Uvek maksimalno doterana - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 85
  1. #31

    Odgovor: Overdressed

    Ma ja mislim da su taj izraz overdressed i izmislile te extra super ultra mega giga fancy cure a ne one ''druge''...
    Iskreno prvi put sma ga cula...
    Te druge obicno i ne zanima sta ko nosi i kako,ako i primete takvu neku nasmeju se i to je to...
    Ali reci da ako neko nije tip top da je odmah nezenstven,neuredan isl,e to ej vec previse
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #32

    Odgovor: Overdressed

    Pa zavisi šta u ovom slučaju ovo "zapuštena" znači... Da li znači "opuštena i uredna" ili znači "brkovi do kolena i dvojka levo karijes".
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #33

    Odgovor: Overdressed

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa zavisi šta u ovom slučaju ovo "zapuštena" znači... Da li znači "opuštena i uredna" ili znači "brkovi do kolena i dvojka levo karijes".
    Pa kako sma ja skontala doticnu personu to znaci ne voditi racuna o markama,nostiti ravnu obucu i konjski rep i ne sminkati se cim ustanes
    zato sma odmah i rekla,jedno je biti neuredan a drugo ne biti 24/7 ko sa modne piste
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #34

    Odgovor: Overdressed

    Hmmm... jedino što sa sigurnošću mogu da kažem jeste da ja ne razumem kako neko može da nosi štikle svaki dan, ceo dan. Ja ih nosim samo uveče kad izlazim, pa me i posle tog kratkotrajnog "tretmana" bole noge još pola (sledećeg) dana. Druga stvar je da ja prosto nikad nisam imala u svom okruženju primer nekoga ko bi nosio svaki dan visoke štikle, i mislim da i to igra svoju ulogu. Mislim da je to krajnje nepraktično, i ne sviđa mi se kad vidim ženu na visokim štiklama u po' bela dana.
    Što se tiče ostatka - uglavnom se moj izgled poklapa sa daljim delom priče (osim dela o suknjama i haljinama - to mi je letnja varijanta), ali ne vidim sebe kao osobu koja se preterano glanca i non stop samo misli o svojoj odeći i frizuri, tako da me izraz overdressed niti pogađa, niti ga smatram za uvredu.
    U krajnjoj liniji - neka svako nosi šta, kada i kako voli .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  5. #35

    Odgovor: Overdressed

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm... jedino što sa sigurnošću mogu da kažem jeste da ja ne razumem kako neko može da nosi štikle svaki dan, ceo dan.
    E, ovde se slazem sa tobom. Ne da imam nesto protiv devojaka/zena koje nose stikle po ceo dan... naprotiv, ja im se divim kako izdrzavaju!
    A te devojke koje su od ranog jutra u "punoj ratnoj opremi", razumem ih donekle. Ili nemaju sta da rade ili to rade sa ciljem (kako mi je jedna od njih objasnila, na taj nacin ona misli na svoju buducnost, drugim recima uvek je spremna ako naidje potencijalni, bogati, buduci muz ) ili mozda stvarno ima zena koje vole i uzivaju u tome da se sredjuju po ceo dan (ja nisam jedna od njih). u svakom slucaju, tako mi je svejedno sta drugi ljudi nose...
    Nisam nalickana od jutra do mraka, ali samo iz razloga sto se ja dobro osecam u nekim opustenim dnevnim kombinacijama. Naravno, cista kosa, malo maskare, sjaj ili karmin, malo nakita - to se vec podrazumeva...

  6. #36

    Odgovor: Overdressed

    neka svatko nosi što hoće i šta mu najbolje paše, pa zvalo se to overdressed ili underdressed, štikle ili patike sve jedno je ako redovno pereš noge. frizura ovakva ili onakva samo da je čista, šminka može ili ne mora pod uslovom da nemaš krmeljive oči. ja lično niti volim štikle, ni šminku, ali mi ne pada na pamet da drugarice ili bilo kog drugog zajebavam zbog toga. a i neka mi netko objasni šta je to tipično žensko, a šta nije??? to svakako nije ono što vidiš izvana, nego kako se "nosi" ono iznutra. moje lično mišljenje je da je izraz "overdressed" samo obično etiketiranje, ništa više.
    nattydread is coming to dinner

  7. #37

    Odgovor: Overdressed

    Ja nosim štikle tokom celog dana svakog radnog dana - a radim i subotom...
    I tako je od moje 19.godine - prijaju mi štikle i ne bole me noge.
    Stvar navike

    Nekada sam smešna kada nedeljom obujem patikice i odem u šetnju - Onaj Veliki se smeje i stalno ide iza mene - kaže, tako sve normalne devojke hodaju na štiklama a ti u patikama..i beskrajno mu je zabavno
    tad mi obraća isključivo sa "patko"


    Iako sam po ceo dan na poslu u visokim štiklama, suknje retko nosim - na mlogo važnim sastancima one "biznis" varijante 2 prsta ispod iznad (kolena, ne guze )
    Od šminke dnevno koristim kremu u boji, maskaru i povremeno rumenilo...
    Senke retko, sjajeve povremeno..

    Čista kosa je a must! Kada uvate periodi strašnog mašćenja - u stanju sam da je perem svakog dana...obožavam da vidim devojku sa kosom svezanom u rep, ali nikada ga ne vezujem (jezivo mi stoji)

    Nokti su mi dugi (prirodno) i uvek lakirani - bordo ili crvenim lakom. Ređe mi dođe da namackam neku bež nijansu, a frenč praktikujem kad idem na godišnji ili duži put jer je jednostavno najpostojaniji pa ne moram da se smaram sa lakiranjem noktiju.

    Za marke me baš nešto zabole - kupujem odeću koja mi se sviđa, a dobro mi stoji...Najčešće sam u farmerkicama - imam svečane i manje svečane, do onih sasvim šetačkih koje nosim kada sam u patka fazonu...

    Trenerku ne volim...trenirala sam dugo plivanje i košarku i trenerka mi je nekako postala i ostala sinonim za sportske aktivnosti...
    Kuću čistim u staroj pidžami u kojoj više ne spavam...

    ...e da, pored štikli, farmerki i čiste kose..obožavam stakliće raznih vrsta i one tanke šarene šalove, uske i dugačke..po tome me svako može prepoznati..ako nemam ludu ogrlicu, imam ludi šal...

    di ja spadam..u koju kategoriju
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #38

    Odgovor: Overdressed

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Mislim sta reci za nekoga ko u 7 am izlazi vani odjeven kao za 9-10 pm
    ...pa reći da nema kulture oblačenja (ako tako mogu da se izrazim )
    što znači da ne zna kad i u kojim prilikama treba da nosi adekvatnu garderobu.
    Meni je recimo muka i kad vidim u domu zdravlja vidim ženu koja se skoro porodila i dovodi bebu na kontrolu, komplet obučena u crno (to je ona varijanta za izlaske još pre nego što se udala) na sve štiklama Po meni je to ista stvar
    Treba da postoji razlika u stilu oblačenja u zavisnosti od prilike

  9. #39

    Odgovor: Overdressed

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm... jedino što sa sigurnošću mogu da kažem jeste da ja ne razumem kako neko može da nosi štikle svaki dan, ceo dan. Ja ih nosim samo uveče kad izlazim, pa me i posle tog kratkotrajnog "tretmana" bole noge još pola (sledećeg) dana.
    Postoje različite štikle. Ne mogu ni ja u pojedinim čizmama duže od 3-4 sata (one tanke 12-tice koje sam lomila do sada 3 puta ). Imam kožne čizmice sa štiklom koja je možda desetka, ali je malo šira, izuzetno stabilna, a čizma sama po sebi jako udobna, tako da u njima mogu da prepešačim grad uzduž i popreko (dobro, skoro ). Na kraju, to je zaista stvar navike, a i stvar ukusa.

  10. #40

    Odgovor: Overdressed

    Ja jednostavno volim shtikle...
    Udobne su mi,lepshe hodam u njima...a i noga lepshe izgleda u shtiklici...
    A ovaj text nisam narochito razumela... Jer mi nije extra kontroverzan kakvih modnih frikova tek ima...
    Ja nosim sjaj gotovo stalno... ako ne sjaj onda labelo...
    Ne shminkam se stalno a i kad se nashminkam kazu da izgledam isto,sta cesh negujem naturaL look... .... mada eventualno maskaru stavim skoro svaki dan....

    Suknje naprosto obozavam,mnogo su mi udobnije,komfornije od pantalona...
    E sad posto mi je vecina dana u strci frci nisam u prilici da nosim shtikle online ali recimo da ih priushtim sebi za vikend...
    Nisam ja tip top non stop... ali ne volim ni da ne vodim rachuna o sebi jer se ne osecam prijatno niti imam samopouzdanja kao kad se osecam cisto,uredno,sredjeno...pa makar na meni bila i trendza...

    Ubica mekog srca.

  11. #41

    Odgovor: Overdressed

    kad sam prochitala naslov pomislila sam da je "overdresed" neko ko ima previshe odece na sebi kao sto ovde recimo crnce prati glas da doslovce slazhu previse slojeva odece... elem..

    mislim da ne treba svakome shtikla, minica i shminka stani-pa'ni da bi izgledao zenstveno.. postoji mnogo stilova, sve je samo stvar kako prezentirash sebe.. neko moze da bude sredjen boli glava, pa opet da ne ostavi nikakav utisak.. a opet neko moze da bude u zadnjim krpama pa da ostavi jak dojam..
    definitivno nisam osoba koja nosi shtikle.. kad bi ih obukla bila bi vishlja od vecine ljudi s kojima se druzim, tako da mislim da mi nisu potrebne
    u ducan odlazim u pidzami, doslovce.. ne pada mi na pamet da se shminkam za prodavnicu.. imam uvek dovoljno boja na sebi da izgledam ko klaun i smatram da u pidzami izgledam sasvim zanimljivo pa vi tumachite "zanimljivo" kako god znate i umijete
    moomoo meee jooouu

  12. #42

    02 Odgovor: Overdressed

    Juče sam se setila jedne žene koja je bila sa Kikijem i sa mnom u bolnici... dve nedelje je bila kompletno našminkana... pitala sam se odakle joj energija da se šminka... dete joj bolesno... ona bukvalno tip - top obučena ''doterana''... shvatila sam da je jednostavno tako navikla, da je bez šminke i brendirane odeće kao, recimo kada bih se ja pojavila bez donjeg veša na nekom javnom mestu...
    Mogu da skapiram sve to... i cenim... kao i moju tetku koja sa 70 i kusur godina bez šminke ne izlazi iz stana - sve je to lepo i diskretno... kako i priliči dami koja je u njenim godinama
    mada sam u totalno drugom fazonu, dajte mi trenerke, mogu i farmerke... lep džemper ili duks... patike... niko sretniji od mene... bitno je da je kosa uredno začešljana, lice bez šminke. ali negovano, na telu uvek mleko za negu na bazi badema...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  13. #43

    Odgovor: Overdressed

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Postoje različite štikle. Ne mogu ni ja u pojedinim čizmama duže od 3-4 sata (one tanke 12-tice koje sam lomila do sada 3 puta ). Imam kožne čizmice sa štiklom koja je možda desetka, ali je malo šira, izuzetno stabilna, a čizma sama po sebi jako udobna, tako da u njima mogu da prepešačim grad uzduž i popreko (dobro, skoro ).
    Stvarno, svaka ti čast . Ja obujem štikle, i ako su slučajno desetka, ili (nedajbože) dvanaestica, u roku od par sati počinju bolovi, a kad izujem neretko dobijem grč lista da ne pričam o trnjenju stopala nakon dva sata nošenja Nisam ja ljudi za to, šta da se radi
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  14. #44

    Odgovor: Overdressed

    sredjena sam svakog dana za posao,znachi lepo odevena,nashminkana..stil zavisi od onog shta je za taj dan planirano,a i mnogo od mog raspolozenja...visoke shtikle nosim sve redje,samo kada su sastanci,prezentacije,svechani ruchak,vechera,izlazak..inache ravno ili manja peta..
    privatno sportski...ali i tada nashminkana..nokti uvek namazani,a frizura od pre skoro godinu dana uvek neurednom fazonu...
    samo nedeljom sam totalno opushtena,bez shminke i podignutom kosom...
    a chim izadjem iz kuce ili znam da ce neko doci,potrudim se da se barem malo sredim...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  15. #45

    Odgovor: Overdressed

    Uvek volim da vidim ženu / devojku koja je skladno obučena, koja zna da uklopi šminku sa odećom koju u tom trenutku nosi. Naravno da treba voditi računa da odeća i šminka bude primerena i u skladu sa poslom koji ta devojka / žena obavlja.

    Što se tiče ženskog preterivanja u pogledu oblačenja, prekomernog praćenja modnih trendova, neukusnog šminkanja i samim tim skretanja pažnje okoline na sebe naravno da sam protiv.

    Ne bi bio iskren kad bi rekao da nevolim da mi devojka bude elegantna, doterana, ponekad i ekstravagantna... naravno sve u određenoj prilici i okolnostima.
    Čini mi se da mi jednako smeta kad se devojke slabo šminkaju -nije mi jasan izgovor da "šminka nije prirodna pa što da je koristim?", kao i onda kad preteruju pa su skoro non-stop tip-top sa pola kile pudera i šminke na licu.

    Šminka služi da istakne lepe crte ženskog lica, naglasi usta, oči, obraze... a isto tako dame znaju šminkom i da vizuelno umanje neku "nesavršenost" (sitne oči, kratke trepavice, nedovoljno velike usne...) i po meni je to sasvim u redu.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Avantura! Da li joj se baš uvek može odoleti?
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 04.01.2019, 12:57
  2. Zašto dobri ljudi uvek odlaze?
    Autor memento u forumu Pričaonica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 13.02.2016, 15:05
  3. Član čiji mi postovi uvek privuku pažnju?
    Autor ribenzzi u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 11:55
  4. Spavate li dovoljno, ili ste uvek nenaspavani?
    Autor Aca1983 u forumu Pričaonica
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 03.08.2012, 00:58
  5. Zašto devojke/žene uvek idu zajedno u WC
    Autor rumski u forumu Muška kafana
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 21:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •