Kriva zato što je provocirala silovanje - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26
  1. #16

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Ovo je prosto neverovatno! U 21. veku se dešavaju ovakve stvari...
    Zgrožena sam nad ovakvim civilizacijskim atavizmima.
    (I sad, stvarno mi je nejasno kako je moguće da u takvom svetu, zatucanom i fanatičnom, na primer, bude izabrana žena za premijera! Mislim, palo mi je na pamet da je Benazir Buto bila pakistanska premijerka... Ili Sirimavo Bandaranaike, svojevremeno...)
    Naravno da je moguce zato sto,mislim da ovo ponavljam milioniti put,Saudijska Arabija i njeni zakoni nisu iskljucivo islamski,tj nije svaki proizasao iz Kur'ana...
    Islam je nesto sasvim drugo sto se na zalost posmatra samo kroz Saudijsku Arabiju i Iran dok niko npr ne gleda Jordan,Pakistan,maleziju itd...

    Za ovo je kriv iskljucivo saudijski zakon koji u sebi sadrzi neka islamska nacela ali ovo nije jedno od njih...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  2. #17

    06 Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Ne ja sam baš čitala u novinama...članak gde se navodi da muškarac ima pravo da kazni svoju ženu...A priča je započeta tako što je žena bila podnela krivičnu prijavu protiv svog muža...i reč je o Nemačkoj...
    Sad nemam taj članak pa ne mogu detalje da kažem...možda je neka druga vera u pitanju...
    To sam i ja procitala, mislim da je cak i sudija bila zena... Ispravi me ako gresim, nisam sigurna.

    Jadna devojka, stvarno sam ostala bez reci. I kako je ona to mogla da provocira silovanje? Ne razumem. Koliko ja znam, te devojke nose haljine i marame, tako da su pokrivene od glave do pete.

    Ali ima jos i gorih stvari. Gledala sam u skoli film o zenama u Pakistanu. Te jadne zene ubijaju ako ona samo poprica sa drugim muskarcem (udate zene)! A ako devojka ne zeli da se uda za onoga koga joj roditelji odaberu, i pobegne sa onim koga voli, njena porodica ce ih traziti da ih ubiju, jer devojka je, navodno osramotila porodicu Sto je najgore, ti muskarci kazu da sve to pise u Kuranu, i da oni imaju pravo na to. Ima jos puno toga, ali bolje da stanem, ionako sam otisla u off.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je moguce zato sto,mislim da ovo ponavljam milioniti put,Saudijska Arabija i njeni zakoni nisu iskljucivo islamski,tj nije svaki proizasao iz Kur'ana...
    Islam je nesto sasvim drugo sto se na zalost posmatra samo kroz Saudijsku Arabiju i Iran dok niko npr ne gleda Jordan,Pakistan,maleziju itd...

    Za ovo je kriv iskljucivo saudijski zakon koji u sebi sadrzi neka islamska nacela ali ovo nije jedno od njih...
    Ne znam saudijske zakone. Nije ni obavezno.
    Ali znam da, ako se hrišćanka - ili bilo koja druga žena koja nije muslimanka, uda za egipatskog Arapina, odmah biva prevedena u islam.
    Istovremeno, ako se egipatska Arapkinja uda za bilo koga ko nije musliman - gubi egipatsko državljanstvo i biva proterana iz Egipta.
    Iz takvih i sličnih informacija - kao što je i ovaj topic - je proizišlo moje čudjenje vezano za premijerske funkcije u muslimanskim zemljama...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat JasnaBGD kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam saudijske zakone. Nije ni obavezno.
    Ali znam da, ako se hrišćanka - ili bilo koja druga žena koja nije muslimanka, uda za egipatskog Arapina, odmah biva prevedena u islam.
    Istovremeno, ako se egipatska Arapkinja uda za bilo koga ko nije musliman - gubi egipatsko državljanstvo i biva proterana iz Egipta.
    Iz takvih i sličnih informacija - kao što je i ovaj topic - je proizišlo moje čudjenje vezano za premijerske funkcije u muslimanskim zemljama...
    Naravno Jasna da te razumem ali izgleda da nisi shvatila ono sto sam napisala(cini mi se da je bilo jasno no ok)ti zakoni nemaju veze sa Islamom kao vjerom vec sa nastojanjima muskaraca da podcine zenu u svakom smislu...
    Ovo nije tema o Islamu i ovim zakonima(Kur*anskim propisima) ali ako te bas zanima mogu ti koju reci na pp
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Naravno Jasna da te razumem ali izgleda da nisi shvatila ono sto sam napisala(cini mi se da je bilo jasno no ok)ti zakoni nemaju veze sa Islamom kao vjerom vec sa nastojanjima muskaraca da podcine zenu u svakom smislu...
    Ovo nije tema o Islamu i ovim zakonima(Kur*anskim propisima) ali ako te bas zanima mogu ti koju reci na pp
    Ти закони итекако имају везе с исламом, такав третман жене је малтене правило у исламским земљама. Рецимо, то убијање ради спасавања части се дешава не само у Сауди Арабији која јесте екстремна, већ и међу Палестинцима који се сматрају најобразованијим Арапима, Либанцима који живе у земљи која је сматрана Швајцарском Блиског Истока па и на западу, међу имигрантима. Слична осуда је била и у Ирану гдје су силовану дјевојку осудили чини ми се на вјешање чак. У сјеверним државама Нигерије у којима је уведено шеријатско право дешавала су се погубљења жена због прељубе, док мушкарци нису кажњавани за то.
    Ишла је по новинама и она прича о неком имаму из Шпаније који је ваљда издао књигу како најбоље тући жену... то све ИТЕКАКО има везе са исламом.
    УБР, Сиримаво Бандаранаике је владала у Шри Ланки, која није муслиманска земља.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти закони итекако имају везе с исламом, такав третман жене је малтене правило у исламским земљама. Рецимо, то убијање ради спасавања части се дешава не само у Сауди Арабији која јесте екстремна, већ и међу Палестинцима који се сматрају најобразованијим Арапима, Либанцима који живе у земљи која је сматрана Швајцарском Блиског Истока па и на западу, међу имигрантима. Слична осуда је била и у Ирану гдје су силовану дјевојку осудили чини ми се на вјешање чак. У сјеверним државама Нигерије у којима је уведено шеријатско право дешавала су се погубљења жена због прељубе, док мушкарци нису кажњавани за то.
    Ишла је по новинама и она прича о неком имаму из Шпаније који је ваљда издао књигу како најбоље тући жену... то све ИТЕКАКО има везе са исламом.
    УБР, Сиримаво Бандаранаике је владала у Шри Ланки, која није муслиманска земља.
    Zaboravio si Tursku gde je to takodjer obicaj,ubijanje ybog narusene casti itd...ali u Kur-anu to nigde ne pise o tome je rec,problem je sto su muskarci pre Islama i posle bili jedini pismeni(uglavnom u tim predelima pa i sire) pa su napravili serijatski yakon kako to njima odgovara jer su im zene nepismene a prva objava koja je u Kur*anu je "Uci,citaj...." znaci oni yenama brane ono sto je prvo objavljeno i tu yavrsavam ovu pricu s poredjenjem sa Islamom kao takvim...
    Najvise yla Islamu i nanose uprvo ti koji ga pogresno tumace i propovjedaju
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Zaboravio si Tursku gde je to takodjer obicaj,ubijanje ybog narusene casti itd...ali u Kur-anu to nigde ne pise o tome je rec,problem je sto su muskarci pre Islama i posle bili jedini pismeni(uglavnom u tim predelima pa i sire) pa su napravili serijatski yakon kako to njima odgovara jer su im zene nepismene a prva objava koja je u Kur*anu je "Uci,citaj...." znaci oni yenama brane ono sto je prvo objavljeno i tu yavrsavam ovu pricu s poredjenjem sa Islamom kao takvim...
    Najvise yla Islamu i nanose uprvo ti koji ga pogresno tumace i propovjedaju
    Дакле, уствари није крив ислам, већ они који га тумаче, ОТКАКО ПОСТОЈИ па до данас?
    Сори али мени нема већу тежину неко твоје тумачење две речи у Курану од праксе коју спроводе исламски клер, исламска породица, исламска друштва, исламске владе...

    А и бесмислена су ми она тумачења ислама која се темеље на једној реченици, не узимајући у обзир друге, као што је ова:
    "And for women are rights over men similar to those of men over women according to what is equitable; but men have a degree (of advantage) over them." 2:228

    "Kada se u borbi s nevjernicima sretnete, po sijama ih udarajte sve dok ih
    ne oslabite, a onda ih vezite, i poslije, ili ih velikodusno suzanjstva
    oslobodite ili otkupninu zahtijevajte, sve dok borba ne prestane. Tako
    ucinite! Da Allah hoce, On bi im se osvetio, ali On zeli da vas iskusa jedne
    pomocu drugih. On nece ponistiti djela onih koji na Allahovom putu
    poginu..."

    "Borite se protiv onih kojima je data Knjiga, a koji ne vjeruju ni u Allaha
    ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono sto Allah i Njegov Poslanik
    zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu
    poslusno i smjerno."

    "Jevreji govore: Uzejr je - Allahov sin, a krscani kazu: Mesih je - Allahov
    sin. To su rijeci njihove iz usta njihovih, oponasaju rijeci nevjernika
    prijasnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmecu?"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Дакле, уствари није крив ислам, већ они који га тумаче, ОТКАКО ПОСТОЈИ па до данас?
    Сори али мени нема већу тежину неко твоје тумачење две речи у Курану од праксе коју спроводе исламски клер, исламска породица, исламска друштва, исламске владе...

    А и бесмислена су ми она тумачења ислама која се темеље на једној реченици, не узимајући у обзир друге, као што је ова:
    "And for women are rights over men similar to those of men over women according to what is equitable; but men have a degree (of advantage) over them." 2:228

    "Kada se u borbi s nevjernicima sretnete, po sijama ih udarajte sve dok ih
    ne oslabite, a onda ih vezite, i poslije, ili ih velikodusno suzanjstva
    oslobodite ili otkupninu zahtijevajte, sve dok borba ne prestane. Tako
    ucinite! Da Allah hoce, On bi im se osvetio, ali On zeli da vas iskusa jedne
    pomocu drugih. On nece ponistiti djela onih koji na Allahovom putu
    poginu..."

    "Borite se protiv onih kojima je data Knjiga, a koji ne vjeruju ni u Allaha
    ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim ono sto Allah i Njegov Poslanik
    zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu
    poslusno i smjerno."

    "Jevreji govore: Uzejr je - Allahov sin, a krscani kazu: Mesih je - Allahov
    sin. To su rijeci njihove iz usta njihovih, oponasaju rijeci nevjernika
    prijasnjih - ubio ih Allah! Kuda se odmecu?"
    Hahha interesantno je kako kad ej rec o Islamu uvek se potezu ti ajeti no ovde nije rec o tome vec o prvima zena i muskaraca a ja sam ti to vec u prethodnom postu objasnila...

    Dalje ne tumace svi Muslimani Kur'an na isti nacin pa zato tolike i razlike medju njima,pa i u tim istim vladama koje spominjes isl...

    Eto kreni i od Krscanstva,sta se sve u ime Isusa radilo a sve zbog pogresnog tumacenja zarad licnih ciljeva ili fanatizma koji opet obicno ima koren u necem licnom...

    U Islamu su muskarac i zena jednaki pa svim obavezama i pravima (nemoj potezati mnogozenstvo jer to nije tema ovdje zato sto je tad zbog ratova za to postojao razlog ali ne i pravilo)a oni koji to nijecu namjerno krse osnovne zapovjedi tumaceci ga kako oni zele...

    Lako je o Islamu pricati posmatrajuci ga danasnjim ocima kroz predstavu onih koji se u njega zaklinju a krse ga milion puta dnevno...
    Islam je i progresivna vjera ali ga oni uprno zauzdavaju i sputavaju...

    Jedan efendija je rekao:''Muhamed a.s. da se rodio u danasnjem vremenu i da ima para on bi nosio armanijeva odjela''.
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Hahha interesantno je kako kad ej rec o Islamu uvek se potezu ti ajeti no ovde nije rec o tome vec o prvima zena i muskaraca a ja sam ti to vec u prethodnom postu objasnila...
    Мало смо проширили тему на то каква је ислам уствари религија... па ето, надам се да ми се неће замерити
    А ваљда увек ти ајети јер су индикативни...

    Dalje ne tumace svi Muslimani Kur'an na isti nacin pa zato tolike i razlike medju njima,pa i u tim istim vladama koje spominjes isl...
    Дефинитивно, али и Иран и Сауди Арабија и Египат и Палестина и Либан... имају јако бројну улему/свештенство, и високе верске званичнике, који ислам тумаче на један начин. И онда одједном бане неко и каже "то није до ислама, сво то свештенство погрешно тумачи ислам, ја ћу вам рећи какав је ислам уствару, у Курану пише "ко је убио једног невиног човека као да је убио цели свет", стога је ислам ок религија.

    Eto kreni i od Krscanstva,sta se sve u ime Isusa radilo a sve zbog pogresnog tumacenja zarad licnih ciljeva ili fanatizma koji opet obicno ima koren u necem licnom...
    Јако пуно лошег се радило "у име хришћанства", због погрешног тумачења. Али овде се питам да ли је корен баш у погрешном тумачењу или исламу самом.

    U Islamu su muskarac i zena jednaki pa svim obavezama i pravima (nemoj potezati mnogozenstvo jer to nije tema ovdje zato sto je tad zbog ratova za to postojao razlog ali ne i pravilo)a oni koji to nijecu namjerno krse osnovne zapovjedi tumaceci ga kako oni zele...
    Цитирао сам ти ајет који каже да баш и нису једнаки.
    Ако за многоженство постоји разлог, то не значи да су равноправни, већ да су неравноправни, само с разлогом.

    Lako je o Islamu pricati posmatrajuci ga danasnjim ocima kroz predstavu onih koji se u njega zaklinju a krse ga milion puta dnevno...
    Islam je i progresivna vjera ali ga oni uprno zauzdavaju i sputavaju...
    Као што рекох, имамо с једне стране силну улему која ислам тумачи на један начин, државе које то спроводе, вернике које и по западној Европи остају верни неким антидемократским схватањима која крше људска права, равноправност... а с друге тврдње појединаца "да то није ислам што они раде, већ ето, сви они погрешно тумаче...

    Иначе, ако се не варам, пророк Мухамед је волео да се лепо обуче.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мало смо проширили тему на то каква је ислам уствари религија... па ето, надам се да ми се неће замерити
    А ваљда увек ти ајети јер су индикативни...


    Naravno da ne

    Дефинитивно, али и Иран и Сауди Арабија и Египат и Палестина и Либан... имају јако бројну улему/свештенство, и високе верске званичнике, који ислам тумаче на један начин. И онда одједном бане неко и каже "то није до ислама, сво то свештенство погрешно тумачи ислам, ја ћу вам рећи какав је ислам уствару, у Курану пише "ко је убио једног невиног човека као да је убио цели свет", стога је ислам ок религија.

    Цитирао сам ти ајет који каже да баш и нису једнаки.
    Ако за многоженство постоји разлог, то не значи да су равноправни, већ да су неравноправни, само с разлогом.

    Као што рекох, имамо с једне стране силну улему која ислам тумачи на један начин, државе које то спроводе, вернике које и по западној Европи остају верни неким антидемократским схватањима која крше људска права, равноправност... а с друге тврдње појединаца "да то није ислам што они раде, већ ето, сви они погрешно тумаче...
    Evo uzmimo primer Irana koji je mnogo stloeca bio islamska zemlja i sta se desilo nakon sto je ajtolah(predstavnik njihove uleme) skinuo kralja s vlasti,poptupna promena iz korena skoro...A sta su tumacili do tada ostali,jesul oni gresili,oni pre njega?

    Sve je u tumacenju

    Ono sto je zalosno u celoj ovoj stvari je polozaj tih zena koje nepismene ne znaju svoja prava i cije zivota unistavaju vec stolecima muskarci u tim drzavama a sve pod krinkom pravog vernika...A ono sto je jos zalosnije je to da i organizacije diljem sveta to posmatraju bas tako''ah pa to je njihova vera,sta mi tu mozemo'' a niko se nije potrudio ,makar jedna osoba pa procitao tu versku knjigu i uvideo da to nije ''njihova vera'' to nema veze s ''njihovom verom''.
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Kriva zato što je provocirala silovanje

    Islam, kako god ga tumačili, udara po ledjima žene i - nevernika.
    Na oba fronta sam potencijalna žrtva...

    Vidim da smo se udaljili od teme, pa, da ne dobijem po prstićima - neću više ni da se čudim, ni da pitam... I tako sam se ispromašivala kod Šri Lanke i Sirimavo...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Zašto? Zato!
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 192
    Poslednja poruka: 26.08.2015, 23:43
  2. Silovanje
    Autor Lillith u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.01.2012, 08:49
  3. Zasto - Zato
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 10.10.2010, 22:12
  4. I zato ti, more, hvala.
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.02.2010, 11:57
  5. Srbija nije kriva za genocid
    Autor Pcela ubica u forumu Spomenar
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 08.03.2007, 01:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •