Zašto sve u AP Vojvodini drže Bosanci i Crnogorci? - Strana 5
Strana 5 od 20 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 291
  1. #61

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat indigodeca kaže: Pogledaj poruku

    Vidis mi iz Bosne nismo nikada ni odsjedali po hotelima, a i kada se desi rijetka prilika mene su roditelji ucili da urlam i bijem svakoga na koga naidjem, a to su i oni radili kako bi mi pruzili sto bolji primjer.
    Gospode Boze o cemu uopste pricaju ovi ljudi
    Ovi ljudi tj. ja ,govorim o kulturi življenja ovdašnjeg naroda prenošen generacijski vekovima.
    U svom postu sam u kratkim rečenicama to opisala,navodeći sopstveni primer iz života.
    A što si se ti pronašla u njemu...stvarno ne znam.
    Ni u jednom delu teksta se ne pominje druga neka narodnost,do Vojvođanske.
    Pažljivije čitaj sledeći put...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  2. #62

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    Citat indigodeca kaže: Pogledaj poruku

    Vidis mi iz Bosne nismo nikada ni odsjedali po hotelima, a i kada se desi rijetka prilika mene su roditelji ucili da urlam i bijem svakoga na koga naidjem, a to su i oni radili kako bi mi pruzili sto bolji primjer.
    Gospode Boze o cemu uopste pricaju ovi ljudi
    Ovi ljudi tj. ja ,govorim o kulturi življenja ovdašnjeg naroda prenošen generacijski vekovima.
    U svom postu sam u kratkim rečenicama to opisala,navodeći sopstveni primer iz života.
    A što si se ti pronašla u njemu...stvarno ne znam.
    Ni u jednom delu teksta se ne pominje druga neka narodnost,do Vojvođanske.
    Pažljivije čitaj sledeći put...
    Ooo oprosti, moja pogreska Jeste i ja mislim da ste vi Vojvodjani zlatni zato sam i odabrala da zivim ovdje, nego eto neznam sta mi bi da iz tvog posta izvucem kritiku da mi Bosanci nismo takvi i da vi mislite da smo mi neki divljaci nedaj Boze. Nemoj se uvrijedit

  3. #63

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ni u jednom delu teksta se ne pominje druga neka narodnost,do Vojvođanske.
    Pažljivije čitaj sledeći put...
    Vojvođanska narodnost!?!?!?!?

    Pažljivo pročitah više puta i ne mogu da si dođem sebi.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #64

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ni u jednom delu teksta se ne pominje druga neka narodnost,do Vojvođanske.
    Pažljivije čitaj sledeći put...
    Vojvođanska narodnost!?!?!?!?

    Pažljivo pročitah više puta i ne mogu da si dođem sebi.

    Zato nam eto i drže sve u Vojvodini crnogorci i bosanci..kad se ti koji si iz
    Sombora kačiš za moju grešku u tekstu i lupaš se u glavu zbog toga.
    Jes't priznajem da sam pogrešila u žurbi prilikom pisanja..i da sam trebala napisati
    da nisam na nikog ponaosob mislila do na same Vojvođane.
    A kad ti to toliko bode oči onda mogu samo zaključiti da si i ti skoro došao.
    A ako nisi ,već si tu od ranije ko i ja...ondak eto nama odgovora na temu.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  5. #65

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Ова тема тренутно води по количини глупости која исијава...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Ako nisi sa nama onda si protiv nas, logično, pa da. Što bi rekao Ekrem Jevrić, pravo si gospodče



  7. #67

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Ova tema vodi tamo ko gde zeli i svako ima pravo da da svoje misljenje a da se ne nazivaju retardima !

  8. #68

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ako nisi sa nama onda si protiv nas, logično, pa da. Što bi rekao Ekrem Jevrić, pravo si gospodče
    Pre bih rekla da dokle god budemo trazili jedni
    drugima dlaku u jajetu,bice nam,kako nam je.
    Ovo se narocito odnosi na Vojvodjane starosedeoce...koji bi mogli da nauce od onih sto tek dodjose,kako se postuje,vuce,krlja,gura,ispomaze...
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  9. #69

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Normalni ljudi se ne opterećuju glupostima ko je kada i odakle došao. Sama činjenica gde si rođen ili gde ti je rođen pradeda ne znači ništa sama po sebi, migracije su normalna pojava od kada je sveta i veka i normalno je da to stanovništvo koje migrira sa sobom nosi neke običaje i navike sredine odakle potiče. Isti je slučaj i sa ovim prostorom, naravno da on neće biti izuzetak Dok ti tražiš dlaku u jajetu neko drugi radi i stvara svoje pozicije a realno niko te tada ne pita za poreklo i ''staž'' u ravnici. Tako recimo jedan Makedonac može postati veoma cenjen lekar u Nemačkoj, jer je stručan i ljubazan. I niko se ne cima oko toga šta je on i odakle je nego se gužvaju da zakažu kod njega jer neće da idu kod nekog tamo Indijca čija usluga nije ni blizu ovome. Inače već sam jednom spomenuo na temi, svi koji bacaju hejt na Bosance i Crnogorce treba prvo da vide među istorijskim ličnostima Vojvodine koliko ih ima i koliko su uradili za Srpsko Vojvodstvo. Peace.




  10. #70

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Nije tema ko je odakle jer su pola starosedelaca dosli iz Bosne i C,gore pre 300 i vise godina vec ono sto se desava danas kao rezultat neuklopljivosti i nagle migracije posle WW2 u vojvodini, ljudi koji su dovedeni iz jedne sredine u sasvim drugu njima stranu i mnogima neshvatljivu ! Imao si ih gomilu na vrhu u Beograd koji su tu dosli kao heroji iz WW2 rata poput jednog Jove Kapicica,Peke Dapcevica i slicnih koji su zatim ko pumpa gurali sve ostale i koji su dan danas na vrhovima ,ima izreka dedinje postalo cetinje : )!

  11. #71

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Sve je lepo receno,samo se pitam,da li je pomenuti Makedonac morao da "proguta ponos" i prihvati da zivi po pravilima koja vladaju u Nemackoj - verovatno jeste jer kako bi inace bio prihvacen i cenjen !

    Nikada necu voziti Golfa i Pasata,nikada necu imati brojanicu oko retrovizora,nikada necu prihvatiti da su plagijatori Bregovic,Dino Merlin,Bajaga,Joksimovic,Georgijev ... umetnici,necu nositi cipele sa izlizanom petom i nemam nameru bilo kome da se pravdam zbog toga ... ali cu komunicirati,i druziti se,zasto da ne,sa svakom kulturnom i normalnom osobom !
    MISLJENJE JE KAO SVAKO GA IMA

  12. #72

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat vuletin kaže: Pogledaj poruku
    Nije tema ko je odakle jer su pola starosedelaca dosli iz Bosne i C,gore pre 300 i vise godina vec ono sto se desava danas kao rezultat neuklopljivosti i nagle migracije posle WW2 u vojvodini, ljudi koji su dovedeni iz jedne sredine u sasvim drugu njima stranu i mnogima neshvatljivu ! Imao si ih gomilu na vrhu u Beograd koji su tu dosli kao heroji iz WW2 rata poput jednog Jove Kapicica,Peke Dapcevica i slicnih koji su zatim ko pumpa gurali sve ostale i koji su dan danas na vrhovima ,ima izreka dedinje postalo cetinje : )!
    Pa nije baš da je to bila tema, ako pročitaš uvodni post ispada da je najveći problem u činjenici da je neko Bosanac ili Crnogorac Što se tiče uklapanja/neuklapanja u sredinu, normalno je da se stariji ljudi teže uklapaju u novu sredinu i da pod stare dane ne menjaju neke svoje navike i teže prihvataju tuđe. Već prva generacija rođenih ovde se ne razlikuje od dece onih što su ovde 300 i više godina. Titova revolucija je sasvim neka druga tema, suštinski je nebitno ko se kada doselio i odakle, kao što napisah, neki od najznamenitijih istorijskih ličnosti sa ovih prostora je došlo baš odatle.

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Sve je lepo receno,samo se pitam,da li je pomenuti Makedonac morao da "proguta ponos" i prihvati da zivi po pravilima koja vladaju u Nemackoj - verovatno jeste jer kako bi inace bio prihvacen i cenjen !

    Nikada necu voziti Golfa i Pasata,nikada necu imati brojanicu oko retrovizora,nikada necu prihvatiti da su plagijatori Bregovic,Dino Merlin,Bajaga,Joksimovic,Georgijev ... umetnici,necu nositi cipele sa izlizanom petom i nemam nameru bilo kome da se pravdam zbog toga ... ali cu komunicirati,i druziti se,zasto da ne,sa svakom kulturnom i normalnom osobom !
    Tamo je bitno samo da poštuješ zakone, a svoje navike i običaje apsolutno ne moraš da menjaš. Tamo se ljudi ne opterećuju toliko trivijalnim stvarima, mada primetio sam da se i kod jednog dela Nemaca javila slična zavist prema Rusima koji su se tamo doselili i izgradili čitave svoje kvartove. Kod Nemaca važi ona pomognem ti ali mi platiš moje vreme, kod Rusa se ide na mobu kao od nas. Rusi za munjevito kratko vreme jedni drugima ispomagaše i izgradiše kućerine, pa je Švabama malo problem da to shvate. Inače ima onih koji hejtuju strance (manjina i njima sve u vezi sa strancima smeta) i onih koji normalno žive, rade i druže se sa svima. Ovi prvi su uglavnom neki besposleni jebivetri nesposobni da obrišu nos.



  13. #73

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Normalni ljudi se ne opterećuju glupostima ko je kada i odakle došao. Sama činjenica gde si rođen ili gde ti je rođen pradeda ne znači ništa sama po sebi, migracije su normalna pojava od kada je sveta i veka i normalno je da to stanovništvo koje migrira sa sobom nosi neke običaje i navike sredine odakle potiče. Isti je slučaj i sa ovim prostorom, naravno da on neće biti izuzetak Dok ti tražiš dlaku u jajetu neko drugi radi i stvara svoje pozicije a realno niko te tada ne pita za poreklo i ''staž'' u ravnici. Tako recimo jedan Makedonac može postati veoma cenjen lekar u Nemačkoj, jer je stručan i ljubazan. I niko se ne cima oko toga šta je on i odakle je nego se gužvaju da zakažu kod njega jer neće da idu kod nekog tamo Indijca čija usluga nije ni blizu ovome. Inače već sam jednom spomenuo na temi, svi koji bacaju hejt na Bosance i Crnogorce treba prvo da vide među istorijskim ličnostima Vojvodine koliko ih ima i koliko su uradili za Srpsko Vojvodstvo. Peace.

    Nismo se ni mi nikad opterećivali ko je i odakle je došao.Ni sad se lično ne opterećujem.
    Imam prijatelja pridošlih iz raznih krajeva bivše nam SFRJ...dobrih,finih i radnih ljudi.
    Nemam ništa protiv da svako gradi i radi, dokle god ne ugrožava moja prava.
    Opšte poznato je kako i na koji način se dolazi na radno mesto.
    Stručnost i zalaganje nemaju apsolutno nikakve veze sa tim.
    Bitno je samo da imaš debelu vezu;
    -stranačku
    -rodoslovnu (uža i šira rodbina)
    -linijsku (iz kog kraja potičeš)

    Tako da porediti Nemačku i nas je veoma .
    Srećom da sam se zaposlila pre 20god. ...a i tada sam strepela i čekala oko godinu i po
    dana da me prime za stalno...dok su oni što su dolazili primani nakon 3mes.
    No,nije ni bitno
    al' me zabrinjava kako ću decu svoju sutra zaposliti.
    Pošto se ne mogu svrstati ni u drugu ni u treću grupu koju sam navela,
    ostaje mi samo da već sad krenem putem ove prve...
    Na vreme,..što je sigurno,sigurno je.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 21.03.2012 u 15:43 Razlog: sitna greška
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  14. #74

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Naravno da tamo negde na "trulom zapadu" moraju da se postuju ondasnji zakoni i da se navike i obicaji ne moraju menjati,samo, te navike i obicaje sprovodis kod svoje kuce i na mestima namenjenim za to . Nikako u saobracaju,ulici,bolnici,cekaonici,plazi,kaficu,pe kari,radnom mestu ...


    ...eto,dodjosmo i do sustine zasto sve u AP Vojvodini drze bosanci i crnogorci
    MISLJENJE JE KAO SVAKO GA IMA

  15. #75

    Odgovor: Zašto sve u AP Vojvodini drže bosanci i crnogorci?

    Citat otac Makarije kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da tamo negde na "trulom zapadu" moraju da se postuju ondasnji zakoni i da se navike i obicaji ne moraju menjati,samo, te navike i obicaje sprovodis kod svoje kuce i na mestima namenjenim za to . Nikako u saobracaju,ulici,bolnici,cekaonici,plazi,kaficu,pe kari,radnom mestu ...


    ...eto,dodjosmo i do sustine zasto sve u AP Vojvodini drze bosanci i crnogorci
    Oćeš da kažeš da je to tako,da bi mogli te svoje navike i običaje
    držati ne samo kod kuće i na mestima namenjenim za to....
    već i na svim ostalim ?
    A ha..
    Poruku je izmenio ANIBAS, 21.03.2012 u 16:10
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Strana 5 od 20 PrvaPrva ... 3456715 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Crnogorci
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 15:49
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 03.06.2015, 13:32
  4. Rekli su o Vojvodini
    Autor bellissima u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.09.2010, 19:15
  5. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •