Kosmet - oteta zemlja - Strana 41
Strana 41 od 67 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 601 do 615 od ukupno 998
  1. #601

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    nisi čuo, ne znaš, nisi odavde ... kada se okrene druga strana medalje.
    Kad se načne priča, šta je sve "pomoglo" da se do ove situacije dođe.

    Ne razvodnjavaj mi text koji je i nepismenom jasan, a od pismenih očekujem bar za nijansu više.
    A sprdnju mi ne poturaj, neće ti uspeti ... radi se o prodajama ... za novac.

    I tu uopšte nije reč o izbeglicama ... ne ne .
    Reč je o jako jaaaako bogatim facama.
    Posle te kupo-prodaje ... naravno !

    A mogli bi i o Hrvatskoj da prozborimo ako želiš ali ovde pričamo o Kosovu.

    Није то никаква друга страна медаље, то је бедна злоба која са силним задовољством пљује по жртвама и криви их.

    Наравно да се ради о продајама за новац. Ради се о покрајини у којој је последња три века, са паузом од 1921 до 1941, на делу геноцид над Србима.

    Геноцид који је за последицу имао и исељавање.

    И ти не кривиш ни злочинце, ни државу која је то омогућила и која то није спречила, стране силе које су то користиле као оружје...

    Ти кривиш жртве. А зашто? Зато што су узели новац. У фукаре очи од сплачине.

    Да су отишли са једним завежљајем, да им је све попаљено и уништено, теби би били добри. А овако, нешто су извукли. Неко чак и новце, неко има новце а ти немаш. То не можеш да им опростиш...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #602

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није то никаква друга страна медаље, то је бедна злоба која са силним задовољством пљује по жртвама и криви их.

    Наравно да се ради о продајама за новац. Ради се о покрајини у којој је последња три века, са паузом од 1921 до 1941, на делу геноцид над Србима.

    Геноцид који је за последицу имао и исељавање.

    И ти не кривиш ни злочинце, ни државу која је то омогућила и која то није спречила, стране силе које су то користиле као оружје...

    Ти кривиш жртве. А зашто? Зато што су узели новац. У фукаре очи од сплачине.

    Да су отишли са једним завежљајем, да им је све попаљено и уништено, теби би били добри. А овако, нешто су извукли. Неко чак и новце, неко има новце а ти немаш. То не можеш да им опростиш...
    Sad već lup(et)aš. ...
    Ti znaš da me tvoji prostakluci i bezobrazluci ne dotiču, znam te već "napamet", pa poštedi bar sebe izliva(nja) i proliva(nja) te zastrašujuće srdžbe

    Žrtve nigde nisam pomenula, ali ih ti trpaš gde stigneš ... i gde je red i gde nije.
    Ne znam šta si zamislio, da si reper po kome ću upravljati svoje mišljenje i stavove.
    Ko te je to slagao da si (ti jedini) uvek u pravu i da mimo tvog potpirivačkog stava, mišljenja i texta - drugih nema i ne može biti.
    Ja kažem jednu činjenicu, a on mi je razvodnji sa pedeset svojih kalema i pelcera koji treba da zatrpaju tu činjenicu.

    Ali, varaš se ... činjenica o prodajama je jako velika stavka, da bi je tek tako zatrpao ili anulirao.
    Džaba konstruišeš i karikiraš. Čitaj lepo kao što je napisano - EPIZODA PRODAJE.
    Bez prisile, bez ijednog metka i bez ikakvih žrtava.
    Potpuno dobrovoljno ... čak drago_voljno.

    I šta kažeš, ljubomorna sam što oni imaju a ja nemam ... to im ne opraštam ... aha .

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  3. #603

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ja kažem jednu činjenicu, a on mi je razvodnji sa pedeset svojih kalema i pelcera koji treba da zatrpaju tu činjenicu.

    Ali, varaš se ... činjenica o prodajama je jako velika stavka, da bi je tek tako zatrpao ili anulirao.
    Džaba konstruišeš i karikiraš. Čitaj lepo kao što je napisano - EPIZODA PRODAJE.
    Bez prisile, bez ijednog metka i bez ikakvih žrtava.
    Potpuno dobrovoljno ... čak drago_voljno.

    I šta kažeš, ljubomorna sam što oni imaju a ja nemam ... to im ne opraštam ... aha .
    Нема ништа добровољно ни драговољно у продаји имовине од стране онога према ком се врши геноцид дуг три века. Ама баш ништа. Без присиле, метка и жртава! А кад то на Косову није било метака, присиле и жртава?

    Да, очигледно си љубоморна. Није проблем што су људи протерани. Није проблем што злочин над Србима на Косову траје непрекидно три века. Проблем је што су неки људи успели да узму нешто новца. Да су напустили Косово у гаћама са једним завежљајем, били би ти добри. Или да су барем могли мање тога да купе за новац који су добили.
    Мада, не би.
    Онда би прича била - они су побегли с Косова, а наша деца треба да иду тамо и ратују. Требало је да сачекају да их убију доле да бисмо им ми веровали да стварно желе да живе на том Косову.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #604

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нема ништа добровољно ни драговољно у продаји имовине од стране онога према ком се врши геноцид дуг три века. Ама баш ништа. Без присиле, метка и жртава! А кад то на Косову није било метака, присиле и жртава?
    Ajde pričaj mi malo o tome.
    Da te pitam nešto ?
    Jesi li živeo nekada na Kosovu ... ili samo pričaš priče ?
    Imaš li nekoga/nešto na Kosovu ... ili samo prepričavaš priče ?
    Imaš li uvid u još poneku informaciju ... ili samo u ono što ti daje taj "zalet" ?
    Da li misliš da si ti sada sa tom pričom neki Veliki Srbin ... a ja mala srpkinjica ?
    I ustvari šta ti je čoveče ... polako ... gde si tol'ko zapeo ... ?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да, очигледно си љубоморна. Није проблем што су људи протерани. Није проблем што злочин над Србима на Косову траје непрекидно три века. Проблем је што су неки људи успели да узму нешто новца. Да су напустили Косово у гаћама са једним завежљајем, били би ти добри. Или да су барем могли мање тога да купе за новац који су добили.
    ... ne samo da se ponavljaš ... nego i zaključuješ u moje ime. Odakle ti to pravo ? Oladi malo. Popi nešto.
    A za to sam ti ionako već rekla da je bzvz ... da nije u kontextu - ja o PRODAJI ti opet o zločinima .
    Promeni ploču.
    Pričaću ti ja i o zločinima - kad dođu na red. Ja idem epizodu po epizodu.
    Polako.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мада, не би.
    Онда би прича била - они су побегли с Косова, а наша деца треба да иду тамо и ратују. Требало је да сачекају да их убију доле да бисмо им ми веровали да стварно желе да живе на том Косову.
    Sada ne samo da zaključuješ, nego i na pitanja koja mi postaviš - sam odgovaraš ?

    Aj' sad uzmi lepo pa sam sa sobom pričaj ... i lepo se sit napitaj, nazaključuj i naodgovaraj.
    Tebi je izgleda potrebniji monolog od dijaloga !?

    Čitaš li ti uopšte šta ja pišem ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #605

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ajde pričaj mi malo o tome.
    Da te pitam nešto ?
    Jesi li živeo nekada na Kosovu ... ili samo pričaš priče ?
    Imaš li nekoga/nešto na Kosovu ... ili samo prepričavaš priče ?
    Imaš li uvid u još poneku informaciju ... ili samo u ono što ti daje taj "zalet" ?
    Da li misliš da si ti sada sa tom pričom neki Veliki Srbin ... a ja mala srpkinjica ?
    I ustvari šta ti je čoveče ... polako ... gde si tol'ko zapeo ... ?
    Јел ти то мени ампутираш друже Игрутине да нешто нисам у праву?
    Иначе, волим да запињем, то ми је хоби.

    ... ne samo da se ponavljaš ... nego i zaključuješ u moje ime. Odakle ti to pravo ? Oladi malo. Popi nešto.
    A za to sam ti ionako već rekla da je bzvz ... da nije u kontextu - ja o PRODAJI ti opet o zločinima .
    Promeni ploču.
    Pričaću ti ja i o zločinima - kad dođu na red. Ja idem epizodu po epizodu.
    Polako.
    Продаја и злочини су неодвојиви. Мислиш да си ти прва која прича о продаји, па не знам шта следи и шта иза тога стоји?

    Sada ne samo da zaključuješ, nego i na pitanja koja mi postaviš - sam odgovaraš ?

    Aj' sad uzmi lepo pa sam sa sobom pričaj ... i lepo se sit napitaj, nazaključuj i naodgovaraj.
    Tebi je izgleda potrebniji monolog od dijaloga !?

    Čitaš li ti uopšte šta ja pišem ...
    Ајде престани да причаш о теби и мени, врати се на тему. Међу нама нема ништа, пати бејбе.
    Poruku je izmenio yossarian, 23.12.2008 u 10:37
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #606

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Можда су неке од жртава продале имовину на Косову... па их стигла казна...

    Slučaj trgovine organima
    Istražitelji UN otkrili u Albaniji grobnicu Srba
    Autor: Vuk Z. Cvijić | Foto:AFP - Beta | 23.12.2008. - 07:38

    BEOGRAD - Masovna grobnica sa telima Srba, koji su bili žrtve trgovine organima, prema izveštaju istražitelja Ujedinjenih nacija, nalazi se na poljani udaljenoj 1,6 kilometara od žute kuće, kod mesta Burelj u Albaniji, saznaje Blic.

    - Lokacija grobnice obeležena je u delu izveštaja UN iz marta 2004, koji još nije zvanično dostavljen srpskom tužilaštvu za ratne zločine. Do ovog dela izveštaja tužilaštvo je došlo preko nezvaničnih kanala iako je više puta ceo izveštaj tražen od UN. Sumnja se da se u toj grobnici, koja se nalazi na poljani oko jedne cementare kod mesta Burelj, nalaze tela Srba, Roma i nelojalnih Albanaca, koje je OVK u saradnji sa albanskim vlastima dovodila u psihijatrijsku bolnicu u Burelju, gde su im vađeni organi zbog prodaje - kaže izvor Blica.

    U izveštaju forenzičarskog tima UN postoji fotografija cementare i poljane, a osim toga, pobrojani su detaljni dokazi koji su pronađeni u žutoj kući. U žutoj kući pronađeni su hirurški instrumenti, kao i razni lekovi. Forenzičarski tim UN je to slikao i te fotografije su sastavni deo izveštaja.
    Prema dosadašnjoj istrazi srpskog tužilaštva, žuta kuća je služila da se pacijenti pripreme za operacije i držani su tu neko vreme posle operacija. Operacije vađenja organa za prodaju obavljane su u psihijatrijskoj bolnici u Burelju, koja se vodila kao Zatvor 320, gde je OVK dovodila zarobljene ljude sa Kosova i Metohije. Žrtve su u mesto Burelj dovođene iz nekoliko logora i zatvora koji su se nalazili u obližnjim albanskim mestima, Tropoja, Kuks, Bajram Curi, Koljš, kao i iz zatvora u Rudniku Deva, koji se nalazi na teritoriji KiM, ali iz kog tuneli vode preko granice. Žrtve, otete na Kosovu i Metohiji, u Albaniju su prevožene preko tri granična prelaza - Ćafa, Pršit i Vrbnica. Srpsko tužilaštvo je otkrilo i da je albanski premijer Sali Beriša bio povezan sa Ramušem Haradinajem i da je njegova porodica bila umešana u trgovinu organima zarobljenih civila sa Kosova i Metohije.
    Predstavnici vlasti u Albaniji odbili su zahtev srpskog tužilaštva za saradnju, ali Savet Evrope planira da u januaru pošalje svog izaslanika Dika Martija u Tiranu i Beograd.
    Istraga srpskog tužilaštva otvorena je nakon što je Karla del Ponte, bivša glavna haška tužiteljka, u knjizi Lov: Ja i ratni zločinci obelodanila sumnju Haškog tužilaštva da su ilegalne operacije vađenja ljudskih organa obavljane u žutoj kući.

    Preliminarna istraga UN
    Hose Pablo Barajbar, član forenzičarskog tima UN koji je ispitivao trgovinu organima, rekao je za AFP da su oni obavili samo preliminarnu istragu. Na direktno pitanje šta on misli, da li je bilo dokaza da je bilo trgovine organima, odgovorio je: Ja bih rekao da je to verovatno, u najmanju ruku moguće i možda verovatno. On je naglasio da je tvrdnja da su Srbi, Romi i drugi nealbanci odvođeni u Albaniju bila dugo prenebregavana iako je potpuno istinita.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #607

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    ... врати се на тему. Међу нама нема ништа, пати бејбе.

    Konačno u centar u samu srž problema otete zemlje ...
    _______________

    Smatram da čovek kada sagledava neki problem, mora da ima širu sliku cele situacije.
    Najlakše je na već dobro užarenom tlu (za)paliti vartru,
    (za taj čin i nije potrebna neka velika ni mudrost ... ni pamet, dovoljna je samo šibica)
    a onda se sakriti iza osećanja, tuge i nemoći SVIH onih kojima u stihiji nezaustavno krenu da gore imanja, kuće,
    i da postradavaju najmanje krivi - članovi domaćinstva.
    Mnogi su od takvih paljevina (na našu žalost) sebi napravili (i ... i dalje prave) unosan biznis.

    Počev od upečatljive "Miloševićevske odbrane" pod parolom "Od danas niko ne sme da vas bije" ,
    pa zaključno sa bombardovanjem,
    mislim da bi na Kosovu morao da stoji natpis "Nemojte da nas branite više ... molimo vas".

    Sada, tako "lepo" naučeni, u poziciji "tu smo-gde smo", treba imati malo više mozga ... i "spretne ruke" ... da se kestenje povadi iz vatre.
    Nema 'leba od priče koja je na ivici urlanja.
    A naročito od "demonstracija sile" i već poslovičnog inata ... od čega je i budali postalo jasno da
    nema goreg zanata.


    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #608

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Smatram da čovek kada sagledava neki problem, mora da ima širu sliku cele situacije.
    Наравно. Зато је бесмислено свести нечију продају имања на издају, и оптуживати те људе да после лицемерно траже да неко други брани земљу коју су они "издали и продали".

    Najlakše je na već dobro užarenom tlu (za)paliti vartru,
    (za taj čin i nije potrebna neka velika ni mudrost ... ni pamet, dovoljna je samo šibica)
    a onda se sakriti iza osećanja, tuge i nemoći SVIH onih kojima u stihiji nezaustavno krenu da gore imanja, kuće,
    i da postradavaju najmanje krivi - članovi domaćinstva.
    Mnogi su od takvih paljevina (na našu žalost) sebi napravili (i ... i dalje prave) unosan biznis.
    Овде се слажемо углавном. И с овим последњим наравно... па ево и данас, Срби са севера Косова шверцују, не плаћају порезе и царине, шверцују бензин из Новог Пазара, тргују са Шиптарима... и шта с тим?
    Колико је то битно за ширу слику ситуације?

    Počev od upečatljive "Miloševićevske odbrane" pod parolom "Od danas niko ne sme da vas bije" ,
    pa zaključno sa bombardovanjem,
    mislim da bi na Kosovu morao da stoji natpis "Nemojte da nas branite više ... molimo vas".
    Проблеми Косова почели су давно пре Милошевића. И своје прсте су ту имали Турци, Аустроугари, Енглези, Немци, Словенци, Хрвати, Американци... пре би било "немојте да нас нападате".

    Sada, tako "lepo" naučeni, u poziciji "tu smo-gde smo", treba imati malo više mozga ... i "spretne ruke" ... da se kestenje povadi iz vatre.
    Nema 'leba od priče koja je na ivici urlanja.
    A naročito od "demonstracija sile" i već poslovičnog inata ... od čega je i budali postalo jasno da
    nema goreg zanata.
    Ово си лепо рекла.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #609

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно. Зато је бесмислено свести нечију продају имања на издају, и оптуживати те људе да после лицемерно траже да неко други брани земљу коју су они "издали и продали".
    Kada nešto kažem, obično iza toga stoji moje ubeđenje. A ubeđenje retko zasnivam na rekla-kazala-čula-načula.
    Tako da mogu i sada i bilo kada, da argumentujem svoje tvrdnje ... viđenim, doživljenim, preživljenim,
    - poznatim dokazima.
    A dokazi su sledeći:
    Licemerje jeste u pitanju, ali ne moje i onih koji misle kao ja - već onih koji su svoja imanja u slast proda(va)li.
    (is)Koristili gužvu dok se dvoje svađaju (pa još dodali i začin C), čime su svima, a naročito onima koji tamo žele da žive - učinili medveđu "uslugu".
    A onda, da bi se ( kao i taj novac) oprali - bivali na mitinzima najglasniji.
    Naglašavam - ne radi se o onima koji su bili u "žarištu", već o onima koji su ih kvarno iz sitnosopstveničkih interesa, (dodatno) dotle (u dobroj meri) i doveli.
    Ta epizoda se odvija/la paralelno uz već postojeće probleme, koji i tom činjenicom uz sve ostale (vekovne "svetske apetite" kusih i repatih prema Kosovu, kao slasno-masnom strategijskom zalogaju) počinju da bivaju rastući problemi.
    I upravo oni su ti, koji su- kako kažeš "tražili da neko drugi brani zemlju koju su baš oni izdali dok su je prodavali".

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Овде се слажемо углавном. И с овим последњим наравно... па ево и данас, Срби са севера Косова шверцују, не плаћају порезе и царине, шверцују бензин из Новог Пазара, тргују са Шиптарима... и шта с тим?
    Колико је то битно за ширу слику ситуације?
    Ja to isto pitam - šta s'tim?
    Kako da nije bitno. Bitno je u istoj meri koliko i sve ostalo. Čak i bitnije, jer ove "sitnice" koje si nabrojao su smešna stavka u svim tim kupo-izdajoprodajama.
    To su ti isti, ili slični, o kojima svo vreme i pričam.
    Njima ne odgovara "rasplet" ... pa vrzino kolo, po poznatom im receptu konstantno zapliću.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Проблеми Косова почели су давно пре Милошевића. И своје прсте су ту имали Турци, Аустроугари, Енглези, Немци, Словенци, Хрвати, Американци... пре би било "немојте да нас нападате".
    Svi mešali prste, a ovaj ga "opravio" svaka mu čast.
    Pa poenta nije u tome,
    kada recimo ... imaš pokvaren bojler,
    pa se ređaju "majstori",
    pa povezuje žice ko kako stigne i naravno izbijaju kuršlusi,
    a onda kao tata-mata dođe S.M. "Bata od Zanata" koji znajući celu priču o "istoriji bojlera" uzme "stvar" u svoje ruke i tako s'ebe bojler da ovaj odmah explodira.
    I ? Ko je tu kriv?
    Bojler, bojlerova istorija ... ili bata od zanata ?
    Dosta je valjda bilo tih izvlakačkih priča, prepunila se kapa (i KUfer) ... "nisam ja čiko ... ustvari jesam i ja, ali su krivi oni pre mene - pa mic po mic, u nabrajanju svih prethodnih krivaca dođemo do pećinskog čoveka".
    Nije nego.
    Najviše je kriv poslednji majstor (kvariš).
    Zato je i proš'o - kako je proš'o.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ово си лепо рекла.
    ... mašala.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #610

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    A dokazi su sledeći:
    Licemerje jeste u pitanju, ali ne moje i onih koji misle kao ja - već onih koji su svoja imanja u slast proda(va)li.
    (is)Koristili gužvu dok se dvoje svađaju (pa još dodali i začin C), čime su svima, a naročito onima koji tamo žele da žive - učinili medveđu "uslugu".
    A onda, da bi se ( kao i taj novac) oprali - bivali na mitinzima najglasniji.
    Naglašavam - ne radi se o onima koji su bili u "žarištu", već o onima koji su ih kvarno iz sitnosopstveničkih interesa, (dodatno) dotle (u dobroj meri) i doveli.
    Ta epizoda se odvija/la paralelno uz već postojeće probleme, koji i tom činjenicom uz sve ostale (vekovne "svetske apetite" kusih i repatih prema Kosovu, kao slasno-masnom strategijskom zalogaju) počinju da bivaju rastući problemi.
    I upravo oni su ti, koji su- kako kažeš "tražili da neko drugi brani zemlju koju su baš oni izdali dok su je prodavali".
    Добро, ајде, дај ми неки пример, текст и слично о неком таквом случају, неког ко је искористио прилику, у сласт продао и онда био најгласнији на митингу. Али не неки што ти је причао један што је гледао, већ нешто конкретно. Иначе је ово само малограђанско наклапање.

    У сваком мутном има ловаца у мутном. У сваком рату, кризи, у свакој прилици... има људи који се тиме окористе. У херојском Првом светском рату док је изгинула трећина војноспособних Срба из тадашње Србије, постојали су они који су се обогатили на лиферовању намирница и опреме за војску, постојали су они који су напаствовали жене док су им мужеви били по Албанији, Африци и Солунском фронту... тако је и међу косовским Србима било оних који су крали, били корумпирани, продавали имовину... што је за сваку осуду и очекивано. Не знам по којој логици су косовски Срби оперисани од лоших људи и лоших људских особина. Напротив, деценије и векови живота у ванредним околностима људе претварају у вукове. А прилика од поштеног човека прави лопова. Није лако кад ти се појави прилика да додатно зарадиш, да обезбедиш нешто себи и својој деци, да обезбедиш својој деци да расту у мирном месту, да не страхујеш за њихово здравље и животе... кососвки Срби нису никакво удружење смерних монаха.

    Проблем је само што постојање таквих ликова нема ама баш никаквог значаја ни утицаја на питање Косова. То су неке свакодневне појаве које иду уз сваки сукоб, кризу, несигурност... толико честе да их, иако их треба сузбијати свим средствима, кад причамо о широј слици можемо занемарити.

    Осим у чаршијским трачевима о томе како је онај избеглица пун пара...
    Ja to isto pitam - šta s'tim?
    Kako da nije bitno. Bitno je u istoj meri koliko i sve ostalo. Čak i bitnije, jer ove "sitnice" koje si nabrojao su smešna stavka u svim tim kupo-izdajoprodajama.
    To su ti isti, ili slični, o kojima svo vreme i pričam.
    Njima ne odgovara "rasplet" ... pa vrzino kolo, po poznatom im receptu konstantno zapliću.
    Управо тако, смешна ставка у свему томе. И без утицаја да заплићу или расплићу.

    Svi mešali prste, a ovaj ga "opravio" svaka mu čast.
    Pa poenta nije u tome,
    kada recimo ... imaš pokvaren bojler,
    pa se ređaju "majstori",
    pa povezuje žice ko kako stigne i naravno izbijaju kuršlusi,
    a onda kao tata-mata dođe S.M. "Bata od Zanata" koji znajući celu priču o "istoriji bojlera" uzme "stvar" u svoje ruke i tako s'ebe bojler da ovaj odmah explodira.
    I ? Ko je tu kriv?
    Bojler, bojlerova istorija ... ili bata od zanata ?
    Dosta je valjda bilo tih izvlakačkih priča, prepunila se kapa (i KUfer) ... "nisam ja čiko ... ustvari jesam i ja, ali su krivi oni pre mene - pa mic po mic, u nabrajanju svih prethodnih krivaca dođemo do pećinskog čoveka".
    Nije nego.
    Najviše je kriv poslednji majstor (kvariš).
    Zato je i proš'o - kako je proš'o.
    Потпуно си у праву, осим једне ситнице. Тај мајстор-квариша није СМ. Већ Б.К. Који је свратио са својом братијом и по бојлеру распалио крстарећим ракетама и помоћи терористима унутар и на границама бојлера.

    Наш проблем је кратко памћење. Па зато данас они који би да буду напредни причају оно што је некад причао Џејми Шеа, чувена прича мужа силеџије - она је крива, она ме је натерала.

    http://www.kim.sr.gov.yu/cms/item/an...75&sectionId=9
    Slobodan Antonić : Glajvic, Račak i vertikala laži

    07. 11. 2008.

    Račak je jedan od najsramnijih stranica u propagandnom ratu SAD protiv Srbije, koju smo prebrzo zaboravili. Danas kada smo neprestano pod propagandom američkih medija u Srbiji - od B-92 do Foksa - model Račka treba da nam bude neprestano pred očima kao primer koliko sa nama besramno manipulišu, i kakve sve tragične posledice može imati ta manipulacija.

    Nedavno je Helena Ranta, finski forenzičar, "otvorila" dušu i optužila Vilijama Vokera, tadašnjeg šefa Misije OEBS na Kosmetu, da ju je naterao da ubijene pripadnike OVK u Račku prikaže kao nedužne, nenaoružane civile. Svi znamo od kolike važnosti je bio ovakav prikaz za otpočinjanje napada na Srbiju. Za Zapad je Račak "postao kap koja je prelila čašu. Da nije bilo Račka, bombardovanja Srbije nikad ne bi bilo", kaže Majkl Ignjatijev u svojoj knjizi "Virtuelni rat".
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #611

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Чисто да се подсетимо како је то било....

    ---
    Slobodan Antonić : Glajvic, Račak i vertikala laži

    07. 11. 2008.

    Račak je jedan od najsramnijih stranica u propagandnom ratu SAD protiv Srbije, koju smo prebrzo zaboravili. Danas kada smo neprestano pod propagandom američkih medija u Srbiji - od B-92 do Foksa - model Račka treba da nam bude neprestano pred očima kao primer koliko sa nama besramno manipulišu, i kakve sve tragične posledice može imati ta manipulacija.

    Nedavno je Helena Ranta, finski forenzičar, "otvorila" dušu i optužila Vilijama Vokera, tadašnjeg šefa Misije OEBS na Kosmetu, da ju je naterao da ubijene pripadnike OVK u Račku prikaže kao nedužne, nenaoružane civile. Svi znamo od kolike važnosti je bio ovakav prikaz za otpočinjanje napada na Srbiju. Za Zapad je Račak "postao kap koja je prelila čašu. Da nije bilo Račka, bombardovanja Srbije nikad ne bi bilo", kaže Majkl Ignjatijev u svojoj knjizi "Virtuelni rat".

    Slučaj Račak je zapadnoj javnosti prikazan na sledeći način. Srpska policija je, navodno, 15. januara 1999, upala u selo, odvojila muškarce od žena i dece, odvela ih do obližnjeg brdašca i tamo hladnokrvno pobila. Njih četrdeset. Iznad leševa nenaoružanih civila Vilijem Voker je novinarima rekao da "ne okleva da nazove događaj masakrom, koji je veoma protiv čovečnosti". "Ne oklevam ni da optužim vladine snage za taj zločin", smesta je dodao.

    Istina je, međutim, bila potpuno drugačija. Najpre, policija je pred Račak stigla u poteri za ubicama svoga kolege, Svetislava Pržića. Sličan pohod policija je preduzela i do susednih sela (Petrovo, Malopoljce i Renaja). Znajući da su moguće različite provokacije, policija je, pre nego što je ušla u selo, obavestila posmatrače OEBS-a. Štaviše, sama je pozvala dvojicu novinara TV Asošijeted presa da prate njeno delovanje. Posmatrači i novinari su se smestili na obližnji brežuljak, sa kog su mogli da vide selo. Počelo je puškaranje, koje se ubrzo pretvorilo u pravi okršaj. Obe strane su koristile i ručne bacače. Policija je, ipak, bila iskusnija i bolje naoružana. Odmetnici su se povukli na brda južno od sela, a policija je ušla u Račak.

    Novinari i posmatrači su nastavili da prate njihova dejstva sa brežuljka. Već u pola četiri, policija se povukla iz sela, a sa njima su otišli i novinari iz TV AP. Policija je tvrdila da ima jednog ranjenog, a broj ubijenih terorista procenjivala je na petnaestak. Odmah po odlasku policije, posmatrači su ušli u Račak kako bi napravili uviđaj. Započeli su sa ispitivanjem meštana. Jedan francuski novinar došao je, oko pola sedam, u selo, i razgovarao sa posmatračima. Oni još uvek nisu pominjali nikakav pokolj, samo su rekli da "nisu u stanju da navedu tačan broj žrtava". Sa mrakom, u selo su se vratili i pripadnici OVK. Sutradan, oko 9 ujutro, posmatrači se po prvi put suočavaju sa svedočenjima o hladnokrvnom pokolju koji su izvršili srpski policajci. Odvode ih do jaruge u kojoj leži dvadesetak mrtvih muškaraca, u civilnoj odeći. Kada se u selu, oko podneva, pojavio Vilijem Voker, galameći protiv "srpskog zločina", već su svi očevici imali istu priču.

    Ali, već na licu mesta bilo je jasno da sa Vokerovom galamom mnogo toga nije u redu. Možete li da zamislite policajce koji ubijaju civile i ostavljaju njihove leševe svuda naokolo, a znaju da će odmah za njima u selo da uđu posmatrači i novinari? Zašto treba 18 časova da meštani saopšte posmatračima istinu o pokolju? Odakle među ubijenim "meštanima" i muškarci koji nisu iz Račka? Kako je Voker odmah i bez ikakve istrage znao da su "vladine snage odgovorne za zločin"? Uostalom, zašto je sa sobom poveo samo odabrane novinare, i ni jednog iz Srbije?...

    Onda je nastupila Helena Rantal i grupa finskih patologa. Prvu obdukciju izvršio je beogradski Institut za sudsku medicinu. Po njegovom izveštaju, nije bilo ubistava izbliza, a parafinska rukavica je pokazala da je čak 37 od 40 ubijenih prethodno pucalo. Međutim, SAD i EU su taj izveštaj odbacili. Stoga je Beogradu savetovano da pozove jednu grupu finskih stručnjaka radi dodatnog veštačenja. Tako je i urađeno. No, njihov izveštaj nikako se nije pojavljivao. Tek nedelju dana pred početak napada na Srbiju, on dospeva u javnost. Ali, ni tada nema punog izveštaja, postoji samo izvod od tri stranice i izjava Helen Rantal sa konferencije za novinare.

    Po tim izjavama, u Račku se dogodio "zločin protiv čovečnosti". Ta ocena je usledila iz nalaza po kom su svi mrtvi bili "nenaoružani civili". A oni su bili "nenaoružani civili" jer su: a) svi leševi bili u civilnoj odeći; b) nijedan od ubijenih navodno nije prethodno pucao. Ostalo je, međutim, nejasno kako se može tvrditi da su svi ubijeni bili civili, a da se prethodno nije ustanovilo da odeća nije bila menjana i da nije objašnjeno kako je tačno utvrđeno da niko nije pucao. Naime, Finci su odbacili korišćenje standardne parafinske rukavice, za utrđivanje tragova baruta, kao "prevaziđene metode". Oni su priznavali jedino korišćenje jednog drugog testa koji je pouzdaniji, ali samo ako se uzorak uzme direktno sa delova šake. To, međutim, ni u jednom ispitivanom slučaju, po rečima same Helen Rantal, nije urađeno!

    I tako, već tada, dok su američki nosači aviona hitali ka Jadranu, bila je više nego očigledna laž da je srpska policija ušla u Račak i hladnokrvno pobila 40 seljana. Najveći deo ubijenih bili su teroristi koji su poginuli u borbi, u uniformama OVK ili sa njihovim oznakama. Uniforme i oznake su tokom noći uklonjeni i svi su prikazani kao "nedužni građani" koje su uibile "vladine snage" kao učinak sprovođenja "politike genocida". Najzaslužniji da je ova propagandna predstava uspela bio je Vilijem Voker. On je već ranije pokazivao znake da, kako je to primetio čak i Marti Ahtisari, "ima već unapred pripremljeno mišljenje o situaciji na Kosovu i o tome ko je glavni krivac". Kada su teroristi u Peći ubili šestoricu srpskih mladića, Voker je izjavio kako "najsnažnije moguće osuđuje nasilje u poslednja 24 časa" i pozvao "sve pripadnike kosovske zajednice i savezne vlasti da pokažu uzdržanost i ostanu mirni". Dakle, jedno čisto terorističko delo stavljeno je u okvir "nasilja u poslednja 24 časa", a umesto osude usledio je poziv na mir. Posle Račka, međutim, Voker je zaboravio svaku uzdržanost i svako pozivanje na mir, i odmah zavapio o "masakru" i "zločinu protiv čovečnosti". "Ne oklevam ni da optužim vladine snage za taj zločin", besneo je. Voker je znao posledice takve svoje ocene. Ona je značila rat i bombardovanje Srbije. Ali, Vokerov cilj je verovatno i bio da se obezbedi "moralni" razlog za NATO napad na Srbiju.

    Evo prepisa odlomka iz televizijske emisije koju je uradio britanski novinar Alan Litl, i koja je prikazana na BBC2 pred prvu godišnjicu NATO bombardovanja Srbije.

    "Novinar: Voker je optužio srpsku policiju i jugoslovensku vojsku. Trebalo je da bude nezavisan međunarodni zvaničnik. Da li je, međutim, tražio direktne instrukcije od Amerikanaca?

    Vilijem Voker: Nisam zvao nijednu od prestonica, rekao sam šta sam mislio da sam video - a to je bio krajnji rezultat masakra.

    Ričard Holbruk: Vilijem Voker, šef Kosovske verifikacione misije, zvao me je mobilnim telefonom iz Račka.

    Novinar (pita Vilijema Vokera): Ali ne sećate se da ste uopšte zvali Vašington?

    Vilijem Voker: (Odmahuje glavom).

    Vesli Klark: Dobio sam poziv od Bila Vokera. Rekao mi je da je masakr. 'Stojim tu. Vidim tela'.

    Novinar: I niste razgovarali s generalom Klarkom ili s nekim drugim?

    Vilijem Voker: (Odmahuje glavom).

    Novinar: Vokerovi komentari dali su Americi zeleno svetlo za ulazak u kosovski rat. OVK je uvukao svog moćnog saveznika".

    Već sutradan, nakon Vokerove "predstave" u Račku, SAD će zatražiti od NATO-a "da pažljivo razmotri vojne opcije rešavanja kosovske krize", a Savet NATO-a se hitno sastao u neuobičajeno vreme, u nedelju popodne. Pripreme za rat mogle su da uđu u završnu fazu.

    Račak je bio i sastavni deo optužnice protiv Slobodana Miloševića u Hagu. Ali, posle svedočenja Danice Marinković, istražnog sudije i Slaviše Dobričanina, patologa, tužilaštvo je izbacilo tačke optužnice o Račku, kako iz Miloševićevog predmeta, tako i iz procesa koji se vodio protiv Milana Milutinovića i još petorice optuženika iz Srbije. Račak čak ni za Hag više nije "srpski masakr nedužnih civila". Ali, on ostaje zločin ratne propagande, koji je poslužio kao izgovor za otpočinjanje jednog zločinačkog rata.

    Račak, po svom karakteru, odgovara Glajvicu, incidentu koji je režirao Hitler, kako bi našao razlog za napad na Poljsku. Naime, 31. avgusta 1939, nemački operativci, preobučeni u poljske uniforme, zauzeli su predajnik nemačkog radija u Glajvicu i emitovali jedno anti-nemačko saopštenje. Da bi incident izgledao autentično, pobijeni su Nemci koji su čuvali predajnik, kao i dovedeni Poljaci. Hitler je nekoliko dana pre Glajvica rekao svojim generalima: "Naći ću propagandni razlog da započnem rat, uverljiv ili ne. Pobednika niko kasnije neće da pita da li je govorio istinu".

    Danas više niko NATO generale i propagandiste ne pita da li su govorili istinu o Račku. Vilijem Voker sedi u upravnom odboru "Dajnkorpa", američke kompanije koja je, 9. februara 2006, dobila na tenderu posao izgradnje kargo-centra Beogradskog aerodroma, vredan sto miliona dolara. Dajnkorp je, prema različitim izvorima, za*pra*vo fir*ma Cen*tral*ne oba*ve*štej*ne agen*ci*je (CIA), ko*ja po*slu*je is*klju*či*vo sa voj*skom SAD. Uz Vokera, u Uprav*nom od*bo*ru "Dajn*kor*pa" sede još i Ri*čard Hol*bruk i Ve*sli Klark. Javnost Srbije se, zbog ovih osvedočenih "srboljubaca", pomalo uznemirila, tadašnja Vlada je počela da postavlja dodatne uslove, pa je "Dajnkorp" ubrzo sam odustao od posla.

    Ali, "Dajnkorp", B-92 ili koja druga slična firma neće ostati bez posla u Srbiji. Ko, uostalom, još danas pominje Račak ili bombardovanje, NATO laži i NATO smrti, kada se "Srbiji žuri" da se što pre integriše u evroatlantske strukture? Uostalom, više nas ne ubijaju, kao 1999. Samo nas malo i dalje lažu, po potrebi. Otkucajte "Klečka" u prozorčetu "Pretraga" na sajtu B-92 i dobićete 4 (i slovima četiri) pogotka. Otkucajte "Ovčara" i dobićete 262 pogotka, otkucajte "Srebrenica" i dobićete 321 pogodak. "Pobednika niko kasnije neće da pita da li je govorio istinu", jeste još nečija parola. Čovek koji je ovu parolu smislio bio je pobednik 1939, 1940, 1941... Ali, došlo je vreme kada je sama istina pobedila. Pobediće i ovoga puta. Pobediće, samo ako je budemo dovoljno dugo i dovoljno uporno svedočili. Činimo li to?

    [ Pečat ]
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  12. #612

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Akcija hapšenja bivših pripadnika OVK u Preševu
    Autor: Blic online | 26.12.2008. - 08:09 izmena 09:55

    MUP je započeo akciju hapšenja bivših pripadnika OVK u Preševu, na osnovu krivične prijave Tužilaštva za ratne zločine protiv civilnog stanovništva u Gnjilanu.

    Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić potvrdio je za "B92" da je akcija počela rano jutros i da se odnosi na zločine počinjene protiv srpskog i nealbanskog civilnog stanovništva na području Gnjilana 1999. godine, kada je ubijena najmanje 51 osoba.
    Metro (hronika)

    Do sada je uhapšeno 11 lica i pretreseno 17 objekata.

    U saopštenju Tužilaštva za ratne zločine navodi se da su pripadnici MUP-a Republike Srbije po nalogu Tužioca za ratne zločine Vladimira Vukčevića lišili slobode veći broj lica, pripadnika takozvane "Gnjilanske grupe" OVK, zbog osnovane sumnje da su, u periodu od juna do oktobra 1999. godine kidnapovali 159 civila srpske nacionalnosti i lišili života najmanje 51 lice.

    Osumnjičeni su, kršeći odredbe međunarodnog prava i nacionalnog zakonodavstva, osim ubistava, na izuzetno svirep način izvršili veći broj krivičnih dela, među kojima su i silovanja, zatvaranja, sakaćenja, mučenja i pljačkanja civila, a u cilju proterivanja srpskog i nealbanskog stanovništva sa teritorije opštine Gnjilane, navodi Tužlaštvo.

    Zločin je počinjen na tri lokacije u Gnjilanu, a akcija privođenja lica je, uz pomoć BIA i MUP-a, planirana više meseci zbog izuzetno visokog rizika njenog sprovođenja, usled činjenice da su gotovo svi osumnjičeni bili naoružani, zaključuje se u saopštenju.

    Dopisnik B92 sa juga Srbije Radoman Irić kaže da informaciju o akciji hapšenja bivših pripadnika OVK niko od zvaničnika u Preševu i Bujanovcu nije mogao da potvdi, ali ni da demantuje.
    Informacije s terena, međutim, govore da su pripadnici Žandarmerije, rano jutros sa više džipova primećeni u selu Orahovica, koje se nalazi neposredno pored Preševa i selu Miratovac, koje se nalazi pored granice s Makedonijom.
    Kako je potvrđeno iz kancelarije predsednika opštine Preševo, u selu Orahovica više đaka odbilo je da dođe u školu iz protesta što su jutros imali susrete sa Žandarmerijom.
    U Preševo je u međuvremenu stigao i ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković, a predsednici opština Bujanovac i Preševo jutros su obavešteni da imaju hitan sastanak sa Markovićem.

    Svi novinari pozvani su u 11 sati na pres konferenciju. Izvori B92 navode da će im se najverovatnije obratiti ministar Dačić.
    Situacija u Preševu je mirna, a stanovništvo je iznenađeno akcijom policije.
    Akcija je još uvek u toku.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #613

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Удри милицијо моја! Само удри по терористима и криминалцима ... шта су они мислили, као остали су да живе у Прешеву и да их као неће стићи правда ...
    Јао што ми је драго да је држава кренула да ради нешто поводом ратних злочинаца, криминалаца, сепаратиста и терориста ...

    Дачићу 5+, само удри ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  14. #614

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Удри милицијо моја! Само удри по терористима и криминалцима ... шта су они мислили, као остали су да живе у Прешеву и да их као неће стићи правда ...
    Јао што ми је драго да је држава кренула да ради нешто поводом ратних злочинаца, криминалаца, сепаратиста и терориста ...

    Дачићу 5+, само удри ...
    Šta su samo dosad čekali? Kome je odgovaralo, da više od devet godina oni žive u blagodeti Srbije kao nedodirljivi?
    Neko sad grdno zarađuje na njihovom hapšenju, ali to je trebalo da se izvede već 2000-e godine. Nije istina da su dosad spremali istragu i efikasno hapšenje.

    Država nam je puna kriminalaca i ratnih zločinaca, a država hapsi samo kad joj trebaju pozitivni poeni kod glasača.
    Obično se jednim hapšenjem samo tera pažnja naroda sa trule ekonomije, u ovom slučaju prodaje NIS-a i ostalih zavrzlama. Dačić hapsi na terenu, a sigurno je poneo i "koferče aferče", a? Brzo se zaboravlja...
    Dačiću 5 za kontrolni (ovo hapšenje), ali ima jedinicu iz prvog polugodišta (era Miloševića), a i u drugom je dobio jedan na pismeni (afera kofer)... Dakle mora na popravni - lustraciju.

    Ovo hapšenje je trebalo davno da bude urađeno, i nemojte da ste u zabludi, mogao je svako to da izvede.

    Yossarian je u pravu, kad govori o manipulacijama - i ja sam primetio da se tempira Mladić kao nenormalna, neuračunljiva osoba kao opasna za okolinu. I tu se nešto sprema. Pa kad se hapsi, ili ubije Mladić onda ćemo imati junake u Vladi. Možda Šutanovac...

    Ali, ovo oko Kosmeta: neprelaznost/prelaznost granica, pa Kosovski izvoz terorista u Srbiju, sve je ovo dokaz da se naši i njihovi uvek sporazumevaju "ispod žita".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  15. #615

    Odgovor: Kosmet - oteta zemlja

    Сваки ухапшен албански терориста и криминалац је + кад год се то десило ....Да истина је да су требали да их ухапсе још 2000-те, а зашто нису морамо да питамо Душана Михајловића и министре после њега, то је била њихова одговорност и посао ...

    И то са Младићем је доста тачно, ја верујем да Младић жив неће отићи у Хаг, или ће се убити или ће бити убијен ...

    Све је то ок што си написао, али веруј ми да ми је било веома драго кад сам видео на ТВ-у како спроводе оне терористе ... иако је све то представа ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 41 od 67 PrvaPrva ... 31394041424351 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija, zemlja uplatnica
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.08.2011, 13:47
  2. Amerika - obecana zemlja ili ne?
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010, 21:05
  3. Albanija - zemlja kontrasta
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 02:35
  4. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  5. Tasmanija: zemlja egzotike i zatvora
    Autor HLEBmaster u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.10.2006, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •