Biblija jedina merodavna... - Strana 5
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 77
  1. #61

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Vidi, i da bog sidje ovog momenta ti chesh prvi biti na spisku za przzenje Koliko postoji vojvodinacafe, niko nije uchinio vishe od tebe, i to tako temeljno radio da se ljudima ogadi religija

    Da sam djavo lichno, omoguchio bih ti besplatan net doveka
    Religija se može ogaditi samo onima kojima se i pre gadila...Kao što si ti na primer!

    A još gori od tebe su oni što misle da o Bogu treba misliti samo jedan dan u nedelji, od po sat vremena u prepodnevnom terminu i to u polu dremežnom snu....dok neki tamo nešto priča i peva za katedrom...ccc

    Ja ću da guslam, a ti prebaci kanal ako ti se ne svidja...ili, još bolje, uzmi gumicu pa me obriši ko što si već brisao...

    I naravno da ti nisi djavo lično....ali si mu jako jako blizu...

    Shvatičeš, ima vremena....

  2. #62

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Shvatičeš, ima vremena....
    Ti nechesh

  3. #63

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    A čovek, pripadnik bilo koje crkve, može da izabere da li će mu biti merodavna i svojevrstan putokaz u životu ili ne.
    A ti si izabrao.

    Priče Solomonove 6:16-19: Na ovo šestoro mrzi Gospod, i sedmo je gad duši Njegovoj. (1) oči ponosite, (2) jezik lažljiv, (3) i ruke koje prolivaju krv pravu, (4) srce koje kuje zle misli, (5) noge koje brzo trče na zlo, (6) lažan svedok koji govori laž, i (7) ko zameće svađu među braćom.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    NiJesam ti ja kriv što ne vidiš da pljuvačka iz tvojih usta izlazi
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    .
    Sad dalje tebi ostavljam da se sam obavJestiš - kom se to bogu oni mole?
    Ali pazi, moraš dobro da se koncentrišeš i napregneš da bi to shvatio i razumeo....vrlo je teško.
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Religija se može ogaditi samo onima kojima se i pre gadila...Kao što si ti na primer!
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I naravno da ti nisi djavo lično....ali si mu jako jako blizu...
    Shvatičeš, ima vremena....
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #64

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Ja sam procitao Bibliju ne celu bas ali vise od polovine kao dete.
    Danas pitajte decu u skolama od 6,7,8 godina sta misle o bibliji?
    Verujem da vecina nece znati sta je to i cemu sluzi i ko je napisao.
    Verovatno ce reci neko pametan od te dece pa to je knjiga kao i svaka od milion napisanih knjiga.Tu je sustina danas mladi bibliju smatraju kao sto rekoh knjizevnu stvar koju se neko dosetio da dopise po necijoj prici.
    Ja vernik jesam,ali vidite oko nas koliko veze ima biblija i verovanje u boga u nasim zivotima?
    Bojim se da ce se i biblija i bog i sve ostalo za desetinu godina izgubiti u svesti ljudi jer ovaj brz zivot sve vise i vise ljute tera na posao i mislima kako da prehrani porodicu.I samim tim shvatice da gospod bog je on,za svoju porodicu.
    Nadam se da gresim ali bojim se da je tako.

  5. #65

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A ti si izabrao.

    Priče Solomonove 6:16-19: Na ovo šestoro mrzi Gospod, i sedmo je gad duši Njegovoj. (1) oči ponosite, (2) jezik lažljiv, (3) i ruke koje prolivaju krv pravu, (4) srce koje kuje zle misli, (5) noge koje brzo trče na zlo, (6) lažan svedok koji govori laž, i (7) ko zameće svađu među braćom.
    Kako si ti mudra....

    Psalami Davidovi->

    1 Čuj, narode moj, nauk moj, prigni uho svoje k rečima usta mojih.
    2 Otvaram za priču usta svoja, kazaću stare pripovetke.
    3 Šta slušasmo i doznasmo, i što nam kazivaše oci naši,
    4 Nećemo zatajiti od dece njihove, naraštaju poznom javićemo slavu Gospodnju i silu Njegovu i čudesa koja je učinio.
    5 Svedočanstvo podiže u Jakovu, i u Izrailju postavi zakon, koji dade ocima našim da ga predadu deci svojoj;
    6 Da bi znao potonji naraštaj, deca koja će se roditi, pa i oni da bi kazivali svojoj deci.
    7 Da polažu na Boga nadanje svoje, i ne zaboravljaju dela Božijih, i zapovesti Njegove da drže;
    8 I da ne budu kao oci njihovi, rod nevaljao i uporan, rod koji ne beše čvrst srcem svojim, niti veran Bogu duhom svojim.

    Ne vredi vam....ostaje samo da me banujete

  6. #66

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Biblija je jedina merodavna...

    Odbrojavanje...

    (2 Timotejeva 3)
    Ali ovo znaj da će u poslednje dane nastati vremena teška.
    Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,
    Neprimirljivi, opadači, neuzdržnici, besni, nedobroljubivi,
    Izdajnici, nagli, naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga,
    Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njene odrekli. I ovih se kloni.

    (Marko 13)
    Jer će izaći lažni Hristosi i lažni proroci, i pokazaće znake i čudesa da bi prevarili, ako bude moguće, i izabrane.

    (Danilo 12)
    A ti Danilo zatvori ove reči i zapečati ovu knjigu do poslednjeg vremena; mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti.

    (Naum 2)
    Kola će besneti ulicama, udarat će jedno o drugo širokim putevima
    izgledat će poput baklji, jurit će poput munja

    (Zaharija 14)
    A ovo će biti zlo kojim će Gospod udariti sve narode koji bi vojevali na Jerusalim: telo će svakom posahnuti dok još stoji na nogu, i oči će svakom posahnuti u rupama svojim, i jezik će svakom posahnuti u ustima.

    (Matej 24)
    Jer kao što je bilo u vreme Nojevo tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.
    Jer kao što pred potopom jeđahu i pijahu, ženjahu se i udavahu do onog dana kad Noje uđe u kovčeg
    I ne osetiše dok ne dođe potop i odnese sve; tako će biti i dolazak Sina čovečijeg.





    ....

  7. #67

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Uglavnom Gogsy:
    Ne vaskrse li, jalova sva vera naša..
    ..A ne vaskrse..
    The rest...is silence.

  8. #68

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Za nas hrišćane Biblija bi trebala biti jedina merodavna. Različita verovanja u različitim selima, su posledica očuvanja nekih paganskih običaja. Čitava Evropa pa i mi Srbi smo imali neka drugačija verovanja pre dolaska hrišćanstva, a po onome šta sam čitao je da smo mi Srbi bili od onih koji teško odbacuju stara verovanja i stare kultove. I danas ljudi kucaju u drvo, imamo kult mrtvih (zadušnice) itd. Neki od tih običaja, su ušli i u crkveni obred, crkva je našla neku simboliku u onome što smo teško napuštali, npr paljenje badnjaka. Ostalo je dosta iz starih slovenskih verovanja, pa otuda i različiti običaji i verovanja od kojih su večika većina praznoverje po hrišćanstvu.



  9. #69

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Ne mogu. Trudim se, ali ne mogu da shvatim kako racionalan um može uzeti jednu knjigu kao jedino merodavno. Čak i u egzaktnim naukama poput matematike ne možemo samo jedan udžbenik smatrati savršenim i koristiti ga uvek i svuda. Jeste, Biblija sadrži mnogo dobrih saveta o tome kako se u životu vladati, ali to ne menja činjenicu da je ona samo skup logički poredanih reči na mnogo listova papira - knjiga.

  10. #70

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Jedino merodavno kada je religija u pitanju. Reč je o praznovericama a ne o koliziji religija-nauka.



  11. #71

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu. Trudim se,
    Dobro je dok se trudiš...ako se zaista trudiš?
    Činjenica je da religiozni nikad ne svračaju na teme poput " zašto ste ateista" , ali zato ateisti svraćaju na religiozne teme...


    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Čak i u egzaktnim naukama poput matematike ne možemo samo jedan udžbenik smatrati savršenim i koristiti ga uvek i svuda
    Kako ne možemo?
    Ko će da ospori u tablici računskih operacija da je 2+2=4 ? ko?
    Ko će da kaže kako to nije merodavno za dalji razvoj matematike kao nauke...?

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    ali to ne menja činjenicu da je ona samo skup logički poredanih reči na mnogo listova papira - knjiga.
    U velikoj si zabludi...i to je odgovor na ono prvo pitanje da li se trudiš?
    Ne. Netrudiš se.


  12. #72

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Ako smem da primetim, Biblija je merodavna samo za one "prave" hrišćane. Šta podrazumevamo pod tim pojmom? Kao što je neko već rekao, nije za one hrišćane koji samo po potrebi, zbog trenutnog raspoloženja, osećaja krivice, griže savesti i ko zna čega sve još, idu u crkvu. Naravno, samo kad su praznici, crveno slovo u kalendaru, slave... Naš narod je uglavnom sujeveran pa se ne radi kada je crveno slovo. No, nije li to, na neki način, diskriminacija? Kako "odvojiti" one hrišćane istinski verne Crkvi od onih koji s vremena na vreme odu u crkvu?
    Svako ima pravo da ode u crkvu, niti mu na čelu ne piše da li je "pravi" vernik. No, da se držimo teme.
    U Bibliji nas uče, ako se ne varam, mnoštvu moralnih zakona koji bi trebali biti univerzalni, i za sva vremena. No, nije li sam čovek, po svom rođenju vaspitavan da bude pošten, da ne laže, krade...? Zbog čega se smatra da je Biblija merodavna da nas jedino ona upućuje na pravi put? Mi u svojoj kući učimo ta životna pravila, neka osnovna moralna načela. Svako od nas ima slobodu izbora da odluči gde će učiti školu života. Nekome je Biblija izvor svega na svetu i to je pravo svima garantovano. Neke životne vrednosti se uče u realnom životu. Kroz neke situacije čovek mora sam da prođe da bi shvatio u kakvom svetu živi. Ako neko misli da će mu Biblija pružiti odgovor na sva pitanja, i to je u redu. U redu je i da ja imam svoje mišljenje.
    Prvi utisak uvek vara

  13. #73

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Zbog čega se smatra da je Biblija merodavna da nas jedino ona upućuje na pravi put? Mi u svojoj kući učimo ta životna pravila, neka osnovna moralna načela.
    Mi u svojoj kući, naši roditelji u svojoj, njihovi roditelji u svojoj, roditelji njihovih roditelja u svojoj, roditelji roditelja od njihovih roditelja svojoj....i dokle tako?
    Gde je, kada je, i Ko je prvi uzrok/izvor tog znanja?

    Zato se za Bibliju - odnosno Reč Božiju - smatra da je jedino merodavna. Jer je ona izvor...

  14. #74

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Čovek je dovoljno svesno biće da bi sam došao do zaključka šta je moralno, šta je pošteno a šta nije. Nije potreban autoritet bilo koje "vrste" da bi čovek znao kako se treba ponašati prema svojim najbližima, prijateljima. Ako nešto učini loše, osetiće na svojoj koži posledice, pa će mu to biti za nauk, šta se sme a šta se ne sme raditi. Čovek je sam pisao svoju istoriju.
    Izvor svega što čovek može naučiti ili što će naučiti je on sam, njegov mozak, njegova svest i njegova sposobnost prilagođavanja trenutnim okolnostima i sposobnost rasuđivanja, i razlučivanja šta je dobro a šta loše.
    Prvi utisak uvek vara

  15. #75

    Odgovor: Biblija jedina merodavna...

    Da li bre iko od vas uzima u obzir to kada je Biblija nastala i u kakvim okolnostima? Druga stvar je da se Biblija ne čita kao novine, već se tumači na različite načine, možeš je čitati iznova i iznova i da ne shvatiš ništa, a opet možeš mnogo toga iz nje pročitati. Naravno da je čovek danas evoluirao da razazna šta je društveno prihvatljivo i moralno, šta je dobro a šta zlo a ko misli da religija tu nije igrala ulogu nek razmisli malo bolje.

    Nije potreban autoritet bilo koje "vrste" da bi čovek znao kako se treba ponašati prema svojim najbližima, prijateljima
    Hoćeš reći da ništa nisi naučio od roditelja, učitelja, profesora? Sve su to autoriteti.

    Izvor svega što čovek može naučiti ili što će naučiti je on sam, njegov mozak, njegova svest i njegova sposobnost prilagođavanja trenutnim okolnostima i sposobnost rasuđivanja, i razlučivanja šta je dobro a šta loše.
    U prevodu, čovek se ne rađa kao tabula rasa, što je tvrdnja Čovek kroz život uči iz bezbroj izvora, različitih, Biblija je svakako bitan izvor koji je uticao na formiranje velikog broja ličnosti. Za vernike, osnovni izvor je sveta knjiga (ovde konkretno mislim na narode knjige da ne širim mnogo na ostale religije). Za hrišćane je to Biblija, Stari i Novi zavet.

    Inače, zar nije tema bila o praznoverju u našem narodu?



Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Biblija ‑ Božja reč
    Autor sale777 u forumu Religija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.06.2011, 02:13
  2. Zemlja kao jedina istina..
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.08.2009, 17:34
  3. Vatikan: Katolička crkva - jedina Crkva
    Autor SilentBob u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 23:58
  4. Amerikancima važniji "big mek" nego Biblija
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 31.10.2007, 23:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •