Verske sekte - Strana 3
Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 145

Tema: Verske sekte

  1. #31

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Sveto Pismo je lazirao farisej Pavle i patoloski lazov Petar.
    Poslanice su lazirano Sveto Pismo.
    Ovolike uvrede Hriscanima i Hriscanstvu ni Alister Krouli nije iznosio...hvala za postovanje drugih,i za postovanje njihove vere...sram te bilo...sad si prevrsio sve granice!
    I ti pricas o nekoj pravdi,miru i ljubavi...pa iz tebe izbija zloba i mrznja...kako si posejao tako i zanjes.....strasno!
    I namerno otvaras brdo tema na religiji da bi popljuvao sve Hriscansko...sa namerom...jer si vec ranije izjavio da mrzis religije i da ti je cilj borba protiv njih...pa sta si ti stvarno?
    Toliko perfidno to radis da si prevrsio svaku meru dobrog ukusa i minimalne tolerancije prema drugima.
    Dobro te je poducio Enton Lavej.
    Poruku je izmenio felix, 19.11.2008 u 01:25

  2. #32

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ovolike uvrede Hriscanima i Hriscanstvu ni Alister Krouli nije iznosio...hvala za postovanje drugih,i za postovanje njihove vere...sram te bilo...sad si prevrsio sve granice!
    I ti pricas o nekoj pravdi,miru i ljubavi...pa iz tebe izbija zloba i mrznja...kako si posejao tako i zanjes.....strasno!
    I namerno otvaras brdo tema na religiji da bi popljuvao sve Hriscansko...sa namerom...jer si vec ranije izjavio da mrzis religije i da ti je cilj borba protiv njih...pa sta si ti stvarno?
    Toliko perfidno to radis da si prevrsio svaku meru dobrog ukusa i minimalne tolerancije prema drugima.
    Dobro te je poducio Enton Lavej.
    Opet tvoj tantrum.
    Ja sam naveo stihove u kojem Isus opisuje Fariseje (Pavle) kao decu djavola/lazi, i stihove Isusove koje opisuju Petra kao djavola/patoloskog lazova.
    Nema mene ni u jednom od mojih postova, ja samo govorim istinu, a istina nije nicije vlasnistvo.
    Istina/realnost je uvreda za "Hriscanstvo" bas kao sto je "Hriscanstvo" uvreda za istinu/realnost.
    "Hriscanstvo" i ostale religije/sekte su uvreda za zdrav razum.

    jewpiter

  3. #33

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Opet tvoj tantrum.
    Ja sam naveo stihove u kojem Isus opisuje Fariseje (Pavle) kao decu djavola/lazi, i stihove Isusove koje opisuju Petra kao djavola/patoloskog lazova.
    Nema mene ni u jednom od mojih postova, ja samo govorim istinu, a istina nije nicije vlasnistvo.
    Istina/realnost je uvreda za "Hriscanstvo" bas kao sto je "Hriscanstvo" uvreda za istinu/realnost.
    "Hriscanstvo" i ostale religije/sekte su uvreda za zdrav razum.

    jewpiter
    Ako samo ti govoris istinu ovde,kao sto kazes...prikazi nam se ..ti si onda dugoocekivani mesija....opasno se igras sa istinom...covek koji kaze da govori istinu u duhovnom i religijskom smislu ,opasan je covek,ili mesija...treceg nema.

  4. #34

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Ako samo ti govoris istinu ovde,kao sto kazes...prikazi nam se ..ti si onda dugoocekivani mesija....opasno se igras sa istinom...covek koji kaze da govori istinu u duhovnom i religijskom smislu ,opasan je covek,ili mesija...treceg nema.
    Pa ja ti rekoh da istina nije nicije vlasnistvo, niko nema autorsko pravo nad istinom. Sto je i Isus objasnio u Jovan 17:17 " Osveti ih istinom svojom: reč je Tvoja istina. "
    Istina u religiji ne postoji, posto ne bi bilo razloga da se zove religija, nego bi se zvala - istina.
    Jedini oblik coveka je krv i meso, koji se nalazi u jednom zivotu.
    Mesijanska vremena su iza nas. Ja postujem Mojsija i Isusa, ali je za mene
    jedini istinski mesija - Nikola Tesla, covek koji je najvise uradio za covecanstvo.

    Istina je sve sto znas, a znanje je energija koja kreira dozivljaj/iskustvo. Znaci sve sto smo i ti i ja doziveli je istina koju delimo, a onu istinu koju ti znas a ja ne znam, i obrnuto, mi jednostavno ne delimo.
    Sto znaci da smo i ti i ja jedno u istini.
    E sad, tvoja verovanja ti delis sa drugima, posto ja to u svom mozgu nemam.
    Nijedan covek nije opasan, opasan je Gospod Bog koji koristi sve ljude koje je ubio, bas kao sto je i svog jedinog sina iskoristio, zato sto toliko voli one koje nece ubiti. Jovan 3:16

    jewpiter

  5. #35

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Ja postujem Mojsija i Isusa, ali je za mene
    jedini istinski mesija - Nikola Tesla, covek koji je najvise uradio za covecanstvo.
    Pa u Americi gde si ziveo,postoji i "crkva"-sekta koja slavi Teslu kao mesiju i arhandjela.Cuo si sigurno...

  6. #36

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Pa u Americi gde si ziveo,postoji i "crkva"-sekta koja slavi Teslu kao mesiju i arhandjela.Cuo si sigurno...
    Ne, to sad prvi put cujem.
    Sve je Bozija zasluga, zato se ne treba klanjati Tesli, niti bilo kom drugom coveku, ukljucujuci jevrejina Isusa iz Nazareta, koji je ucio ljude da vole njegovog Oca, a ne njega.

    Mesije su samo markeri, znaci vremena. Dolazak Gospoda Boga je nagovesten
    u vreme kada ce "starci sanjati sne" Joil 2:28, odnosno kada neko zivi ono sto 'nije mogao ni da sanja'. Ja danas gledam cd (kompakt disk) koji naravno
    nije postojao kada sam ja bio klinac (postojala je audio kaseta), i koji je vec danas "smesan"/prevazidjen nosac zvuka.

    Svaka crkva/sekta slavi nekog coveka, a ne Gospoda Boga, iz prostog razloga
    sto Gospoda Boga nikad niko nece znati, a ono sto se ne zna, nemoze da se slavi.

    jupiter

  7. #37

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    jevrejina Isusa iz Nazareta, koji je ucio ljude da vole njegovog Oca, a ne njega.
    Sad tvrdis da je Isus Boziji sin...a nekoliko puta si vec to zestoko negirao...sta ti uopste mislis?

  8. #38

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Sad tvrdis da je Isus Boziji sin...a nekoliko puta si vec to zestoko negirao...sta ti uopste mislis?
    Molim ?!? gde sam ja to negirao ?
    Opet se nalazis na putu nerazumevanja, ja nisam niko i nista, i ja nista ne tvrdim.
    Ja nisam ziveo pre 2000 godina, i ja neznam nista o Isusu.
    Ja znam sta su Jevandjelisti napisali o njemu i njegovim recima.
    Njegove reci (koje su parabole) se u potpunosti slazu sa svim recima koje su
    izgovorene u Tori (Starom Zavetu), ja uopste ne ulazim u dokazivanje da je
    Isus fizicki postojao (posto je to nemoguce), a da ne govorim o apsolutnoj lazi
    da on i dalje postoji.
    Jedan od dva puta kojima idu oni koji ce biti spaseni je verovanje da je
    Isus postojao, da je umro i digao se iz mrtvih posle dva dana, to je cini mi se
    tvoj put (posto si ti vernik). Moj put je ljubav prema Gospodu Bogu (cije ime nije Isus iz Nazareta/Jesus ben Joseph), ljubav prema svom zivotu i prema bliznjem.
    Nije mi jasno sta tebi moze da objasni razliku izmedju znanja i verovanja, ili cinjenicu da ja ne mogu da verujem.

    jupiter

  9. #39

    Odgovor: Verske sekte

    Moguce je dokazati da je Isus postojao...pominju ga mnogi tada savremeni ,ili malo kasniji pisci oslanjajuci se na savremene,ali su bili Rimljani, pagani i nije im islo u prilog da nesto izvrcu protiv svoje koristi, pomenucu samo neke: Josif Flavije (ipak je postao paganin) ,Tacit,Svetonije...
    A u vezi znanja...po meni je suludo tvrditi da neko nesto potpuno zna u vezi bilo koje religije...to je potpuno suludo i nezamislivo....ti kazes da ZNAS,meni nije jasno kako neko zdravog razuma (i za tebe to mislim) moze tako nesto da tvrdi u vezi religije i verovanja...

  10. #40

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Moguce je dokazati da je Isus postojao...pominju ga mnogi tada savremeni ,ili malo kasniji pisci oslanjajuci se na savremene,ali su bili Rimljani, pagani i nije im islo u prilog da nesto izvrcu protiv svoje koristi, pomenucu samo neke: Josif Flavije (ipak je postao paganin) ,Tacit,Svetonije...
    A u vezi znanja...po meni je suludo tvrditi da neko nesto potpuno zna u vezi bilo koje religije...to je potpuno suludo i nezamislivo....ti kazes da ZNAS,meni nije jasno kako neko zdravog razuma (i za tebe to mislim) moze tako nesto da tvrdi u vezi religije i verovanja...
    To sto neko nekog pominje nije nikakav dokaz. Za dve hiljade godina, neko ce da tvrdi da su Betmen i Supermen postojali, posto ih je neko pominjao, pa je jos i film o njima napravio.
    Tebi i dalje nije jasan koncept "vere u Isusa", koja ne zahteva nikakve fizicke
    dokaze, ljudi jednostavno citaju i veruju.(sto ja apsolutno pozdravljam, ali zbog nemogucnosti verovanja, u tome ne ucestvujem)
    I dalje ti nije jasan koncept da ja znam da su sve tvrdnje svih religija - laz,
    posto se te tvrdnje ne nalaze u istini/realnosti.
    Ti isto znas da se svi oni koji su umrli nisu vratili iz njihovih grobova, ali verujes
    u suprotno. Ti isto znas da je jedina forma coveka krv i meso, ali verujes u
    lazi koje tvrde da postoji neko "celestijalno telo". Ti isto znas da covek nemoze da leti i zivi u nekakvim fizickim nebesima 2000 godina, ali u to verujes, kao i sve druge nebuloze koje religija koju pratis servira.

    Ti takodje ne shvatas da vecan zivot nema pauzu koja se zove smrt, posto je dusa iznad duha, smrt duse je kraj zivota, koji vise ne postoji, sto je suprotno
    od reci vecno postojanje. Jezekilj 18:4
    Samo ziv covek moze da predje iz smrtnog u besmrtnog. Jovan 12:25

    jupiter

  11. #41

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    To sto neko nekog pominje nije nikakav dokaz. Za dve hiljade godina, neko ce da tvrdi da su Betmen i Supermen postojali, posto ih je neko pominjao, pa je jos i film o njima napravio.
    Tebi i dalje nije jasan koncept "vere u Isusa", koja ne zahteva nikakve fizicke
    dokaze, ljudi jednostavno citaju i veruju.(sto ja apsolutno pozdravljam, ali zbog nemogucnosti verovanja, u tome ne ucestvujem)
    I dalje ti nije jasan koncept da ja znam da su sve tvrdnje svih religija - laz,
    posto se te tvrdnje ne nalaze u istini/realnosti.
    Ti isto znas da se svi oni koji su umrli nisu vratili iz njihovih grobova, ali verujes
    u suprotno. Ti isto znas da je jedina forma coveka krv i meso, ali verujes u
    lazi koje tvrde da postoji neko "celestijalno telo". Ti isto znas da covek nemoze da leti i zivi u nekakvim fizickim nebesima 2000 godina, ali u to verujes, kao i sve druge nebuloze koje religija koju pratis servira.

    Ti takodje ne shvatas da vecan zivot nema pauzu koja se zove smrt, posto je dusa iznad duha, smrt duse je kraj zivota, koji vise ne postoji, sto je suprotno
    od reci vecno postojanje. Jezekilj 18:4
    Samo ziv covek moze da predje iz smrtnog u besmrtnog. Jovan 12:25

    jupiter
    Evo na primer Tacit...pisao je o carevima pocev od Oktavijana Avgusta pa do Vespazijana...i sta sad...verovacemo da su oni postojali,a da Isus nije,iako ga on pominje u istom delu , jer to tebi ne odgovara....e sad,uporedjivati anticke zapise sa sadasnjim "zapisima" o Betmenu i Supermenu je stvarno idiotski....po TVOME,otkud znas onda da je i prorok Jezekilj postojao i da je govorio istinu?...ne mozes nesto bukvalno prihvatati,a nesto odbacivati jer ti se ne svidja...ali tvrditi da neko nesto sigurno zna o veri,i to takve stvari kao ti,granici se sa ludilom...nista licno,ali vekovima ljudi pokusavaju da proniknu u srz bilo koje religije i ne uspevaju,i sad si ti ,Petre (Jupitere,Dzupitere,Jewpetere i Ioviuse,moze i tako) , nasao da tvrdis da si ti taj koji ZNA....to nije pametno tvrditi....a veci je problem ako to stvarno mislis...onda ne znam sta vise da ti kazem....i upamti,nista licno.

  12. #42

    Odgovor: Verske sekte

    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Evo na primer Tacit...pisao je o carevima pocev od Oktavijana Avgusta pa do Vespazijana...i sta sad...verovacemo da su oni postojali,a da Isus nije,iako ga on pominje u istom delu , jer to tebi ne odgovara....e sad,uporedjivati anticke zapise sa sadasnjim "zapisima" o Betmenu i Supermenu je stvarno idiotski....po TVOME,otkud znas onda da je i prorok Jezekilj postojao i da je govorio istinu?...ne mozes nesto bukvalno prihvatati,a nesto odbacivati jer ti se ne svidja...ali tvrditi da neko nesto sigurno zna o veri,i to takve stvari kao ti,granici se sa ludilom...nista licno,ali vekovima ljudi pokusavaju da proniknu u srz bilo koje religije i ne uspevaju,i sad si ti ,Petre (Jupitere,Dzupitere,Jewpetere i Ioviuse,moze i tako) , nasao da tvrdis da si ti taj koji ZNA....to nije pametno tvrditi....a veci je problem ako to stvarno mislis...onda ne znam sta vise da ti kazem....i upamti,nista licno.
    Tebi i dalje nije jasan koncept razlike izmedju znanja i verovanja. Znanje je manifestovano dozivljajem, sve ostalo je verovanje. Reci Isusa su kristalno jasne " Ko veruje Sina, ima život večni; a ko ne veruje Sina, neće videti život, nego gnev Božji ostaje na njemu. "
    A ti se lomis objasnjavajuci da ti znas da je Isus postojao.
    Matej 11:27 "Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna Sina do Otac; niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće kazati. "

    Isus tvrdi da ga niko nezna, ali zato je tu "felix", koji nije Gospod Bog, ali koji tvrdi da on zna da je Isus postojao.
    Mene ne zanima fizicko postojanje Isaije, Jezekilja, Danila... mene zanimaju
    reci iz Biblije, koje su potpisane tim imenima. Posto su se sve sem prorocanstva koje se zove "Dan Boziji", obistinile.

    Kakva srz religije ? o cemu ti pricas ? Navedi mi jednu religiju,
    koja govori istinu ?
    Jel' zivot posle fizicke smrti istina ? Jel' si video da se neko vratio iz groba ?
    Jel' si video da je neko stvorio zivot iz smrti ?

    jupiter

  13. #43

    Odgovor: Verske sekte

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Tebi i dalje nije jasan koncept razlike izmedju znanja i verovanja. Znanje je manifestovano dozivljajem, sve ostalo je verovanje. Reci Isusa su kristalno jasne " Ko veruje Sina, ima život večni; a ko ne veruje Sina, neće videti život, nego gnev Božji ostaje na njemu. "
    Dakle, pozivaš se na reči koje je Isus izgovorio---> "Ko veruje Sina, ima život večni; a ko ne veruje Sina, neće videti život, nego gnev Božji ostaje na njemu."

    A u milion sopstvenih postova propovedaš, proklamuješ i manipulišeš kako je VERA LAŽ!

    Dakle, ti lažeš sam sebe-->jer vera je laž, a istina je vera....Što nas dovodi do situacije da je istina-laž, a neistina-istina, i ispada da je lažljiva istina - neistinita laž, ili--> istinita neistina je lažliva neistinita istina....Što nas opet dovodi do Miki mausa i Paje patka....Koji se s pravom pitaju, kroz sinhronizovanu reč-->
    šta je onda istina, šta laž, a šta neistina?
    Ko je miš, a ko patka? Kada imaju reč...i odakle im?


  14. #44

    Odgovor: Verske sekte

    Nema potrebe da brkate književne fikcije sa stvarnošću.to je jedna od zamki svetog pisma.odnosno svete knjige bilo koje druge religije.šta je reako ovaj šta je rekao onaj.sve da je i postojao avram, mojsije, isus, budha , muhamed . . . Ništa ne ukazuje na njihove nadprirodne odnosno božanske moći.

    Sve i da je u svojim delima tacit i fragmentarno opisao neke od osnovnih stvari iz isusovog života, to dokazuje samo njegovo zemaljsko postojanje.medjutim tvrditi za nekog čoveka da je bog sin božji, namesnik božji suludo je.isus je to rečima tvrdio ali delom nije dokazao.jevrejski koncept mejsije, kao kralja ratnika govori nešto sasvim suprotno od isusa kojem su usta puna starog zaveta, ili su bar napunjena.govori o izbavljenju na zemlji.stari zavet nema ništa protiv mejsije.samo onaj ko se pokaže kao lažan biva kamenovan.ne razapet.

    Da ne tražim sad citt.-u kome Jovan iz tamnice poručuje Isusu, dali si ti taj ili drugog da čekamo.

    A dalje sledi odgovor.Opet da ne citiram ,prepoznaće te ga po nekoliko stvari, Mrtvi ustaju, gubavi se čiste, . . . i tako dalje i tako dalje, medjutim ako ovih poslednjih 2000 godina nije dovoljno da se ne verom već zdravim razumom utvrdi da tu nešto nije u redu i da ne funkcioniše,zaista ne znam obojici šta da kažem, Isus protiv Nikole tesle, kao što je jednom Milan Paroški zapodeo dijalog sa profesorom Deretićem, o tome dali su veći patrioti njegovi Raci ili Deretićevi antički srbi, odnosno dali su bolji ratnici indijanci Karla Maja, ili Šolohovlejvi kozaci.

    Treba jednostavno pustiti sve to i okrenuti se stvarnosti, zakon etnogeneze jasno kaže da od neživog ne može nastati živo, a koncept o uskrsnuću upravo se na to kao poslednju nadu oslanja.Pa sve i da bude tako,jevrejski starozavetni koncept opet govori o onom svetu u kome će svaki jevrej imati 2000 slugu goja,ne samo hrišćana već svih.

    Isto tako Sveto trojstvo, besmislena tvorevina, otac sin i duh sveti, otac je dao da se sin koji je jedinosuštan sa njim prinese na žrtvu zato da se ljudski rod otkupi od greha u koji je pao jer je bio rat na nebu pa je lucifer srušen na zemlju, pa je tu zaveo prve ljude, pa smo svi pali u greh, pa je došao isus da nas iskupi, ali ne na zemlji nego na nebu, pa se plaća zemalski desetak i zidaju zemaljski hramovi, o yločinima svake organizacije pa i crkve ne treba nigovoriti, pa božanski ovaj, pa božanski onaj . . . sve to polako gubi smisao.Ne samo da su se obistinila sva proročanstva, nego to i nisu bila proročanstva, nego daleki odjeci neke zaboravljene istorije, jedan svet ili više svetova, kako ističe Profeso Radomir Lukić, dali su to samo odjeci dalekih nerazumnih vidjenja, što rekao Deniken, ili da se vratimo samo par stotina godina u nazad, Španska inkvizicija bi momentalno spalila na najbližem trgu Kao vešca odnosno vešticu nekog od tempoturista koji bi iz dvadeset prvog veka sa mobilnim telefonom i fotoaparatom hteo da napravi nekoiko snimaka iz Toleda a pri tome nazove prijatelja i pohvali mu se koga je sve video. Jednostavno, kao što su grci u svojoj "teogoniji" opisali istoriju naroda koje su zatekli u geografskoj grčkoj,čak se i nisu zvali grci, to je kao stefan nemanja,krunisani zmaj, kome je istorija zaboravila slovensko ime, tolerancija . . .

    Nikola tesla.Svaka čast.
    Isus Hrist isto svaka čast.

    Miloš Crnjanski.Veliki Srpski Jugoslovenski i Svetski književnik, poslednje godine života proveo je kao liftboj u Engleskoj.Upućujem na delo "SEOBE" gde u akronimima na večeri,nekoj bez smisla, Vuk Isaković cirita šta je sve R-,U-,S-,I-,J-,A-, mora Vam biti poznato da na kraju kaže, opet da ne citiram,a čovek umire kao pas . . . JER NI BOGA NEMA
    Zahvalni Novi Sad mu se odužio jednom ulicom, tamo kod Mornarice
    Poruku je izmenio euridika, 29.11.2008 u 11:47 Razlog: velika slova_pravilnik

  15. #45

    Odgovor: Verske sekte

    Citat VELIKI MAJSTOR kaže: Pogledaj poruku
    NEMA POTREBE DA BRKATE KNJIŽEVNE FIKCIJE SA STVARNOŠĆU.TO JE JEDNA OD ZAMKI SVETOG PISMA.ODNOSNO SVETE KNJIGE BILO KOJE DRUGE RELIGIJE.ŠTA JE REAKO OVAJ ŠTA JE REKAO ONAJ.SVE DA JE I POSTOJAO AVRAM, MOJSIJE, ISUS, BUDHA , MUHAMED . . . NIŠTA NE UKAZUJE NA NJIHOVE NADPRIRODNE ODNOSNO BOŽANSKE MOĆI.

    SVE I DA JE U SVOJIM DELIMA TACIT I FRAGMENTARNO OPISAO NEKE OD OSNOVNIH STVARI IZ ISUSOVOG ŽIVOTA, TO DOKAZUJE SAMO NJEGOVO ZEMALJSKO POSTOJANJE.MEDJUTIM TVRDITI ZA NEKOG ČOVEKA DA JE BOG SIN BOŽJI, NAMESNIK BOŽJI SULUDO JE.ISUS JE TO REČIMA TVRDIO ALI DELOM NIJE DOKAZAO.JEVREJSKI KONCEPT MEJSIJE, KAO KRALJA RATNIKA GOVORI NEŠTO SASVIM SUPROTNO OD ISUSA KOJEM SU USTA PUNA STAROG ZAVETA, ILI SU BAR NAPUNJENA.GOVORI O IZBAVLJENJU NA ZEMLJI.STARI ZAVET NEMA NIŠTA PROTIV MEJSIJE.SAMO ONAJ KO SE POKAŽE KAO LAŽAN BIVA KAMENOVAN.NE RAZAPET.
    Na ovakav koncept/ideju jos nisam naisao, a nailazio sam na mnogo toga.
    Ako Tacit nije pisao o Isusu (ime koje je bilo jako cesto u Judeji) koji je
    bio mesija, o kome je pisao, o Isusu koji je bio stolar ?
    Cija je stolarija bila na takvom nivou, da je taj Tacit morao da ga spomene
    u svojim delima.
    Kakve "zamke Svetog Pisma" ?
    Ti ocigledno imas veoma oskudno znanje o Svetom Pismu, prorocanstva su
    proricala da ce Mesija biti ubijen od strane njegovog naroda. Mislim da je u
    Jovanovom jevandjelju opisano sedam pokusaja kamenovanja Isusa,
    koje je on na 'volseban' nacin eskivirao.
    U Isaija 53 je tacno opisano kakav ce biti Isus, kakav ce mu biti zivot i smrt, i gde ce biti sahranjen, evo samo devetog stiha " Odrediše Mu grob sa zločincima, ali na smrti bi s bogatim, jer ne učini nepravdu, niti se nađe prevara u ustima Njegovim. ", po jevandjelju, na Krstu je bio sa zlocincima, a sahranjen je u grobnicu koja je pripadala bogatasu......
    Postoji preko dvesta prorocanstava o Isusu, koje je Isus citao,
    spoznavajuci da je to upravo On.
    Sto znaci da ako glavni Jevrejski prorok - Isaija prorice Mesiju koji ce biti
    ismejan, odbacen i ubijen od strane Jevreja, da li Jevreju danas ocekuju
    Mesiju koga ce ismejati, odbaciti i ubiti ?
    Ni prvi Mesija - Mojsije nije izvukao Jevreje iz fizickog ropstva, on je bio samo
    alat, koji je upotrebljen. Jevreji su takav narod, oni su Srpski imidz u ogledalu.
    Citat VM kaže:
    DA NE TRAŽIM SAD CITT.-U kome Jovan iz tamnice poručuje Isusu, DALI SI TI TAJ ILI DRUGOG DA ČEKAMO.
    A dalje sledi odgovor.Opet da ne citiram ,prepoznaće te ga po nekoliko stvari, Mrtvi ustaju, gubavi se čiste, . . . i tako dalje i tako dalje, medjutim ako ovih poslednjih 2000 godina nije dovoljno da se ne verom već zdravim razumom utvrdi da tu nešto nije u redu i da ne funkcioniše,zaista ne znam obojici šta da kažem, Isus protiv Nikole tesle, kao što je jednom Milan Paroški zapodeo dijalog sa profesorom Deretićem, o tome dali su veći patrioti njegovi Raci ili Deretićevi antički srbi, odnosno dali su bolji ratnici indijanci Karla Maja, ili Šolohovlejvi kozaci.
    Matej 11:2-11 objasnjava ulogu Svetog duha ili vodica kroz ispunjenje
    Bozijih prorocanstava. Sto znaci da ako je Bog rekao da ce ubiti sve Jevreje,
    Isaija 65:12 " Vas ću izbrojati pod mač, i svi ćete pripasti na klanje, jer zvah a vi se ne odazivaste, govorih a vi ne slušaste, nego činiste šta je zlo preda mnom i izabraste šta meni nije po volji. " znaci da je Adolf Hitler vodjen
    Svetim Duhom.
    Bas kao sto je Jovan Krstitelj imao Sveti Duh dok je bio u maminom stomaku,
    Luka 1:15 " Jer će biti veliki pred Bogom, i neće piti vino ni siker; i napuniće se Duha Svetog još u utrobi matere svoje; ", ali je izgubio taj Duh pred svoju smrt, i zato je poslao svoje ucenike da pitaju Isusa da li je on stvarno Mesija.
    Isus recimo nije imao Sveti Duh, sve do 30-te godine kada ga je Jovan Krstitelj
    krstio u Jordanu.
    Citat VM kaže:
    Treba jednostavno pustiti sve to i okrenuti se stvarnosti, zakon etnogeneze jasno kaže da od neživog ne može nastati živo, a koncept o uskrsnuću upravo se na to kao poslednju nadu oslanja.Pa sve i da bude tako,jevrejski starozavetni koncept opet govori o onom svetu u kome će svaki jevrej imati 2000 slugu goja,ne samo hrišćana već svih.
    Ovde govoris istinu 100%, ali je opet nezahvalno govoriti ljudima sta da rade.
    Posto ako je Bog hteo da se ljudi zamlacuju religijom do groba, niko od nas tu nemoze apsolutno nista da uradi.
    Religija je igracka, i nije pametno nasilno otimati igracku iz decije ruke, bez obzira koliko ta deca imaju godina.
    Citat VM kaže:
    Isto tako Sveto trojstvo, besmislena tvorevina, otac sin i duh sveti, otac je dao da se sin koji je jedinosuštan sa njim prinese na žrtvu zato da se ljudski rod otkupi od greha u koji je pao jer je bio rat na nebu pa je lucifer srušen na zemlju, pa je tu zaveo prve ljude, pa smo svi pali u greh, pa je došao isus da nas iskupi, ali ne na zemlji nego na nebu, pa se plaća zemalski desetak i zidaju zemaljski hramovi, o yločinima svake organizacije pa i crkve ne treba nigovoriti, pa božanski ovaj, pa božanski onaj . . . sve to polako gubi smisao.Ne samo da su se obistinila sva proročanstva, nego to i nisu bila proročanstva, nego daleki odjeci neke zaboravljene istorije, jedan svet ili više svetova, kako ističe Profeso Radomir Lukić, dali su to samo odjeci dalekih nerazumnih vidjenja, što rekao Deniken, ili da se vratimo samo par stotina godina u nazad, Španska inkvizicija bi momentalno spalila na najbližem trgu KAO VEŠCA ODNOSNO VEŠTICU nekog od tempoturista koji bi iz dvadeset prvog veka sa mobilnim telefonom i fotoaparatom hteo da napravi nekoiko snimaka iz Toleda a pri tome nazove prijatelja i pohvali mu se koga je sve video.JEDNOSTAVNO, KAO ŠTO SU GRCI U SVOJOJ "TEOGONIJI" OPISALI ISTORIJU NARODA KOJE SU ZATEKLI U GEOGRAFSKOJ GRČKOJ,ČAK SE I NISU ZVALI GRCI, TO JE KAO STEFAN NEMANJA,KRUNISANI ZMAJ, KOME JE ISTORIJA ZABORAVILA SLOVENSKO IME, TOLERANCIJA . . .
    Opet si u pravu, mada je termin za "nerazumno vidjenje" i dalje - "prorocanstvo". I "sta bi bilo, kad bi bilo" nije racionalno razmisljanje.
    Vreme je iluzija, a putovanje kroz iluziju nemoze biti stvarnost.
    Citat VM kaže:
    Nikola tesla.Svaka čast.
    Isus Hrist isto svaka čast.
    Tesla je izumeo bezicne marionete, svaka cast, Isus je bio prva ziva bezicna marioneta, kakva je to cast ?
    Citat VM kaže:
    Miloš Crnjanski.Veliki Srpski Jugoslovenski i Svetski književnik, poslednje godine života proveo je kao liftboj u Engleskoj.Upućujem na delo "SEOBE" gde u akronimima na večeri,nekoj bez smisla, Vuk Isaković cirita šta je sve R-,U-,S-,I-,J-,A-, mora Vam biti poznato da na kraju kaže, opet da ne citiram,a čovek umire kao pas . . . JER NI BOGA NEMA
    Zahvalni Novi Sad mu se odužio jednom ulicom, tamo kod Mornarice
    Bog je hteo da Milos zavrsi kao liftboj, ili da covek umre kao pas, ili da dete
    umre i nikad ne postane covek, posto je Bog izmedju ostalog sinonim za sudbinu, bas kao i sve druge reci koje postoje, posto je Bog - rec. Jovan 1:1

    jewpiter

Strana 3 od 10 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Verske zajednice i politika
    Autor Lady S u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 27.03.2009, 15:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •