Savršen... ali oženjen! - Strana 15
Strana 15 od 16 PrvaPrva ... 513141516 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 211 do 225 od ukupno 238
  1. #211

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Postavljam pitanje onim ženama koje misle da je davanje bivšoj ženi greh neoprostiv, kako bi se one osećale da se nađu u položaju bivše žene i da im pripadne dete od tri godine, da li bi smatrali da je časno da im pomaže taj bivši partner ili bi mislile da je to nečasno?
    Evo, javlja se ona za koju se misli da smatra da je davanje bivsoj zeni greh neoprostiv. Ja ne pricam o alimentaciji, prvo i pre svega. Ovde je bilo reci o nekakvom placanju racuna, dakle ja govorim o troskovima mimo alimentacije. I da, smatrala bih da je greh neoprostiv ako bih ja morala da rmbacim ko konj da zaradim za (nas zajednicki) zivot, a on da svojoj bivsoj placa racune, dok ja usput treba da mislim sta bi od toga ostalo za neko nase eventualno dete koje bi iz te veze proisteklo. Fala. Not my cup of tea.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #212

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Voleo bih da kažem da sam pročitao ceo tvoj post, ali na sreću svojega zdravoga razuma, nisam. Ja se ne hvalim ni sa čim, ja navodim primer šta može da se desi svakome, pa i tebi od Boga danom i blagočestivom. Niko nije oslobođen, niti pošteđen uticaja života, pa ni ti mirotočivi i blagoglagoljivi čistunče. Moj pokojni ćale je rođen u kolibi na Zlatiboru, a nije imao tako zadrte stavove kao ti. Ti si rođen u gradu koji ima 500 soma duša, i opet si zadrt. Tako kao ti sam razmišljao dok sam bio junfer, pa mi te je, ukoliko imaš godina koliko piše da imaš u profilu, najiskrenije žao.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #213

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Zasto bi bilo ispravno? Zasto bi ta druga placala njihove zajednicke troskove, da bi njegova bivsa zena mogla da zivi na njegovoj grbaci? Meni je to besmisleno.
    Normalno je da on daje za svoju decu ali njihov zajednicki zivot ne sme da trpi...
    all that we see or seem is but a dream within a dream

  4. #214

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Za decu nisam nista ni rekla (objasnila u prethodnom postu). Pricam o situaciji kada bivsa ocekuje da je on kompletno finansira. Kuma jedne moje drugarice je razvedena i njoj bivsi muz mesecno daje 500 evrica i placa joj sve troskove, mozda cak i stanarinu, nisam sigurna. Doduse, njemu se moze jer je pun k'o brod. Ja ne mogu nju da ukapiram, da tako moze celog zivota da zivi na tudjoj grbaci kao parazit. Nego, bice problem ako za par godina ne bude bas tol'ko para, a apetiti ostali isti...
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #215

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    već par dana čitam, gledam i premišljam se da li da komentarišem....
    sam naslov. to je već kontradikcija... kako može da bude savršen a oženjen.... to već pokazuje da nije savršen, jer nema ono prvobitno, a to je petlju da prekine nešto što ne funkcioniše kako treba, jer da funkcioniše, treća osoba u tom dvojcu zvanom brak ne bi imala šanse, svi ostali komentari su suvišni....

  6. #216

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Nisam kompetentna za odgovor na ovu temu ali ipak zelim da kazem da nemam nista protiv takvih veza kod drugih. Meni se nikada nije desilo i iskreno se nadam da ni nece......... mada znajuci da srce ne gleda ni godine ni bracno stanje, nikad se ne zna...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  7. #217

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat drazesnaSkorpij kaže: Pogledaj poruku
    v... kako može da bude savršen a oženjen....
    Mislim da ne postoji savršen ni oženjen ni neoženjen, jednostavno su to neke zablude kod žena da je "sve što valja" zauzeto.
    Stvar je vrlo jednostavna, oženjen/zauzet muškarac nema za razliku od većine oženjenih frku da li će biri odbijen(osim ako se zaljubi :lol ), ima siguricu kod kuće, i opušteno nastupa, lakše može da bude šarmantan nego neki koji se smota kada priđe ribi, jer mu se ona sviđa mLogo, pa iz neke nesigurnosti lupi neku nebulozu.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #218

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Sve je to stvar hemije,kad se potrefe dvoje bez obzira na status,ako je hemija dovoljna jaka,nema tu pravila.
    Mozak se zavrti i ne može se kontrolisati,a i što bi?
    Moja parola je da je život suviše kratak i što bi sebi nešto uskraćivao ako to izistinski jako želiš.Treba samo biti pametan,
    ukoliko je to uopšte moguće.
    Nikad ne reci nikad i stavovi se u životu menjaju....
    Savršen ne postoji,stvar je u oku posmatrača,iz kog ugla se osoba posmatra...da,da,
    Kad se ljubav između zauzetih osoba desi(a moguće je),nema tu ničeg ružnog.Ljubav treba proživeti do kraja.
    To je blaženstvo duše...
    Život je jedan nema ispravke.
    Naravno,ovo važi za baš jaka osećanja.Ondak nema kajanja,a to je najbitnije.

  9. #219

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to stvar hemije,kad se potrefe dvoje bez obzira na status,ako je hemija dovoljna jaka,nema tu pravila.
    Mozak se zavrti i ne može se kontrolisati,a i što bi?
    Moja parola je da je život suviše kratak i što bi sebi nešto uskraćivao ako to izistinski jako želiš.Treba samo biti pametan,
    ukoliko je to uopšte moguće.
    Nikad ne reci nikad i stavovi se u životu menjaju....
    Savršen ne postoji,stvar je u oku posmatrača,iz kog ugla se osoba posmatra...da,da,
    Kad se ljubav između zauzetih osoba desi(a moguće je),nema tu ničeg ružnog.Ljubav treba proživeti do kraja.
    To je blaženstvo duše...
    Život je jedan nema ispravke.
    Naravno,ovo važi za baš jaka osećanja.Ondak nema kajanja,a to je najbitnije.


    Ma nemoj mi reći da zaista to misliš.Ja bih pre rekla da je to forumaško balansiranje nego iskreno mišljenje.
    Ta priča o hemiji pije vodu samo kod blago retardiranih žena jer kad ti kaže da je izašao samo na kratko jer ima obaveze vezane za klince i ženu,i kad obećava kako će uraditi sve da do te rastave što pre dodje a vreme prolazi ,prolazi...i prolazi,onda hemija nestaje i sve što ostaje je neki grozan osećaj da si samo zamena za suprugu koja prolazi kroz fazu srednjih godina pa joj se ne kreše.


    Mislim.....manimo se filozofije o hemiji.Znaš ,biti zreo ne znači samo dobro raspodeliti svoju platu,nego i činiti ispravne poteze u životu,nekad malo i mućnuti tom lepom glavicom pa skontati da li je to što radiš dobro po tebe ili ipak nije.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  10. #220

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to stvar hemije,kad se potrefe dvoje bez obzira na status,ako je hemija dovoljna jaka,nema tu pravila.
    Mozak se zavrti i ne može se kontrolisati,a i što bi?
    Moja parola je da je život suviše kratak i što bi sebi nešto uskraćivao ako to izistinski jako želiš.Treba samo biti pametan,
    ukoliko je to uopšte moguće.
    Nikad ne reci nikad i stavovi se u životu menjaju....
    Savršen ne postoji,stvar je u oku posmatrača,iz kog ugla se osoba posmatra...da,da,
    Kad se ljubav između zauzetih osoba desi(a moguće je),nema tu ničeg ružnog.Ljubav treba proživeti do kraja.
    To je blaženstvo duše...
    Život je jedan nema ispravke.
    Naravno,ovo važi za baš jaka osećanja.Ondak nema kajanja,a to je najbitnije.


    Ma nemoj mi reći da zaista to misliš.Ja bih pre rekla da je to forumaško balansiranje nego iskreno mišljenje.
    Ta priča o hemiji pije vodu samo kod blago retardiranih žena jer kad ti kaže da je izašao samo na kratko jer ima obaveze vezane za klince i ženu,i kad obećava kako će uraditi sve da do te rastave što pre dodje a vreme prolazi ,prolazi...i prolazi,onda hemija nestaje i sve što ostaje je neki grozan osećaj da si samo zamena za suprugu koja prolazi kroz fazu srednjih godina pa joj se ne kreše.


    Mislim.....manimo se filozofije o hemiji.Znaš ,biti zreo ne znači samo dobro raspodeliti svoju platu,nego i činiti ispravne poteze u životu,nekad malo i mućnuti tom lepom glavicom pa skontati da li je to što radiš dobro po tebe ili ipak nije.

    Pa naravno da treba misliti na sebe...pa pametno ukrasti od života što se nudi..
    Nisam ni mislila na zauzimanje mesta nekome već na kres varijantu između dve osobe
    kod kojih postoji obostrano jaka "hemična" privlačnost koja predstavlja,ustvari niz hem.
    reakcija u mozgu kao posledica isključivo vizuelne percepcije ...posmatranjem,
    razmišljanjem,maštanjem...
    Dolazi do lučenja hormona raspoloženja;serotonina,adrenalina,endorfina,oksi tocina...
    Da je takvo što moguće naučno je dokazano na osnovu istraživanja ...
    ali što se dešava samo između pojedinaca koji čak ne moraju ni da odgovaraju jedno drugom
    po ostalim stvarima...ne zna se,ali fakat je da se dešava.
    Obzirom da nije česta pojava...ako se desi,što ne iskusiti..pametno?
    Ustvari po svemu sudeći takvo stanje pomućenog uma je teško kontrolisati.
    Verovatno smo u nekom određenom momentu nesvesno otvoreni i prijemčljivi
    za razmenu...kakvu god.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 14.02.2012 u 17:03

  11. #221

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Nisam ni mislila na zauzimanje mesta nekome već na kres varijantu između dve osobe
    kod kojih postoji obostrano jaka "hemična" privlačnost koja predstavlja,ustvari niz hem.
    reakcija u mozgu kao posledica isključivo vizuelne percepcije ...posmatranjem,
    razmišljanjem,maštanjem...
    Ma koju kres varijantu sa nekim o kome ne znam ništa? Jel ti čitaš sebe dok pišeš? Ili bi se stvarno kresnula sa nekim o kome ne znaš ništa drugo sem da ti se fizički dopada,da slično razmišlja ili da slično mašta kao ti?

    Šta znam ...tu se razlikujemo jako.Ja ne mogu da se krešem.Kod mene rade emocije ,a ne mogu da se prepustim emocijama ako znam negde u pozadini svega da ima nešto što me koči,a jedna od stvari je i to da li je tip u braku ili je slobodan.

    Možda to nekim ljudima zvuči bezveze ...ali tako je,da ne idem sad u dalje dubioze.

    Dalje,

    Obzirom da nije česta pojava...ako se desi,što ne iskusiti..pametno?
    Bez uvrede ,ali ovo je najveća glupost koju sam pročitala .Pametno iskusiti ????? Al dobro..kad ti tako kažeš.Ne vidim šta je tu pametno kresnuti se sa oženjenim likom koji će posle otići ženi da je laže i maže i glumi finoću."Pametno" je jedino ako i ti varaš svog muža ,pa se upetljaš sa nekim oženjenim ,zato da te ne bi smarao jer se i on plaši da ne budete oboje raskrinkani.To se zove "pametno" varanje ali ovde o tome nije reč.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 15.02.2012 u 15:32
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  12. #222

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    shema je vec vidjena u odlicnom filmu "Intimnost"

    srecu se svake srede u toliko i toliko sati,s vrata se skidaju,kresu se,ona se oblaci i odlazi..... sve super funkcionise dok jedno od njih ne postane istinski zainteresovano za ono drugo....

    Ploviti se mora i bez broda ..

  13. #223

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Lepo se načitah, i imam par opaski:
    -malo mi "zveči" to "savršen", pogotovo što je u kontekstu "pre upuštanja", samim tim nekonzumiran;
    -hteli, ne hteli, sve se svodi na naš lični etički kodeks, tj. da li smo spremni da mnogi ispaštaju zbog našeg postupka,
    -od pamtiveka je svako društvo štitilo porodicu (kao osnovnu ćeliju društva) i mislim da treba, ako želimo budućnost čovečanstvu.
    Bazilej je lepo ilustrovao zašto neki oženjen se može lako prikazati "savršenim" (u očima nezrele žene) a svodi se na činjenicu da se ne provodi mnogo vremena zajedno (što bi povećalo šansu da se uvide nesavršenosti).
    Banalan primer je pojava lika u tip-top izdanju, samo se "zaboravlja" da ga je druga žena tako opremila (oprala, ispeglala, nahranila, naučila kako postupati...) i poštedela nekih aktivnosti (oko dece, stana, kuvanja, pranja...etc) pa je i odmoran i uredan i lepo raspoložen.
    Zar ne pomislite da bi bilo i više nego ok da joj on uzvrati na mnogo načina, a najmanji je taj da je poštuje i ne vara, laže, pravi ludom, potcenjuje i smeje joj se iza leđa?
    E sad...ako se jasno vidi da bi on "hteo nešto", otkuda onda ideja da je "savršen" ?
    Drugo...više je nego činjenica da takvi "izleti" retko kada se završe stvaranjem nove porodice, a u toj novoj bi žena trebala da se zapita da ona tada ne igra ulogu njegove bivše .
    Za one koji su slobodni imam razumevanja i previše, dok za one koji su izabrali svoj status tako da se obavežu na zajednicu...nemam (ako želite nešto izvan zajednice..prvo izađite iz nje).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  14. #224

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni mislila na zauzimanje mesta nekome već na kres varijantu između dve osobe
    kod kojih postoji obostrano jaka "hemična" privlačnost koja predstavlja,ustvari niz hem.
    reakcija u mozgu kao posledica isključivo vizuelne percepcije ...posmatranjem,
    razmišljanjem,maštanjem...
    Ma koju kres varijantu sa nekim o kome ne znam ništa? Jel ti čitaš sebe dok pišeš? Ili bi se stvarno kresnula sa nekim o kome ne znaš ništa drugo sem da ti se fizički dopada,da slično razmišlja ili da slično mašta kao ti?

    Šta znam ...tu se razlikujemo jako.Ja ne mogu da se krešem.Kod mene rade emocije ,a ne mogu da se prepustim emocijama ako znam negde u pozadini svega da ima nešto što me koči,a jedna od stvari je i to da li je tip u braku ili je slobodan.

    Možda to nekim ljudima zvuči bezveze ...ali tako je,da ne idem sad u dalje dubioze.

    Dalje,

    Obzirom da nije česta pojava...ako se desi,što ne iskusiti..pametno?
    Bez uvrede ,ali ovo je najveća glupost koju sam pročitala .Pametno iskusiti ????? Al dobro..kad ti tako kažeš.Ne vidim šta je tu pametno kresnuti se sa oženjenim likom koji će posle otići ženi da je laže i maže i glumi finoću."Pametno" je jedino ako i ti varaš svog muža ,pa se upetljaš sa nekim oženjenim ,zato da te ne bi smarao jer se i on plaši da ne budete oboje raskrinkani.To se zove "pametno" varanje ali ovde o tome nije reč.
    Baba drumom ,deda šumom..
    ...kao prvo,ne čitaš dobro jer da si pažljivo pročitala ,uočila bih da sam upotrebila reči;
    posmatranjem,razmišljanjem,maštanjem.To svakako ne može biti osoba u prolazu već ona koja
    se nalazi u našem okruženju,sa kojom smo na neki način u kontaktu...koju susrećemo,dopadne nam se,
    pa počnemo da razmišljamo o njoj i da maštamo o njoj...zašta su opet krivi hem.procesi koji se dešavaju
    u mozgu...bla,bla..da se ne ponavljam.
    A da se to ne dešava prema svakoj osobi koja nam se dopadne ( na to sam mislila kao "retka pojava")..srećom.
    A kad sam rekla "pametno iskusiti"...mislila sam upravo na to što si ti i zaključila kao "pametno varanje".
    I slažem se da cela ova priča nema veze sa temom...već sa nekom drugom.
    Nikad nisam bila isključiva u životu i mislil da ne treba suditi o nečemu što ne znamo ili nas nije "strefilo"..
    jer nikad se ne zna iza kog ćoška đavo vreba....
    Tako da ...ovo mišljenje nisam donela na osnovu sopstvenog iskustva već samo kažem da je u životu svašta moguće.
    Nikad ne reci nikad,da ti se jednog dana ne obije o glavu

    Što se teme gore navedene tiče,htedoh ustvari reći da zbog sve te opčinjenosti,
    izazvane lučenjem svih ti hormona,osoba nije u mogućnosti racionalno sagledati,
    pa joj gospodin oženjeni deluje kao "savršen"...Eto to sam ustvari htela reći.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 15.02.2012 u 21:13

  15. #225

    Odgovor: Savršen... ali oženjen!

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni mislila na zauzimanje mesta nekome već na kres varijantu između dve osobe
    kod kojih postoji obostrano jaka "hemična" privlačnost koja predstavlja,ustvari niz hem.
    reakcija u mozgu kao posledica isključivo vizuelne percepcije ...posmatranjem,
    razmišljanjem,maštanjem...
    Ma koju kres varijantu sa nekim o kome ne znam ništa? Jel ti čitaš sebe dok pišeš? Ili bi se stvarno kresnula sa nekim o kome ne znaš ništa drugo sem da ti se fizički dopada,da slično razmišlja ili da slično mašta kao ti?

    Šta znam ...tu se razlikujemo jako.Ja ne mogu da se krešem.Kod mene rade emocije ,a ne mogu da se prepustim emocijama ako znam negde u pozadini svega da ima nešto što me koči,a jedna od stvari je i to da li je tip u braku ili je slobodan.

    Možda to nekim ljudima zvuči bezveze ...ali tako je,da ne idem sad u dalje dubioze.

    Dalje,

    Obzirom da nije česta pojava...ako se desi,što ne iskusiti..pametno?
    Bez uvrede ,ali ovo je najveća glupost koju sam pročitala .Pametno iskusiti ????? Al dobro..kad ti tako kažeš.Ne vidim šta je tu pametno kresnuti se sa oženjenim likom koji će posle otići ženi da je laže i maže i glumi finoću."Pametno" je jedino ako i ti varaš svog muža ,pa se upetljaš sa nekim oženjenim ,zato da te ne bi smarao jer se i on plaši da ne budete oboje raskrinkani.To se zove "pametno" varanje ali ovde o tome nije reč.
    ...kao prvo,ne čitaš dobro jer da si pažljivo pročitala ,uočila bih da sam upotrebila reči;
    posmatranje,razmišljanje,maštanje.To svakako ne može biti osoba u prolazu već ona koja
    se nalazi u našem okruženju...
    Ma naravno da čitam.Da ne čitam ne bih se usudila da repliciram.To ti je valjda jasno?
    Ovo je bilo ništa drugo do mog ličnog mišljenja i zato sam napisala BEZ UVREDE.

    Ja se lično pod pojmom poznavati nekoga podrazumevam i to da budem upoznata sa njegovim bračnim statusom,radnim mestom,istorijom bolesti,brojem dece, i svašta nešto konkretno.

    Savršen sigurno ne može biti ako je u fazonu da pogazi ono najčistije i najsvetije, a to je porodica zbog ...ma nebitno je...ovo je jurišanje na vetrenjače.

    Svako ima pravo na svoje mišljenje i delanje.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 15 od 16 PrvaPrva ... 513141516 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vaš savršen odmor...
    Autor Lady S u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:21
  2. Savršen tata
    Autor Crazy Angel u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 04.03.2015, 14:08
  3. Otkrivena formula za savršenu suprugu
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 05.03.2010, 19:25
  4. Savršeni stranac
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 03.12.2008, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •