Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
  1. #31

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Tvoja "realnost" je veća sci-fi i više vuče ka "zoni sumraka"
    Ono što ja govorim je da smrt nije neminovnost, za sve one koji prime gospoda---> I za ove što žive danas, i za one što su živeli pre 100, 200, 300, 400....itd. god.

    Ko to nemože da razume...onda....
    Smrt nije neminovnost za one koji su ziveli pre 200 i vise godina ?
    Jel' ti stvarno mislis da cu ja tebi da objasnjavam sta je smrt a sta je zivot ?
    To ne rade ni u Mentalnoj bolnici, gde borave osobe koje su odvojene od realnosti u toj meri da su opasne po okolinu.

    Tvoja verovanja jos nisu tog intenziteta (predpostavljam).

    Jel' si pokusao nekad na sahrani da objasnis rodbini i prijateljima umrlog,
    kako smrt ustvari nije kraj, i time ih oslobodis fizickog bola koji je prouzrokovala smrt voljene im i drage osobe ?

    jupiter

  2. #32

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    Smrt nije neminovnost za one koji su ziveli pre 200 i vise godina ?
    Jel' ti stvarno mislis da cu ja tebi da objasnjavam sta je smrt a sta je zivot ?
    To ne rade ni u Mentalnoj bolnici, gde borave osobe koje su odvojene od realnosti u toj meri da su opasne po okolinu.
    Šta je smešno?

    Nemoj molim te ti da mi bilo šta više objašnjavaš ovde
    Od tvog objašnjavanja imam grčeve u stomaku..........od smeha

    Tvoja "realnost" se sastoji od toga--> da je postojanje slike na TV-u ili zvuka na radiju, proizvod samo naše mašte, jer mi ne vidimo signale i talasne frekvencije koje putem antene ulaze u aparat TV-a/radija, pa se konvertuju u sliku koju možemo da vidimo.


    Tvoja "realnost" se sastoji iz onoga što ti vidiš, a to je u suštini jako malo-->Čovek vidi samo od 0,4-0,7 mikro metra i zbog toga ne može da vidi signal koji dolazi u antenu pa iz antene u TV....ali to što ga mi ne vidimo ne znači da on i ne postoji!

    Dakle, kada sam pomenuo da smrt nije neminovnost, mislio sam na drugu i konačnu smrt koja nastupa posle suda, odnosno drugog Hristovog dolaska!
    A samim tim, podrazumevam da prva ovozemaljska smrt nije konačna, i da se duh čoveka seli u drugu dimenziju (koju mi ne vidimo, kao i one radio/TV talase), vraćajući se Bogu koji ga je i dao.

    Piter:
    Jel' si pokusao nekad na sahrani da objasnis rodbini i prijateljima umrlog,
    kako smrt ustvari nije kraj, i time ih oslobodis fizickog bola koji je prouzrokovala smrt voljene im i drage osobe ?
    Ne.
    Nisam ja, ali Isus jeste:

    35 Još On govoraše, a dođoše od starešine zborničkog govoreći: Kći tvoja umre; što već trudiš učitelja?
    36 A Isus odmah čuvši reč što rekoše reče starešini: Ne boj se, samo veruj.
    39 I ušavši reče im: Šta ste uzavreli te plačete? Devojka nije umrla, nego spava.
    40 I podsmevahu Mu se. A On isteravši sve uze oca devojčinog i mater i koji behu s Njim, i uđe gde ležaše devojka.
    Dela 9:40
    41 I uzevši devojku za ruku reče joj: Talita kumi, koje znači: Devojko, tebi govorim, ustani.

    (Marko 5:35-41)


    Pa zatim:

    12 A ako se Hristos propoveda da ustade iz mrtvih, kako govore neki među vama da nema vaskrsenja mrtvih?
    13 I ako nema vaskrsenja mrtvih, to ni Hristos ne usta.
    20 Ali Hristos usta iz mrtvih, i bi novina onima koji umreše.
    21 Jer budući da kroz čoveka bi smrt, kroz čoveka i vaskrsenje mrtvih.
    22 Jer kako po Adamu svi umiru, tako će i po Hristu svi oživeti.

    (Mat.10:28 )

    Pa dalje:

    28 I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a dušu ne mogu ubiti; nego se bojte Onog koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.

    (Kor.15:12-22)


    35 A koji se udostoje dobiti onaj svet i vaskrsenje iz mrtvih niti će se ženiti ni udavati;
    36 Jer više ne mogu umreti; jer su kao anđeli; i sinovi su Božiji kad su sinovi vaskrsenja.
    37 A da mrtvi ustaju, i Mojsije pokaza kod kupine gde naziva Gospoda Boga Avraamovog i Boga Isakovog i Boga Jakovljevog.
    38 A Bog nije Bog mrtvih nego živih; jer su Njemu svi živi.

    (Luk.20:35-38 )

  3. #33

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Ni struju niko ne vidi,pa ne dovodi u sumnju njeno postojanje,ni vazduh....ni ljiudozdere na Papua Novoj Gvineji odavde niko nije video,pa se ne sumnja da su postojali (ili jos postoje)...oci su najvarljivije ljudsko culo....a uvek su u zloupotrebi....naucni dokaz:fatamorgana.

  4. #34

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Mislim da ne vrijedi o ovome raspravljati,o nasoj vjeri.Svi treba da vjerujemo u isto,a ne da svako vjeruje u Bozije rijeci onako kako on to tumaci.
    Sve sto trebam da kazem je: Citajte Bibliju!
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  5. #35

    Odgovor: Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?

    Citat coolgirl kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da ne vrijedi o ovome raspravljati,o nasoj vjeri.Svi treba da vjerujemo u isto,a ne da svako vjeruje u Bozije rijeci onako kako on to tumaci.
    Sve sto trebam da kazem je: Citajte Bibliju!
    Hi coolgirl, ti ocigledno nisi shvatila temu.
    Reci Isusa Hrista o strukturi njegove "Crkve" se direktno razlikuju od svih
    organizovanih religija (ima ih preko 30000) koje sebe nazivaju "Hriscanskim"

    Ja ovom temom nisam hteo da polemisem u sta ti verujes, nego ko je i kako organizovao ono u sta ti verujes.

    Da li mozes da mi navedes "Hriscansku" religiju koja prati instrukcije Isusa Hrista
    iz Matej 23:8-12 ?

    jupiter

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Korisnici IE imaju niži IQ?
    Autor Necromancer u forumu WWW
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2016, 10:33
  2. Temelj kvalitetne veze
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 09:39
  3. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 03:44
  4. Moj grad na reci
    Autor Turkmenbashi u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.06.2010, 17:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •