Bog postoji - Strana 19
Strana 19 od 65 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 965

Tema: Bog postoji

  1. #271

    Odgovor: Bog postoji

    Citat sati kaže: Pogledaj poruku
    ...Možemo Đavola razmotriti na PP-u
    E, ovo vam je odlicno!

    No, ja mislim da je gospodin djavo nedostupan PP-u.

  2. #272

    Odgovor: Bog postoji

    "Ako poverujes da znas(da postoji),onda ces na kraju zaista i znati(da postoji)."
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  3. #273

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Tami80 kaže: Pogledaj poruku
    "Ako poverujes da znas(da postoji),onda ces na kraju zaista i znati(da postoji)."
    Ako povjerujes da znas oblik zemlje, pa vjerujes da je oblikom ravna ploca, to znaci da zaista ne znas njen oblik, i da ga onda na kraju neces zaista i znati.

  4. #274

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Ako povjerujes da znas oblik zemlje, pa vjerujes da je oblikom ravna ploca, to znaci da zaista ne znas njen oblik, i da ga onda na kraju neces zaista i znati.
    Ok,ti si to tako protumacio....ali procitaj malo bolje i porazmisli malo o tome.Stvar je tumacenja Boga....
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  5. #275

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Tami80 kaže: Pogledaj poruku
    Ok,ti si to tako protumacio....
    Pa evo, pokusajte vi to drugacije protumaciti.

    Jel zemlja oblikom okrugla? Jeste. Da li se nekad vjerovalo da je ravna ploca? Jeste. Da li je zemlja bila okrugla iako se vjerovalo da je ravna ploca? Jeste? Da li danas moze neko da vjeruje da zemlja ima piramidalni oblik? Moze. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik piramide, da li ce zemlja i dalje biti oblikom okrugla? Hoce. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik kocke, da li ce zemlja i dalje biti oblikom okrugla? Hoce. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik valjka, da li ce ona i dalje biti okrugla? Hoce. Dakle, jedno je utvrdjeno stanje konkretne stvari, jedna je dakle istina, a pogresnih uvjerenja u isto moze da bude nebrojeno, te ce stvarno stanje stvari biti kakvo jeste pa ma sta vjerovali u vezi sa njim.

    ali procitaj malo bolje i porazmisli malo o tome.
    Evo, potrudicu se da doslovno proslovkam, i iscitacu naglas slovo po slovo, te cu to ponoviti nekoliko puta... Uradio sam to, ali mi i dalje nije jasno na sta me upucujete? Pomognite mi?

    Stvar je tumacenja Boga....
    Pa da. Ako vjerujete da Bog postoji, to znaci da ne znate da li postoji, jer kada biste znali da li postoji, ne biste vise vjerovali.

    Ako bi Bog postojao, bio bi cinjenica, te bi postojao vjerovali mi ili ne vjerovali u njega. Isto tako, ako ne postoji, onda ne postoji koliko god mi vjerovali da postoji.

  6. #276

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Pa evo, pokusajte vi to drugacije protumaciti.

    Jel zemlja oblikom okrugla? Jeste. Da li se nekad vjerovalo da je ravna ploca? Jeste. Da li je zemlja bila okrugla iako se vjerovalo da je ravna ploca? Jeste? Da li danas moze neko da vjeruje da zemlja ima piramidalni oblik? Moze. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik piramide, da li ce zemlja i dalje biti oblikom okrugla? Hoce. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik kocke, da li ce zemlja i dalje biti oblikom okrugla? Hoce. Ako neko vjeruje da zemlja ima oblik valjka, da li ce ona i dalje biti okrugla? Hoce. Dakle, jedno je utvrdjeno stanje konkretne stvari, jedna je dakle istina, a pogresnih uvjerenja u isto moze da bude nebrojeno, te ce stvarno stanje stvari biti kakvo jeste pa ma sta vjerovali u vezi sa njim.



    Evo, potrudicu se da doslovno proslovkam, i iscitacu naglas slovo po slovo, te cu to ponoviti nekoliko puta... Uradio sam to, ali mi i dalje nije jasno na sta me upucujete? Pomognite mi?



    Pa da. Ako vjerujete da Bog postoji, to znaci da ne znate da li postoji, jer kada biste znali da li postoji, ne biste vise vjerovali.

    Ako bi Bog postojao, bio bi cinjenica, te bi postojao vjerovali mi ili ne vjerovali u njega. Isto tako, ako ne postoji, onda ne postoji koliko god mi vjerovali da postoji.

    Cini mi se da ste se vi nesto bas okomili na mene,jer sam protivljenje ovog tipa mogla da zapazim i u nekim drugim temama.Svako ima pravo na svoje tumacenje,s toga vas obavestavam da nisam osoba koja se ubedjuje,jer ne osecam potrebu za time.
    Zelim vam prijatano i opusteno druzenje na ovom forumu.
    PS.pronadjite Boga u sebi,verujte,lepse je...
    Poruku je izmenio euridika, 29.02.2008 u 23:47 Razlog: slovce se potkralo
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  7. #277

    Odgovor: Bog postoji

    Trazite da vam vjerujem, a kao da se nauka/znanost nije desila, cemu je prethodio razvoj filozofije? Pa ipak se desila, ipak se desilo, te nemojte traziti od mene da vam slijepo vjerujem, nego da vidimo imate li vi valjanu argumentaciju u prilog svojoj tvrdnji da Bog, jel, postoji, da ne kazem, daleko bilo, dokaze

  8. #278

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    E, ovo vam je odlicno!

    No, ja mislim da je gospodin djavo nedostupan PP-u.


    Nemoj previše da misliš....,može da te zaboli glava!
    Znam da nita ne znam...

  9. #279

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Trazite da vam vjerujem, a kao da se nauka/znanost nije desila, cemu je prethodio razvoj filozofije? Pa ipak se desila, ipak se desilo, te nemojte traziti od mene da vam slijepo vjerujem, nego da vidimo imate li vi valjanu argumentaciju u prilog svojoj tvrdnji da Bog, jel, postoji, da ne kazem, daleko bilo, dokaze
    Niko od vas ne trazi da verujete.
    A bolje da ne trazite dokaz da li on postoji....da se ne bi iznenadili...Nesto mi se cini da se vi plasite da verujete u bilo sta.....pa eto i Bogom ga mi to nazvali.
    Sve najbolje!
    Poruku je izmenio euridika, 01.03.2008 u 20:49 Razlog: slovce
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  10. #280

    Odgovor: Bog postoji

    Citat Apolonija kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj previše da misliš....,može da te zaboli glava!
    Da? To je ta uzrocno posljedicna veza? Pa, mozda, moze da bidne?

    Nego, hajde da vam vjerujem. Evo, u vezi sa tim, prestacu da mislim, potpuno cu iskljuciti svoju promisljajucu aparaturu, a vi mi posaljite PP o gospodinu djavolu, i ja cu vam sve slijepo povjerovati, bukvalno sve, cak i ako budete tvrdili da gospodin djavo moze da uradi da magarac leti

  11. #281

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Da? To je ta uzrocno posljedicna veza? Pa, mozda, moze da bidne?

    Nego, hajde da vam vjerujem. Evo, u vezi sa tim, prestacu da mislim, potpuno cu iskljuciti svoju promisljajucu aparaturu, a vi mi posaljite PP o gospodinu djavolu, i ja cu vam sve slijepo povjerovati, bukvalno sve, cak i ako budete tvrdili da gospodin djavo moze da uradi da magarac leti
    E pa upravo tako prestani da misliš,i ako te stvarno zanima šta gospodin đavo može da uradi zašto ga ne pitaš sam,veruj mi bićeš prijatno iznenađen.
    Znam da nita ne znam...

  12. #282

    Odgovor: Bog postoji

    Koliko sam shvatio, to ide ovako: prestala si da mislis (pa te vise ne boli glava), te tako ostvarila kontakt sa gospodinom djavolom, a koji ti sada cini cuda. Jel to taj postupak?

    Dobro, a jel moze gospodin djavo da ucini da na moj konto svaki mjesec legne 1500 Euro, a da ja ne moram vise da rintam?

    Ako i kod njega mora da se rinta za lovu, onda to nije nista novo ni cudno, pa je mozda to sasvim obican djavo, kao sto su ovi nasi obicni svakodnevni djavolovi za koje moramo da rintamo?

  13. #283

    Odgovor: Bog postoji

    Dragi naši verujući i neverujući. Vidim da smo uveli đavola u polje gde nam se javlja ili ne gospod Bog.

    Molimo vas da se sa đavolom družite na temama koje su napravljene za druženje sa istim ili putem privatnih poruka, osim, ako ne daj Bože, možete da nam dokažete da su Bog i đavo jedno te isto.

    Hvala vam na razumevanju i mi se vraćamo razgovorima na temu gospoda Boga i kako i da li nam se javlja ili ne. Sve đavolje rasprave ćemo da uklanjamo sa ove teme u budućnosti.

    Još jednom, hvala.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #284

    Odgovor: Bog postoji

    Poučna priča


    Trudna žena očekuje blizance. Bliži se porođaj, a dva fetusa razgovaraju...

    - Da li ti stvarno veruješ u život posle rođenja?

    - Pa da... mora da postoji nešto posle rođenja. Možda smo ovde baš zato da bismo se pripremili na ono što nas čeka.

    - Gluposti, ne postoji život posle rođenja. Kako bi uopšte izgledao takav život?

    - Ne znam tačno, ali sigurno će tamo biti bolje nego ovde. Možda ćemo videti veliki, široki svet i moći da trčimo...

    - Budalaština! Trčimo, nije nego. Sve i da postoji takav svet, a naravno da ne postoji pošto ga niko nije video, ne bismo mogli da se pomerimo daleko, vidiš kolike su nam pupčane vrpce, a kroz njih se hranimo...

    - Ma u spoljnom svetu ćemo se hraniti na drugi način, uopšte nam neće biti potrebna pupčana vrpca. Ješćemo.

    - Šta bi to bilo? A i odmah bismo se izgubili...

    - Pa možda ćemo tamo moći da vidimo gde smo, da se lakše snalazimo.

    - Šta znači videti? Kako sada ne vidimo?

    - Pa zato što je mrak, napolju će biti svetlo...

    - Ne postoji svetlo. A i ja ne bih ni želeo da živim u takvom svetu, nema sigurnosti, ništa ne bismo znali, ne bismo se snašli...

    - Pa imaćemo mamu, ona će se brinuti o nama!

    - Mama? Kakva glupost... i ti u to veruješ. Pa dobro, gde je ta mama?

    - Mama je svuda oko nas! U njoj smo i zahvaljujući njoj živimo. Ona nas je stvorila, bez nje uopšte ne bismo postojali.

    - U to ne verujem! Nikada nisam video nikakvu mamu, stoga je jasno da ništa slično ne postoji. Ne postoji život posle rođenja i to je to.

    - Istina, niko se odatle još nije vratio da nam ispriča, ali opet, ja verujem da tek posle rođenja počinje pravi život...

    - Samo se ti nadaj...

  15. #285

    Odgovor: Bog postoji

    Citat pinokio kaže: Pogledaj poruku
    Koliko sam shvatio, to ide ovako: prestala si da mislis (pa te vise ne boli glava), te tako ostvarila kontakt sa gospodinom djavolom, a koji ti sada cini cuda. Jel to taj postupak?

    Dobro, a jel moze gospodin djavo da ucini da na moj konto svaki mjesec legne 1500 Euro, a da ja ne moram vise da rintam?

    Ako i kod njega mora da se rinta za lovu, onda to nije nista novo ni cudno, pa je mozda to sasvim obican djavo, kao sto su ovi nasi obicni svakodnevni djavolovi za koje moramo da rintamo?
    Ovo da nije komično bilo bi tragično,a pre svega Euridika je u pravu ovo je ipak tema o Bogu i nije mesto gde bih trebali raspravljati neke druge stvari,ja možda ne verujem da Bog postoji ali poštujem tuđu veru i ne želim nikoga da uvredim.
    Znam da nita ne znam...

Strana 19 od 65 PrvaPrva ... 9171819202129 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li je moguće da ljubav ne postoji?
    Autor memento u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.02.2013, 12:59
  2. Ako postoji Bog, zašto nevini stradaju?
    Autor ser_gogsy u forumu Religija
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 06.05.2012, 01:00
  3. Postoji li bezrezervna ljubav?
    Autor love hunter u forumu Ljubav
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 20.12.2011, 12:24
  4. Da li postoji demokratija?
    Autor Indijanac u forumu Politika
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 11:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •