Kada nisam s' onom koju volem - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 57
  1. #16

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Ja sam sa onom koju volem.

  2. #17

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    reče stara majka;"kako se jedan/a smako tako se drugi namako"...i jest tako.
    Nekom pre a nekome posle...čim pre to bolje.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #18
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Život je suviše srećna i neprocenjivo vredna okolnost koja nam se dogodila da bi ga narušavali zbog nerealizovane ljubavi. Dok je nas biće i ljubavi (žena).
    Konstatacija mi nije baš najjasnija pre svega zbog sreće. Sreća je kratkotrajna i ne postoji na svetu osoba koja za sebe može reći da je srećna ali, da je zadovoljna, to već može. Sreća je naročito stanje povećanih emocija i kada prođe, a prođe brzo, u nama ostaje zadovoljstvo. Život je borba, a u borbi bivamo pobednici i gubitnici, bez izuzetka.

    Pa ko nije bio nesrećno zaljubljen?
    Zar zaljubljenost može biti nesrećna?

    Nesreća je ako zaljubljenost ne doživi viši stupanj, uslovno rečeno jer, nekome je dovoljno da bude samo zaljubljen, kao što je nekome dovoljno da kaže kao Đole "Ostaje mi to što se volimo, što se još uvek volimo..." Neverovatno je kako ljudi ne vide neprocenjivu vrednost u ovom osećanju - znati da nekoga voliš i da taj isti voli tebe, uprkos što niste zajedno.

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    reče stara majka;"kako se jedan/a smako tako se drugi namako"...i jest tako.
    Nekom pre a nekome posle...čim pre to bolje.
    Zbog čega je onda toliko samaca kojima se nikada niko nije ni "smako" ni "namako"?
    Poruku je izmenio Cecara, 24.07.2012 u 09:18 Razlog: uzastopni postovi

  4. #19

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    "It gets better. But it never goes away."



  5. #20

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    reče stara majka;"kako se jedan/a smako tako se drugi namako"...i jest tako.
    Nekom pre a nekome posle...čim pre to bolje.
    Zbog čega je onda toliko samaca kojima se nikada niko nije ni "smako" ni "namako"?
    Dovoljni su sami sebi,prosto i jednostavno.Veći deo života su upravo tako i proveli...
    Osobama kojima se niko nikada nije ni smakao ni namakao u životu,nije ni mesto pomena u gore navedenoj temu.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  6. #21

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    @ANIBAS

    Tek kada su se saživeli sa samoćom postali su dovoljni sami sebi. Retki su to i ostali a većina je postala usamljena.

  7. #22

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku


    Dovoljni su sami sebi,prosto i jednostavno.Veći deo života su upravo tako i proveli...
    Osobama kojima se niko nikada nije ni smakao ni namakao u životu,nije ni mesto pomena u gore navedenoj temu.
    Uf poznajem nekoliko takvih nenamaknutih, šta se to dogodi sa njima pa im niko ne valja?
    Osobe prijatne spoljašnjosti, sa fakultetskim diplomama, prijatni u društvu i konverzaciji a sami godinama, decenijama, kako muški tako i ženski???
    Dodji janje kad se žito žanje




  8. #23

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku


    Dovoljni su sami sebi,prosto i jednostavno.Veći deo života su upravo tako i proveli...
    Osobama kojima se niko nikada nije ni smakao ni namakao u životu,nije ni mesto pomena u gore navedenoj temu.
    Nismo dovoljni sami sebi.
    Upravo zato neki ovde vise veliki deo dana i noći.Biti u braku ili vezi ne znači nužno i biti zadovoljan istim,pa mnogi beže svesno ili nesvesno tražeći sebi nešto ili nekoga ko će ,pa bar na mah učiniti da se osećaju dobro.

    I da odgovorim na ovu temu...kada nisam s`onim kog volem..osećam se kao magla...teško .Sve mi je lakše kada je pored mene osoba koju volim ...i da se krećem i da radim...i da pričam i da kuvam i da ...da se smejem.
    Kad nije, funkcionišem ali to nije to.To je život sa pola snage.Iskreno.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #24

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku


    Dovoljni su sami sebi,prosto i jednostavno.Veći deo života su upravo tako i proveli...
    Osobama kojima se niko nikada nije ni smakao ni namakao u životu,nije ni mesto pomena u gore navedenoj temu.
    Nismo dovoljni sami sebi.
    Upravo zato neki ovde vise veliki deo dana i noći.Biti u braku ili vezi ne znači nužno i biti zadovoljan istim,pa mnogi beže svesno ili nesvesno tražeći sebi nešto ili nekoga ko će ,pa bar na mah učiniti da se osećaju dobro.

    I da odgovorim na ovu temu...kada nisam s`onim kog volem..osećam se kao magla...teško .Sve mi je lakše kada je pored mene osoba koju volim ...i da se krećem i da radim...i da pričam i da kuvam i da ...da se smejem.
    Kad nije, funkcionišem ali to nije to.To je život sa pola snage.Iskreno.
    Nije realno da svi budu sretni.
    Neko će uvek biti nesretan.
    Nije realno da svi budu siti.
    Neko će uvek biti gladan.
    Nije realno da svako ima dom.
    Neko će uvek spavati na ulici.
    Ovaj svet je čudesan, ali nije savršen.



  10. #25

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat test korisnik kaže: Pogledaj poruku
    Uf poznajem nekoliko takvih nenamaknutih, šta se to dogodi sa njima pa im niko ne valja?
    Osobe prijatne spoljašnjosti, sa fakultetskim diplomama, prijatni u društvu i konverzaciji a sami godinama, decenijama, kako muški tako i ženski???
    Znam ja. Previse se naviknu da imaju svoj mir i posle ne mogu bas tako lako da se prilagode zajednickom zivotu sa nekim, koliko god taj drugi bio fleksibilan.
    A ima jos jedna stvar. Kad si mlad, kriterijumi su niski. Zadovoljavas se malim stvarima, cenis neke nebitne stvari (poput fizickog izgleda). Sto si stariji, kriterijumi se menjaju i podizu, iako cesto i nismo u situaciji da ih namecemo.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  11. #26

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    @čista iluzija

    Zar zaista tako misli Jedna iluzija?

    Ko nije dovoljan sam sebi, taj nije dovoljan ni drugima, ni na tren.

    Sve je život: i kada smo na poslu, na popodnevnoj kafi, kada nam je lepo i kada nas boli; i kada smo sami i kada je oko nas vreva. Ko ne zna u vrevi biti sam, taj nije potpun; ko ne zna samovati zalud mu vreva.

    Forum ne doživljavam kao mesto gde ću nekoga sresti pa se usrećiti samo zato da ne bih bila sama. Na forum dođem jer volim da pišem i mislim da ne treba više isticati internet kao zlo jer, odavno smo prestali prati veš i sudove na ruke, žicati parket, prati prozore novinama pa, ako je tako, zašto internet ne bismo prihvatili kao vid odavno ustaljene komunikacije, i poslovne i privatne.

    Pri tom, ne mislim da je sve to dobro ali, tu smo gde smo. Ko ne prihvata takvu ponudu, ima izbora, toliko je neiskorišćene prirode.

    Ovim nikako ne želim da pravdam moj boravak na internetu, konkretno na forumu. (Pronađoh se prozvanom, priznajem). Nisam došla da odem od samoće niti mi je cilj da sa njega odem u dvoje. Mnogi, pa i ja, počeli su baš na poslu. Pošto je i ovakav vid komunikacije ugodan ali i poučan, ne vidim u svemu manjkavosti, osim kada se pretera. I najbolji kolač ako je višak, postaje otužan.

    Reklo bi se da je ovo offtopic ali nije. Dok sedim za stolom, ustajem da nešto odradim, a onda se vratim da nešto napišem što ostaje samo meni. Zatim ponovo dođem na forum i ispišem neke redove pričajući s ljudima. Slušam muziku.

    Lepo mi je što u nekome otkrivam deo njegove «samoće». To je skoro uvek više od odlaska u trgovinu pod ruku sa nekim koga volim i ko će me osloboditi nošenja tereta. Prošla sam to osećanje, a onda i ono mene.
    Eto zbog čega volim Kneza Miškina.

    Iluzijo, znam da ne osuđuješ one koji svuda, gde god se našli, u svemu vide poeziju. I zamisli kako bi to bilo tužno kada bi neko znao da ga neko ne voli?

    Kada nisam s onim koga volim, ja ga i dalje volim i znam da isto osećamo.

    __________________________________________________ _______________

    If You Love Somebody Set Them Free. - Sting

  12. #27

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Nije loše povremeno pročitati uvodni post. Mislim da se tu malKo odlutalo s teme.
    Dok sam bila mladja, svaki kraj "ljubavi", veze, sam doživljavalo fatalno.
    Mislila sam da posle toga nema ništa više. Da neću biti sposobna da volim istim intenzitetom.
    ...ali život te demantuje, volela sam svaki put jače...samo što, naravno, potrebno je određeno vreme za regeneraciju...
    I mišljenja sam da neuzvraćena ljubav je najjači oblik ljubavi...lako je voleti ko tebe voli...tada nisi načisto da li voliš tu osobu ili njen doživljaj tebe..

    A ovo mi baš "ubolo" oči...

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nismo dovoljni sami sebi.
    Upravo zato neki ovde vise veliki deo dana i noći.Biti u braku ili vezi ne znači nužno i biti zadovoljan istim,pa mnogi beže svesno ili nesvesno tražeći sebi nešto ili nekoga ko će ,pa bar na mah učiniti da se osećaju dobro.
    Napisano je kao zaključak, konstatacija...veoma subjektivno.
    Postoji tema na ovom forumu "Zašto pišete na forumu?" gde svako subjektivno mož' napisati svoje razloge.
    Ovako napisano deluje kao generalizacija.
    Ako se polazi od sebe i svojih razloga pisanja ovde, ne treba da se nameće kao opšteprihvaćeno.
    Odgovorila sam tamo, na temi...a mogu da napišem i ovde...forum doživljavam kao "svoj" kafić, iliti kaVanu gde postoje meni dragi ljudi čija mišljenja (ne nužno da se slažu sa mojim) cenim...nema razlike da li sedimo za istim stolom ili svako kod svoje kuće....
    Budi pametan i pravi se lud

  13. #28

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A ovo mi baš "ubolo" oči...

    Citat čista iluzija kaže: Pogledaj poruku
    Nismo dovoljni sami sebi.
    Upravo zato neki ovde vise veliki deo dana i noći.Biti u braku ili vezi ne znači nužno i biti zadovoljan istim,pa mnogi beže svesno ili nesvesno tražeći sebi nešto ili nekoga ko će ,pa bar na mah učiniti da se osećaju dobro.
    Napisano je kao zaključak, konstatacija...veoma subjektivno.
    Postoji tema na ovom forumu "Zašto pišete na forumu?" gde svako subjektivno mož' napisati svoje razloge.
    Ovako napisano deluje kao generalizacija.
    Ako se polazi od sebe i svojih razloga pisanja ovde, ne treba da se nameće kao opšteprihvaćeno.
    Odgovorila sam tamo, na temi...a mogu da napišem i ovde...forum doživljavam kao "svoj" kafić, iliti kaVanu gde postoje meni dragi ljudi čija mišljenja (ne nužno da se slažu sa mojim) cenim...nema razlike da li sedimo za istim stolom ili svako kod svoje kuće....
    Leptiriću nekad nije dovoljno samo posmatrati površinu da bi izvela zaključak.Potrebno je zagrebati malo ...do suštine.

    Kad to budeš mogla onda ćeš moći i da razumeš moje postove i biti sposobna da daš adekvatan komentar na njih.

    Htela sam da kažem da je došlo neverovatno ludo vreme i da su ljudi pod bremenom života počeli da se otudjuju jedni od drugih iako se možda u dubini duše i dalje vole.
    Kad nisam s`onom koju volem ne mora da znači fizičku odvojenost ili razvod ili raskid ili neuzvraćenu ljubav, imperativno.Ljudi mogu da žive zajedno a da pate jedno za drugim...i to neopisivo.I da budu nesrećni i to ...neopisivo.
    Zaključak nisam dala subjektivno,već na osnovu ljudi sa kojima sam pričala o ovoj temi.Generalizacija u neku ruku jeste,ali jedno stoji- od istine mnogi beže glavom bez obzira.
    Poruku je izmenio čista iluzija, 28.07.2012 u 21:20 Razlog: slovna greška
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  14. #29

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Nekada namerno izbegavam da "grebem" ispod površine, ne zbog sebe, već upravo zbog osobe...zato što izgrebano može da bude poražavajuće..a nismo baš toliko bliske da bi se to shvatilo kao dobronamerno.
    Suštinu tvog citiranog posta sam i te kako shvatila, a nije ni teško...a nisam ni jedina...
    Navela si da neki ovde "vise" (iako navodnike nisi stavila) tražeći sebi nešto ili nekoga...zato sam i reagovala da si postupila subjetivno jer nisu nam svima isti ni dometi ni ciljevi. Ti si tvoj jasno tim postom iskazala. Priča o "nekima" više govori o nama samima nego o tim...nekima...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #30

    Odgovor: Kada nisam s' onom koju volem

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Nekada namerno izbegavam da "grebem" ispod površine, ne zbog sebe, već upravo zbog osobe...zato što izgrebano može da bude poražavajuće..a nismo baš toliko bliske da bi se to shvatilo kao dobronamerno.
    Suštinu tvog citiranog posta sam i te kako shvatila, a nije ni teško...a nisam ni jedina...
    Navela si da neki ovde "vise" (iako navodnike nisi stavila) tražeći sebi nešto ili nekoga...zato sam i reagovala da si postupila subjetivno jer nisu nam svima isti ni dometi ni ciljevi. Ti si tvoj jasno tim postom iskazala. Priča o "nekima" više govori o nama samima nego o tim...nekima...
    Znam da ću ovim sad otići u off topic ali nema veze,neka mi moderatori obrišu post,nije mi žao.

    Dakle,moj tekst govori upravo o tim "nekim" i nikako ,podvlačim nikako ne o meni samoj,da ti to razjasnim kad već toliko potenciraš školu svog prepametnog gurua koji po forumu prosipa svoje umotvorine,da postovi govore najviše o nama samima kao i lajkovi koje delimo.Ne govore o nama samima već vidjenju sveta oko nas samih,a tu je veeeelika razlika.

    Što se tiče istine da ovde "neki" traže utočište,ona je toliko evidentna da nije potrebno biti prepametan kao ti da bi je primetili.
    Ja to nisam osudila,niti sam ulazila u razloge tih ljudi.Usamljenost je usamljenost ,pa bila ona fizička ili psihička..svodi se na isto.Svako je leči i živi na svoj način.

    I još jedan dobronameran savet...Ne valja sve gledati zlim očima.Možda ja i nisam toliko ispod tebe koliko ti misliš.Internet je samo čista iluzija..ne zaboravi to.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kajem se što nisam...
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 25.10.2014, 23:35
  2. E, baš ne volem ... razno, opšta osećanja ...
    Autor simke u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 31.01.2012, 14:49
  3. Ne volEm, pa zavolEm..
    Autor yige_gui u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 12.01.2011, 17:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •