Cinema club - Strana 29
Strana 29 od 31 PrvaPrva ... 192728293031 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 435 od ukupno 457

Tema: Cinema club

  1. #421

    Odgovor: Cinema club

    babac, pritefterisala
    Inače, za sve ljubitelj(ic)e skandinavskog (danskog) filma topla preporuka za...

    Kvinden i buret (Zatvoreni slučajevi) 2013




    Kvinden i buret (2013) - IMDb
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #422

    Odgovor: Cinema club

    Skinula sam sinoć ovaj film

    No se Aceptan Devoluciones (Instructions Not Included) 2013

    Instructions Not Included (2013) - IMDb

    Bacila oko na početak, tek da vidim da li su titlovi sinhronizovani...
    Iako nisam ljubitelj komedija, ovaj mi se učinio (na osnovu početka) zanimljivo obećavajuće.
    Danas ga pustih uz kaficu...
    JBT...
    Zaista Ameri ni za 100 godina neće napraviti ovakav film...i topao i nežan i komičan i tužan...
    Na kraju sam zanemela...
    Uglavnom preporuka kao kuća za ovaj film...ko je voleo The Intouchables svideće mu se i ovaj film...
    Ocena 11/10
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #423

    Odgovor: Cinema club

    La Grande Bellezza
    La grande bellezza (2013) - IMDb

    Gledam svake večeri po jedan film, ovaj odgledah pre nekoliko sedmica i još uvek sam pod utiskom.
    Neka vrsta otkrovenja u sivim danima.
    Oda lepoti, oda radosti, potpuno nov pogled na život, ali i sveprisutna ironija, cinizam, pa i apsurd bitisanja.
    Naravno, na italijanski način.
    Divan jezik, sjajna muzika koja se proteže na prvih deset minuta filma, lepe stvari, lepi maniri, malo dijaloga ali sve je rečeno.
    Ne očekujte premalo i ne očekujte previše, zapravo, nemojte očekivati ništa.
    Gledajte, slušajte, mislite i uživajte.
    Ja jesam, za sve pare.

    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #424

    Odgovor: Cinema club

    Ish, upravo ga skidam...baš me zanima da li je opravdao Oskara (pored mog obožavanog i voljenog i u svemu najnaj...Brocken circle-a...i ni malo manje upečatljivog Hunt-a ).
    Juče sam odgledala još jednog kandidata za Oskara...

    Omar (2013) - IMDb

    Zaista je ove godine najjača konkurencija na Oskaru bila u kategoriji vanengleskog jezičnog govornog područja
    Odličan film...
    Odgledala još (a da je za preporku)...
    What Maisie Knew (2012)

    What Maisie Knew (2012) - IMDb

    ...i razljutio me je i raznežio me je...
    Da ima Boga...ima...ali i da svakoM taj isti daje decu...

    I Brilijatni Majkl Kejn...

    Last Love (2013)

    Last Love (2013) - IMDb
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #425

    Odgovor: Cinema club

    Ovako,

    Elaine Stritch: Shoot Me (2013) - IMDb

    Brodvejska diva Elani. Jaka, energična i svuda prisutna baka u 89-oj godini života. Ovo je samo za sladokusce koji vole dokumentarce. Ja sam uživala.


    Wadjda (2012) - IMDb

    Kad ste mala devojcica koja raste pod određenim verskim pravilima, a imate sopstvena merila i najveću želju, da kupite bicikl i to zeleni. Problem nije samo nabaviti novac, nego srušiti tradiciju, jer devojcicama je to zabranjeno.


    Gloria (2013) - IMDb Stvarno dobar! Neću ni reč. Ko želi neka odgleda.




    Planiram ovih dna da odgledam sledeće:

    The Rocket (2013) - IMDb


    The Invisible Woman (2013) - IMDb



    Inside Llewyn Davis (2013) - IMDb
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  6. #426

    Odgovor: Cinema club

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Ovako,

    Gloria (2013) - IMDb Stvarno dobar! Neću ni reč. Ko želi neka odgleda.
    Sve pohvale, oddddddličan film
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #427

    Odgovor: Cinema club

    Počela neki dan da gledam La grande belleza...i posle pola sata odustala. Nekako mi nije legao.
    Jedina impresija za tih pola sata je filmska fotografija, muzika i kako su to dvoje savršeno uklopljeni.
    Doduše...Maka mi se bila navadila na filmove pa je prisustvovala i ovom (nisam imala pojam..)
    Moguće da mi je i tu nastala blokada...msm kako da joj objanim gole čike i tete u njenim godinama...tako da je ostao na stend by do daljneg...

    I da...najnovije iz "radionice" Ozona

    Jeune & jolie (2013) - IMDb

    Nije ni sa ovim filmom omanuo...

    I jedna antipreporuka

    Now You See Me (2013) - IMDb

    Budalaština začinjena zvučnim filmskim imenima...
    Jedino što mi se dojmilo je sam početak filma, kada vrti špil karata i kaže devojci da upamti jednu...upamtila i ja i naglas je rekla...kad ono...na tornju se pojavila baš ta karta...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #428

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Počela neki dan da gledam La grande belleza...i posle pola sata odustala. Nekako mi nije legao.
    Jedina impresija za tih pola sata je filmska fotografija, muzika i kako su to dvoje savršeno uklopljeni.
    Doduše...Maka mi se bila navadila na filmove pa je prisustvovala i ovom (nisam imala pojam..)
    Moguće da mi je i tu nastala blokada...msm kako da joj objanim gole čike i tete u njenim godinama...tako da je ostao na stend by do daljneg...

    I da...najnovije iz "radionice" Ozona

    Jeune & jolie (2013) - IMDb

    Nije ni sa ovim filmom omanuo...
    Daj šansu Velikoj lepoti, čista umetnost, omaž Feliniju i Amarkondu, remek delo! Očarao me!

    Ozon je briljirao again u Jeune e Jolie
    kontradiktoran i bolestan
    a jednostavno dobar
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #429

    Odgovor: Cinema club




    Sinoć odgledala. Meni se dopao. Samuraji, čast i hrabrost. Na to padam . Kiano k'o Kiano i dalje ne zna da glumi, ali nevažno. Priča pitka, laka, sa primesama fantastike. Krajnje opuštajuće za mene. Podesetio me na vreme u detinjstvu kad je tata, sestri i meni, donosio stripove krišom od mame .



    Odgledala Nymphomaniac: Vol. I (2013) - IMDb i Nymphomaniac: Vol. II (2013) - IMDb. Sad čekam da ostatak Houston, we've had a problem ekipe odgleda pa da razvežemo malo o viđenom.
    Film zaslužuje 10+. Od aritmetike, dendrologije, psihologije, ribarenja, antropologije, muzikologije vodi vas od početka do kraja.
    Samokažnjavanje i krivica. Gadna, istinita stvar. Kvaka je u strancu. Uvek je kvaka u potpunom strancu.
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #430

    Odgovor: Cinema club

    Le temps de l'aventure (2013) - IMDb

    U suštini film mi se svideo...odlična gluma, perfektni dijalozi (naročito oni koji nisu ni izgovoreni...tak'e posebno volim)...
    Samooo...jedan deo u scenariju je (po meni) šupalj
    A moguće da je i do mog karaktera...jer ja nikada ne bih dozvolila sebi da otvoreno/direktno pojurim bilo kog muškarca...da ga ugledam na ulici/vozu/stanici i za dva sata (a na moju izričitu inicijativu, ne naslućujući ni jedan meni očigledan impuls s njegove strane) mu se nađem u krevetu njegove hotelske sobe
    Mora da sam mnogo staromodna...biće..
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #431

    Odgovor: Cinema club

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Le temps de l'aventure (2013) - IMDb

    U suštini film mi se svideo...odlična gluma, perfektni dijalozi (naročito oni koji nisu ni izgovoreni...tak'e posebno volim)...
    Samooo...jedan deo u scenariju je (po meni) šupalj
    A moguće da je i do mog karaktera...jer ja nikada ne bih dozvolila sebi da otvoreno/direktno pojurim bilo kog muškarca...da ga ugledam na ulici/vozu/stanici i za dva sata (a na moju izričitu inicijativu, ne naslućujući ni jedan meni očigledan impuls s njegove strane) mu se nađem u krevetu njegove hotelske sobe
    Mora da sam mnogo staromodna...biće..
    I meni se svideo.
    Neuobičajen
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  12. #432

    Odgovor: Cinema club

    Električna...47 ronina (samuraji bez gospodara) je istorijska priča iz srednjovekovnog Japana. Naime, tadašnji vladar je koristio taktiku da svoje udaljene feudalce (koji se malo osile i pomisle da su bogovi) natera da jedno vreme budu njegovi "gosti" na dvoru. Na taj način bi obezglavio pokret koji ga je mogao ugroziti. E sad, priča i potiče iz tog vremena kada se poštovao red dvora i nije smelo biti sukoba. Jedan od dvorana je koristio priliku da mu se ne može uzvratiti kako mu sleduje pa je ponižavao ponosne velikaše. Rezultovalo je adekvatnim odgovorom koji je datog velikaša koštao glave! Njegovi vazali (samuraji su ranga vitezova..tj. sitni plemići) su postali ronini i doživeli da nepravedno izgube gospodara. Posle nekoliko godina progona i koječega su se sastali i zavetovali da će osvetiti gospodara. To su i učinili iako su znali da tako žrtvuju i sebe. FIlm je zasnovan na tom gestu lojalnosti, časti i dužnosti. Nije rediteljska ideja već je utemeljen istorijski.
    Hvala na saznanju da je snimljen, i sam volim pogledati nešto gde je čast iznad sopstvene glave !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #433

    Odgovor: Cinema club

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku

    Daj šansu Velikoj lepoti, čista umetnost, omaž Feliniju i Amarkondu, remek delo! Očarao me!
    Vratila sam mu se
    Hvala na podstreku o neodustajanju...puno bih propustila...
    Definitivno mu prvi put nisam utrefila trenutak...ne sporim da deca imaju jaču percepciju umetnosti bez potrebe da je definišu...ali koja godinica plus ne bi bila na odmet
    U sasvim drugačijem okruženju, opušteno...čaša rashlađenog vina i društvu bez suvišnih komentara (jaoj što to mrzim)...pun pogodak.
    Mada..neću se pridružiti preporukama...ko je trebao...pogledao ga je (na osnovu direktnog i indirektnog opažanja)...a film definitivno nije za široke mase...
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #434

    Odgovor: Cinema club

    pa Velika lepota je definitivno film koji bih uvek mogla da pogledam
    i dobra fotografija i besmisleni razgovori i odlicna muzika...
    ali da mi je remek delo - nije
    sto se mene tice ne moze ni prici Najboljoj ponudi Dzefrija Rasha
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #435

    Odgovor: Cinema club

    Nešto (kao) refreširam sećanja na italijansku kinematografiju. Gledao sam Viskontijevog Geparda. Sjajan film. Zanimljiv period italijanske prošlosti u kojem Garibaldi kreće na Sicilijui, a aristokratija neshvaćajući društvene promene prolazi bolan period u kojem buržoazija zauzima donedavno samo za njih rezervisano elitno mesto u državi. Bert Lankaster vrlo ubedljiv, mladi Delon dobro je odigrao svoju rolu, Klaudija Kardinale prelepa... Scena bala antologijska... Kostimi gotovo savršeni... U par scena prepoznao sam Terens Hila (kaubojca iz serijala u duetu sa Bad Spenserom). Ko voli medetarnski retro ambijent, epske teme sa lirskim elemntima, slobodno neka pogleda ovo Viskontijevo remek delo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 29 od 31 PrvaPrva ... 192728293031 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cinema City 2009 Novi Sad
    Autor Cecara u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.06.2009, 23:43
  2. Club Contrast
    Autor zmax u forumu Novi Sad
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.05.2008, 12:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •