Adam ili Eva...ko je kriv? - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 121
  1. #106

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ali ako vam je Bog smešan, i sprdate se sa Njim, onda imate veliki problem kojeg niste ni svesni...


    No, dobro...vaša duša, vaša stvar...


    Ps. krofne s pekmezom upućene su čoveku, a Bog kada bude gadjao, biće to od malo tvrdjeg i toplijeg - da ne kažem vrelijeg - materijala no što su krofne....
    Poruku je izmenio euridika, 02.07.2009 u 21:03 Razlog: Obrisan deo koji se odnosi na obrisan post

  2. #107

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Pa ono sto je fixer napisao...ma gadja u sridi...

    ah, koliko jos imam rata da "otplatim" greh
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #108

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ...Slažem se, kako je i civilizacija napredovala , tako je i žena evoluirala...

    Slika zbori više od 'iljadu reči ->



    Izvini ser gogsy ali moram da se ubacim i kazem samo par reci. Nisam bas procitao ranije poruke ali ova slika mi ne ide uz religijsko ucenje. Pre mi ide uz Darvinovu teoriju
    a ona bas nema mnogo veze sa onim sto crkva propoveda.
    Ja laik, zakljucio.

  4. #109

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ser gogsy ali moram da se ubacim i kazem samo par reci. Nisam bas procitao ranije poruke .....

    Kad pročitaš, vrati se...

  5. #110

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ako je Adam muškog roda.....


    A stvoritelj-bog je muškog roda kako vernici kažu...i on ima sina koji je muškog roda...

    ...i svi anđeli pored krila imaju muški polni organ, kako je prikazano....


    ...na koga se izmetnula Eva??

    ...kad bog stvori čoveka po uzoru na sebe (mislim u onom smislu kako to religije propovedaju)....

  6. #111

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    ljudi slikaju anđele kako im paše.Bog je evu stvorio od adamovog rebra.

  7. #112

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku


    A stvoritelj-bog je muškog roda kako vernici kažu...
    Koji vernici, i šta to ti vernici kažu?

    Hmm...živo me zanima...a vidim ti si doooooobroooooo informisan , baš kao i pera detlić...


    Bog je život....A život nema rod....
    Bog je Elohim->mnoštvo!


    U Prevodima Svetog Pisma, radi lakšeg razumevanja, Bog je označavan u muškome rodu....U originalnom Hebrejskom, Bog je označavan kao Elohim!
    A Elohim označava-> množinu!

    Jel sad jasno?

  8. #113

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    ljudi slikaju anđele kako im paše.Bog je evu stvorio od adamovog rebra.
    ..jeste....a ljudi i pišu kako im paše....

    U Prevodima Svetog Pisma, radi lakšeg razumevanja, Bog je označavan u muškome rodu....U originalnom Hebrejskom, Bog je označavan kao Elohim!
    A Elohim označava-> množinu!
    Bog je Elohim->mnoštvo!
    Jel sad jasno?
    Na starom hebrejskom jeziku jedina reč koja je označavala božanstvo bila je četvoroslovna reč: jod, he vau he ili ako ti je lakše tetragramaton.
    Ne može biti ni jednina ni množina, jer su to termini koji odgovaraju fizičkom svetu, a fizički svet je jedan od elemenata tetragramatona....ako se već prevodi značenje, zbog razumevanja onda je to: ono...ono što je bilo, ono što je i ono što će biti....to je najadekvatniji prevod značenja...naravno po mom mišljenju...

    Jevreji su preuzeli tetragramaton od kabalista, a kabala je kolevka magije...
    Mnogi ljudi imaju gađenje prema reči magija...međutim magija je nauka a magovi naučnici...a šarlatani su šarlatani...

    E sad...elohim nije bog...ali je tačno da označava množinu...dakle, još tada su jevreji u svojim svetim tekstovima prevodili svoja verska ubeđenja od kabalalista...kao gluvi telefoni...možeš misliti šta ti posle nekoliko hiljada godina čitaš u svetom pismu...
    Magija je tražila spoznaju i iskustvo a ne prepisivanje svetih reči i formiranje religija..u tom šarlatanstvu mi danas živimo....

    Elohim je deo božanstva i prevodi se kao: oni koji su iznad...misleći se na više planove egzistencije... jer po tetragramatonu imaš četiri plana egzistencije...
    U kabali, koja predstavlja drvo života, predstavljeno je deset sefirota...sve što postoji prolazi kroz deset sefirota...dva sefirota, u svojoj magiskoj ( naučnoj ) formuli, nose značenje elohim...

    E sad mi kaži, pošto mi nije jasno, kakve veze to ima sa Adamom i Evom?

  9. #114

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku

    tetragramaton....

    ... od elemenata tetragramatona...

    ... tetragramaton od kabalista, a kabala je kolevka magije...

    ...međutim magija je nauka a magovi naučnici...

    ...kao gluvi telefoni...

    Magija ....

    u svojoj magiskoj ( naučnoj ) formuli

    ...A kada ih malo dublje analiziraš, ti vidiš da je jedan shvatio, da je skakanje na svaku prolazeću ženku u teranju samo veća odgovornost za potomstvom...i nemogućnost kontrolisanja... ( gde ja stadoh ti produži )
    ....dakle ako sam ja sposoban da imam 16 žena i da kontrolišem svoje potomstvo, ne postoji sila koja me može ograničiti na tako nešto......krađa...pa kako čovek može da ne bude lopov u lopovskom sistemu.....krađa je potreba...
    ...pa će ti termin ubistvo izgledati smešno...jer će biti samo prelazak iz jednog stanja u drugo, tj. rastvaranja i stvaranja...
    ...idi kod satija na temu- budizam... ima interesantnih informacija u vezi toga...
    I ti hoćeš da kažeš da nisi satanista?

    Tvoji postovi te sve više i više otkrivaju...i onog ko te nadahnjuje...

    Svaki dalji komentar na tvoje tup-truć-blab-bub-lup priče, je suvišan i nepotreban...
    Poruku je izmenio ser_gogsy, 06.07.2009 u 12:57 Razlog: slovo

  10. #115

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I ti hoćeš da kažeš da nisi satanista?

    Tvoji postovi te sve više i više otkrivaju...i onog ko te nadahnjuje...

    Svaki dalji komentar na tvoje tup-truć-blab-bub-lup priče, je suvišan i nepotreban...
    Kolji to Sere, ionako će da priča kako smo ga klali, pa da pravimo neki obreD. iJu, ponese me misao...


    Nego, kriva je Eva.



  11. #116

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    ...čit-čat, glp-glp...limunada

  12. #117

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    ewa znaci,ewa

  13. #118

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    I ti hoćeš da kažeš da nisi satanista?


    Kolji to Sere, ionako će da priča kako smo ga klali, pa da pravimo neki obreD. iJu, ponese me misao...
    Lovac, nisi ti kriv, kriva je Eva....

  14. #119

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat Vlada Vasic kaže: Pogledaj poruku
    ..jeste....a ljudi i pišu kako im paše....



    Na starom hebrejskom jeziku jedina reč koja je označavala božanstvo bila je četvoroslovna reč: jod, he vau he ili ako ti je lakše tetragramaton.
    Ne može biti ni jednina ni množina, jer su to termini koji odgovaraju fizičkom svetu, a fizički svet je jedan od elemenata tetragramatona....ako se već prevodi značenje, zbog razumevanja onda je to: ono...ono što je bilo, ono što je i ono što će biti....to je najadekvatniji prevod značenja...naravno po mom mišljenju...

    Jevreji su preuzeli tetragramaton od kabalista, a kabala je kolevka magije...
    Mnogi ljudi imaju gađenje prema reči magija...međutim magija je nauka a magovi naučnici...a šarlatani su šarlatani...

    E sad...elohim nije bog...ali je tačno da označava množinu...dakle, još tada su jevreji u svojim svetim tekstovima prevodili svoja verska ubeđenja od kabalalista...kao gluvi telefoni...možeš misliti šta ti posle nekoliko hiljada godina čitaš u svetom pismu...
    Magija je tražila spoznaju i iskustvo a ne prepisivanje svetih reči i formiranje religija..u tom šarlatanstvu mi danas živimo....

    Elohim je deo božanstva i prevodi se kao: oni koji su iznad...misleći se na više planove egzistencije... jer po tetragramatonu imaš četiri plana egzistencije...
    U kabali, koja predstavlja drvo života, predstavljeno je deset sefirota...sve što postoji prolazi kroz deset sefirota...dva sefirota, u svojoj magiskoj ( naučnoj ) formuli, nose značenje elohim...

    E sad mi kaži, pošto mi nije jasno, kakve veze to ima sa Adamom i Evom?
    elohim tačno označava mnoštvo,dobro je prevedeno u suštini.sad samo da se pitamo.čega mnoštvo?mnoštvo atributa.ne množinu bogova već jednog Boga stvoritelja,koji ima mnoštvo atributa,čudesni,svevideći,svemogući,iscelitelj,vo jskovođa,sveprisutni itd...to nema veze sa kabalom.sotona je majstor imitacije i to je poznato.

  15. #120

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    sad samo da se pitamo.čega mnoštvo?mnoštvo atributa.ne množinu bogova već jednog Boga stvoritelja,koji ima mnoštvo atributa
    Tačno...međutim svi atributi su deo četiri univerzalna principa postojanja...

    A onda sledi razdvajanje našeg mišljenja i shvatanja....

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Adam Zagajevski (Adam Zagajewski)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.08.2013, 21:02
  2. Adam Važik ( Adam Wažyk)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2012, 21:02
  3. Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 13:28
  4. Ko je kriv?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.06.2006, 10:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •