pogledati sad na to ne znam odgovor.

    Све је то тачно, али то је такође био резултат и спољашњег притиска и санкција.
    Ne nego su prvo sankcije rezultat rata,pa onda dalje.

    Ti stvarno misliš da više nema sankcija?Doduše nema onih na koje ti misliš,koje su bile za vreme Slobe,mi smo i dalje pod sankcijama.Nas ucenjuju,hebu nas kako hoće.Zato i ne zameram tom Tadiću toliko sve i svašta kao drugi,jer su ga namagarčili i zaebali.Ti si dobro primetio da se i prema njemu ponašaju kao da je Sloba živ.Ja nisam ekonomski stručnjak.Uvozimo zato što su naši poljoprivredni proizvodi skuplji kod nas,nego uvozni.Slobodno tržište,nema monopola.Što se tiče industrijske proizvodnje ona je izumrla polako,ali sigurno.Zastarela tehnologija,prazne hale,nemamo investitore ( mi smo u kapitalizmu,a čini se da toga ljudi nisu svesni još uvek ).Mi smo u ekonomskom kolapsu,do svega toga je došlo postepeno,praktično od posle Tita i početka Slobe,sve je to izumiralo,a ovo danas je rezultat toga.Mi koji smo nekada bili pojam za socijalističke zemlje,zbog suludih ratova i sankcija ostali smo poslednji,a da nije bilo tih ratova zamisli gde bi danas bili.Još plus nam je prikačeno kako smo mi najviše krivi,a drugi su naše zrtve.Antisrpska propaganda je donela lošu reputaciju,loša reputacija je donela nedostatak investitora.Zato ljudi umiru od gladi,nema posla,nema para.

    Требао је да влада доживотно јер ти је Тома несимпатичан?
    Moje ocena Tome nije tako blaga i površna,kamo sreće da je samo to u pitanju.Vidiš po rezultatima da je od izašlih glasača mala razlika između njih dvojice u korist Tome.Tako da ni on nije ubedljiv.Polovina glasača ( oni koji nisu izašli ) nisu ni za jednog ni za drugog kandidata.Za mene je Tadić bio bolji kandidat za predsednika po svim kriterijumima,bez obzira na mane.Da li ti stvarno misliš da će Toma da promeni nešto na bolje?Ja ne mislim.Čovek koji je ispeglao i stranku i sebe,okrenuo ploču i stekao naklonost i na istoku i zapadu,e on će tek da igra pipirevku,kako mu sviraju svetski moćnici.

    А кад си већ споменула физички изглед, онда мислим да је чувена Наташа Мичић била бољи избор по том питању.
    E ovde ću da ti popustim,nek ide život ti odluči!

    Ако ниси женско и ако немаш 24 године, што си написала да јеси све то? Онда значи да малко тролујеш, па стога твоја писанија не треба узимати баш за озбиљно.
    Da bi pravilno razumeo taj deo posta,pročitaj post na koji sam dala taj odgovor,a i ostale u nastavku sa istom osobom.To je već drugi put da se na ovom forumu pozivaju na moje godine,a na pol ne mogu ni da izbrojim,da bi me diskreditovali.Kad sam u nastavku spomenula moje neistomišljenike to se nije odnosilo na tebe,nego na neke druge ljude,a oni će se prepoznati.
    Poruku je izmenio maja bg, 24.05.2012 u 01:08

  9. #54

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    umorise me ovi izbori nacisto,da ne kazem da me razbolese,pa necu sad da tupim o tome,dovoljno dizem dzevu na fejsbuku
    nego
    stvarno,
    sta je to nenormalno u 24 godine?
    kakvo je to cudjenje?!
    izvinite,a koliko je imao Ceda kad je usao u politiku,a odurni Vucic?
    niko im nije kazao Ma ajde molim te,nemoguce da imas 20!



    je l devojka treba da se izvinjava zbog svojih godina ili je ocekujete iskljucivo na temama o kupacim kostimima,pudlama i gde izaci veceras?
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #55

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku


    je l devojka treba da se izvinjava zbog svojih godina ili je ocekujete iskljucivo na temama o kupacim kostimima,pudlama i gde izaci veceras?
    Ma jock ..nego se samo "plašimo" da sebe ne ubedi da je druga Trivanova (čisto zbog mentalnog zdravlja je l' te..) pošto je neki evropski trend da više žena bude u parlamentu .

    Sad ozbiljno...
    Koliko ja shvatih...pominjanje godina je samo razlog da neko ne može uporediti sva prošla "stanja" ove napaćene države i sa takvim ubeđenjem tvrditi "da ne može biti bolje već samo gore" . Da bi zaista nečija tvrdnja imala "težinu" potrebno je iskustvo koje je osnovni sastojak i čuvene mudrosti. Ne verujem da je bilo ko pominjao godine u kontekstu omalovažavanja iako je sama autorka dala sebi za pravo da je druga Sibila iz Delfija pa zna sve što će biti u budućnosti .

    Doduše svako ima puno pravo da iznese mišljenje ali ono treba da bude potkrepljeno nekim činjenicama, iskustvom, poređenjem i sl. a ne da bude paušalno i bespogovorna tvrdnja.
    Koliko se sećam..upravo ona je prva pominjala donošenje zaključaka na osnovu fizionomije ..i takoo..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #56

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Ruzvelt je, između ostalog, rekao i ovo:

    - U politici se ništa ne događa slučajno. Ako se i desi, to je zbog toga što je tako planirano.

    Dakle, nije teško zaključiti da je Boris Tadić, ma kakav on bio, potpuno zasluženo izgubio od Tomislava Nikolića, takvog kakav već ovaj jeste.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #57

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Ja sam ostao totalno ravnodušan na ovu smenu, a isto bih se osećao i da je ostao predsednik Tadić. Ovo je promena više kozmetičke prirode a ne suštinska, a da se ništa bitno neće promeniti vreme će već pokazati. To što je Tadić izgubio od ovakvog Nikolića je nešto o čemu treba da razmišlja Tadić i DS, naročito o tome da je Tadić izgubio u istom onom Beogradu gde je Đilas oduvao sve ostale na lokalnim izborima. Sad će malo da kohabitiraju DS i SNS, čak se sa zapada traži i formiranje većine DS-SNS, tako da ljudi, ne uzbuđujte se previše jer nije se ništa krupno dogodilo. Inače, DS treba da se šutira u dupe jer su retka vladajuća garnitura koja nije platila cenu vlasti kao one u Nemačkoj ili Francuskoj. Socijalisti su definitivno u modi.



  13. #58

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    pominjanje godina je samo razlog da neko ne može uporediti sva prošla "stanja" ove napaćene države
    Analogno tome onaj ko nije učestvovao u Timočkoj buni,ne može taj događaj da komentariše i da o njoj ima svoje mišljenje.Jer to može samo onaj ko je to preživeo?

    i sa takvim ubeđenjem tvrditi "da ne može biti bolje već samo gore
    Da,moje je ubeđenje izvedeno iz iskustva,a iskustvo iz istorijskih činjenica.Iskustvo ništa ne znači ukoliko iz njega ništa ne naučiš-možeš da imaš i sto godina.Mudrost je kad umeš da primeniš iskustva u praxi.To je od mene još daleko i to je svakako najteža disciplina.

    autorka dala sebi za pravo da je druga Sibila iz Delfija pa zna sve što će biti u budućnosti
    Ja kao Sibila predviđam ( ali u ovom slučaju na osnovu činjenica) da će nam sa Tomom i SNS-om da bude samo gore.A ti predviđaš kao balkanska proročnica Kleopatra ( u zlatno vreme Slobe ) da će nam sa SNS-om i Tomom biti bolje.Za Kleopatru znamo koliko je dobro pogađala

    Doduše svako ima puno pravo da iznese mišljenje ali ono treba da bude potkrepljeno nekim činjenicama, iskustvom, poređenjem i sl.
    Činjenice o Tomi i Aci možeš pročitati u mojim postovima na ovoj istoj temi.Sada ću još i dodati da su pozivali na mržnju,ubistva itd...Što se tiče poređenja današnjeg vremena i prošlog o kome pričamo,to je neuporedivo.E sada ako je neko u to vreme zarađivao švercom benzina,cigareta,dilovanjem deviza i bavio se "sličnim" poslovima i od toga zarađivao dosta novca naravno da će danas biti nezadovoljan,jer je onemogućen u istom
    I sigurno da mu je danas gore.

    a ne da bude paušalno i bespogovorna tvrdnja.
    Moje trdnje nisu paušalne.Ne znam šta to znači bespogovorne tvrdnje u kontekstu foruma i da li je to moguće?
    A šta ćemo mi sada,ako se Toma i Boris uhvate pod ruku....

  14. #59

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Ovih dana su umrli neki moji prijatelji, suviše mladi da bi na takav način napustili svoje porodice. Ubio ih je stres. Ubili su ih svi imenovani i neimenovani političari za njihovog života. Osim Tita, koga ni ne pamte jer su u to vreme bili deca. I ako su nam svojom pogubnom politikom doneli takvo zlo u ove naše mozgove koji ne mogu da dokuče politiku, iako je to kurva kojom i najlošiji ku*ac barata, da li treba i dalje da se zbog njih trvemo? Zabole i Tomu i Borisa za ovo što mi ovde raspredamo i dokazujemo jedni drugima. Ako se malo udubite u prošlost i sve što je u prethodnim postovima napisano, i dozvolite svojoj intimnoj misli totalnu demokratiju, pod kojom podrazumevam pravednost iznad svega (nepoznat fenomen u državi Srbiji), onda ćete morati priznati, makar sami sebi, da su svi ovde manje ili više u pravu. Svaka strana ima argumente o kojima vredi razmisliti i teško ih je pobijati a ne pobeći od istine. Medjutim, svaka strana želi da pokaže da je baš ona u pravu a da druga skoro pa lupa gluposti. A nije tako. Ako me nije ubilo znanje, jednog dana sigurno hoće. Živim za to da jednog dana na videlo dana izadju stvari o kojima se već godinama ne sme pričati. Stvari koje će sve naterati da na noviju istoriju Srbije gledaju drugim očima. Kako one "levo", tako i one "desno". Mada, kod nas je teško reći ko je na kojoj strani, osim radikala, koji su definitivno u nekom desnom uglu. Svi su ostali tu negde oko centra, pa čak i tako što umišljaju da su centar i da se sve vrti oko njih. A centar je zapravo tamo gde je i moć. Tamo daleko, preko okeana, i tamo manje daleko, preko Alpa. Ti centri moći vladaju Srbijom, a svi mi smo samo zabludele ovčice koje misle da su pastiri Boris, Toma, Voja, Čeda, Nenad... Oni su samo šarplaninci koji teraju ovce tamo gde im gazda kaže. Setite se ovog kada budete videli vladu DS-SNS. To Amerika traži. I Toma i Boris su na njihovom lancu. Zoran to nije želeo da bude i zato je platio glavom. Da, i to će jednog dana izbiti na videlo. Čačkajte malo po prošlosti uoči tih dana kada je ubijen Djindjić. Pronadjite njegove izjave u Banjaluci, i neke druge dogadjaje tih dana. Shvatićete kome je stao na žulj. Ne onima o kojima se priča, već onima koji su plasiranjem tih priča sakrili svoje tragove. Ali, ne kaže narod uzalud, zaklele se zvezde raju da se sve tajne saznaju. Voleo bih da Zoranova majka jednog dana sazna pravu istinu, da ne greši dušu okrivljujući pogrešne ljude, ali isto tako da tom istinom dobije još jednu potvrdu koliko je njen sin bio veliki čovek. A bio je. Ovo vam kaže neko ko ga nije voleo za njegovog života. Pod uticajem onog što je pisalo u medijima i u zabludi da nije patriota. A bio je veći nego što se to zna. Nije se time busao u javnosti, ali je zbog toga platio glavom. Kada je ubijen bio sam iskreno zgranut i tužan, jer je čovek ubijen kao pas, na svom radnom mestu. Otac, muž, prijatelj. Bio sam još tužniji nakon saznanja da je "sklonjen" jer se usprotivio tome da na takav način okončaju oni koji su bili trn u oku i njemu i mentorima preko okeana. On je bio uman čovek, čovek nauke, čovek demokratije, ali i naivan jer je u nju previše verovao. Takvi ne mogu imati zle misli. Besmisleno je zle misli pripisivati i Koštunici, sličnog je on kova. A bila je to dobra kohabitacija izmedju Zorana i njega. Bile su i velike razlike medju njima, ali znali su jedan drugog da uravnoteže. Nije to nekima odgovaralo i došlo je do veliko razilaženja u stavovima, ali sve je to bilo u granicama fair-play-a. Medjutim, možete biti pošteni do beskonačnosti, ali izaberete pokvarene saradnike i tu je kraj poverenju u vaše poštenje (i Tadić je žrtva "sjajnih" saradnika). Zoran je bio jedini čovek uz koga je Koštunica mogao sudelovati u vlasti. Bez njega, on je samo običan naučnik, koji treba da se mane politike i da se drži stručnih ustanova (To što je u životu Koštunica treba da zahvali Djindjiću, a to što on nije živ Zoran treba da krivi svoju demokratsku misao. No, jednog dana će sve to na videlo). Mićunović je mator, sa pogubljenom orijentacijom nakon što ga je Zoran skinuo sa pozicije, Drašković nema svoj identitet već poodavno, a ostali... Svi sumnjivog moralnog kredibiliteta. Znači nemamo nikog, sve je to jad i beda, političari koje u inostranstvu zovu "mister procenat". Skoro pa sve i jednog. Ne pišem slučajno o tome. To što se dešavalo tokom i dešava se posle ovih izbora je samo potvrda toga da Srbijom ne vladaju ni predsednici, niti premijeri. Biće kako ujka Sem kaže. Srbijom vlada bezočna korupcija, koju Zapad kritikuje ali i veoma zahvalno koristi. Sve je otišlo, više ništa nemamo, čak ni ono malo dostojanstva što nam je ostalo ne uspevamo uvek da održimo. Zato, nemam volje za svadju. Svi ste vi pomalo i u pravu i u krivu. I ja sa vama. Na svaki vaš argument mogu pronaći kontraargument, kao i vi kad sam ja ili neko drugi u pitanju. I tako do besvesti, dok nas ne pojede stres i neko ne kaže "otišao(la) je prerano". Čuvajte svoju psihu, koliko možete, čuvajte je zarad vaših najmilijih, a Boris, Toma i ostali će se već snaći i bez naših prepirki.

  15. #60

    Odgovor: Koja vam se misao vrti po glavi?

    Ja mislim da su glasači pogrešili,a to će vreme pokazati.

    Sto bi rekli nasi politicari, narod nije spreman na reforme, narod ovo, narod ono. Da, narod nista ne valja, treba narod menjati. hehe Taj nas mentalitet, za sve smo sami krivi, treba nas sravniti sa zemljom, ako vec lustracija i katarza ne pomazu. Molim Vas, demagogija da narod ne zna sta radi i da nas dobri politicari vode u pravom smeru samo mi to ne vidimo, je cista glupost. Kako ne mozete shvatiti da ljudi zive zaista teze nego ikada, uzimajuci u obzir da niti je ratno stanje, a nema ni sankicja?

    Za Tomu, a protiv Tadica su glasali kako siromasni seljaci iz unutrasnjosti koji jedva imaju za hleb zahvaljujuci vajnoj proevropskoj vladi, tako i osiromaseni intelektualci. I to ne zato sto smatraju da je Toma bogom dan, vec zato sto im je Tadica dosta. I sta tu uostalom ima toliko da se rapsravlja, demokratska drzava smo pobogu, i smena na vlasti je sasvim normalna stvar. Tadic je DOKAZANO los, a Toma tek ima da se dokaze.

    No, ne brinite se Vi nista, ne bi Vasington i Brisel dopustili Tomi da pobedi da nije i on, manje-vise njihov covek.

    P.S. Sad se upljuvase ZUTI mediji da nam objasne kako je predsednicka funkcija protokolarna i kako je on zapravo nebitan itd. S druge strane, Tadic je bio GLAVNIi, ja sam pre imala utisak da zivimo u Americi po znacaju koji je imao.

    Jedan off-topic: Ubedljivo najsmesnija scena ovih dana u crikusu zvani SRPSKI MEDIJi, je gostovanje Zorana Zivkovica na RTV. Kaze Zoki, evo ja spreman i oran ako me pozovu iz DS-a da im pomognem da se povrate hahaha

    Jos nesto, ljudi koji su glasali za Tomu, to su ucinili zato sto: 1. Tesko zive i za to krive sadasnju vladu;
    2. U Tadicu vide olicenje "druge" Srbije, tudj im je, jednostavno ga ne vole;
    3. Smatraju ga izdajnikom koji je rasprodao drzavu;
    4. Jednostavno su Tomini glasaci.
    Eto, to bi bilo razjasnjenje za gospodjicu meggy, kako i zasto neko moze da glasa za Tomu.
    Poruku je izmenio blablabla, 24.05.2012 u 18:35

Strana 4 od 8 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Offtopic: o lajkovima i tumacenju istih
    Autor Sivi u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 22.08.2017, 21:56
  2. Boris Novkovic
    Autor Pinky993 u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 05.10.2014, 20:16
  3. Boris Beker za B92
    Autor zjovan29 u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.09.2011, 13:13
  4. Neverni Toma... ili...
    Autor SansRomantic u forumu Filozofija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 05.06.2009, 04:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •